• Imamo Dinamo
    3.3k
    Pa homoseksualizam je s razlogom bio tretiran kao bolest do sredine 20. stoljecaNitkoBitan

    Ovo nikako nije istina. Barem ovisi gdje gledaš. Grci, osobito Spartanci su podržavali odnose s muškarcima. Smatrali su da se muškarce treba voljeti, a da su žene za razmnožavanje.
    U starome Rimu također ima i careva koji su bili homoseksualci, a najpoznatiji primjer je primjer Antinoja i Hadrijana.

    Ja se apsolutno slažem da je homoseksualnost neka vrsta tjelesnog poremećaja, bolesti ili neznam ni ja kako da nazovem, ali što se povijesnog dijela tiče nisi u pravu
  • NORTE
    9.3k
    kad pogledas s kakvim avionima dolaze u Davos i to u svakom avionu po jedan taj teletabis, onda ih je isto briga za okolis? Kolko ti avioni zagađuju? Vlasnici korporacija koje izljevaju hiljade i hiljade tona štetnih kemikalija u okoliš. Svo smece kaj kupujemo u ducanima je pakirano u plastici. Di ta plastika zavrsava? Smetaju im krave koje seru? A ne smeta im to kaj proizvode škart robu koja je kratkog vijeka trajanja i onda to moras baciti jer je neispravno i kam se baca?Jurki
    U pravu si za praktički sve.

    Spomenuo si krave, cilj Eu je smanijti njihov uzgoj jer ispuštaju plin metan koji je 80ak puta jači staklenički plin od Co2.
    Koliko je zapravo ekološki problem u uzgoju goveda, a koliko u postotku zagađuje određena industrija (fosilni plin) e o tome bi se trebalo pričati...
  • Jurki
    8.7k

    Elitu koja donosi te propise i koja je jako "zabrinuta" za klimu i okolis zapravo nije briga za nist. Vec za potpunu kontrolu ljudi. To je njima bitno isto kak i profit.
    U Americi je agencija za hranu dozvolila laboratorijsku govedinu za prehranu ljudi. Koja je naravno cisti otrov.
    Ako se zaustavi konvencionalna proizvodnja mesa, kaj cemo jesti? To laboratorijsko smece?
    Ako kontroliras hranu kontroliras ljude.. to je bar svakome jasno.
    Nema hrane broj ljudi na Zemlji ce se smanjiti i to u velikom broju. A ta banda koja je ultra bogata oni ce si svakak moci priustiti kaj god hoce.
    Briga za okolis? How yes no.

    Dobro dosli u turbokomunizam 21.stoljeca.
  • Patak
    2.2k
    Tako je, nema to veze s brigom za okoliš a CO2 je jako koristan plin za biljke. Zapravo CO2 je na svojem povijesnom minimumu ako se gleda dugo vremensko razdoblje. Ispod 220 ppm, biljke ne mogu proizvesti fotosintezu, a sad je negdje 390 ppm. Nekad kad je bio mislim 6000 ppm onda je biljkama bilo puno bolje. Čak i mali porast CO2 zadnjih godina je zazelenio planet o čemu je bila vijest na NASAinim stranicama.
    Carbon Dioxide Fertilization Greening Earth, Study Finds. Da je CO2 otrov koji zagađuje planet, onda bi mi bili zagađivači samo svojim disanjem

    Evo prezentacije i o metanu, malo drugačiji pogled.
    Methane – the Irrelevant Green-House Gas
  • Jurki
    8.7k
    da se razmemo meteorologija i klimatologija postoje max 150 godina. I sad su se kurvini sinovi nasli srat kak krave su najveca prijetnja okolisu? Zemlja postoji po njihovim izracunima 4 i pol milijarde godina. Podijeli 4 i pol milijarde sa 150 pa ti bu jasno o kakvim oni "relevantnim" podacima raspolazu. Suša i poplava je bilo i bude. Dal je potrebno govoriti o haarpu, chemtrailsima itd?
    Health crisis
    Energy crisis
    Economy crisis
    Climate crisis...
    dal je tih par izraza poznato?

    Edit: kak je izjavil Putin (nemam o njemu nikakvo misljenje) al je rekel ko kontrolira energiju i hranu kontrolira SVIJET.
  • Patak
    2.2k
    Ma slažem se sa svime što si napisao ali zna se količina CO2 kroz povijest i milijunima godina unazad iz geoloških ispitivanja. Sad je CO2 na nekom minimumu a cijela agenda je politička. Ništ planetu nije bilo zbog veće količine CO2...dapače...
    Phanerozoic_Carbon_Dioxide.png
  • blackbully
    4.4k
    Attachment
    308628786_138750895535102_3239500405018220344_n (2M)
  • Efes Pilsen
    6.9k
    U Rijeci uvijek poplave.. Jel to nesto za pomirit se ili se moze nesto napravit povodom toga?
  • Somport
    556
    Smiješno mi je vidjeti kako moja glupa izmišljena riječ sada postaje glavni pojam za blagajnu ulaznica našeg kluba. Nadam se da se "karatana" proširi i na druge klubove, makar imala svojih nedostataka.

    Isto tako, zahvalio bih se ekipi na forumu koja neprestano motri situaciju s prodajom ulaznica, više puta sam gledao kanal i jednostavno sam zadivljen koliku emociju imate za Dinamo.

    Živjela karatana!
  • NORTE
    9.3k
    U Rijeci uvijek poplave.. Jel to nesto za pomirit se ili se moze nesto napravit povodom toga?Efes Pilsen
    Nije baš uvijek, prvi put čujem za poplavu tamo.
    Na travnjaku Kantride često, al po gradu ne.

    Mogu poboljšati odvodnju tamo gdje je gadno.
    Sve mogu financirati iz Eu fondova.

    U jedan dan im je palo više kiše od rujanskog prosjeka.
    Uostalom, oni jesu kišno podneblje.
  • NORTE
    9.3k
    Koja je poanta ovih "prosvjeda" i "bojkota" Katra koji dolaze iz Njemačke, Danske i sl.?

    Kao malo ćemo "ukazivati" na nehumanost pa ćemo doći odigrati turnir, platiti za smještaj Arapima, uredno Fifi platiti ulaznice, možda letjeti Qatar Airwaysom itd...

    Bolje išta nego ništa reći će neki, ali zašto onda ideš tamo i plaćaš nehumanima da bi bio dio njihovog kupljenog turnira?!
    Patetika živa!

    Daleko je to od ove južnjačke patetike kod nas, ali i ta zapadnjačka mi je baš gadljiva.
  • Jaro
    5.6k
    ovo zapadnjacko izdrkavanje je obicno licemjerstvo i nis drugo...
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Jbt koji katastrofičarski scenariji na informativnim emisijama oko poplava... Kao da se to nikada nije dogodilo i normalno, razlog su klimatske promjene...

    U rijeci vjerojatno nikad nije bilo više asfaltiranih površina, nikad više korisnika kanalizacije, a ona je mješovita (zajedno fekalna i oborinska), vjerojatno iz austrougarske i k tome je još nitko ne održava.

    Al ajmo se čuditi što sustav ne funkcionira za vrijeme ekstremne kiše koje se događaju...
  • marcio amoroso
    32.4k
    Čovjek sam imao 22 koraka ispred lovca u završnoj potjeri. Koji kralj u pm. Krešo je bio lovac i nije ga stigao. Dogurao je do 18.
    Najzaslužnijih osvojenih 115 tisuća kuna :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.