• Mali Zeus
    9.5k
    Povjesničar, u 21. stoljeću, koji opravdava smaknuće (sam kaže) 45 000 ljudi. Pa to nema u 3pmedb-izbjeglica

    Dobar mi je dio di kaže znamo otprilike koji bi to mogli biti gabariti. Pa Tvrtko reci nam koji su to gabariti.
  • Neki tip
    19.1k
    svojevremeno sam na ovaj način kako si ti gore učinio izmijenio jedan intervju Zorana Pusića, poznatog ljudskopravaškog aktivista, inače također sveučilišnog profesora.

    Umjesto partizana sam ubacio branitelje, srpske pobunjenike umjesto domobrana i ustaša, zamijenio godine, Oluju i Bleiburg, civili ostali civili. Sve drugo ostavio istim.

    Pročitam to nekolicini tadašnjih kolega i pitam što misle čiji je intervju..

    Ljubo Ćesić Rojs, Nenad Ivanković, Miroslav Tuđman.. bili su odgovori.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Čovjek je jednostavno besraman.

    Također ima i fenomenalne analize alternativnih razvoja povijesnih događaja. On zna što bi bilo da tito nije napravio to i to. Naravno, svaki potez njegove ideologije je najbolji i za sobom je poučio jedini ispravan razvoj događaja. Kad tako vrsno analizira kompleksne situacije, šteta što nije nekakav ekonomski analitičar pa da zgrne milijarde eura na burzama.

    On zna da ne bi bilo hrvatske bez tita i partizana. Ma vidi molim te, možda stvarno ne bi bilo, možda bi bilo, ali u drugačijim granicama, možda manjim, možda većim, možda bi teritorij bio podijeljen na više država, možda bi nam baš to bilo super, možda i ne bi, možda bi sve bilo isto.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Dobar mi je dio di kaže znamo otprilike koji bi to mogli biti gabariti. Pa Tvrtko reci nam koji su to gabariti.Mali Zeus

    Mora ostati u gabaritima, to se ne smije istraživati i utvrditi točan broj, jer bi to onda bio "povijesni revizionizam".

    Inače genijalan pojam, omiljen našim ideološkim povjesničarima.

    Povijest bi se trebala baviti istraživanjem i otkrivanjem novih činjenica iz prošlosti. Kod nas postoje povjesničari koji se protive istraživanju i novim činjenicama. :rofl:

    Ma šta to imamo istraživati, okrenimo se budućnosti, samo se bude duhovi prošlosti... 5 min kasnije... "tito je imao najveći sprovod" :rofl:
  • Mali Zeus
    9.5k
    Ma šta to imamo istraživati, okrenimo se budućnosti, samo se bude duhovi prošlosti... 5 min kasnije... "tito je imao najveći sprovod" :rofl:db-izbjeglica

    Joj to je sjajno. Vidiš tko je sve njemu bio na sprovodu. I svi su plakali u cijeloj zemlji.

    Povijesni revizionizam je sve što se ne slaže s nekom dogmom, bilo desnom bilo lijevom. Iako tu riječ najviše koriste Tvrtko, Klasić i ekipa.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Pa da, imamo slične likove i na drugoj strani, daleko od toga, zapravo su vrlo slični.

    Međutim, ovi poput jakovine i klasića su ipak eksponiraniji, jer plivaju niz struju.

    Bilo kakvo iznošenje novih činjenica je revizionizam. Recimo na popisu žrtava Jasenovca ima svačega, dokazano, al ova dvojica će kategorički biti protiv istraživanja.

    Pa jbt ako ima 10 ljudi koji su na popisu, a ne bi trebali biti ili ako nema 10 ljudi koji bi trebali biti, a nisu, svaki normalan povjesničar treba biti za to da se takve stvari isprave.
  • markoli
    1.7k
    Imamo mi kvalitetnih povjesničara, ali Klasić i Jakovina imaju pretplate kod naših medija. Uglavnom jer su na istoj liniji po načinu razmišljanja.
  • Mali Zeus
    9.5k
    Mentalne akrobacije koje koriste kako bi sve to umanjili ili opravdali su mi uvijek bile fascinantne.

    Svi su nosili ustaške uniforme, nisu trebali biti u društvu zločinaca, bilo je i nevinih, ali većina tih ljudi su bili zločinci, ako se i dogodio koji zločin to je bilo u afektu i odmazda za ustaške zločine.. Nastavi niz.
  • Baneki
    717
    Banić i Koić su antidoti za takve historičare.
  • SAS1987
    13.4k
    Zatvorilo Horvatinčića - nevini ljudi stradaju pod naletima kopita zla :rofl:
    "Ovo je neljudski, doveli su me na štakama"
  • Nolifer
    6.6k


    A vidi majice...
  • Mali Zeus
    9.5k
    Zatvorilo Horvatinčića - nevini ljudi stradaju pod naletima kopita zla :rofl:SAS1987

    Ja sam duboko potresen dok ovo čitam. Koje su to uopće misteriozne teške bolesti koje on ima. I kojeg vraga ima davati izjavu, strpaj ga tamo i da ga više ne čujemo i ne vidimo.
    Doveli su te u štakama, imaš sreće što te nisu u lancima doveli smrade.

    I konstrukcija da je sudjelovao u nesreći. Ubio si 2 ljudi, a ne sudjelovao u nesreći...
  • Dino
    2.2k
    Kad se potpuno isti argument upotrijebi za ZDS - puj pik ne važi.Neki tip sa Zapada

    Malo kasnim s odgovorom buduci da je rasprava prosla…


    Ono kaj sam htio rec je da ne bih mogao povuci paralelu sa zds jer zvijezda u svakom smislu predstavlja zlo:

    Zvijezda na kapi “heroja i osloboditelja”. U redu, partizani su “vratili” jedan dio terirorija, al su nakon drugog svjetskog rata izvrsli ubojstva nevinih ljudi i to u brojkama kojima bi svaki ubojica zavidio.

    Zvijezda na zastavi Jugoslavije koja je unazadila Hrvatsku u svakom smislu.

    Zvijezda na kapi JNA koja je, slozit ce se svi, izvrsila agresiju tijekom Domovinskog rata.


    Dok s druge strane ne mogu rec da su Nikola Jurisic, ban Jelacic i hrvatski branitelji pozdrav zds koristili za izvrsavanje necasnih radnji.

    Ustase su napravili velku mrlju u hrvatskoj povijesti, sluzeci se/koristeci pritom simbole koji predstavljaju hrvatski narod jos iz ranijih razdoblja, stoga je vidim razlog zbog kojeg bismo sad trebali ukloniti apsolutno sva kulturna obiljezja od prije. Ajmo onda nastavit i s trobojnicom, hrvatskih jezikom, itd itd

    @Neki tip sa Zapada ne ide ovo tebe, vec samo iznosim misljenje :wink:
  • Neki tip
    19.1k
    bez brige, nisam se ni osjetio prozvanim. :wink: :grin:
  • luftwaffe
    645
    ok, jedan dio teritorija su vratili a koliki je tek dio SR Hrvatska izgubila
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.