• Infinity
    15.2k
    Polako, umislit cu se :lol:
  • BluePhone67
    3.1k
    Dobar si, bravo. :clap:
  • marcio amoroso
    31.9k
    @infinity doktor si. Svaka ti čast.
  • dinamo vitez
    214
    Plzen - Dinamo
    Slavia - Genk
    Zurich - Napoli

    Napoli bi trebao odraditi posao protiv Švicaraca, čime bi u slučaju Dinamova prolaska bili vrlo blizu 15. mjesta.. Slavija dobila malo lakši ždrijeb, ali daleko od toga da mogu unaprijed upisati prolazak protiv Belgijanaca. Summa summarum, Mislim da imamo dobre izglede omogućiti i Rijeci ili Osijeku mjesto u kvalifikacijama za LP.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Genk je jako dobar ove godine. Teško će ih Slavija proći.
  • LovroZG
    1.3k
    Napoli bi trebo proć, al oni se u EL zajebavaju pa ćemo vidit.
    Genk je tvrd protivnik i mogla bi Slavia ispast. Al prvo bi mi trebali Viktoriju trebali proć.
  • Infinity
    15.2k
    13. Grcka 27.400
    Olympiakos
    - Dynamo Kiev

    Nadao sam se da ce ih zapasti Chelsea, ali nismo mi te srece. Dynamo je prema kladionicama blagi favorit za prolaz. Imali su nesto laksu grupu koju su rutinski prosli. Izgubili su kuci u zadnjem kolu od Jabloneca, ali je tad sve vec bilo gotovo. Po meni su pokazali puno vise od Olympiakosa koji je ipak prosao nesto tezu grupu, barem po imenima, ali to ne mora nista znaciti. Neka odigraju 3 za 3 uz prolaz nasih imenjaka i bit cu zadovoljan.

    14. Danska 27.025
    Bez predstavnika


    15. Svicarska 26.900
    Zurich
    - Napoli

    Mislim da se ovdje nema sta puno pricati. O Zurichu sam nesto rekao prije par dana, i dalje mislim da su imali srece s tim prolazom. O Napoliju je glupo raspravljati. Napoli je veliki favorit i na prvoj utakmici u gostima (1.44), te apsolutni favorit za prolaz dalje (1.05). Ocekujem ovdje dvije pobjede nebeskoplavih.

    16. Ceska 26.875
    Slavia
    - Genk

    Slavia ima dobar tim koji sam zelio da Dinamo izbjegne, kao i Viktoriju. Mislim ipak da je Genk ovdje kvalitetniji, ali ne mozemo odmah upisati ispadanje direktnih konkurenata. Genk je prvi u prvenstvu, igraju dobro, grupu su prosli prema posljednjem pogledu rutinski, iako je tu bilo svega do posljednjeg kola, ali kad je trebalo najvise oni su s 4-0 savladali Sarpsborga i rijesili pitanje prolaza, pa i prvog mjesta. Prema kladionicama, u prvom mecu je Genk blagi favorit, mozda do pocetka meca to ode na drugu stranu, recimo da im daju isto sansi. Za prolaz se ipak favorizuje prvoplasirana ekipa Belgije (1.55-2.55)

    Plzen - Dinamo

    Plzen je igrao ove sezone u LP i tamo ubrao devet bodova. Na domacem terenu su protiv CSKA pokazali slabost, ali su im uzvratili na gostovanju. Kuci su dobili i Romu kojoj je to bila nebitna utakmica dok je Plzenu gorilo pod nogama. Mislim da Dinamo moze igrati s njima i da je favorit za prolaz. Prema kladionicama gore je u prvoj utakmici Plzen favorit (2.40 - 2.90), a nema koeficijenata za prolaz.

    Njihov najbolji strijelac je Michael Krmencik koji je izgubljen od pocetka jedanaestog mjeseca i ocekuje se povratak pocetkom naredne sezone. Ne polusezone nego sezone. To znaci da bi na Dinamo mogli oslabljeni ako se ne pojacaju. On je zabio sedam golova u trinaest prvenstvenih meceva, te dva u tri utakmice LP.

    Njegovo mjesto bi mozda mogao pokriti Marek Bakos koji se krajem godine vraca s posudbe iz Trnave. Bakos je u 18 utkmica zabio 5 golova, te upisao jednu asistenciju. U EL je igrao cetiri utakmice i nije zabio niti jedan pogodak. Zanimljivo da je dvije propustio upravo protiv Dinama. Mozda ce on biti glavna prijetnja protiv Plzena.

    Jos je jedna potencijalna opasnost pri dolasku. Jean-David Beauguel iz Zlina je vec dogovorio tranfer u Plzen. On je u 17 utakmica upisao 9 pogodaka i jednu asistenciju. Zabija svake 162 minute i trenutno je treci strijelac lige.

