• NitkoBitan
    12.3k
    Kazete da Dinamo ima 4,5 milijuna navijaca? Nerealno. Pa Hrvata u svijetu ima 7/8 milijuna, a koliko ih od te brojke uopce ne prati nogomet i ne navija ni za jedan klub, a bome dosta ljudi navija i za ostale hrvatske klubove. Realnost je da Dinamovaca ima oko 2 milijuna.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Pa Hrvata u svijetu ima 7/8 milijuna, a koliko ih od tNitkoBitan

    Ali ne računaš vojsku Iranaca koji navijaju za Dinamo zbog Mohe, Alžiraca zbog Soudanija, Japanaca zbog Miure, Brazilaca zbog Sammira, Argentinaca zbog Sigalija, Čileanaca zbog Henriqueza…

    Tako da mislim da je brojka od 4,5 milijuna debelo podcijenjena.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Nekada davno je bilo istraživanje i rekli su da svako drugi Hrvat navija za Dinamo, dok svako treći navija za Hajduk. Sad se to naravno promijenilo i ja bi rekao da Dinamo sigurno simpatizira 2 do 3 milijuna. Za njega navija nas par tisuća. Ja osobno navijačem ne smatram osobu iz Zagreba koja simpatizira Dinamo, ali nije otišla na stadion ili kupila rekvizit Dinama 20 godina.
  • Neki tip
    19.4k
    Kazete da Dinamo ima 4,5 milijuna navijaca?NitkoBitan

    Daj još jednom procitaj moj post. :)
  • xavier
    11.1k
    pa neće dolaziti kao na te jake utakmice, ali će se stvoriti jezgra ljudi koja će dolaziti, a ona će biti osjetno veća od 2-3000 ljudi. to je poanta!db-izbjeglica

    Pa nije li se stvorila sad potkraj prvenstva i na ovom stadionu? :chin:
  • Neki tip
    19.4k
    S 4 milijuna navijača Dinama reducirali smo to na mnogo razumnijih 2 milijuna.

    Pa valjda je razumno napraviti stadion na koji stane barem 5% navijača kluba, slazete se? Znam, ne moze svih 2 milijuna bas redovito na tekme, ali nek svaki ode 1 do 2 puta godisnje,ne trazim puno, 1x godisnje je i za simpatizera sitan zahtjev, pa dok se svih 2 do 4 milijuna izredaju..

    Dakle, 5% nasih navijaca/simpatizera treba dovuci na tribine, po jednoj tekmi.

    To na novom stadionu, uz pravi marketing, ne bi trebao biti neki izazov.

    Evo, strpljenje molim, 5% od 2 milijuna je 100 000 ljudi. Ako nas je ipak 4 milijuna, onda 200 000 stadion i mirni smo kaj se prihoda tice.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Malo trolaš, ali si ipak u globalu u pravu.
    5% navijača i ode na jednu ili dvije utakmice godišnje. 5% od 2 milijuna je 100 tisuća, a kad tih 100 tisuća podijeliš na 30 domaćih utakmica točno dođeš na naš prosjek od 3 i nešto.
  • Neki tip
    19.4k
    5% navijača i ode na jednu ili dvije utakmice godišnje. 5% od 2 milijuna je 100 tisućamarcio amoroso

    Dakle, ja malo trolam, a ti ozbiljno tvrdiš da 95% ne ide niti na jednu utakmicu kluba za koji navija u godini dana? :smile: Ja tvrdim da ti ljudi nemaju nikakve veze s Dinamom.

    To o 2 milijuna simpatizera je otprilike kao kad bi Hrvate pitali koje im je kazalište najbolje pa ih pola kaže HNK. I eto HNK-u 2 milijuna simpatizera.
  • marcio amoroso
    32.5k
    a ti ozbiljno tvrdiš da 95% ne ide niti na jednu utakmicu kluba za koji navija u godini dana? :smile:Neki tip sa Zapada

    Tvrdim da 90% ne ode ni na jednu utakmicu. Prvo zato što 80% posto od tih ljudi ne živi ni blizu Zagreba. Moj kum je pravi primjer. Čovjek je dinamovac, ali nema šanse da se zaputi na put od tisuću kilometara u jednom pravcu zbog Dinama. Bio je 5 puta u 20 godina kad sam ga ja nagovorio i kad mu je bilo usput.
  • Neki tip
    19.4k
    Ok, ajmo ovako.. kolika je gledanost Dinama na TV-u u najvecim tekmama?

    Pa valjda bi se bar na TV-u dalo pogledat?

    S tim da nisu svi koji gledaju Dinamo na TVu Dinamovi navijači. Gledam ja i Hajduk i Slaven Belupo i Borussiju D.
  • Nino Bule
    11.5k
    2 milijuna dinamovaca je nesto slicno ko 4,5 milijuna navijaca hr reprezentacije, kad bi pitao prosjecnu curu rođenu u zg za koga navija rekla bi dinamo, a pogledala je u zivotu 2 i pol utakmice dinama na televiziji i to je to, a da ne pricamo o masi ljudi koje marcio spominje koji zive u bosni ili hercegovini koji svaku utakmicu gleda, a zadnji put je bio na dinamu 2006.
    Necemo se nikad slozit oko definicije simpatizera ili navijaca tako da su ove rasprave uglavnom uzaludne
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ok, ajmo ovako.. kolika je gledanost Dinama na TV-u u najvecim tekmama?

    Pa valjda bi se bar na TV-u dalo pogledat?
    Neki tip sa Zapada

    Iskreno ne znam taj podatak, a taj podatak nije moguće ni istražiti kraj ovih svih streamova itd.

    Vidim da se rugaš ovim nagađanjima o 2 ili 3 milijuna simpatizera pa te pitam koliko ti misliš da ljudi simpatizira Dinamo.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Simpatizer nije navijač kluba
  • marcio amoroso
    32.5k
    da ne pricamo o masi ljudi koje marcio spominje koji zive u bosni ili hercegovini koji svaku utakmicu gleda, a zadnji put je bio na dinamu 2006.Nino Bule

    Ne pričam samo o BiH, pričam i o Njemačkoj, Švicarskoj, Americi, Danskoj, Švedskoj itd.
  • Nino Bule
    11.5k

    Naravno, uzo sam bih ko primjer jer je najveca kolicina dinamovih navijaca van hr tamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.