• Infinity
    15.2k
    Za sad smo nositelji u play offu tako da nam kao moguci protivnici trenutno padaju BATE, YB, Astana i Slavia.

    Ja sam misljenja da bi pot 4 bio dobar ako bi izvukli Celtic ili Kopenhagen, al dolje ipak imas veci broj laksih protivnika pa je veca sansa da ces dobiti nekog lakseg. Ovako trenutno samo svabe izbjeci i potencijalne talijane, mada mi je recimo Torino ekipa koje se ne bi trebali plasiti i s kojom bi se mogli potuci za poziciju.



    PS. Malo sam se zeznuo gore. Borba Lyona i St.Etiennea nam je nebitna, mada ne mijenja bitno neke stvari. Lyon nije nositelj i od njih se ne ocekuje plasman u LP. Znacilo bi nam u slucaju da St.Etienne zavrsi treci i onda izbori ulazak u grupnu fazu.
  • Papastrumf
    9.4k
    Meni nije jasno zašto ljudi zazivaju tu LP. Ja nemam ništa protiv Uefa lige. Zanimljivo natjecanje, gdje imaš šanse gotovo sa svima do skoro 1/2 finala.
    Daj opet tu Uefa ligu i neka igre počnu :cool:
  • deda
    27.6k
    Ma nek nam daju bilo kog, bilo gdje, bilo kad. :cool:
  • Infinity
    15.2k
    Ja ju ne zazivam u smislu da igramo protiv tri jaka kluba i uzmemo nula bodova. Ja gledam opcije sta bi nam bilo najbolje ako bi usli, a ako upadnemo u treci sesir onda imamo realne sanse dobiti jednog lakseg protivnika kojem ce se uzeti cetiri boda, jos se od ostala dva ugrabi neki bod i recimo trece mjesto sa sedam osvojenih bodova bi bio uspjeh. Nakon toga bi isli u EL gdje bi imali sanse sa skoro svima. LP uopce ne zelim ako nemamo realne sanse boriti se za trece mjesto, a trenutno se te sanse naziru.

    Nemam ja nista protiv EL, ali ako tamo 3-4 godine u nizu prodjemo grupu onda definitivno treba otici korak dalje i ganjati bodove u LP. Mislim da bi svima apetiti porasli. To trece mjesto u LP ce znaciti koliko i drugo u EL, ali ce ipak biti gledano drugim ocima. S vremenom ce se skupiti iskustvo, klub kao klub ce rasti, a onda cemo jednog dana napasti i osminu finala LP. Lijepo je se tuci sa sebi jednakima, uzimati bodove u EL, prolaziti knockout fazu, ali je red da to s vremenom prerastes. Ne mozes vjecno stangirati. Mada, malo rucnu povuci, tek smo jednom grupu prosli.
  • LovroZG
    1.3k
    PS. Malo sam se zeznuo gore. Borba Lyona i St.Etiennea nam je nebitna, mada ne mijenja bitno neke stvari. Lyon nije nositelj i od njih se ne ocekuje plasman u LP. Znacilo bi nam u slucaju da St.Etienne zavrsi treci i onda izbori ulazak u grupnu fazu.Infinity

    Pa zapravo bi nam i moglo značit ak Arsenal il Chelsea osvoje EL i kroz BPL osiguraju LP. Tad bi izravno u skupine išla i trećeplasirana ekipa u Francuskoj.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Uvijek treba težiti višem. Treće mjesto u grupi LP bi bio ogroman uspjeh.
  • Papastrumf
    9.4k
    Ova zadnja rečenica je ključna.
    Ajmo prvo 2-3 puta proći skupinu EL pa onda razmišljati da se borimo za 3. mjesto u LP, ili možda kasnije za prolazak u 1/8 finala LP.
    Iako, jasno mi je da je igračima velika motivacija ta LP i da sigurno neće puštati nekome u 4. pretkolu :smile:
  • LovroZG
    1.3k
    Ak se može uć u LP, treba se uć i dat sve od sebe. Sad kad su nam ekipa i stožer posloženi za uspjeh u Europi, mogli bi i nekog vraga u LP napravit jer to nije neš nemoguće. Čak ni treće mjesto nije bitno. Najvažnije je dobro odigrat i skinut poneki bod.
  • Papastrumf
    9.4k
    Pa radije bi igrao svake godine EL i prolazio skupinu nego osvajao po 2-3 boda u LP. Koja je svrha toga? Dolazimo onda do mamićevog pogleda na klub. Uzet lovu, stavit igrače u izlog i tako u nedogled.
  • marcio amoroso
    32k
    Slažem se sa papom. Ja bi sa ponavljanjem ove sezone bio zadovoljan. Lp je drugi sport, nismo spremni za njega.
  • xavier
    11.1k
    Najvažnije je dobro odigrat i skinut poneki bod.LovroZG

    Uvijek uzimam prolazak skupine u LE prije nego "dobru igru" u LP.
  • Bosna86
    11.5k
    S punim Maksimirom stvari su malo drugacije
  • Infinity
    15.2k
    Ne znam da se itko moze zadovoljiti dobrom igrom pa da je ne znam ti ja tko na drugoj strani. U LP ako se udje onda treba pucati na trece mjesto, a za sad to dijelom djeluje realno.

    Ipak, sve ce ovisiti o zdrijebu i ne mozemo biti toliko sigurni. U EL bi imali vise sanse za prva dva mjesta nego u LP za trece i to je ovako prije natjecanja bolja opcija. Dinamo bi u EL bio u drugom sesiru i dobio bi dva laksa protivnika, a ovako na prvu se kao najteza cini grupa koju bi cinili Manchester, Dinamo, PAOK i Hoffenheim. I tamo zdrijeb moze pokopati, pogotovo s ovim ekipama iz top liga koje ne izlaze u Europu cesto pa u cetvrtom sesiru budu Hoffenheim, Everton, Atalanta i slicno. Nije da su nepobjedivi, al moze to puno lakse.
  • dinamo vitez
    214
    Sa Bjelicom i ovom ekipom na okupu, ne očekujem ni da bi u LP bili samo 'prolaznici', izuzev u slučaju da nam se potrefi baš užasna skupina. No, ako uspijemo do trećeg pota doći, ne vidim razloga zašto ne bismo napadali treće, a možda čak i drugo mjesto tamo, u ovisnosti od protivnika.

    Osvojili smo 14 bodova u EL ove sezone, i izbacili ekipu koja je u LP u respektabilnoj skupini imala odličnih 7 bodova. A Bjelica je i ranije pokazivao da zna otkidati bodove velikima sa Austrijom.
  • LovroZG
    1.3k
    E sad, ak se uzme u obzir da si prvak i nositelj u PO LP, teško je reć da je EL u redu. Mamićev pogled na klub nije sezao dalje od para, a moj pogled se veže uz činjenicu da svaki normalan klub stremi k LP i u njoj pokušava uzet što je moguće više bodova. Ak imamo šansu uć u nju, onda moramo uć. LP je prestiž i vjerujem da s ovim igračima i stožerom ne bi bili kanta za napucavanje. Isto tak, koji ozbiljan klub bi probo ispast iz LP da igra EL? Meni je veći uspjeh izborit 1/16 EL kroz LP nego EL, meni je manji problem ispast iz jake skupine LP nego iz jake skupine EL.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.