• superhik
    10.2k
    g svi vide, a lijepi banner nitko :lol:
  • Infinity
    15.2k
    To je @deda stavio za Gradjanski :rofl:
  • Infinity
    15.2k
    daj ko ih jebe više, oprostite na izrazu Al stvarno kome su bitni?dzg717

    Slozio bih se. Ako mi ista na ovom forumu toliko ide na k* onda je to davanje paznje njima. Mislio sam da navijaci Dinama nisu optereceni Hajdukom, ali ocito da mnogi jesu. Ne moze proci dan da ih netko negdje nesto ne spomene ili da ne osvanu barem u 'shit of the day' koji bi ja osobno bas zbog toga zakljucao, al ne odlucujem ja sam. I kolegama moderatorima sam rekao da bi napustio Zonu da sam obicni forumas. Jednostavno ne razumijem tu zaludjenost Hajdukom. Mozes ih mrziti, ko ih je*e, al ljudi se trude citati clanke i pisati neke analize o njima. Zasto? Pusti ih nek se sami koprcaju u blatu, sta me boli k* sto oni kmece, mada mi je drago da kmece, al ne osjecam nikakvu potrebu zaustaviti se i posvetiti par minuta nekom clanku i jos onda taj clanak lijepiti na forum i pisati neko svoje misljenje. Isto da trazimo opravdanje za sve sto oni kazu. Mozemo im se nekad nasmijati, al Zona Dinamo je dobrim dijelom Zona AntiHajduk i zao mi je zbog toga.
  • Bosna86
    11.5k
    Ovaj komentar sam prebacio u ovu temu jer mi se nije dalo otvarati novu temu… Dosta novih ljudi je došlo, Zona je prometnija nego ikad ali bar je neki moj dojam da se polako kvaliteta razvodnila

    Jeste li zadovoljni smjerom u kojem Zona ide? Sta vam smeta, sta može bolje? Osjećajte se slobodno uputiti i kritiku i konstruktivan prijedlog
  • Dino
    2.2k
    Ne bih se slozio da se kvaliteta Zone razvodnila. Na kraju krajeva, to je forum, ne mogu se ovdje ocekivati znanstveni radovi, queen’s English rjecnik i slicno.

    Iznimno mi je drago koliko mnogo ljudi iznosi svakodnevno svoja misljenja i videnja razlicitih dogadaja oko naseg Kluba.

    Za Zonu imam same pohvale. Jos me vise priblizila Dinamu i spojila s ljudila koji jednako bodre ovaj klub kao i ja.

    Jedina ovako tehnicka opcija koja ne bi lose sjela je mozda “mute” za sve one (a ima nas) koji se nasekiraju na necije postove.
  • Nino Bule
    11.3k
    Treba komentare i sve vezano za tovare ogranicit u temu 1.hnl i "nismo isti", i to je to. Svako nepotrebno spominjanje tovara van te dvije teme brisat i rješen problem.
  • Neki tip
    19k
    Slozio bih se. Ako mi ista na ovom forumu toliko ide na k* onda je to davanje paznje njima. Mislio sam da navijaci Dinama nisu optereceni Hajdukom, ali ocito da mnogi jesu. Ne moze proci dan da ih netko negdje nesto ne spomene ili da ne osvanu barem u 'shit of the day' koji bi ja osobno bas zbog toga zakljucao, al ne odlucujem ja sam. I kolegama moderatorima sam rekao da bi napustio Zonu da sam obicni forumas. Jednostavno ne razumijem tu zaludjenost Hajdukom. Mozes ih mrziti, ko ih je*e, al ljudi se trude citati clanke i pisati neke analize o njima. Zasto? Pusti ih nek se sami koprcaju u blatu, sta me boli k* sto oni kmece, mada mi je drago da kmece, al ne osjecam nikakvu potrebu zaustaviti se i posvetiti par minuta nekom clanku i jos onda taj clanak lijepiti na forum i pisati neko svoje misljenje. Isto da trazimo opravdanje za sve sto oni kazu. Mozemo im se nekad nasmijati, al Zona Dinamo je dobrim dijelom Zona AntiHajduk i zao mi je zbog toga.Infinity

