• Cosey
    435
    U tom slučaju isprika.
    Stvarno do danas popodne nisam nigdje zapazio da idemo na Opatiju.
  • BluePhone67
    3.2k
    kyjdlqpalwupywh5.jpg
    j6krzaxxg8nxsbq5.jpg

    Sn 26.09.2019
  • Kwedi
    3.8k
    Potvrdio je da zagrebački Dinamo dolazi na obilježavanje 100-godišnjice Slobode.

    "To sam odavno dogovorio sa Zdravkom Mamićem i neka se zna da će Sloboda gostima platiti samo hotelski smještaj i ništa više. Utakmica će se odigrati 11. oktobra od 17:30 sati", objasnio je Kozlić.

    https://www.klix.ba/sport/nogomet/gradsko-vijece-tuzle-rebalansom-budzeta-osigurat-ce-slobodi-500-000-km/190926137
  • Kwedi
    3.8k
    Nema karizmu Kloppa, Mourinha, Simonea, ne vodi klub čiji se budžet mjeri stotinama milijuna eura, ali ima nešto što pobrojani stručnjaci nemaju. On ne odrađuje ugovor, već uživa u svom poslu, koji radi s puno ljubavi. Dinamo igra vrhunski nogomet.

    Nenad Bjelica je hit trener u Europi. Radeći u Austriji na početku karijere, pokazao je da ima trenersku “žicu”, potvrđivao se u Italiji, Poljskoj, doktorirao u Maksimiru. “Mali” Dinamo je razbio moćnu Atalantu kao kantu.
    Znao je Zdravko Mamić, kada je svakog prigodnog datuma slao Nenadu rođendanske i blagdanske poruke, da će doći Nenadovo ime na klupi “modrih”.

    Nenad Bjelica je u ekskluzivnom intervjuu za portal Sportske.ba govorio o svom debiju za Osijek, o BH igračima u Dinamovom dresu, o skorom dolasku u Žepče i Tuzlu.

    Sjećate li se nekog gostovanja u BiH, u jugoslavenskoj ligi?

    – Nisam imao puno prilike igrati u BiH, jer se brzo zaratilo na našim prostorima, ali pamtim svoj debi za Osijek. Bilo je to na Grbavici protiv Želje. Mislim da je završilo 1:1. Bila je onako lijepa atmosfera, kakvu pruža Željina Grbavica. Ma, ja sam bio klinac, tek izašao iz omladinske škole. Za nas su igrali Vlaović, Stajbrikner, Končalović. Od Željinih igrača pamtim samo Marija Stanića, jer je i on brzo došao u Hrvatsku. U Dinamo. Imam ja te sve isječke u Klagenfurtu. Morao bih pogledati tko je sve igrao. Bila je to posljednja zajednička jugoslovenska liga-prisjeća se Bjelica.

    Nenad će za dvadesetak dana ponovo na BH terene. Ovaj put kao trener.

    – Dinamo gostuje Žepču 10. listopada, a dan kasnije u Tuzli. Raduje me što dolazimo u Bosnu. Igrat ćemo u najboljem sastavu koji ćemo imati na raspolaganju. Treba znati da će većina naših glavnih igrača otići igrati za svoje reprezentacije, ali Dinamo ima jako puno kvalitetnih igrača. Veseli me što i Žepče i Sloboda slave značajne jubileje, stoti rođendan.

    O Dinamu, o njegovom strategu i genijalnoj taktici, kojom je ponizio i deklasirao Talijane nakon senzacionalne pobjede, pisalo se i još uvijek piše, kako u regionalnim tako i europskim medijima.
    Od koga je Bjelica učio trenerski zanat, kojeg trenera je “kopirao”..?

    – Ja sam ti sam svoj majstor! Istina u mladosti sam analizirao sustav, igru, filozofiju nekih trenera. Naprimjer Mourinha, a onda shvatiš da je to samo jedan dio posla. Danas je sve dostupno na internetu, tako da ja nemam sad posebno nekog trenera kojeg bih izdvojio. Nastojim izgraditi svoj stil, jer trenerski posao nije samo pripremiti trening i voditi utakmicu. Ima tu puno posla, razgovora s igračima, jer današnje generacije nisu kao, recimo moja. Danas ne prolazi autokratski stil vladanja. Ako hoću nešto naučiti ne trebam pratiti kako to rade zvučna imena, mogu to vidjeti i naučiti od trenera pionira u Dinamu. Novi trendovi tjeraju te da stalno učiš, pratiš, primjenjuješ…

    Zanimalo nas je kakvi su na terenu i van terena Bosanci u Dinamovoj svlačionici?