    Plzen je za europske pojmove 'novi' klub i do sada se nikada nije susretao s klubovima iz Hrvatske. Od ekipa iz okruzenja su igrali protiv Maribora, Partizana, Vojvodine i Zeljeznicara. Od cetiri pokusaja prosli su dalje sva cetiri puta.

    U Europi su se pojavili 2010/11 i od tada nisu propustili niti jednu sezonu. Igrali su cetiri puta grupnu fazu EL i tri puta grupnu fazu LP. Niti jednom nisu uspjeli proci grupnu fazu LP, tj. svaki put su bili treci. Prvi put ih je u prvom kolu zaustavio Schalke, drugi put Shakhtar, a treci put im na putu stoji Dinamo.

    U EL imaju polovican uspjeh. Dva puta su prolazili grupu, a dva puta su ispadali. Izbacivali su Napoli u Partizan u prvom kolu, a onda ih je u drugom zaustavljao Fenerbahce i Sporting.

    Ako cemo vjerovati njihovoj tradiciji, Dinamo ce ih proci.


    17. Hrvatska 26.375
    Plzen - Dinamo

    Sve ovo ranije napisano, bilo vezano za Plzen ili ostale ce biti nebitno ako Dinamo ne prodje dalje. Nema smisla da o Dinamu pricam, znamo sve. Bitno je zadrzati kadar, mozda se pojacati na lijevom bocnom i to je to. O Plzenu je vec sve receno, mogu samo potraziti statistike.

    Dinamo vs. Ceska 3-1 (2-4-2)
    Dinamo - Sparta 0-0, 3-3
    Dinamo - Spartak Brno 2-0, 0-2 (povijesni novcic)
    Dinamo - RS Brno 2-0, 0-0
    Dinamo - Dukla Prag 2-2, 1-2

    Uvjerljivi po pitanju prolaza, ali sve gusto, bas sve gusto, osim Red Stara. Mislim da ce i sad biti gusto.

    HNL vs. Ceska 1-3 (1-3-4)
    Slaven - Sigma 1-1, 0-2
    Osijek - Slavija 2-0, 1-5
    Dinamo - Sparta 0-0, 3-3
    Hajduk - Slovan 0-1, 0-1

    Jedini koji je ikad prosao ceskog predstavnika bio je Dinamo. Rekao bi covjek koji k* mi njih ganjamo kad nas redovno trpaju i pokazuju time da su mozda ipak bolja liga. Al ne treba se predati. Dinamo je od ceha ispao samo jednom, i to u svojoj prvoj povijesnoj utakmici u Europi.


    Najveca muka mi je sad cekati sve ovo. 59 dana do tog povijesnog cetvrtka.
  • reziser
    6.2k
    infinity....skidam ti kapu za tvoje postove
    imas volje, vremena, znanja...

    svaka cast
  • Infinity
    15.2k
    Vrijeme je za novu epizodu plakanja, molitvni, zelja i pozdrava. Ukratko, jer nije me Dinamo obradovao pa ni nemam puno inspiracije.

    HNL je zadrzao svoju poziciju i porazom Dinama ostao na jednakoj udaljenosti za dvije glavne lovine da ih tako nazovem, Danskom i Svicarskom. Danci su bez predstavnika, a Svicarski Zurich je porazen kuci od Napolija.

    Stanje na tablici:
    #   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking	teams
    13. Greece	6.200	5.400	5.800	5.100	5.100	27.600	1/ 5
    14. Czech Rep.  3.875	7.300	5.500	5.500	5.300	27.475	2/ 5
    15. Denmark	2.900	5.500	8.500	5.250	4.875	27.025	0/ 4
    16. Switzerland	6.900	5.300	4.300	6.500	3.900	26.900	1/ 5
    17. Croatia	6.875	4.500	5.125	5.125	4.750	26.375	1/ 4
    

    Grcka: Olimpiakos - Dynamo 2-2
    Ceska: Slavia - Genk 0-0, Plzen - Dinamo 2-1
    Danska bez predstavnika
    Svicarska: Zurich - Napoli 1-3
    Hrvatska: Plzen - Dinamo 2-1

    Moze se desiti da ovi ostali svi poispadaju i da od svih pet ostanu doslovno samo Plzen ili Dinamo. Ceska ce u svakom slucaju svoju avanturu zavrsiti u top15, jer ju Danska ne moze preteci, a cisto sumnjam i u Svicarsku. Hrvatskoj je potrebno da Dinamo pobjedi Plzena (26.875), a potom i da u osmini finala upise jedan remi (27.125). To vrijedi samo u slucaju da Zurich dozivi poraz u Napolju, a to je jako izgledno.

