• Infinity
    15.2k
    Ma slobodno prebacujte, nista se ne bunim :D

    A mogu ja lako zalijepit sliku 'prije ovog kola' - 'poslije ovog kola' ili nesto slicno, kao i postaviti tablicu mogucih ishoda i sta je potrebno, a sta ne, ali mi je ovo draze, jer ima ljudi kojima godinama objasnjavam te koeficijente i ne shvacaju kad im tako 'nacrtas', nego vrlo lako shvate kada im objasnis rijecima.

    A i meni ovo posluzi kao neka vrsta arhive, jer to ne spremam na kompjuter, a dok analiziram mogu polako tipkati, pa kasnije da sam sebi povezem gdje, sta, kako...
  • 000
    941
    Da bi islo na blog moras otvoriti novu temu i kopirati u nju svoj post. Pa kad uhvatis vremena samo otvori negde, mozda u parlaonici da nisu dvije iste teme jedna ispod druge.
  • Infinity
    15.2k
    I onda taj blog ima jedan post i ja u tom jednom postu mogu raditi izmjene i ubacivati ostale uz recimo neku naznaku datuma kada je sta pisano?
  • 000
    941
    Mislim da se da srediti. Editira se u tom prvom postu na forumu, a reflektira se na blog. Bar sam ja tako shvatio.
  • Infinity
    15.2k
    Ma aj nek ovo stoji sve ovako, pa kad se zavrsi grupna faza napisat cu jedan uvod za proljetni lov i tad mozemo poceti s tim blogom.
  • 000
    941
    Kako god mislis da je najbolje ;)
  • Infinity
    15.2k
    Jucer nitko zanimljiv za nas, ali zato danas Plzen, YB i AEK odradili svoje utakmice. Nisam pratio razvoj ovih utakmica u 19h i onda vidim da CSKA vodi 2-0, a Roma taman izjednacila. Bio je to savrsen razvoj situacije, jer bi Ceska ostala bez Plzena. Na kraju Viktorija opravda naziv kluba. Tako ce Ceska imati sigurno jednog predstavnika. Ostaje nam se nadati da ce sutra Slavija ispasti.

    YB su ranije ispali i ova pobjeda veceras im tocno nije trebala. Bas nas je*u.

    AEK ispostovao cijeli turnir. Nula bodova na kontu.

    Sutra nam treba:
    Ludogorets - Zurich - 1
    Zenit - Slavija - 1
    Kopenhagen - Bordeaux - 2
    Dynamo - Jablonec - 1
    Olympiakos - Milan (pobjeda Milana, remi ili pobjeda Olympiakosa jedan razlike)
    PAOK - BATE - X2

    Moze se i neki tiket odigrat. Ako sreca posluzi nek posluzi duplo :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Može i PAOK dobit pod uvjetom da Chelsea nastavi zajebavanje jačih momčadi u ovom kolu. Vidiju sam bod treba za prolazak ak BATE izgubi.

    Al YB i Viktoria su nas baš zajebali. Zato danas moramo dobit Anderlecht.
  • Infinity
    15.2k
    Grcka je direktan konkurent. Ako Oly i PAOK veceras izgube, a Dinamo dobije, na proljece ce nam trebati svega jedna pobjeda ili dva remija da se preteknu Grci. I to bi trebalo biti lako s obzirom da bi na taj nacin ostali bez predstavnika u knockout fazi.

    Ja sam prilicno siguran sa ce Videoton uzeti bod Chelseau. Odigrali su grupu na razini, netipicno za engleze i mislim da ce se sad malo opustit. Uvjeren sam sa ce igrati s dosta rezervnih igraca koji nece ni imati motiva. S druge strane imas Videoton kojeg bod vodi dalje, a koji je gore porazen svega 1-0 i sigurno vjeruju u sebe.

    Imam dobar predosjecaj. Moglo bi se svasta nesto poklopiti.
  • LovroZG
    1.3k
    Što se tiče poklapanja, vrlo si optimističan nakon jučerašnjih tekmi. :)

    Ja se samo nadam da će Kopenhagen ispast pa da se sa Zürichom borimo za to 15. mjesto na proljeće.
  • Infinity
    15.2k
    Kopenhahen i Grci ako izgube to ce biti dva donja u slucaju dvije pobjede Dinama.

