• SAS1987
    13.3k
    River Plate nastavlja sa rekonstrukcijom legendarnog el Monumuntala.

    Renderi izgledaju fenomenalno mada mislim da ce pogled na teren iz donjeg nivoja biti nikakav.

    fghatygnym0bn9w0.jpeg
    lkw42njr6htziaz9.jpeg
    kvrdu6gl05ne063j.png
    1rvsbe5cldurm9t7.jpeg
  • SAS1987
    13.3k
    Svakim danom je sve bliže zavrsetak gradnje novog stadiona Atletico Mineira koji ce biti daleko najfunkcionalniji u Brazilu. Do sada je to bio stadion Palmeirasa koji klubu donosi golemi novac. I to je nesto sto ocekujem od modernog (i buducog dinamovog stadiona) - da bude profit a ne trosak.

    6g4n0r0ygwb8nndc.jpeg
    8e89rmcma8x14hdz.jpeg
    ewohtta6c3sy7hc7.jpeg
  • db-izbjeglica
    12.6k
    a kako novi stadion može biti veći trošak od postojećeg stadiona? i na što točno će trošiti više od postojećeg?

    i na postojećem stadionu raste trava i treba je održavati, postojeći stadioni imaju prostore koje treba održavati, zimi grijati, ljeti hladiti, postojeći stadion troši struju, vodu i plin.

    znači, koji su konkretno to značajno veći troškovi, osim same cijene izgradnje stadiona koja ide na krediti koji se otplaćuje 10-15-20-30 godina?
  • SAS1987
    13.3k
    a kako novi stadion može biti veći trošak od postojećeg stadiona? i na što točno će trošiti više od postojećeg?db-izbjeglica

    Kad je rata kredita za novi stadion veca od dohodka novog stadiona.
  • Infinity
    15.2k
    Ljudima koji fasadu stavljaju na kuce zbog estetike, a ne zbog vanjskih utjecaja je tesko objasniti zasto je novi stadion bolji od starog. Kad stavi fasadu i potrosi pet metara drva manje shvati da ju je trebao davno staviti. Isto tako kad napravimo novi stadion mnogi ce lupati glavom o zid i pitati se zasto ga nismo davno napravili. Stalno se poteze pitanje koliko je Maksimir ruzan i da trebamo ljepsi. Malo kad cujem nekog od ovih odgovornih da pricaju o funkcionalnosti. Sve im je estetika, zato su valjda mislili da su 2011. rijesili problem.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Kad je rata kredita za novi stadion veca od dohodka novog stadiona.SAS1987

    Ovisi koliko ga ljudi posjećuje, koliko će bit cijene karata i koliko dugo će trajati kredit...

    Kako god okreneš, to se otplaćuje sa 5-6 rasprodanih utakmica godišnje, što ne bi trebao biti nekakav problem...i dohodak će biti cca isti kao i rata kredita.
  • SAS1987
    13.3k
    upravo na to sam ciljao. Dinamu bi stadion od 25k-30k bio profitabilan a stadion od 40k-45k bi skoro pa sigurno donosio minus. Recimo stadion od 10k-15k bi bio premali pa bi se izgubio potencijal za rast kluba.

    Samo kazem da je projektiranje funkcionalnog stadiona kompleksan proces kojeg je Atletico Mineiro kvalitetno odradio.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Tko uopće spominje stadion od 40-45 000?
    Mislim, nije to ništa strašno, imaju ga mnogi siromašniji gradovi od zagreba... Al ono, nisam primjetio da bi to bila iole realna opcija u slučaju ozbiljnijeg hvatanja u koštac sa gradnjom stadiona.

    Inače, moje istraživanje "stadioni glavnih gradova svijeta" napreduje... Cca pola je završeno i rezultati su stvarno porazni.
  • SAS1987
    13.3k
    Tko uopće spominje stadion od 40-45 000?db-izbjeglica

    Nitko. Samo sam dao primjer tvrdnji da je kvalitetno planiranje kljuc do optimalnog cash flowa stadiona.
  • Logistika
    1.1k
    lojv6elmghym7rvz.jpg
    Rose Bowl sinoć Real-Juve
    Jos tamo od USA,94e mi je taj stadion impresivan iz nekog razloga...nema krova ;)
  • Logistika
    1.1k
    jedva čekam ovo,svaka čast na trudu
  • Jaro
    5.4k
    da, ima nes u tom stadionu, a za 40 kisnih dana godisnje se ne isplati stavljati krov...
  • immerwieder
    1.2k
    Jena je ispala prje dvije godine u regional ligu nordost,
    i počeli umbau stadiona iz 1924.
    08a3ljbxo0472yad.jpg
    sužena atletska staza postaje službeni prostor samo kod zapadne tribine,
    na ostalim dijelovima tribine idu prema terenu,
    ukupno 15000 natkrivenih mjesta, od toga 5000 stajanja
    hpxq858y1ucpmm41.jpg
    umbau traje već godinu i pol, cijelo vrijeme se igra,
    zapadna gotova, sjever dijelom, a istok nema krov, jug baustelle,
    pogled na istok sa sjeverne tribine
    foss1tulsh47r7kj.jpg
    pogled na sjevernu i istočnu izvana, malo iz daljine
    nclbbp05eqmtsq5s.jpg,
    i pokušaj ulaza u stadion odmah nakon utaknice koji je vrlo brzo spriječen od strane specijalaca ez8sui0y7rd4e8w8.jpg
    ali na drugom kraju su poslije napali igrače wolfsburga,
    trenutni kapacitet s dvije tribine uz prazno do gostujućih 6300, jasno u subotu ausverkauft
  • Ali
    1.9k
    Evo linka na KSC, kazu da je trosak komoletne rekonstrukcije u etapama cca 140m€, poveznica je da su krenuli sa istokom i da je smjesten u parku divljaci. Svaka slicnost je slucajna . Eh da i novi kapacitet je 34.000 taman

    https://youtu.be/39srOFf0LN4

    Kad pogledam , sza mi kapne
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.