• xavier
    11.1k


    Kako sam i napisao, vidim da vas većina misli drugačije. Meni je to prilično nebitno.
  • Ludovic IX
    5.4k
    i je nebitno što se tiče rezultata dinama, ali TM pokazuje trenutnu vrijednost nogometaša, kluba..i TM sad procjenjuje dinamo na duplo od onoga što je bilo lani. reklo bi se da nas nogometni puk duplo više poštuje i cijeni.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Slažem se da je totalno deplasirano likovati (samo) zbog vrijednosti momčadi na transfermarktu.

    Iako je za rasprave o Dinamu taj transfermarkt dosta bitan jer se govori(lo) o mogućem preoblikovanju pa vrijednost na transfermarktu djelomično onemogućava preuzimanje kluba za siću.

    Iako sam ja svoje po tom pitanju rekao, ali s obzirom na to da navijači i članovi niti imaju volje niti žele biti dioničari, onda je najbolje da je vrijednost kluba čim viša, a vrijednost igrača je varijabla koja najviše utječe na vrijednost kluba.
  • deda
    27.9k
    Previše razbijate glavu o TM. Netko slavi TM, netko pobjede. Činjenica da vrijednosti na TM nisu pale s Marsa tj. da one okvirno ukazuju na omjere snaga među momčadima.
  • marcio amoroso
    32.3k

    Ma nije to nikakvo razbijanje glave.
    Na svakom ažuriranju se xavier javi i kaže da mu je to nebitna stavka, ja se javim i kažem da je onako malo i bitna. To je već postala tradicija kroz godine :cool:

    Ove vrijednosti nose i neku odgovornost.
    Yarmolenko, Douglas Costa, Taison, Mkhitaryan itd. su sami izmišljali golove kad su imali ovako veliku ili čak manju vrijednost od Olma a igrali u klubovima vrijednosti slične nama.
    Na njemu je velika odgovornost bome, ovu vrijednost treba potvrditi, nadam se i da hoće.
  • Markelo
    2.5k
    Naravno da ti je bitna cijena na transf.marketu sto je neka polazisna tocka klubovima. A s obzirom da Olmo zeli otici iz kluba onda ti je prilicno bitno jel 15 milja ili 30 milja u pitanju. Jos kada bacas lovu na Antiemwena, Andrica a ni Majer ne pokazuje da je pojacanje onda je svaki milijun bitan
  • Hipo
    406
    Jesu osposobili var sobu za ligu prvaka?

    Pored tolikih katova i silnih praznih prostora na stadionu neće opet valjda bit var kombi...

    A kao sprema se uskoro var u hnl-u.

    Bitno da se opremaju kuće i kupuju jacuzziji a nema se za jednu sobu.
  • LovroZG
    1.3k
    Naravno da ti je bitna cijena na transf.marketu sto je neka polazisna tocka klubovima. A s obzirom da Olmo zeli otici iz kluba onda ti je prilicno bitno jel 15 milja ili 30 milja u pitanju.Markelo

    Dobro, ovo su sad bajke. Baš bi klubovi davali ponude vodeći se onime šta piše na TM-u.
  • xavier
    11.1k
    Dobro, ovo su sad bajke. Baš bi klubovi davali ponude vodeći se onime šta piše na TM-u.LovroZG

    Upravo o ovom i govorim. Vidim da su neki ovo moje doživjeli kao nekakvo "hejtanje" TM-a što nema veze s istinom jer se radi o odličnoj stranici koja sadrži gomilu podataka i pokušava, koliko je to moguće, procijeniti vrijednost igrača.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Dobro, ali ne moraš baš kad se ljudi raduju što je Dinamo prvi hrvatski klub koji je prešo vrijednost od 100 milja tu ostavljat sarkastične komentare :P
  • Markelo
    2.5k
    Iskljuci marketinske mogucnosti igraca, nogometni podaci sa transf.marketa su prilicno kvalitetni. Dinamo je ovime dobio jos jedno uporiste u trazenju visoke odstete za Olma. A ako ti imas druge, bolje parametre koji su jednako zvucni i bitni kao oni sa transf.marketa slobodno ih tu napisi
  • dinamo vitez
    214
    Vjerojatno nije toliko bitno, ali čak je i Bjelica navodio transfermarkt kao relevantan/pouzdan medij za procjenu igrača, imali su i intervju sa njim nedavno.

    Naravno da on nije savršeno mjerilo (igrač uvijek vrijedi koliko je netko spreman platiti), baš kao ni drugi izvori koji pokušavaju (pr)ocijeniti kvalitetu igrača pomoću brojeva tipa Football manager, ali da ljudi imaju dobru reputaciju i da su im cijene u većini slučajeva poprilično korektne, jesu.
  • Kwedi
    3.8k
    1q2zq97n0eaj7klj.png

    Malo političkih aktualnosti...
  • Mali dioničar
    14.2k


    Veli političar koji je bio ministar Vlade koja je provodila najveću represiju prema navijačima u povijesti Hrvatske. Uključujući SFRJ.

    Prekršajne prijave za verbalni delikt.

    Usput je bio i ministar uprave koji nije znao ni koliko Hrvatska ima stanovnika ni koliko glasača.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.