    Bit cemo pametniji veceras, tj. sutra, veceras me nigdje nema, a najpametniji bi mogli biti u ponedjeljak.
  • Infinity
    15.2k
    HNL-ov lov na 15. mjesto i Dinamov zavrsni sprint s direktnim konkurentima za pozicije nositelja

    Okoncana je jos jedna jesen, prva nakon tocno 20 godina da ne mozemo skupiti sve dojmove HNL klubova, jer je 20 godina nakon Varteksa ove sezone prezimio Dinamo. Dinamo koji ce na proljece loviti poziciju za HNL, ali i za svoju vlastitiu. U protekla tri dana se desilo nekih dobrih, ali i nekih losih stvari, no, krenimo redom.

    HNL

    HNL je u ovo kolo usao sa sesnaeste pozicije i dozivio pad za jedno mjesto zbog Ceske koja je upisala cak tri iznimno bitne pobjede. Tako se od Ceske vise ne bjezi, nego su Cesi sad lovina. Nisu daleko odmakli, za tocno jednu pobjedu ili dva remija. Da je Dinamo dobio sinoc i u Istanbulu HNL bi bio i dalje ispred. Izjednacen bodovno, ali zbog veceg koeficijenta u ovoj sezoni bio bi ipak ispred. Najveca muka mi je to sto je Jablonec uspio slaviti u Kievu, nama toliko nedostiznom Kievu. Tjesimo se da je to njihova posljednja pobjeda. U igri su ostali Slavia i Plzen, oba nenositelji. Plzen mi djeluje kao opasnija momcad od Slavije i nadam se da ce odmah u startu dobiti nepremostivu prepreku. Isto zelim i Slaviji, ali se ipak nadam da ce Plzen dobiti tezeg protivnika.

    Petnaestoplasirana Svicarska je takodjer upisala jednu neocekivani pobjedu. YB su na domacem terenu savladali Juventus, ali im to znaci toliko koliko i Jablonecu pobjeda u Kievu. Stvar prestiza i nista vise. Njima nista vise, nama zivciranje zbog koeficijenta. Njihova jedina nada je ostao Zurich koji je sinoc uzeo bod u Razgradu, ali ih je Ludogorets razbio. Pravo je cudo da domaci nisu slavili, a jos mi je vece cudo da je tako los tim prosao dalje. Posrala ih je sreca prvo kolo u Larnaki, a onda dobiju u grupi i Leverkusena kojeg bi i Dinamo na domacem terenu u grupnoj fazi sredio. Steta tog remija sinoc, jer bi sad vec bili ispod Ceske, tj. bjezali bi HNL-u za jednu pobjedu, a ovako bjeze za pobjedu i remi. Mozemo se nadati da ce lako ispasti na proljece, a da ce Dinamo lako proci dalje i trebalo bi se poklopiti da su ispod. Sad ovako prije zdrijeba ne sumnjam uopce da ce Dinamo napraviti bolji rezultat od njih i da ce HNL zavrsiti ispred Svicarske.

    Jedina Danska uzdanica bio je Kopenhagen. Oni su na domacem terenu porazeni od Bordeauxa. Prava steta sto se Bordeaux kasno probudio, tj. sto su doma izgubili od Kopenhagena, jer bi nas lisli muke zvana Slavia Prag, ali je sad kasno kukati. Proslo je. Danska je prava lovina. Od pet liga koje se bore za tri pozicije u top 15 oni su jedini koji nemaju predstavnika na proljece. Imali su malo i srece, upisali su neke bodove i trenutno su ispred HNL-a za jednu pobjedu i jedan remi. Oni su dakle jedina sigurna liga koju bi HNL preskocio da Dinamo upise pobjedu i remi na proljece, jer njihov koeficijent vise ne moze rasti. Meni je pod moranjem njih preskociti.