    Nekoliko puta je ispalo da imam nešto protiv Zone ili moderature, a nijedno od toga nema zbilja veze s istinom. I opraštah se od Zone (pa evo i član moderature piše da bi učinio isto na mjestu običnog forumaša) i vraćah se - jer sam našao neki način da pišem i čitam o onome što je meni bitno, a ignoriram koliko mogu ono što mi ide na k. Naravno da ne možemo (i ne trebamo) svi misliti isto. Tako ću i nastaviti. Kad krenu reprezentacije, maknem se jer.. poznato onima koji su čitali. Kad krene puno o Hajduku, nestanem na par dana ili se isključim s tih tema. I to je ok aranžman i meni i Zoni. Kad se ne trebamo, ne viđamo se, sretnemo se i družimo kad imamo oko čega.

    Međutim, svaki put kad sam ovdje pizdio bilo je to zbog iste ove stvari, nesnosnog bavljenja Hajdukom, davanja prostora onome što na mjestu koje se, barem sam ga tako ja doživljavao, bavi ljubavlju prema Dinamu - ne bi smjelo/trebalo (toliko) mjesta imati.

    Netko Hajduk mrzi, netko manje, netko nimalo, posve je to sporedno za razinu predanosti klubu za koji svi ovdje navijamo. Nemam potrebu "izmjeriti" tu razinu ni kod koga, ali siguran sam da mjerna jedinica ne bi uključivala "proporcionalnost mržnje prema Hajduku". Ma lako za mržnju, u svakom žestokom rivalstvu ona je tu, nego toliko pisanje i bavljenje tim klubom.. na nažalost prevelikom broju tema.

    Ajde HNL, ajde Nismo isti, legitimne teme, ali čak i kad je tema "Dinamo" puno je postova a la "nitko ne piše o atmosferi, a da su tovari..." ili "nama nisu sudili penal, a da je to za tovare..." ili bezbroj varijacija na temu. Bez ljutnje ikog osobno, jer ni na koga pojedinačno niti ne ciljam uostalom, ali meni je to baš teški oblik kmečitisa. Na shitu se ni o čemu drugom i ne piše, nego o tovarima, odnosno "kako mediji vole hajduk", a to je eto shit.

    I onda mi cijela ta "nismo isti" shema postane smiješna jer ispadamo baš isti. Kmečimo o njima kao da oni nama nabijaju komplekse, a ne obrnuto. Naravno da nismo isti, jer inače bismo navijali za "dva kluba bratska", ali zašto se onda ponašamo kao da jesmo..

    Zona je mnoge od nas privukla kao prostor gdje smo "progovorili" o Dinamu. Ja doslovno nisam imao s kime podijeliti emocije i interes za Dinamo do razine do koje sam želio, jer krug ljudi s kojima se družim ni nogomet ni Dinamo ne zanimaju toliko koliko mene. Zona mi je zaista bila oaza.

    Mnoge sam i upoznao, (pre)oblikovao neke (svoje) stavove u dobrim raspravama, počeo ići na gostovanja, promijenio tribinu, zapalio se za Dinamo više nego ikad prije - a prije nije bilo malo. :) Na svemu tome mogu biti i jesam zahvalan Zoni i svima vama koji ste ju napravili i koji ju održavate. No ne znači to valjda da se ne smiju primijetiti bitne razlike prije i zadnjih cca 6 mjeseci.

    Naravno da i probuđeno rivalstvo pali mase, naravno da je ta utrka za prvaka u kojoj sudjeluju (samo sudjeluju) i tovari najveći razlog masovnijeg povratka na tribine. Ali prekjučer nas je na tribini bilo 14 tisuća... u jednoj od najboljih atmosfera na HNL-u u zadnjih 20 godina. A nije igrao Hajduk.. i nitko ga spomenuo nije.

    Pjevalo se Dinamu.

