• SAS1987
    13.5k
    Belgijci imaju i neki playoff za prvaka?
  • Infinity
    15.2k
    Belgijanci imaju play off za prvaka, imaju play off za EL, imaju play out. Kod njih kad krene doigravanje to je show zesci.
  • Mr Blue
    3.4k
    Haha, da. Zadnji u ligi ispada. Prvih 6 igra Playoff za prvaka, dvokružno, ali na početku Playoffa dijele osvojene bodove s dva - dakle osvojio si 60 u regularnom dijelu, na početku Playoffa imaš 30. Ostalih 9 u ligi igraju Playoff za EL u kojem im se pridružuju tri drugoligaša i igraju u dvije skupine po 6, dvokružno i svi počinju s 0 bodova. Pobjednici skupine u jednoj utakmici razigravaju za, pazi sad, finale Playoffa za EL u kojem igraju s četvrtim iz Playoffa za prvaka. (5. i 6. u Playoffu za prvaka ne dobiju ništa, a teoretski moguće je i da drugoligaš završi u EL)

    E, ali druga liga je show program. 8 klubova koji ustvari igraju dvije lige, jesensku i proljetnu, obje dvokružno. Bodovi se računaju posebno za svaku ligu, dakle, resetiraju se na startu proljetne sezone, što znači kako mogu biti dva prvaka - jesenskog i proljetnog dijela. U tom slučaju, u finalu druge belgijske lige igraju pobjednici oba dijela sezone. Pobjednik iz dvije utakmice ide u prvu ligu. Gubitnik finala i preostala dva kluba iz prve četvorke u ukupnom zbroju bodova oba dijela sezone idu u Playoff za EL s prvoligašima. (Teoretski, jedan klub može kroz cijelu sezonu osvojiti najveći broj bodova, ali ako nije bio prvi nakon jesenskog ili proljetnog dijela sezone neće dobiti ni priliku igrati za prvu ligu. Dogodilo se već, i to odmah prve sezone kad su uveli ovaj sistem).
    Dok zadnja četvorica u ukupnom broju bodova obje lige igraju klasičan dvokružni Playout u kojem se također ukupni osvojeni bodovi dijele s dva i najlošiji klub ispada.

    Treća liga ima 16 klubova i nakon 30 kola prva četvorka dijeli bodove sa dva i igraju Playoff za prvaka dvokružno. Prvi ulazi u drugu ligu, dok zadnja tri ispadaju iz treće lige, a četvrti od dna igra nekakav Playoff za ostanak u ligi, ali s kim ne znam, jer je i ovo previše.
  • xavier
    11.1k


    Meni je taj sustav iskreno grozan. Ne znam više jesmo li to pisali ovdje ili na Snetu. Nisam volio ni kad smo mi imali one lige koje su se dijelile na dva dijela uz prenošenje samo dijela bodova.

    Po meni liga treba imati što je moguće "čišći" sustav. Znači samo svatko sa svakim dvokružno ili četverokutno. Trokružno mi je već problematično jer nemaš isti broj utakmica doma i u gostima, a da ne govorim o ovim sustavima gdje gubiš bodove koje si u nekom trenutku osvojio.

    Upravo iz tog razloga je ovo što imamo, 10 klubova četverokutno, idealan sustav za nas. Dvokružno ne možeš igrati bez 16 klubova, a nemamo ni blizu toliko klubova za prvu ligu.
  • markoli
    1.7k
    Ma to je katastrofa kada se dijele bodovi pa se zaokružuje na veći broj i takve razne gluposti. Baš kao što xavier kaže - što čišće to bolje.