    I posljednji koji su ostali za preskociti, tj. liga koja je na vodecoj poziciji medju ovom petorkom je Grcka. Grci su ove sezone dozivjeli debakl. Debakl i nista vise. Njihovi rezultati su vec par sezona ispod ocekivanja, a ovo je jos jedna sezone u kojoj su podbacili. Sinoc ih je Olympiakos malo izvukao, jer je to mogao biti totalni krah. Njihov predstavnik u LP bio je AEK koji je igrao onako kako smo zeljeli, nikako. PAOK je u grupi s BATE-om i Videotonom uspio izvuci tek jednu pobjedu u Borisovu. Necu kukati da su mogli i to izgubiti, jer su odigrali ispod mojih ocekivanja, upisali su mizeran broj bodova, ispali i zadovoljan sam. Treci europski predstavnik bio je Olympiakos i on ce biti njihova jedina uzdanica i na proljece. Olympiakos je sinoc trebao nadoknaditi 1-3 iz Milana i nazalost uspjeli su u svome naumu. Naci ce se u zdrijebu za knockout fazu kao nenositelji. Oni kao i Danska bjeze za pobjedu i remi. Puno toga ce ovisiti o zdrijebu, Olympiakos je ipak dobra ekipa koja je dobila izbacila Milana i sigurno mogu napraviti nesto. Da mogu ikome smjestiti Chelsea izbor bi pao bas na Olympiakos.

    Stanje na tablici:
    #   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking	teams
    13. Greece	6.200	5.400	5.800	5.100	4.900	27.400	1/ 5
    14. Denmark	2.900	5.500	8.500	5.250	4.875	27.025	0/ 4
    15. Switzerland	6.900	5.300	4.300	6.500	3.900	26.900	1/ 5
    16. Czech Rep.  3.875	7.300	5.500	5.500	4.700	22.875	2/ 5
    17. Croatia	6.875	4.500	5.125	5.125	4.750	26.375	1/ 4
    

    Bit ce ovo dobar fajt ciji ce ishod po mom skromnom misljenju odluciti najvise zdrijeb. Netko moze dobiti Chelsea, a netko drugi BATE. Nije isto. Ja se nadam da ce proljece biti dugo za HNL i da ce HNL proci kroz cilj kao Bolt u Berlinu 2009., brzo, sigurno i bez ikakve sumnje da se pri kraju moze desiti nesto neocekivano.


    Dinamo

    Ocekivao sam sinoc pobjedu i malo sigurniji skok, ali ne zelim, necu i ne mogu pljuvati nakon cetiri pobjede i dva remija u sest europskih utakmica u grupnoj fazi. Potpisao bih to svojom krvlju da me se trazilo pred pocetak grupne faze. Fantastican uspjeh.

    U ovo kolo se uslo s 57. pozicije i s koeficijentom 24.500. Ostvaren je skok za jedno mjesto, tj. na 56. poziciju s koeficijentom 25.500. Preskocen je jos jedan direktni suparnik, APOEL. Ciprani imaju isti koeficijent kao i Dinamo, ali je Dinamo ispred zbog veceg uspjeha ove sezone.

    Mali update klubova protiv kojih Dinamo moze igrati u pretkolima LP, a koje su trenutno ispred Dinama:
    Ceska: 41. Sparta 35.500, 43.Plzen 31.000
    Svicarska: 29. Basel 54.500, 52. Young Boys 27.500
    Nizozemska: 24. Ajax 61.500, 41. PSV 37.000
    Grcka: 35. Olympiakos 43.000
    Austrija: 30. RBS 50.500
    Danska: 43. Kopenhagen 31.000
    Skotska: 43. Celtic 31.000
    Kazahstan: 52. Astana 27.500

    Kao sto se vec zna, od navedenih samo tri smiju postati prvaci da bi Dinamo bio nositelj u play offu LP. Astana je vec prvak, ali Dinamo s jednom pobjedom ili dva remija njih salje u proslost, jer ce biti ispod Dinama u plasmanu. Young Boysi su gotovo sigurno prvaci Svicarske, ali ce kao i Astana biti ispod u slucaju da Dinamo na proljece upise jednu pobjedu ili dva remija. Imamo sest liga o kojima cemo se brinuti, osim u slucaju da Dinamo ne pretekne i te konkurente pa nam i oni postanu nebitni.

