• Neki tip
    19.1k
    Nema dama ni gospode na Lufthansinim letovima

    Konačno! Dugo čekana pravda vapijuća do neba..
  • Stihl
    3k
    Hahahha pa jebem ti mater i ludom svijetu...
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Svijet postaje totalna idiokracija. Kroz 20 godina će biti premija živjeti u divljini bez budala oko sebe.
  • marcio amoroso
    32.2k
    Ljudi trenutno bježe iz sela u gradove, a glavna je fora da svi hoće da žive i jedu zdravo što je mnogo lakše na selu. Iz gradova pokušavaju da otjeraju loš zrak tako što ukidaju auta i uvode zabrane.
    Uglavnom jako puno nelogičnosti. Očekujem da ljudi shvate da je lijepo živjeti i u Mariji Bistrici ili Zaboku gdje je sve puno mirnije i gdje se može još živjeti na tom friskom zraku, posebno jer se puno poslova sada radi od kuće i nebitno je gdje se živi.
  • Dino
    2.2k
    Lako je pricat da bi zivio na selu i uzivao u prirodi i tisini kad dodes u neke godine, imas obitelj, vozis auto i slicno.

    Radim inace u jednom mjestu u Istri koje je selo par excellence i nema nikakve sanse da bih ko osoba od 18 godina mogao zivjet u okruzju s jednim ducanom i “birtijom” koja radi do tri popodne. Prvo mjesto koje ima veci market je udaljeno sest kilometara, a do njega mozes doc jedino autom jer nema medugradsnog prijevoza.

    Razumijem da nekima bude pun kufer grada i samo bi se htjeli nekam odmaknut, al vjerujem da bi nakon kojeg tjedna svima koji su navikli na komociju bilo previse “odmora”.
  • InatiseSlavonijo
    459
    Ja živim u manjem gradu i ne bih ga nikada mijenjao (ako me životne prilike ne natjeraju). Krećem na posao 7:40, ostavim djecu u vrtiću i na poslu sam u 7:50 (radim od 8). Poznaš većinu ljudi pa administrativne poslove obaviš za 15min, mozes pjeske svuda, šuma je u blizini, imaš svoj vrt što je ogromna prednost kad imaš malu djecu. Ima naravno minusa ali puno vise pluseva. Dok sam bio 16-17 godina bježao sam iz njega, kad malo sazriješ shvatiš da ti imaš sve što ti treba.
  • nkdz
    829
    Razumijem da nekima bude pun kufer grada i samo bi se htjeli nekam odmaknut, al vjerujem da bi nakon kojeg tjedna svima koji su navikli na komociju bilo previse “odmora”.Dino

    Ja sam odrastao u centru zg-a drito na ulici s masovnim prometom i bio sam naviknut na to, sve blizu, ducani, ekipa u kvartu, iz nocnog izlaska bez beda pjeske dodjes doma...
    Kad sam imao dvadesetak godina smo otisli van zagreba u malo mjesto bliže @SAS1987 :D i bio mi je ogroman šok, bio sam ljut na moje kao di smo to dosli.
    Sad ovo mjesto nebi mjenjao za grad, jednostavno stvar navike, nema guzve, strke, auti koji trube, veliko dvoriste, a kaj se tice javnog prijevoza sa vlakom mi treba do Glavnog isto koliko mi je s Črneka trebalo do tam.
    Makar ovdje bez auta nebi mogao, u centru grada bez beda.
    Ali kuzim i da je malo mjesto u Istri jos vise odsjeceno od "civilizacije" pa nije bas potpuno isto.
  • Dino
    2.2k

    Razumijem da se ljudi s godinama naviknu i shvate da mogu zivjet u manjem mjestu, medutim ja govorim iz perspektive (jos uvijek) tinejdera kojem puno znace ekipa, klubovi, javni prijevoz, mogucnost skolovanja i slicno.

    No, ko zna. Mozda cu i ja kroz koju godinu “bjezat” van grada. :grin:
  • nkdz
    829


    ma naravno, i ja sam bio potpuno isti ko mlađi tak da te kužim
  • Neki tip
    19.1k
    z24a3rxedi2jmb34.jpg

    Kad se potpuno isti argument upotrijebi za ZDS - puj pik ne važi. :lol:
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Rijetko se naleti na toliko iritantnog lika, čistokrvni primjer režimsko-ideološkog povjesničara, mi i imamo samo takve. Normalno, slični postoje i na dijametralno suprotnoj strani spektra.

    Bez obzira koliko smiješan i bespredmetan argument bio (poput ovoga) on je to spreman braniti valjda do smrti.
  • Mali Zeus
    9.5k
    Još jedan objektivni povjesničar, on i Klasić, koji se jednom u emisiji o Stepincu proslavio s rečenicom - ne znam puno o temi, su sjajni.

    Vjerojatno želi reći da je ona partizanska bila čista, pravedna i nedužna za razliku od one na kapama JNA. :rofl:
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Osvrnuo se i na Bleiburg: "Mi ne znamo još točan broj stradalih. Možemo pretpostaviti oko 45.000 ljudi. Ali su ti brojevi išli na 100.000 pa na 450.000, ali to ne može biti. Mi moramo istraživati stvari koje nam smetaju u našim realnim životima. Znamo otprilike koji bi mogli biti gabariti. Nema dvojbe da je Tito trebao biti odgovoran, no to je naprosto bilo takvo vrijeme i u tim godinama stradali su mnogi nevini".

    Pogledajte ovu umotvorinu, idemo ju obrnuti:

    Osvrnuo se i na Jasenovac: "Mi ne znamo još točan broj stradalih. Možemo pretpostaviti oko 80 000 ljudi. Ali su ti brojevi išli na 750 000 pa na 1 000 000, ali to ne može biti. Mi moramo istraživati stvari koje nam smetaju u našim realnim životima. Znamo otprilike koji bi mogli biti gabariti. Nema dvojbe da je Pavelić trebao biti odgovoran, no to je naprosto bilo takvo vrijeme i u tim godinama stradali su mnogi nevini".

    Ne vjerujem da takvi klauni uopće mogu predavati na nečemu što se naziva fakultet.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Povjesničar, u 21. stoljeću, koji opravdava smaknuće (sam kaže) 45 000 ljudi. Pa to nema u 3pme
  • Mali Zeus
    9.5k
    hahahaha licemjerje na ntu. :rofl:

    To je bilo takvo vrijeme, hebiga rat je bio, što ćeš.

    Što je najbolje baš što se tiče Jasenovca su se brojevi ful pumpali al to mu je valjda ok.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.