• Patak
    2.2k
    Generalno sam zadovoljan učiteljima, učiteljicama i profesorima i u osnovnim školama a i u srednjim. Ima naravno lijenčina, ali ima i vrlo vrijednih koji djecu pripremaju za natjecanja i trude se i više nego im je u opisu posla, itd...S druge strane korona je bila dobar test njihovih sposobnosti kritičkog razmišljanja. Većina je dobro reagirala, ali manji dio korona fanatika je maltretirao djecu oko maski s navlačenjem preko nosa, hvatanjem po hodniku oko toga, itd...Mogli su oko toga samo zašutjeti i pustiti djecu na miru, nisu trebali biti isljednici i aktivni provoditelji sumanutih "mjera".A roditelji, iz svih roditeljskih whatsup grupa sam izašao jer su me nervirale, uvijek ista priglupa pitanja i dvojbe oko papuča, doručka, izleta i sličnih tema.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Gledajte... kao prvo, školski sustav je debelo otišao u onu stvar, sve traje predugo, djeca gube vrijeme na stvari koje ih očito ne zanimaju...

    To pogotovo ne odgovara dječacima, jer ono... muško nije stvoreno da satima sjedi zatvoreno i sluša, miruje, sjedi. To je stvar evolucije... ne možeš biće koje se tisućama godina razvijalo za druge stvari u jednoj ili dvije generacije totalno prebaciti u druge uloge... barem ne sve jedinke.
    Normalno da klinci onda višak energije ispoljavaju na gluposti, poput zlostavljanja vršnjaka... jednostavno im je dosadno.

    Nije rijedak slučaj da problematični klinci u nekakvom drugom okolišu, kad se djecu izvede van, u prirodu, na nekakvu praksu... postanu lideri, jer koncetraciju prebace na za njih prirodne stvari.

    Sljedeći ogroman problem su sva e-sranja, a pogotovo debilizam zvan e-dnevnik, gdje roditelji imaju apsolutnu kontrolu nad djecom u realnom vremenu. To je apsolutna psihijatrija, ogroman stres za klince jer roditelji imaju ogromna očekivanja, liječe svoje frustracije preko klinaca i prate ih kao svojevrsni big brother. Normalno da će određeni broj jedinki to shvatiti preozbiljno i puknuti pod pritiskom.

    Kad budem imao djecu, taj e-dnevnik ću pratiti u tolikoj mjeri da mi netko ne pozove socijalnu službu. Važno je da klinac sam razvija nekakav plan, nek si sam organizira kad će ispraviti ocjenu, nek se snalazi... na kraju krajeva, nek nauči "predriblati nekoga" jer će danas sutra imati nadređenu osobu na poslu gdje će trebati upravljati svojim postupcima i razvijati odnos koji ne smije biti sluga-posluga.

    Meni taj sustav izgleda kao trening kamp za poslušnike, mekušce bez karaktera koji slijede sustav, boje se pogledati ''van kutije'' i slijede ono što im se kaže bez ikakvog propitkivanja. Pogotovo se nastoji "uškopiti" dječake, raznim glupostima poput one o "toksičnoj muškosti" i slično...
  • og1986
    2.9k
    Volim ovakve dodatke raspravi. Nemoj sve u isti koš ja znam jednu profesoricu, nemoj tako generalizirati ja znam ovog ili onog. Kakav shit.

    Po toj logici niti Ameri nisu ludi za oružjem jer postoji bar njih nekoliko desetaka milijuna koji su strogo protiv tog amandmana.

    Pa jebemu mater, i ja imam nekoliko prijatelja profesora i u svom životu sam upoznao bezbroj učitelja od normalnog školovanja do glazbenog. I dokle god ti "dobri" profesori su u velikoj manjini i isto boluju od bolikurčine jer se ne žele zamjeriti kolegama u zbornici, generalizirati ću ih.

    U svojih 18 godina školovanja. Niti jednom niti jedno dijete nije išlo na neki normalan razgovor kod psihologa (škola ih ne želi zaposliti više od jednog jer im kao ne treba), niti jednom nas nitko nije pitao na samo ili na bilo koji drugi način imamo li problema sa kolegama ili smeta li nam nešto. Sjećam se 3 puta se samo znalo izreći prezentacije na satu razrednika koje su kao morali o online bullyingu i općenito. I to je ispalo tako da su samo date ideje djeci, i naravno kada je to mandatorno završilo ajte kući ranije.

    U matematičkoj gimnaziji profesori su jedva čekali da zvoni da idu vani pušiti ili veliki odmor da idu brže bolje na kavu. Frend sada radi u toj školi i kaže da se ništa nije promijenilo, i da na tim kavana samo tračaju djecu,.govore tko je loš, dobar, čudak ili koja "mala" ima dobar Instagram profil ( i to je došlo od ženskih profesorica). Na "podukama" se ne sluša i pije se, i samo se prati kamo će se putovati sa razredom i gdje se mogu spojiti praznici.

    I takvi onda se sada usude zgražati ? Upitkivati otkud je sve to došlo ? Krivi su igrice, filmovi, zapad, Hollywood, joe Rogan, sivi vanzemaljci. Ali, ne i oni.

    Ništa čudno kaj je ovaj ubojica postao uzor toj skupini djece koja su maltretirana od strane sustava ili vršnjaka. Žalosno je jedino to kaj mislim da će se ovo pripisati izoliranom slučaju i nadati se da se neće ponoviti.