    U Ceskoj je Slavia vodeca, a jedini ozbiljan konkurent im je Plzen koji je na -4.
    U Nizozemskoj vode Ajax i PSV (-2), a jedina konkurencija im je Feyenoord (-7)
    U Grckoj vodi PAOK koji nam je nebitan, tj. bitan da osvoji, a Olympiakos koji ne smije biti prvak je na -8
    U Austriji dominacija RBS-a
    U Danskoj vodi Kopenhagen, a prati ga Midtjylland (-3)
    U Skotskoj vodi Celtic, ali je ogroman broj klubova u par bodova pa bi mozda mogli izgubiti titulu

    I ono nesto sto nije manje bitno, ali se pomalo zapostavlja. BATE Borisov je takodjer jedan od konkurenata za ovu poziciju, a jos uvijek su u igri u Europi. Oni su vec prvaci, bas kao i Astana. Njihov koeficijent je identican Dinamovom, ali je Dinamo bolje plasiran zbog veceg koeficijenta ove sezone. Da bi se ostalo ispred njih bitno je ostvariti veci uspjeh od njih ili ce i oni dospjeti na ovu listu. I to ce dospjeti kao jedan od tri koji je vec zeznuo stvar.


    Zdrijeb knockout faze

    Zdrijeb prvog kola knockout faze odrzat ce se u ponedjeljak u 13h u Nyonu. Dinamo ce biti nositelj i trebao bi ga zapasti laksi zdrijeb. Prva utakmica igrat ce se na gostujucem terenu 14.02.2019., a uzvrat je 21.02.2019. na Maksimiru. Dan nakon uzvrata u Nyonu ce biti odrzan zdrijeb osmine finala.

    - U zdrijebu prvog kola knockout faze se ne mogu susresti ekipe iz iste lige
    - U zdrijebu prvog kola knockout faze se ne mogu susresti ekipe koje su igrale istu grupu
    - U zdrijebu prvog kola knockout faze se mogu susresti ekipe koje su igrali LP i EL (npr. Dinamo - Galata)

    nositelji                 nenositelji
    Bayer Leverkusen	  Zürich
    Red Bull Salzburg	  Celtic
    Zenit Saint Petersburg	  Slavia Prague
    Dinamo Zagreb	          Fenerbahçe
    Arsenal	                  Sporting CP
    Real Betis	          Olympiacos
    Villarreal	          Rapid Wien
    Eintracht Frankfurt	  Lazio
    Genk	                  Malmö FF
    Sevilla	                  Krasnodar
    Dynamo Kyiv	          Rennes
    Chelsea	                  BATE Borisov
    Napoli                    Viktoria Plzeň	
    Valencia                  Club Brugge	
    Inter Milan               Shakhtar Donetsk	
    Benfica                   Galatasaray
    

    Dinamo, dakle, moze dobiti samo ekipe iz desnog stupca, iskljucujuci Fenerbahce s kojim je igrao u grupnoj fazi EL,