    U ovom trenutku je sva koncentracija na prolaz Dinama i ispadanje Zuricha. Sve ostalo je manje-vise bonus. Slavia i Olympiakos su trenutno nebitni, ali bi za buduce sezone svakako bilo sjajno da poispadaju i da se i tu stvori dodatna razlika.

    Sto se Dinama tice, zabiljezen je pad za dvije pozicije. Iznad su otisli Valencia i BATE tako da je Dinamo trenutno 58. Ovo s BATE-om bi moglo izaci na lose ako ih Arsenal ne izbaci i Dinamo ne dobije Plzena, jer mislim da bi tocno taj BATE mogao odluciti o mjestu nositelja naredne sezone.

    I da updateujem stanje s tim mjestima nositelja za klubove protiv kojih Dinamo moze igrati u pretkolima LP, a koje su trenutno ispred Dinama:

    Ceska: 41. Sparta 35.500, 42.Plzen 33.000
    Svicarska: 29. Basel 54.500, 53. Young Boys 27.500
    Nizozemska: 26. Ajax 61.500, 39. PSV 37.000
    Grcka: 35. Olympiakos 44.000
    Austrija: 30. RBS 50.500
    Danska: 45. Kopenhagen 31.000
    Skotska: 45. Celtic 31.000
    Kazahstan: 53. Astana 27.500
    Bjelorusija: 53.BATE 27.500

    Dinamo ima koeficijent 25.500 i pobjedom protiv Plzena preskace YB, Astanu i BATE(Ako izgube od Arsenala)

    Od devet navedenih liga smije se dogoditi da u samo tri lige navedeni klubovi budu prvaci. Astana i BATE su vec prvaci u svojim zemljama, ali pobjedom Dinama nad Plzenom oni postaju nebitni. Ostaje sedam od kojih ce u Grckoj gotovo sigurno prvak biti PAOK, te Svicarska u kojoj ce 100% prvak biti YB koje ce Dinamo preteci u slucaju pobjede nad Plzenom.

    U idealnoj situaciji bi ostali da cekamo rasplete u Ceskoj, Nizozemskoj, Austriji, Danskoj i Skotskoj. U Ceskoj bi nas Slavia mogla rijesiti muka vec za vikend. Nizozemska i Austrija se mogu zaboraviti, vjerojatno i Skotska, te bi na kraju moglo odluciti prvenstvo Danske gdje Kopenhagen ne smije biti prvak, a trenutno su prvi s tri boda ispred Midtjyllanda.

    Naravno, za ovo mjesto nositelja prije svega je bitno da Dinamo barem dobije Plzena, pa ako ga i ne prodje ova utakmica bi mogla odluciti jako puno za narednu sezonu. Da ne pricamo kako bi se prolazom otvorila i mogucnost lova na Kopenhagen i Celtic, al o tome cemo narednu subotu ako se prodje dalje, a hoce. Valjda cu doci kuci do subote :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Što se tiče nositeljstva u PO LP, tu bi se trebali nadat da će pobjednik LP bit momčad koja će LP izboriti i kroz domaću ligu. Tad bi i austrijski prvak upo izravno u skupine, a nama bi se jebalo za Dansku i Kopenhagen.
  • Infinity
    15.2k
    To ce se 99.99% dogoditi, ali sam ja to vec ukalkulirao. Ne znam ni sam zasto sam stalno navodio Austriju i RBS kao potencijalne.

    PS. Zaboravio sam Bugare. Ludogorets je ispred Dinama :rage: Pa jebem te zivote u sta ja gledam, tj. gledao sam jednom i oslonio se na to da sam vidio sve i samo prepisivao i dopisivao na prethodni post. Nakon uzvrata cu provjerit sve opet. Nadam se da ce Dinamo dobiti, jer ce tako preskociti male zelene.
  • Infinity
    15.2k
    Vrijeme je za novu, sretnu epizodu :cool:

    Prvo HNL, secer ipak ide na kraju

    Stanje na tablici:
    #   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking	teams
    13. Czech Rep.  3.875	7.300	5.500	5.500	5.700	27.875	1/ 5
    14. Greece	6.200	5.400	5.800	5.100	5.100	27.600	0/ 5
    15. Denmark	2.900	5.500	8.500	5.250	4.875	27.025	0/ 4
    16. Switzerland	6.900	5.300	4.300	6.500	3.900	26.900	0/ 5
    17. Croatia	6.875	4.500	5.125	5.125	5.250	26.875	1/ 4
    

    Ovdje se nema sta puno za pametovati. Potreban je jedan jedini remi i HNL upada u top 15, te u sezoni 20/21 dobija dodatni klub u Europi.

