• Eduardo
    17.2k
    znaš da to ne bi stalo samo na stolicama :yum: i na kraju bi koštalo kao pol stadiona.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Iskreno, ja se grozim pomisli da dinamu i zagrebu treba stadion kao u nekoj poljskoj provinciji na kojem igra nebitni poljski klub.
  • Mladen
    24
    I ja mislim da bi stadion stila kao kod ovog u Poljskoj za Dinamo bio taman. Ali ipak malo veći, da se možemo kandidirati i za neko europsko finale. To znači valjda 30k...je skuplje, i bilo bi više praznih mjesta na većini utakmica, ali na velikima bi bilo ludilo.
    U Zagrebu nemamo tradiciju masovnog odlaska na utakmice, ali sve tradicije su jednom počele.
    Stadion se ne gradi svaki dan, pogotovo u Zagrebu. Vjerujem da je teško pogoditi idealan kapacitet, ali između malo prevelikog i malo premalog biram ovo prvo.
  • immerwieder
    1.2k
    točno to, 60milja uz 2% kamate na 25godina,
    godišnja je otplata 3milje,
    5000 godišnjih po 100eura za sjever i 5000 godišnjih po 200eura za zapad je već 1,5milja,
    naravno da bi imali konačno i istok, to bi bilo još 0.75milja, par reklama i otplatna rata pokrivena
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Dajte ljudi, čemu takvo paušalno bacanje cijena nečeg tako kompleksnog? Meni je to doslovno struka i pojma nemam koliko bi ispala cijena stadiona u zagrebu, pogotovo uz današnje tržište materijala. Nije to stambena zgrada pa da lupneš cijenu po kvadratu. Kako god, cijena po nekoj jedinici bi bila veća od one u osijeku, jer je u zagrebu osjetno jače potresno opterećenje.
  • Papastrumf
    9.3k
    Po insajderskim informacijama iz kluba :grin: stadion bi po njihovoj procjeni i analizi koštao nekih 100 milja €.
  • SAS1987
    13.2k
    kapacitete 34k?

    jer je u zagrebu osjetno jače potresno opterećenjedb-izbjeglica

    Ma uprava racuna da je bio sada potres pa ga nebi trebalo biti 50-100 godina :lol: Nece se bezveze bacati novac :smile:
  • Papastrumf
    9.3k
    kapacitete 34k?SAS1987

    30ak k.
  • Mladen
    24
    Prije godinu dana je arhitekt Otto Barić govorio da se u Europi stadioni grade po cijeni 1500 do 1800 EUR po sjedalu. Znači s rušenjem starog ne bi smjelo preći 60M kapaciteta oko 30K.
    Bila je kampanja ali valjda nije izmislio te brojke.
  • xavier
    11.1k


    1. Svaki grad je tu specifičan i teško je generalizirati.
    2. Nisi primijetio koliko su cijene građevinskog materijala otišle u nebo zadnjih godinu dana?
  • Infinity
    15.2k
    Novi stadioni i Ateni i Bukurestu su kostali 2500€ i 3000€ po stolici. Kapaciteta su oko 32000 sjedecih mjesta. Djeluje mi nestvarno da mozemo izraditi stadion za 1800€ po stolici, barem ne moderan stadion. Obicna betonjara bez ikakvih sadrzaja kostat ce i manje.
  • Mladen
    24


    2. Ma jesam, da. Bojim se da će se i u ovom slučaju dugogodišnje odugovlačenje obiti o glavu. Navijačko simpatizersku.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Bila je kampanja ali valjda nije izmislio te brojke.Mladen

    da, izmislio je te brojke!
    uostalom tržište građevinskog materijala je trenutno apsolutno nestabilno, cijene se mijenjaju nenormalnom brzinom, u odnosu na period od prije godinu dana, neki materijali su otišli gore doslovno 100%
  • deda
    27.5k
    Nismo dugo stavljali slike iz Osijeka. Napreduje to dobrim tempom posljednjih tjedana.

    img_20220703_195522-jpg.3452455img_20220703_193937-jpg.3452448img_20220703_192220-jpg.3452423img_20220703_192923-jpg.3452440
  • SAS1987
    13.2k
    Ak naši stvarno razmišljaju o stadionu od 30k vjerovano razmišljaju o stadionu na dvije etaže. U tom slučaju je meni puno bolje ak je donja etaža manja a gornja veća. Bolje je i estetski a iz vidika atmosfere jer imaš donju, manju etažu više manje non stop rasprodanu a gornji kat otvoriš za veće utakmice.

    Recimo Steaua Bucharest ima novi stadion od 30k a donja / gornja etaže primaju cca po 15k. Nije loš stadion ali je malo dosadan.
    3hw3r68w5z60h4g6.jpg

    Najbolji stadion od 30k na dvije etaže je po meni Western Sydney Stadium (najstrmiji stadion u Australiji). Stadion prima 30k, donja etaža 10k a gornja etaža 20k.

    Posljednja slika je originalan nacrt prema kojoj je trebala tribina iza gola biti na jednu etažu (nije idealna zbog ulaza ali to se da brzo srediti). S takvom tribinom bi stadion bio još brutalniji.

    gqan3za69edr7hfi.jpg
    7irwq4ws5wn2sczu.jpg
    f29eablryl7kw56n.jpg
    zejqkewlxmy36ra6.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.