    Ukratko, redom:
    - Zurich je po meni ove sezone imao lijepe srece u grupnoj fazi. Prosli su tu grupu lakse od ocekivanog i na proljece zelim njih. Djeluju mi kao losija ekipa. U ligi su cetvrti. Nakon 17 kola imaju 24 boda, znaci nesto kao Hajduk u HNL-u. Osobno ih smatram za jednu od najpozeljnijih ekipa.
    - Celtic je standardno dobra ekipa. U ligi ih ide dobro kao i proslih sezone. Malo je ostrija konkurencija, ali oni nisu nista slabiji nego ranije. U Europi su prosli grupu u kojoj su bili ispred Leipziga. Leipzig je bas podbacio u Europi, al Celtic ih je kuci dobio, iako je bio nadigran. Volio bi ih izbjeci, ali se ne bih ni najmanje plasio da ih se izvuce. Mislim cak da ni jedan protivnik ne bi izazvao euforiju kao oni. Celtic nam je uvijek bio mamac, a prolazan su protivnik.
    - Slavia je opet jedna od najboljih ekipa Ceske. U Europi su igrali jako dobro, pobjedili su neke velike ekipe, Zenita, Bordeauxa, Kopenhagena i zasluzeno idu dalje. Smatram ih jako opasnom ekipom i uopce ih ne bih pozelio, mada kao i za Celtic mislim da ih se ne bi trebalo plasiti ako ih se izvuce. Kuci su igrom razvalili sve tri protivnika, a u gostima im je samo malo srece falilo da dobiju Zenita.
    - Sporting je uz Porto na vrhu u Portugalu. U Europi su rutinski sredili dvije losije ekipe s cetiri pobjede. U dvomecu za prvo mjesto s Arsenalom su izvukli jedan bod. Mislim da njih definitivno treba izbjeci i da bi oni bili favoriti u slucaju dvomeca.
    - Olympiakos prozivljava teze trenutke u svojoj novijoj povijesti. U ligi su daleko od titule, ali su u EL prosli grupu u kojoj su bili ispred Milana i iza Betisa. Mislim da bi Dinamo mogao igrati s njima, pogotovo jer bi se nabrijali nakon ona dva poraza od njih u LP. U krizi su i pravo je vrijeme da im se osveti za to, a i za ono prije dvadeset godina. Nije da ih zelim, ali se ne bih plasio.
    - Rapid se u Austriji bori za opstanak u ligi. U Europi su prosli jednu ludu grupu u kojoj su u posljednjem kolu dobili Rangers na domacem terenu. Mislim da spadaju u grupu ekipa koje su pozeljne.
    - Lazio je ove sezone solidan u Italiji, ali nije da je lose biti solidan u Italiji. To je ekipa koja vrijedi 300 milijuna i sigurno nisu lagan protivnik. U Europi nisu bili nesto ubjedljivi, uspjeli su izgubiti i od Apollona, ali definitivno ekipa koju treba izbjeci.
    - Malmo je zavrsio svoju domacu avanturu na trecem mjestu. U Europi su prosli jednu izjednacenu grupu u kojoj su uspjeli pobjediti samo Besiktasa i to dva puta. Smatram da su pozeljna ekipa, ali da ce biti tvrdo, na jedan gol.
    - Krasnodar je u samom vrhu u Rusiji. Bod su iza Zenita i to puno govori. U Europi su prosli grupu s 12 bodova. Porazeni su kod Seville i Standarda. Kuci su dobili sve, i Sevillu i Standard i Akhisarspor. Mislim da su jaka i neatraktivna ekipa koju treba izbjeci.
    - Rennes se vec jednom pokazao kao nejak protivnik za Dinamo, ali je tadasnji Rennes bio puno slabiji od ovog danas. Isti slucaj i s Dinamom. Bit cu mozda malo lud, ali mislim da bi Dinamo prosao Rennesa. Na stranu cijene s transfermarkta, sve te prosjecne ekipe u jacim ligama su jako precijenjene. Vrijednost njihovih igraca je visoka samo zato jer igraju tu ligu. Rennes je uspio izgubiti 2-0 u Astani. U dva navrata ih je dobio i Dynamo. U ligi su deseti, u 17 kola imaju 23 boda, nesto kao Hajduk. Imaju omjer 6-5-6. Po meni su protivnik kojeg bi se proslo ako se zapne. Ne smatram ih pozeljnim, ima boljih izbora, ali su protivnik za kojeg cu se opustit ako ih se izvuce.
    - BATE je vec prvak Bjelorusije, standardno. U Europi su prosli jednu ludu grupu s PAOK-om i Videotonom. U posljednjem kolu su trebali pobjedu u Solunu i kao potpuno autsajderi vec za 45 minuta sredili PAOK. PAOK ih je ubio u drugom dijelu, ali vise od jednog gola nisu mogli. Prvi mec je po meni puno veci pokaz kakav je odnos snaga izmedju PAOK-a i BATE-a. BATE definitivno ekipa koju zelim. Isto ce biti tvrdo, nece se oni tako lako dati, ali mislim da bi Dinamo to prosao.
    - Plzen je igrao LP u kojoj je u zadnjem kolu savladao Romu i prosao u EL kao treceplasirana ekipa. U ligi su na vrhu uz Slaviju. Mnogi ih se pribojavaju. Ja mislim da su oni dobra, ali ne i strasna ekipa. Bilo bi ih dobro izbjeci, jer nisu nimalo atraktivni, a moglo bi biti malo muke s njima. Opet, ako bi ih se dobilo smatram da bi Dinamo ipak bio favorit.
    - Club Brugge je odigrao solidnu grupu u LP i kao treceplasirani ispred Monaca i iza Dortmunda i Atletica prosao u EL. U ligi su treci, pet bodova iza Genka, a tri ispred Anderlechta. Ne bih bas smatrao da je Dinamo favorit protiv njih, al ako nam je ikad itko lezao onda su to belgijanci.
    - Shakhtar je odigrao isto jednu ludu grupu u LP. Zavrsili su treci i prosli u EL. Gledao sam ih zadnje kolo protiv Lyona i dobri su. Bilo mi je zao sto nisu prosli dalje. Prvi su u ligi gdje u 18 kola imaju 45 bodova. Dominiraju. Mislim da bi ih trebalo izbjeci, cak mislim da bi Dinamove sanse bile minimalne. Kako nam belgijanci leze, tako nam ukrajinci ne leze.
    - Galatasaray je u grupi LP uspio uzeti samo cetiri boda protiv Lokomotiva koji je uzas zivi. U domacem prvenstvu su sedmi sa osam bodova zaostatka za vodecim Basaksehirom. Bolji su od Fenera, al cini mi se da bi se proveli kao i Fener. Nije da su za pozeljeti, ali samo opusteno ako ih se izvuce.