    – Hajrović?

    Jako dobar momak i igrač. Oduševljava nas njegov modni ukus. I to je jednostavno Izet. Rekao sam ti već nekoliko puta da bih volio da je u BH reprezentaciji, jer on ima kvalitetu.

    Gojak?

    – Amer je omiljen u svlačionici. Jako skroman, pošten, radan, ambiciozan… Dao je važne golove za Dinamo. Pred Amerom je velika karijera.

    Dilaver?

    – Emir je naš lider, moja produžena ruka na terenu. On diže momčad, ne dozvoljava da se itko opusti. Dilaver je igrač kakav nam je trebao za ovakve utakmice i uspjehe. Bogatstvo je imati Dilavera u timu. Ne pratim, jer to nije moj posao, pa ne znam dokle se došlo do rješavanja statusa za dobivanje sportskog državljanstva BiH. On bi bio od velike koristi za BH reprezentaciju.

    Za kraj, treba li Dinamo strahovati za Vas? Ponude u maksimirske urede ne stižu samo za Oršića, Gojaka, Majera… Koji klub u Europi ne bi želio na klupi imati stručnjaka kakav je Bjelica?

    – Ja sam miran po tom pitanju. Imam ugovor do 2021.godine . Ne opterećujem se. Mogu ti reći da uživam u ovom poslu na klupi Dinama. S jednakim žarom ulazimo u utakmice s Rijekom, Hajdukom, Istrom, kao i s Atalantom. Bit ću iskren, niti jedna ponuda me ne trenutno ne zanima! Ponude koji dolaze za naše igrače najbolji su kompliment Dinamu i mom “stožeru”. Naravno da to ne bi postigli da nije vjernih navijača Dinama, kojih ima po cijelom svijetu i koji nas prate na svim utakmicama”- izjavio je za Sportske.ba Nenad Bjelica. Trenerčina, pardon stručnjak kojem je suđeno da vodi neki od timova svjetske klase.

    Bjelica je biranim riječima govorio o Saši Papcu i Almedinu Hoti. S kojim se sretao i družio na austrijskim terenima. I danas se čuju i posjećuju.

    Bjelica, trener koji osvaja Europu dolazi u Žepču i Tuzli. Ima li ljepše pozivnice za sve ljubitelje nogometa u BiH. Gospodo treneri iz BiH, vi koji namjeravate stažirati za profi licencu. Nemojte ići po Europi, da bi se slikali sa zvučnim imenima,.i s interneta unositi u “diplomski rad” svima dostupne podatke… Ako hoćete da nešto naučite idite u Maksimir. Dinamo s Bjelicom igra europski nogomet!
    http://www.postaja.ba/index.php/vijesti/epe/16096-nenad-bjelica-dinamo-e-u-epu-igrati-u-najboljem-sastavu-
  • deda
    27.9k
    Zamislite tek gdje bi nogomet u BIH bio da lokalne samouprave konstantno ne ulijevaju sredstva.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Zamislite kako u Bosni gledaju na Dinamo kad ta Atalanta dobije Sarajeva 8-0 u Sarajevu a Dinamo dobije Atalantu 4-0 :cool:
  • Hipo
    406
    Zamislite kako u Bosni gledaju na Dinamo kad ta Atalanta dobije Sarajeva 8-0 u Sarajevu a Dinamo dobije Atalantu 4-0 :cool:marcio amoroso

    Red je da izvučemo i te cigane pobratimljene s drezdenom.
  • BluePhone67
    3.2k
    g0dcwloht5sf4qqg.jpg
    jvec1wxne71i5qa6.jpg

    Sn 27.09.2019
  • reziser
    6.3k
    dobra je izjava Ivkovića
    nek im olmo u 1 minuti uvali loptu kroz noge, ko protiv Atalante, pa nek se malo zamisle :D

    ma nema predaje! igraju 11 na 11, nisu oni svemirci
  • BluePhone67
    3.2k
    fxfwm2dpy42a0she.jpg
    8iwt4i2by70y4hbx.jpg

    Sn 28.09.2019
  • Kwedi
    3.8k
    Spavaš li mirno Pulitzerova nagrado?

    9duwtgsq9s5nmrvm.png
  • BluePhone67
    3.2k
    j6rwjemljmy1zqv8.jpg
    g1ysbbktcxdkj6su.jpg
    15ujpp96dr5s55to.jpg
    vm26ji6iebafoyqw.jpg

    Sn 29.09.2019
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.