• dinamo vitez
    214
    Znači, 99% smo kroz cijele kvalifikacije nositelji. Ako Slavia bude prvak, to je sigurno, a i ako ne bude, uvijek bar 2-3 nositelja ispadnu prije zadnje faze.

    Veći je problem što su već i u drugom (Maccabi, Šerif) i u trećem (PAOK, BATE, APOEL, Zvezda, Qarabag, Maribor) pretkolu mogući iznimno nezgodni suparnici.

    U četvrtom da ne govorim, Young Boys, Astana, Ludogorec, Slavia, sve redom vrlo respektabilni protivnici. Dobra je stvar i što ispadanjem u bilo kojoj fazi idemo u sljedeću fazu kvalifikacija EL. Tamo smo svakako stalno nositelji, a i u grupama bi trebali biti u drugom potu.
  • LovroZG
    1.3k
    Ma to su sve protivnici po mjeri za LP.

    “Zanimljivo, Dinamo ne bi bio nositelj u posljednjem pretkolu ni ako Ajax osvoji Ligu prvaka jer bi tada austrijski Red Bull, koji ima bolji koeficijent od Dinama, išao u play-off, a ne direktno u skupinu Lige prvaka.”
    Zanimljivo, Index je tu zaboravio napomenut da ovo vrijedi sam ak Ajax ne bude prvak.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ma uvijek mi je draže da nam dođu teži protivnici u kvalama nego neka Flora i neki Nefchi. Ove sezone je to bilo po mjeri. Ok, ne možeš izbaciti YB, nisi za Lp i ćao. U Lp su skoro svi za još klasu ili dvije bolji od tog YB.
  • Infinity
    15.1k
    Hvala indexu, postedio me posla :lol:

    Ovih dana cu vidjeti sta je potrebno za pot3 u LP, mada je i to vjerojatno par liga, nije puno posla, al dok se nakanim.
  • LovroZG
    1.3k
    @Infinity Ak imaš vremena, ovo je dobar tjedan da se nakaniš. :smile:
  • Infinity
    15.1k
    Mislim svakako da ce biti ovaj tjedan. Racunao sam da ce do Uskrsa biti gotovo par liga ili da ce neke stvari biti jasnije, te da cemo nakon Uskrsa malo zesce pratiti neke lige u kojima nas do sad nista nije zanimalo :grin:

    PS. Kolega s onom tablicom je prije pola sata napravio update. Za sada smo nositelji u play offu, kao i u trecem sesiru u LP :cool: Dodatni razlog za motivaciju, jer smo na dobrom putu, pa da samo potvrdimo koji je to put. Ja sam se iskreno suzdrzavao da ista pratim, bolje da se ne zivciram kad je sve tako daleko, al evo danasnje samaranje Seville od strane Getafea bi na kraju moglo biti kljucno.
  • Hipo
    406
    Zanimljivo ljeto...moguci protivnici

    2.pretkolo: slovan bratislava (na novom super stadionu)

    3.pretkolo: paok, legia, maribor...

    Playoff: slavia, ludogorec, young boys
  • Infinity
    15.1k
    Ja bih volio neki laksi start, recimo TNS u drugom, pa malo pojacat i APOEL u trecem, a onda u play offu najlaksi koji bude, trenutno mi to vuce na Astanu.


    Kolega LovroZG, nece biti nista ovaj tjedan, jer su se igrale neke bitne lige sredinom tjedna pa reko da se strpim sedam dana, a ustedim si dva dodatna kola koja mogu otkloniti neke dileme. U ponedjeljak ili utorak ce vec sve biti spremno.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ja bi samo u drugom volio najlakšeg mogućeg jer su to prve utakmice i uvijek je teško nakon priprema. Treće i četvrto pretkolo bi volio da nam dođe najteži mogući protivnik pa ako ih izbacimo da znamo da smo spremni za lp.
  • Infinity
    15.1k
    Ma ja bih volio nekog lakseg u trecem pretkolu, pogotovo ako Dinamo bude u LP u trecem sesiru. Ako bude padao u cetvrti onda bih i ja radije nekog tezeg, jer ce u tom slucaju svi protivnici bit tezi. Prema trenutnom stanju Dinamo se nalazi u trecem sesiru, a u cetvrtom su Lokomotiv, Genk, Frankfurt, Leipzig, Getafe, Milan, Lille i Istanbul BB, a mozda se tu umjesto nekogda ugura jos neki BATE, Astana ili bilo tko od nenositelja iz pretkola.