    Prvak bi startao od drugog pretkola LP s tim da bi imao ogromnu sansu da starta cak i od treceg sto je dodatno olaksanje. Drugoplasirani bi startao u drugom pretkolu LP. Bio bi dovoljan prolaz u trece pretkolo i EL bi bila osigurana. Ispadanjem u drugom pretkolu igrali bi kvalifikacije za EL, a ispadanje u trecem pretkolu i play offu nudi direktan plasman u EL. Dva kluba bi startala u drugom pretkolu EL, a jedan u trecem.

    I jos nesto da dodam. Ova sezona je se 'izvukla'. Ostvario se prosjek i nece biti tesko kada naredne sezone otpadne ovaj najveci koeficijent 6.875. HNL bi u ovom trenutku bio 17. sa zaostatkom 1.400 sto i nije toliko strasno. Tri pobjede Dinama do kraja europske sezone znacile bi da ce HNL zavrsiti sezonu medju 15, ali i iducu startati kao 15. Na vise foruma sam citao kako ovaj top 15 ne bi nista znacio zbog velike razlike i automatskog gubitka pozicije, jer se gubi veliki koeficijent, a u igri imamo samo Dinamo koji mnogima nije ulijevao nadu, a Dinamo je izvukao ovaj koeficijent na prosjek. Cak 76% bodova iz ove sezone ostvario je Dinamo. Ostalo su pridonijeli Hajduk, Osijek i Rijeka.


    I sad Dinamo i to famozno mjesto nositelja. Prvo, malo sam se zeznuo pisuci prvi put o tome. Ubacio sam prvaka Austrije koji je nebitan, jer ce 99% igrati direktno u grupnoj fazi, a promaknuo mi je Ludogorets, al idemo redom.

    Dinamo je ovom pobjedom skocio za cetiri mjesta, al pazite kakva cetiri mjesta - Ludogorets, Astana, YB i BATE. Tri komada cesima za cetiri ogromna koraka, ali stvarno ogromna. Ovo su cetiri kluba koja ce igrati kvalifikacije zajedno s Dinamom i to su cetiri brige manje. Dinamo je trenutno 54. s koeficijentom 27.500. Ludogorets ima 27.000, a ova tri imaju 27.500 kao i Dinamo. Ako nekoga buni tko ima prednost da tako kazem, prednost ima onaj tko je ostvario bolji koeficijent u posljednjoj sezoni. Dinamo je ostvario daleko veci uspjeh od svih, osvojio je ove sezone 12.000 bodova, a ispod je BATE s 8.000 itd. Jos malo pa ce ova sezona nositi 50% koeficijenta, a mogu reci da to cak i nije dobro. To je dobro ako ce se nastaviti tako igrati i skupljati bodove, jer za pet sezona kad izgubis koeficijent 12.000 ti padas u pi*ku materinu. Prema uspjehu iz ove sezone, Dinamo je trenutno 24. i dijeli to mjesto s Benficom.


    Potencijalni protivnici u pretkolima LP, klubovi s vecim koeficijentom od Dinama:
    Ceska: 41. Sparta 35.500, 42.Plzen 33.000
    Svicarska: 29. Basel 54.500
    Nizozemska: 26. Ajax 61.500, 39. PSV 37.000
    Grcka: 35. Olympiakos 44.000
    Danska: 45. Kopenhagen 31.000
    Skotska: 45. Celtic 31.000

    Od sest navedenih liga, smije se dogoditi da u tri lige prvaci budu navedeni klubovi. Basel u Svicarskoj jos malo pa nece imati ni teoretske sanse. Isto tako Olympiakos u Grckoj zaostaje 10+ bodova, a izgubili su obje utakmice protiv PAOK-a. To su dvije lige za staviti ih po strani. Po strani se moze staviti i Nizozemska, jer ce netko od ovog dvojca sigurno uzeti titulu. U Ceskoj ce Slavia i Plzen voditi bitku do posljednjeg kola, u Danskoj ce istu bitku voditi Kopenhagen i Midtjylland, a u Skotskoj se Celtic odvaja i vjerojatno ce biti prvak. Nadati je se da ce Midtjylland ili Slavia biti prvaci. Jedno od to dvoje gura Dinamo na mjesto nositelja u play offu LP naredne sezone. Naravno, i dvije pobjede u Europi bacaju Celtic i Kopenhagen i nebrigu pa bih radije to da se ostvari :grin:


    Ne zamjerite ako sam negdje nesto fulao, umor me jos drzi, al trebalo bi da je sve OK, provjerio sam dva puta.
  • 000
    941
    Bravo kralju :cheer:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Infinity kralj :strong:
  • Bosna86
    11.5k
    Negdje sam procitao ako Dinamo pogura drzavni koeficijent na 13. Mjesto da cemo krecati od 3 pretkola. Kako to ide ?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.