• Kwedi
    3.8k
    izbacio bih i ja kvalifikacije za prvu ligu.

    zadnja dva ispadaju, prva dva ulaze i ćao
  • reziser
    6.4k
    izbacio bih i ja kvalifikacije za prvu ligu.

    zadnja dva ispadaju, prva dva ulaze i ćao
    Kwedi

    aposlutno se slažem s ovim
    2 van 2 nutra
  • Eduardo
    17.6k
    Zna netko nešto više o ovom indijskom investitoru koji želi kupiti Šibenik? Imali su ili imaju već posla u sportu ili nešto sl.
  • Eduardo
    17.6k
    Ozbiljan igrač, čini se. Nadam se da nije nekakav prodavač magle. Ne bi bilo loše imati još jednog potencijalno konkurentnog prvoligaša, pogotovo iz Dalmacije.
  • Hipo
    406
    Zna netko nešto više o ovom indijskom investitoru koji želi kupiti Šibenik? Imali su ili imaju već posla u sportu ili nešto sl.Eduardo

    Svi se veselimo mogucem jakom sibeniku.
    Makar jacem od nazalost jadne istre...i to bi bio uspjeh.
    Pa da zamjene neki klub iz zg okolice.

    Šibeniče kreni u napad!
  • Mr Blue
    3.4k
    Ja bih volio vidjeti Ligu 10 u drugoj ligi i samo jedan klub koji ispada i koji ulazi u prvu ligu. Koncentracija kvalitete je ključna jer smo mala zemlja s malo stanovnika.
  • Hipo
    406
    Ja bih volio vidjeti Ligu 10 u drugoj ligi i samo jedan klub koji ispada i koji ulazi u prvu ligu. Koncentracija kvalitete je ključna jer smo mala zemlja s malo stanovnika.Mr Blue
    Upravo su danas ukinute kvalifikacije! :lol:
  • xavier
    11.1k


    Apsolutno. To sam ne znam koliko puta pisao. Prva i druga liga po 10 klubova u istom formatu.
  • Mr Blue
    3.4k
    Znam, ali vidim da se raspravljalo o tome je li to dobro ili loše. Meni je to dobar potez jer ako se hoćeš igrati s profesionalcima onda iskeširaj taj novac u klupski proračun i potrudi se postati pravi profesionalni i stabilan klub. A ne ovako mrljavo uz nesigurnu pomoć grada i županije kao Varaždin pa se sad krpaju iako su ušli u prvu ligu.

    Mora postojati koncentracija kvalitete, zato bih htio vidjeti i drugu ligu s 10 klubova, a koliko sam uspio pročitati u posljednje vrijeme (ispravite me ako griješim), oni razmišljaju i o proširivanju druge lige.

    Treće lige bih ostavio ovakve kakve jesu, tri regionalne lige po 16 klubova, a samo pobjednici regionalnih liga, skupa s posljednjeplasiranim iz druge lige, bi igrali mini knock-out turnir na jednu utakmicu za plasman u drugu ligu.
  • Kwedi
    3.8k
    Druga liga s deset klubova okej, al onda u njoj su Dinamo, Hajduk, Osijek i sutra Rijeka - ima li smisla takva druga liga? Gdje 30-40 posto klubova nemre gore, a po kvaliteti ne budu ispali
  • xavier
    11.1k


    Naravno da B momčadi u tom slučaju ne bi igrale drugu ligu.
  • Kwedi
    3.8k
    'Naravno' se ne podrazumijeva u praksi haenelštine. Jer inače Loksa ne bi bila deset godina prvoligaš.
  • deda
    28k
    Ja bi napravio 3*10 profesionalne lige. Ulaze prvi, zadnji ispadaju. Fajrunt. Druge momčadi bi dozvolio da igraju.
  • Mr Blue
    3.4k
    Dobra ideja deda, ali nema 10 istinski profesionalnih klubova u državi, a kamoli 30.

    Iako imaju iznimno čudan ligaški sistem, u Belgiji su po meni uradili dobru stvar.
    Imaju prvu ligu koja broji 16 klubova i koja je u potpunosti profesionalna, naravno (kratica D1A). Samo zadnji klub na kraju regularnog dijela ispada iz lige.
    Druga liga broji svega 8 klubova, ali iako je i ona u potpunosti profesionalna (D1B) ustvari služi kao jedan filter kvalitete. Najuspješniji klub ulazi u prvu ligu, ali da bi osvojio ligu u tako oštroj konkurenciji moraš bit jako dobro posložen klub s dobrim i sigurnim financijama.
    Jedna je treća liga koja broji isto 16 klubova, ali tu je već riječ o amaterima, a i liga se tako zove (First Amateur Division). Najbolji klubovi u ligi, njih 4-5, koji imaju ambicije ući u profesionalni rang moraju se dobro potrudit da izbore plasman u drugu ligu.
    Ukratko, ne može se dogodit da netko zaluta u prvu ligu, pa ni drugu tek tako, za razliku od nas i raznih Rudeša i sličnih.
    Jasno, ovakva podjela liga i sve je moguća i dijelom zbog toga što je Belgija teritorijalno mala zemlja i njom se lako putuje. Staviti jedinstvenu treću ligu u Hrvatskoj bi bilo ravno samoubojstvu za 90% trećeligaša. Ali kad postoji strategija razvoja, postoji i način. Za razliku od Belgijanaca, mi to određujemo kako kome puhne iz godine u godinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.