    Od gore nabrojanih bi valjalo izbjeci svabe. Od preostalih sest bi najtezi bio Milan, al ovog Milana se ne plasim ni 1%. Lokomotiv, Genk i Getafe su ekipe s kojima se sigurno moze igrati i izvuci vise bodova u medjusobnom okrsaju. Lille ce vjerojatno prodati neke bolje igrace nakon sjajne sezone pa ce pasti i bit ce ekipa s kojom se isto moze igrati, mada mislim da bi Dinamo i danas s njima izasao na kraj. Istanbul je tim protiv kojeg bi Dinamo sigurno bio favorit i sve ispod 4 boda bi bilo malo.

    U slucaju da se padne u cetvrti sesir opet ce biti nekih laksih opcija. Celtic i Kopenhagen djeluju kao najbolje opcije, uz njih su tu uvijek neugodni Dinamo Kiev i RBS. Tottenham i Ajax bi valjalo izbjeci, kao sedmi se pojavljuje meni mrski Inter ciji poraz bih rado vidio na Maksimiru. Osmi je Dinamo.

    Iz prvog sesira bi najpozeljniji svakako bio Zenit s kojim Bejlica ima jako ugodna iskustva. Tu je jos Benfica, a ostali su drugi svijet za sebe. U drugom je najbolja opcija Shakhtar.

    Neka grupa Zenit, Shakhtar, Dinamo, Istanbul BB bi bila cak prolazna, mislim da bi se mogli boriti za osminu finala LP. Samo sto je nemoguce da igraju Zenit i Shakhtar, al gledajuci po snazi to bi bila najbolja opcija. Neka srednja zalost skupina s malo atrakcija i nesto sansi za drugo/trece mjesto bi bila Zenit, Arsenal, Dinamo i Lille.
  • Infinity
    15.1k
    Trenutno stanje je takvo da nam ne odgovara. Dinamo je prvi u cetvrtom potu, ali nam na ruku ide cinjenica da je stanje jako promjenjivo i da nam se mogu poklopiti mnoge stvari.

    Prvo direktni sudionici

    Spanjolska - Getafe mora izboriti cetvrtu poziciju (3 kola prije kraja su izjednaceni sa Sevillom)
    Njemacka - Frankfurt ili Gladbach moraju izboriti cetvrtu poziciju (3 kola prije kraja 4.EF 54, BM 51, BL 51, H 50)
    Italija - Torino, Milan ili Atalanta moraju izboriti LP (4 kola prije kraja 3.IM 62, ASR 58, T 56, ACM 56, AT 56, L 55)
    Francuska - Lille mora izboriti drugu poziciju (4 kola prije kraja 2.L 68, OL 62)
    Rusija - Lokomotiv mora biti drugi, nikako prvi ili treci (4 kola prije kraja 1.Z 57, L 49, K 46)
    Belgija - Genk mora biti prvak (4 kola prije kraja 1.G 47, CB 41)
    Turska - IBB mora biti prvak (4 kola prije kraja 1.I 62, G 59(-1), B 59

    Ovdje nam za sad sve ide prema planu u Belgiji i Francuskoj. Mislim da su to rijesene stvari. Mislim da ce se u Njemackoj i Rusiji takodjer sve odigrati kako treba, ali se to ipak treba ispratiti. U Turskoj je malo zeznuto jer je Istanbul u jako losoj formi, a Gatala ima i utakmicu manje. Tu cemo strepiti, al za sad nam ide na ruku.

