• rob ljubavi
    774
    Kako ce se covjek iz Zagreba prisilit otic na utakmicu kad cuje HRVATSKI DRAGOVOLJAC? Svima nam je jasno - da neće, jer nažalost vaznije je protiv kog igramo. A ni Sibenik nije privlacan.
  • Eduardo
    17.6k
    Slučajno sam naletio na jedan intervju Filipa Blaškovića (Večernji list) iz 2019. gdje je između ostalog spomenuo razloge zašto više ne ide često na stadion;

    Zašto vas Dinamo više ne privlači?

    – Meni su te utakmice Hrvatske lige kao one naše nekada protiv klubova zagrebačke zone. Nema gledatelja, nema mojih suigrača, pa radije ostanem doma i na TV-u gledam nekoliko utakmica istovremeno. Kad smo mi igrali protiv slabijih klubova poput Željezničara, bilo je u Maksimiru po 25 tisuća gledatelja, a protiv Zvezde, Partizana i Hajduka po 60 tisuća.

    Možda se do danas nešto promijenilo u načinu razmišljanja njega i možda još koje legende koja razmišlja isto, ali kad takve veličine izađu javno s takvim načinom razmišljanja onda je zaista apsurdno čuditi se običnom puku zbog manjka zainteresiranosti za pohođenje domaćih natjecanja.
  • Infinity
    15.3k
    I ova prica da bi protiv Zeljeznicara doslo 25.000 mi vec pomalo ide na zivce. Radio sam nekad statistiku gledanosti Gradjanskog i Dinama u Jugi. Nisam nikad zavrsio, al vidio sam dovoljno podataka da znam da je Dinamo i tad znalo gledati 1-2-3.000 ljudi.

    'Pun stadion svaku utakmicu' i '25.000 minimalno na malim utakmicama' je mit.
  • xavier
    11.1k
    'Pun stadion svaku utakmicu' i '25.000 minimalno na malim utakmicama' je mit.Infinity

    Već smo ne znam koliko puta pisali da je Dinamo kroz svoju povijest uvijek imao ogromne oscilacije posjete. Bilo je perioda kad se tražila karta više, a bilo je perioda kad je stadion bio poluprazan.

    No da, nekako se stvorio mit kako je "nekad prije stadion uvijek bio pun" što jednostavno nije istina.

    No opet, to nije razlog da bi se trebali zadovoljiti s 2.500 ljudi na utakmicama.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Sjećam se da se ovdje pisalo kak je 2 sezone nakon slavne 1982. posjeta jako pala, ne znam koliki je prosjek bio.
  • SAS1987
    13.5k
    Ključna stvar za bitno povecanje prosjeka posjete je novi stadion te popratna infrastruktura. Maksimir je toliko loš da je jednostavno veliki razlog za ne dolazak na tekmu.

    Od presudne važnosti je i kapacitet novog stadiona. Manji stadion obicno znaci bolju posjetu na manjim tekmama ali je premali za derbije / evropske tekme pa klub zato ima manji revenue.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Ključna stvar za bitno povecanje prosjeka posjete je novi stadion te popratna infrastruktura. Maksimir je toliko loš da je jednostavno veliki razlog za ne dolazak na tekmu.SAS1987

    meni nije jasno kako ljudi ovo ne shvaćaju!
    zagreb nikada, praktički od kad postoji nogomet, nije imao funkcionalan nogometni stadion. stari maksimir je također bio (loš) atletski stadion sa hrpom nasumičnih tribina.

    nisu svi navijači dinama zagriženi, nije svakome u cilju doći na utakmicu i navijati 90 minuta, bez obzira na vremenske uvjete, komfor i slično...štoviše, takvi su praktički svugdje na svijetu - manjina.

    primjerice, uvjeren sam da će osijek imati značajan porast gledatelja na prvom normalnom nogometnom stadionu u povijesti hrvatske, kad ljudi napokon budu imali priliku doći na utakmicu i gledati je na način kakav i dolikuje civiliziranom svijetu.
  • Captain America
    14k
    Ovaj izbjegličin post bio trebao bit pinnan u ovom topicu, savršeno objašnjeno.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    volimo se pozivati na njemačku kulturu odlaska na nogometne utakmice, bez obzira protiv koga se igra!

    jedan slikoviti primjer

    probajte pogoditi u kojoj sezoni je bayern prešao na allianz arenu?
    tako je, upravo u onoj kad je broj rasprodanih utakmica u sezoni postao 17 (u prijevodu SVE), a sezonu prije je bio 2!