    Možeš ti gurati pod tepih koliko god dugo hoćeš, ali kad tad ćes se spotaknuti preko njega.
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Mislim, a nadam se da se varam, da će ovo biti nešto kao Columbine high school shooting. Iz tog shootinga su mnogi bili "inspirirani", pa su se poveli za njima. To je bio prvi veći shooting u školama u Americi.
    Naravno, neće to biti ni slučajno u Američkim razmjerima, ali očekujem puno više ovakvih događaja
  • seljak86
    2.4k
    Frajeru za pol ovoga ti profesori uopće nisu krivi. Njihov je posao da predmet ispredaju i gotovo. Kaj rade izvan sata je totalno nebitno i psihologe ne zapošljavaju oni (psiholozi koji ne mogu utjecati na psihopatski mozak). Možemo tu srati po školstvu, po ovome ili onome, ali jedna stvar je presudna - to dijete je psihopat i nema mu pomoći. Svi smo bili isfrustrirani školom, ali da nam je palo napamet masakrirati kolege, mislim da nije nikome.
  • og1986
    2.9k


    Koliko znam oni rade u odgojno -obrazovnom sustavu jel ?

    Ono što rade izvan nastave za vrijeme škole je indikator kako se ponašaju prema djeci.

    psihopatski mozakseljak86
    A što ako je sociopat ? Šta ako je došao do psihopatskog mozga ne rođenjem nego utjecajem okoline?
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Upravo ono što sam napisao i prvi put...

    nek mediji i dalje rade spektakl oko takvih stvari, guraju hiperinflaciju članaka i tako pumpaju interes, odnosno... nek i dalje skupljaju klikove na tragičnom događaju.

    Pazite, kod nas je valjda 10 članaka po portalu o školskoj pucnjavi, u srbiji je vjerojatno još i dodatno podebljan interes medija o nemilom događaju. Sve se secira do najsitnijeg detalja, traži se svaki podatak o napadaču, traži se svaki podatak o bilo kome uključenom u tragediju.

    Recimo, ja uopće ne čitam članke, samo preletim po naslovima i znam da se mali zove kosta, znam da je promjenio smjenu i razred u školi, znam da je potencijalno bio žrtva vršnjačkog nasilja, da su ga ostali zvali štreberom, znam da je bio odličan učenik, išao sa ocem u streljanu, pohađao glazbenu školu, pohađao nekakve satove glume, pohađao dvojezičnu nastavu, znam da je išao na natjecanja iz povijesti i matematike, znam da mu je otac liječnik, majka radi u ministarstvu, roditelji su mu također uhićeni, znam da je napravio nekakav popis žrtava i plan akcije, severina je rekla što misli o tome, nikolina pišek je rekla što misli o tome, srpski pjevači su otkazali koncerte, javio se čitav niz srpskih javnih ličnosti, na košarkaškoj utakmici partizan-real je bila minuta šutnje, koreografija i još štošta povezano s tim događajem, srpski političari pričaju o tome, političari iz regije pričaju o tome, vučić priča o elitnoj školi i "creme de la creme srpskog društva", novinari fotografiraju roditelje ubijene djevojčice jer je otac bivši srpski odbojkaš, znam i da je ubijeno dijete nekakvih francuza, znam što je mali rekao prilikom uhićenja, znam da je prije tog događaja dobio jedinicu iz povijesti, znam da je netko snimo samo uhićenje prilikom kojeg su mu nekakvom kapuljačom prekrili glavu...

    Ponavljam, čitam samo naslove...

    Baš čudno da takvo što posluži kao okidač za još pokojeg psihopata u srbiji i okolici, tko bi rekao da će se to dogoditi i da još pokoji bolesni um neće poželjeti svojih 5 minuta slave... :meh:
  • Jaro
    5.7k
    dodaj i "sokantne izjave prezivjelih". Kao da ti "prezivjeli" nisu djeca - kad neko od njih pukne - ponovo ce biti "iz cistog mira". Ponovo ce se traziti krivci u igricama, filmovima, reality showovima a nitko nece uprijeti prste u roditelje koji ni nakon ovog dogadjaja ne stite SVOJU djecu nego dopustaja eksponiranje ili neki cak i koriste situaciju pa sami koriste priliku za "5 minuta slave".
    Nitko nece uprijeti prstom ni u sljam od novinara koji bi valjda i govno pojeli za klik vise, a kamo li iskoristavali tinejdzere koji su netom ptezivjeli traumu...
  • deda
    28.1k
    Da mi je netko ponudio točno bi se kladioda će se dogoditi još jedan masakr u roku par dana. Psihologija histerije.
  • xyz
    840
    To su copycat slučajevi. Ima luđaka koje takav stravičan događaj ohrabri da i oni naprave sranje...
  • Tundra
    518
    Šta ako je došao do psihopatskog mozga ne rođenjem nego utjecajem okoline?og1986

    Ko mu kriv kaj se nije znao izborit za sebe. To sigurno ne može opravdati jebeni masakr koji je počinio.
  • og1986
    2.9k

    Odličan odgovor :clap: :monkey:
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Kako nije? Izborio se, poslao ih je pod zemlju, proucio zakone, dobit ce malo psihijatrije i uskoro je vani. Upravo u tome i je problem, nismo svi isti, ali nece slabiji vjecno trpit, jos manje danas kad mu je sve pod rukom..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.