    Sustav koji imamo je idealan, s time da sam ja protiv ukidanja kvalifikacija - ako dva kluba mogu ispasti onda je zanimljivija borba za ostanak, ali i borba za vrh u 2. HNL.
  • deda
    28k
    Imam još bolju ideju. Napraviti natječaj sa uvjetima za profesionalne klubove. Koliko ih se javi tako sastaviš ligu u 2 ili 3 ranga. Zatvoren sustav. Povećavaš broj sudionika kada novi kandidat zadovolji uvjete ili smanjuješ ako netko ne ispunjava. Slično Škotima.
  • Mr Blue
    3.4k
    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2100403

    Mišković ponovno zavapaio za državnim financiranjem klubova. Država d' uradi nešto! :cry: Nadrealno, ako razmislite. Jedan poduzetnik, privatnik, vlasnik kluba, očigledno priznaje da on ne može dovući dovoljno novca u klub pa traži državu (čitaj: glupi narod) da financira njegove nogometne eskapade.

    Što se tiče ovih ligaških sustava, slažem se da su ga Belgijci prezakomplicirali. Nepotrebno peglaju.

    Što se tiče Škota, od prije dvije sezone su "otvorili" četvrtu ligu i sad jedan klub iz nje ispada. Odnosno posljednji igra Playoff utakmicu protiv pobjednika dvaju petih liga.
  • Mr Blue
    3.4k
    Međutim, slažem se kako bi jedan zatvoren ligaški sustav možda bio dobro rješenje za nas. Ne može se ispasti iz lige što smanjuje rizik za investitore, a liga se može širit tek kad neki klub zadovolji rigorozne financijske i infrastrukturne uvjete. Malo maštamo, pa zašto ne..
  • deda
    28k
    Greška je svest moguću rotaciju na samo jedan klub tj. ukinuti kvalifikacije.
  • Hipo
    406
    Neispadanje iz lige?
    Pa nije ovo amerika.
    Uostalom, nije ni sportski, za ovo podneblje, a uefa to ni ne dopsuta.

    Ukidanje kvalifikacija ima svoje + i - ali generalno ide na ruku prvoligasima tj. investitorima.

    1.hnl treba zabrana igranja lige ako nemas adekvatan stadion (lokomotiva, rudes)
  • Kwedi
    3.8k
    Mišković ponovno zavapaio za državnim financiranjem klubova. Država d' uradi nešto! :cry: Nadrealno, ako razmislite. Jedan poduzetnik, privatnik, vlasnik kluba, očigledno priznaje da on ne može dovući dovoljno novca u klub pa traži državu (čitaj: glupi narod) da financira njegove nogometne eskapade.Mr Blue

    pa dobro, miško ne razme neke stvari. čovjek nije išao u školu, odnosno nije završio srednju školu pa mu kontinuirano fali nešto da poveže dva i dva
  • Kwedi
    3.8k
    Kad smo kod Rijeke, odlična prezentacija novog dresa :clap:


  • Majki2111
    2.6k
    r5q63o6svh3ln9xu.jpg
    Armada je uređivala Krk, ovo je jedan od primjera. Mislim da je to od pokreta Krk cijeli plavo bijeli. Od Punta do Krka su par isto grafita u čast Keku i lijepi su. Ako uhvatim koji. Stavim sliku.
  • marcio amoroso
    32.4k
    'Znam za Dinamo, za Rijeku… Hajduk? Ne, nisam nikad čuo!'
    https://www.24sata.hr/sport/znam-za-dinamo-za-rijeku-hajduk-ne-nisam-nikad-cuo-639867

    Pošteno :lol:
  • Eduardo
    17.6k
    Tako su novi igrači Varaždina 28-godišnji Goran Jozinović te sedam godina mlađi Bjelorus
    Vitalij Lisakovič.

    Jozinović je od 2007. do 2015. godine igrao u Hajduku, dok je posljednje godine boravio u Švicarskoj gdje je igrao za Lugano i Schaffhausen.

    Vitalij Lisakovič je igrač Dinama koji je prvo nosio dres Dinama II, a prošle je sezone igrao za Rudeš gdje je u 14 utakmica postigao četiri pogotka.

    Slaven Belupo u svoje je redove doveo Antonija Ježinu, 30-godišnjeg iskusnog vratara koji se vraća u hrvatski nogomet, nakon nekoliko godina provedenih u belgijskom Antwerpenu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.