    Volio bih i da se piše - o Dinamu.

    Ponavljam, pisat ću o čemu mi se piše i ignorirati što mi se ne sviđa, naravno da nikome drugom ne određujem što će i kako pisati, ali eto kad nas pitate, pišem svoje mišljenje.

    Možda je @Nino Bule dao dobar prijedlog. Tovarluk na dinamovim temama zabranjen. Pa kome se piše o njima, eto vam 2 i pol teme i derite do mile volje..
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ma čak i meni koji ih vjerojatno “najmanje voli” je njih i pisanja o njima preko glave. Kao sto neki tip napisa, ispada da smo isti, a siguran sam da nismo ni blizu. Moram popričati sa ostatkom moderature, ali možda je onaj prijedlog Bule uistinu najbolje rješenje.
  • masacusec
    3k
    Ljudi, ajde shvatite da mržnja prema rivalu također spada u domenu navijačkog folklora i nezaobilazni je dio navijačkog svijeta, pritom ovdje stavljam akcent na taj tzv. ultras svijet čiji pripadnici prate i Zonu. Ne znači ta mržnja, u navijačkom smislu te riječi, nikakav kompleks, već jednostavno neki klub i grupa koja ga prati bude negativne emocije u tebi. Povlačim paralelu s talijanskim ultras pokretom gdje je ta „mržnja“ svakodnevica. I manji se klubovi međusobno mrze i to naglašavaju na svakom koraku i zidu. Nekada ta ljubav prema svojem klubu/mržnja prema rivalu ima proporcionalni odnos, kao efekt puštanje kuplunga/dodavanje gasa.
    Općenito, mržnja prema nama, na ovim je prostorima isključivo produkt zavisti drugih prema nama, našem klubu i gradu; jer smo najbolji i najjači.
    A to kaj kaj se meni gadi hajduk kao klub, nema veze ni s kakvim kompleksom, niti im i na čemu zavidim…..Dosta o njima!
    Moderatura neka kažnjava svako daljnje pisanje o njima....
  • marcio amoroso
    31.9k
    Moderatura neka kažnjava svako daljnje pisanje o njima....masacusec

    Nećemo sigurno ništa kažnjavati. Jedino šta je moguće da se brišu postovi iz tema u koje ne pripadaju.
  • Infinity
    15.2k
    Naravno da mrznja postoji i mislim da u ovom smislu cak i treba postojati, ali se na Zoni vec mjesecima pretjeruje. Nemam nista protiv da se nekad nesto prokomentira, al brate mili, pojedini clanovi foruma svakodnevno siluju samo o Hajduku. Pada se u smijeh zbog necega sto uopce nije smijesno, nekima je pozlilo i slicno. Bezvezno i bespotrebno gubljenje vremena tom temom.

    Isto tako ih se ubacuje u pricu gdje ih nema. Kako je moguce da na temi Dinamo - Osijek odjednom oni postanu tema? Kako? I zasto? Smatram da je opterecenost njima veca od mrznje prema njima i to je promasaj.
  • xavier
    11.1k
    Jedno je ne voliti ih odnosno mrziti ih što je sasvim razumljivo. Sasvim je nešto drugo razglabati o ama baš svakoj rečenici koju izgovore ili o svakom postu koji napišu na nekom opskurnom forumu ili na nekoj od društvene mreža.
  • kinfa95
    485
    Kvaliteta se defintivno smanjila, previše djece koja pišu samo da bi nešto napisala
  • bbb medimurje
    2.9k
    ja sam clan ovog foruma od 2019 i s vremenom mie link za forum na brzom biranju na mobitelu posto cesce posjecujem forum od tipa facebooka ili instagrama tak da od mene sve pohvale adminima
    neznam dal ste razmisljali da se bas napravi aplikacija danas-sutra
  • ZGBhoy
    1.7k
    Tak je i kod mene, ujutro kad ustanem prvo upadnem na Forum.

    P.S Možda da bude mogućnost Forum gledat preko Taptalk Aplikacije to je moj osobni prijedlog
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.