    Italija i Spanjolska ce nam jako puno toga odrediti. U Spanjolskoj je za sad Getafe tamo gdje i treba biti, al bit ce gusto da se uspije odrzati. Getafe ima gostovanje Barci, Sevilla Atleticu, a Valencija ima mozda najbolji raspored, ali i tri boda minusa. Vrlo moguce da ce tu biti tri ekipe s istim brojem bodova. Nadajmo se da ce nas Getafe obradovati.

    U Italiji se zadnje kolo promjenio poredak, Milan je ispao iz top 4 i zato nam trenutno stanje ne odgovara u odnosu na ono od prije par dana. Tamo se za dvije pozicije tuce sest klubova od kojih nama tri odgovaraju, ali su sva tri trenutno ispod cetvrte pozicije. Ako nam se sve ovo od ranije poklopi onda ce biti dovoljno da samo jedan od Torina, Milana i Atalante izbori LP, a svakako bi nam na ruku islo i da to budu dva.


    Kvalifikacije

    Ceska - Slavia mora biti prvak (5 kola prije kraja imaju +4)
    Francuska - St.Etienne mora zavrsiti treci ispred Lyona (4 kola prije kraja 3.OL 62, STE 59)


    I to bi bilo to. Malo sam brzinski odradio, valjda nisam nesto preletio.

    Otvoreno je 10 pozicija na kojima se mora poklopiti osam klubova. Trenutno nam na ruku ide sedam.

    Ima tu jos liga u kojima se matematicki nije nista rijesilo, al racunam da je to gotova stvar, ipak se ne radi o 2-3 boda nego o vecem broju bodova i tesko da moze biti nekih promjena.

    Ja cu bit optimistican i ako se poklopi sedam stvari, jer vjerujem da ce jedan nositelj ispasti.



    Ako koga zanimaju ostali klubovi. Rijeka ce biti nositelj u prva tri pretkola, a Hajduk, Osijek, Gorica i Lokomotiva u prva dva. Hajduk ima neke sanse za mjesto nositelja i u trecem. Steta sto nitko nece biti nositelj u play offu pa da HNL ima realne sanse za dva predstavnika u grupnoj fazi, mada mislim da bi Rijeka uz neka pojacanja mogla da se probije. Ima tu par timova s kojima bi se dalo igrati. Sparta, Steaua, Malmo i Standard nisu neki bauci. Moze se tu potrefiti i zdrijeb, tj. da Rijeka kao moguci nenositelj u play offu izvuce nekog tko je izbacio moguceg nositelja u trecem pretkolu, jer se zdrijeb vrsi prije odigravanja uzvratnih utakmica. Osijek recimo ako izvuce u trecem pretkolu Malmo i izbace ih bit ce nositelji u play offu. Tad se javi tek par klubova za preskociti, ostalo sve prolazne prepreke. Ovo Osijekovo vazi i za Hajduk, Lokomotivu i Goricu.
  • Mr Anderson
    5.2k
    Čekaj, ovo za Dinamo si računao ko da smo izborili skupine LP? Ili sam ja nešto pobrkao?
  • Infinity
    15.1k
    Da. Ako Dinamo izbori skupine LP gore je opisano na koji nacin ce se naci u trecem sesiru, a to znaci potencijalno jednog lakseg protivnika i moguce prezimljavanje s treceg mjesta u LP.
  • Infinity
    15.1k
    Ovako to sad izgleda. Stanje updateovano jutros u 7.00h

    dfdfd.jpg
  • Mr Anderson
    5.2k
    Nekako najrealnije da Torino i Atalanta upadnu umjesto Rome. Samo da se dočepamo LP, a onda ćemo razmišljat. Mogli bi i mi sa Celticom igrat u play offu. Ili Kopenhagenom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.