    olimpijski stadion, koji je SF, divan, prekrasan, ali ipak atletski stadion... ima kapacitet 69 000 gledatelja. znači, svjetski nogometni gigant, jedan od nekoliko najvećih i najuspješnijih klubova u povijesti nogometa je godinama, iz sezone u sezonu, igrao sa 15 000 praznih mjesta na stadionu u prosjeku. nekada i više! Znači, to je prosjek...kad zbrojiš puni stadion na schalkeu i dortmundu sa onima kad se igralo protiv arminije iz bielefelda ili energy cottbusa.

    na utakmici protiv energy cottbusa je to znalo biti i ovako....doslovno poluprazan stadion!

    slika.png

    mi moramo shvatiti da je doslovno ČUDO da itko van kruga najzagriženijih navijača ikada dođe na maksimir! ljudi božji, maksimir je doslovno najlošiji veći stadion u europi u upotrebi, a možda i na svijetu
  • xavier
    11.1k
    Evo ja ću udariti kontru i reći da naravno da će biti onih koji su doći zbog novog stadiona, posebno u početku. No u konačnici ljudi ne dolaze zbog stadiona nego zbog nogometne utakmice. Ne želim time reći da nam ne treba novi stadion, dapače, ja bih sutra ujutro ovaj srušio jer ovo je ruglo.

    Kad se otvori Pampas bit će navala. Navalit će i Osječani koji su za Dinamo ili Hajduk, samo da vide to "čudo". No s vremenom će se euforija ispuhati i nakon godinu dana prosjek gledatelja neće biti takav kakav neki očekuju.

    Kažem ponovo, novi stadion nam je trebao prije 15 godina i o postojećem nemamo što pričati. No u istom ovom gradu su potpuno prazne utakmice Cibone i RK Zagreb koji su nekad itekako punili dvorane, a tamo problem nije ruševina od stadiona.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Kažem ponovo, novi stadion nam je trebao prije 15 godina i o postojećem nemamo što pričati. No u istom ovom gradu su potpuno prazne utakmice Cibone i RK Zagreb koji su nekad itekako punili dvorane, a tamo problem nije ruševina od stadiona.xavier

    punili su dvorane kad su to bili konkurentni klubovi u europskim okvirima!
    da danas RK zagreb skupi konkurentnu momčad u ligi prvaka, arena bi se punila poprilično često.
    za cibonu vrijedi isto...

    međutim, na domaćim utakmicama, van ponekih derbija u košarci...to nikad nije bilo ništa masovno.
  • Captain America
    14k
    Osijek ima taj problem da oni čak i na razini Slavonije imaju ozbiljnu konkurenciju i u ovakvoj Cibaliji i Marsoniji (znam iz prve ruke), a o Dinamu i Hajduku da ne govorimo. Dinamo je brand i klub s 4 milijuna navijača što u Hrvatskoj, što u dijaspori.

    Ne možeš isto tako usporedit Cibonu i PPD koji su nekadašnji velikani na europskoj razini s današnjim Dinamom i ovako zanimljivim HNLom. Miho Topić je sam rekao da Hrvati vole rukomet 2 tjedna u siječnju. Prosječni Hrvat će bez problema nabrojit 15 od 30 NBA momčadi (za ostatak je vjv čuo), a u ABAi ne zna nikog osim Cibone, Splita, Zadra, Partizana i Zvezde.
  • xavier
    11.1k
    punili su dvorane kad su to bili konkurentni klubovi u europskim okvirima!db-izbjeglica

    Pa o tome i govorim. Kad ima rezultata i/ili neizvjesnosti, napunit će se i ova ruševina od Maksimira što smo vidjeli zadnjih sezona. Kad nema rezultata ili neizvjesnosti neće ljudi na stadion ni da je ko onaj Rapidov.

    O tome i govorim. Nije stadion tu prva i glavna stvar zbog koje ljudi dolaze.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Pa o tome i govorim. Kad ima rezultata i/ili neizvjesnosti, napunit će se i ova ruševina od Maksimira što smo vidjeli zadnjih sezona. Kad nema rezultata ili neizvjesnosti neće ljudi na stadion ni da je ko onaj Rapidov.

    O tome i govorim. Nije stadion tu prva i glavna stvar zbog koje ljudi dolaze.
    xavier

    pa neće dolaziti kao na te jake utakmice, ali će se stvoriti jezgra ljudi koja će dolaziti, a ona će biti osjetno veća od 2-3000 ljudi. to je poanta!

    mislim da nitko i ne očekuje da na dragovoljcu ili istri bude 30 000 ljudi!
  • Neki tip
    19.4k
    Dinamo je brand i klub s 4 milijuna navijačaCaptain America

    Ma najmanje toliko, ako ne i 5..

    Kad bi to bila istina, onda bi mi bili najbijedniji navijači na svijetu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.