    Nakon ove brzinske analize, poredao bih svoje zelje ovim redom: 1. Zurich, 2. BATE, 3. Malmo, 4. Rapid, 5. Celtic, 6. Olympiakos, 7. Plzen, 8. Slavia, 9. Galatasaray, 10. Rennes, 11. Brugge, 12. Krasnodar, 13. Lazio, 14.. Shaktar, 15. Sporting

    Ima ekipa izmedju kojih se dvoumim, pa ekipa izmedju kojih imam krug od tri i ne mogu ih poredati nego zelim prije A nego B, B prije nego C, ali C prije nego A. Svrstao bih Zurich, BATE i Malmo u isti kos. Odmah jako blizu njih Rapid. Onda u isti kod Celtic, Olympiakos, Plzen, Slaviju i Galatu. Jako blizu poslije njih Rennes, pa blizu poslije Brugge. Ove ostale cetiri ekipe bas nikako ne zelim, nebitno kojim redoslijedom.

    Od 15 ekipa zelim izbjeci 4. Mislim da je to dobar omjer, dobra sansa.

    Sto se tice ove ostale konkurencije u Europi. Pozeljet cu Zurich - Dinamo, Olympiakos - Chelsea, Plzen - Arsenal i Slavia - Napoli. Od pet ekipa samo je Dinamo nositelj. Ovi tu imaju jos jakih ekipa, pa neka si razaberu od koga ce ispasti. Male su im sanse da ce izvuci nekog prolaznog, pogotovo da ih svi izvuku. Moze se nekome posreciti.

    Toliko za sad. Ako ima gresaka, ne zamjerite, umoran sam kao pas. Jutros sam u cetiri kuci dosao i u osam ustao.

    I ne zaboravite. Europska avantura ovu zimu nije potpuno gotova. Zdrijeb je u ponedjeljak, a nakon ponedjeljka cemo imati nove analize, zelje i pozdrave :lol:
  • 000
    941
    Jbt, ubijas sa ovim analizama.
  • deda
    27.4k
    Ovo su doktorske dizertacije za sve ozbiljne sportske novine i časopise. :clap:
  • 000
    941
    sve ozbiljne sportske novine i časopisededa

    Nigdje nisam naletio na clanak blizak ovoj tematici, a da je bar do koljena @Infinityjevim analizama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.