• Dammir10
    266
    Odricanje od Građanskog "jer je i Mamić štovao Građanski" je nebulozno. Onda maknimo i plave dresove te dinamov grb jer je i to postojalo za vrijeme Mamića.

    Ja sam apsolutno za to da ostane prefiks G u "GNK". Čak bi volio i da se više ističe to "Građanski" i da se prave transparenti i zastave u spomen Građanskog. Šteta da se klub ne može istovremeno zvati i Građanski i Dinamo, ovaj prefiks je najbliže tome i apsolutno podržavam tu odluku.
  • Neki tip
    19k
    Ovo bi moglo mozda ic i u nepopularna misljenja... Micanjem Mamica i njegovog utjecaja trebao bi se maknut i prefiks G iz GNK.NitkoBitan

    Nije nepopularno, već prilično popularno i rašireno.

    Na moju žalost, a već sam 10x pisao o razlozima pa se neću ponavljati.

    Bit će kako članovi jednog dana odluče, a ja ću svakako glasovati za Građanski nogometni klub Dinamo.
  • Bruh
    887
    ova tri odgovora bi trebala biti anketa za cijeli forum
  • thadd
    108
    Da se 'G' dodalo kad se vratilo ime ili 2001. kad se počelo o tome pričati nitko ništa vjerojatno ne bi imao protiv i bilo bi nam sasvim normalno vidjeti GNK ali ovako me isključivo asocira na 'njegovu' vladavinu i na sve ono što istinski mrzim i bode me u oči svaki put kad vidim to 'G', a dodano je u najgore vrijeme.

    Poštujem naravno mišljenje svakog od vas ali ako ikada bude glasanje za promjenu, od mene prvog ide glas za ukidanje tog slova.
  • Captain America
    13.2k
    Moje mišljenje je da je pojam Građanskog druga galaksija u odnosu na Mamića. Nadam se da ćemo uskoro bit u poziciji ko Njemačka nakon Hitlera i da ćemo prihvatit da je dio povijesti, ali i bit presretni da smo ga se rješili.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Gluposti, kakvo brisanje G iz imena. Hoćemo onda sve izbrisati što se događalo za vrijeme Mamića? Sad bi neki bili veći katolici od Pape.
  • Keyser Soze
    8k
    Ajmo mi prvo doći u poziciju da možemo išta brisati pa da onda imamo ovakve rasprave...
  • Bruh
    887
    po toj logici možemo gledati i ime dinamo... Prihvatit povijest ali promijenit u građanski ; ). A i u slučaju izbora bi imalo smisla jer ipak stvarno je postao građanski klub nakon koliko 78? godina politički podobnih uprava ako brojimo od osnutka dinama
  • 77
    62
    Glasanjem o prefiksu građanski se nanovo odlučuje o imenu, povijesti i identitetu kluba, voljom članova...mamic s tim nema apsolutno nikakve veze!
  • vjeko1701
    5.9k
    Da se ide na glasanje, vjerujem da bi debela većina bila za povratak NK. Odnosno, oni koji su zagriženi za to bi lakše na svoju stranu dobili one koji nemaju čvrst stav o tome.

    Imao bi dvije strane koje trebaju predstaviti svoje razloge, jedna samo treba reći da se miče Mamićev G ili plasirati slogan tipa "Samo NKDZ" dok druga pak treba prosječnoj osobi objasniti finese povjesti Dinama i Građanskog, pozadinu i izvor ideja oko dodavanju prefiksa a to se ne može kroz jednu rečenicu ili lako repetativni slogan.

    Meni je žao da je to došlo u vrijeme koje je došlo pod ljudima pod kojima je došlo. Meni je žao da su 90te također potpuno izopačile bilo kakvu ideju dikretne poveznice s Građanskim kroz ime. Da se odmah samo stavilo "GNK Dinamo" ili samo dodalo "NK Dinamo Građanski" meni bi to bilo odlična poveznica a ne bi se prošlo kroz desetljeće torture i vjerujem da bi svi to prihvatili.
  • Bruh
    887
    e sad debela većina nisam baš siguran... Ako se ikad dogode takvi izbori bi trebali biti u dva kruga ako prođe donja opcija

    1. NK Dinamo
    2. GNK Dinamo / HŠK Građanski

    A onda u drugom krugu

    1. GNK Dinamo
    2. HŠK Građanski
  • NitkoBitan
    11.7k
    Samo NKDZ. Prefiksom G (Građanski) ili H (Hrvatski) kao da imamo potrebu dokazivati drugima nesto. Dinamo je nogometni klub, ni vise ni manje.
  • Nino Bule
    11.3k
    Kakav hšk građanski daj se uozbiljite to ne bi dobilo 100 glasova, takva radikalna promjena imena treba ozbiljan pokret i broj ljudi iza sebe a ne da se igramo glasanja svako malo kako ce se klub zvati
  • Bruh
    887
    Pa to bi bili izbori jednom za sva vremena... Kaj da sad za 20-30 godina netko dođe pa ajmo ipak građanski ne nego će se sve izglasat odjednom i mirna bosna
  • Ludovic IX
    5.1k
    Imali smo hask građanski.. hsk ili hask, koja razlika. Manite se takvih gluposti. Nismo se 10 godina borili bezveze
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.