• Dino
    2.1k
    Kako bilo, "stadion ili vrtić" je debilna dvojba koje bi se posramila i ona naša forumaška A ili B igra gdje srama zbilja nema.Neki tip sa Zapada

    :lol: :lol: :lol:

    Razumijem kaj oces rec. Socijalizacija i odnosi s vrsnjacima su tijekom ranijeg razvoja djeteta vrlo bitni faktori. Medutim, smatram da odgajateljice odnosno tete u vrticu ne mogu pruziti klincima dozu ljubavi, topline i svih onih rijecima tesko opisivih osjecaja i iskustava koje bi mogla majka (ili otac). :smile:

    Druga stvar (prenijet cu ono kaj sam naucio iz razgovora sa profesoricom psihologije), u procesu socijalizacije i odgajanja u ustanovama, djecu se ubacuje u jedan kalup gdje ne mogu do kraja izraziti svoje razlicitosti i kreativnost te ih se uci da cine iskljucivo ono sto bi bilo drustveno pozeljno. Jos uvijek sve to zvuci podosta apstraktno buduci da nije dovoljno istrazeno, a ni ja nisam pretjerano kompetentan da bih to najbolje objasnio.

    Takoder, evo zadnje da ne pisem preduge postove na krivoj temi, vecina psihickih problema kod odraslih potjecu iz djetinjstva i razdoblja do seste godine zivota te se pokazalo da ono koji su isli u vrtice imaju veci spektar potencijalnih “problema” koji bi ih mogli snaci u odnosu na one koji su djetinjstvo provodili doma. Stavio bih istrazivanje da znam koje je, al sve to govorim iz predavanja.

    Po mom misljenju, najbitnije je da djeca od malena krenu na maksimirski stadion i ondje stjecu sve vrline koje ce im trebati u zivotu :cool:

    Zamolio bih moderaturu za milost te da pritom ne brisete postove, vec ih prebacite u drugu temu ak ce smetat. Zao mi je sto je doslo do spama.
  • Baneki
    696
    Pa ovo je zanimljiva tema samo ju treba prebaciti u prikladniji temu. Volio bi vidjeti ta istraživanja o kasnijem razvoju djece vezano uz taj odlazak u vrtić i po pitanju tih psihičkih problema i uspjehu u školi, pa ako @Neki tip sa Zapada pronađe nešto neka stavi link. Ovako na prvu mi je razmišljanje @Dino bliže, možda samo zato što ni ja ni klinci vrtića baš i nismo vidjeli.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Možemo odmah ubaciti i temu homeschoolinga kak je krenulo.
  • Kwedi
    3.8k
    Vrtić, škola, starački dom, pošta i NTL unutar poslovnih prostora novog Maksimira?
  • Mali dioničar
    13.4k
    ...Amazon warehouse i Starbucks roastery...
  • NORTE
    8.5k
    Spike o vrtićima i bolnicama su urnebesne. Evo stadion se ne gradi pa nema ni tih famoznih bolnica i vrtića ionako.Mali Zeus

    20 godina glasaju za Bandića pa neka nam odgovore zašto nema novih vrtića. Svi znamo zašto.


    Stadion je gradska imovina. Nastradao je u potresu do te mjere da njegov dio nije uporabljiv. Na tu osnovu bi se moglo izvući dio sredstava od EU fonda koji šalje vladi novac za obnovu gradske imovine. Ok, to bi moglo naići na otpor javnosti jer se privatnim zgradama i kućama uzima dio sredstava. Čemu služe sastanci vlade s predsjednikom Uefe? Baš ničemu.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Svakako, vrtić što ranije, već od prve godine. Stadion ili vrtić dvojba ne postoji, tj. ionako ne mogu na stadion prije tipa 3. godine tako nešto ili kasnije. :)
    Naravno idealno je da djeca ne budu previše u vrtiću tj da djecu odgaja netko drugi potpuno, bilo teta bilo bedinerica bilo oboje, o čemu @Dino govori. I mene bi zanimalo to istraživanje o problemima djece koja su išla u vrtić.
  • Neki tip
    18.4k
    nikad nisam čuo za istraživanje o psihološkim problemima djece koja su išla u vrtić, o tome je Dino pričao.

    Nema te masovne ustanove gdje neće biti ljudi s nekim psihičkim problemom. Logično je da će neki ljudi koji imaju psihičke probleme biti ljudi koji su išli u vrtić. Dokazati da je to dvoje povezano je već druga stvar i meni potpuno nezamisliva na razini značajne društvene pojave, a ne pojedinačnog incidenta.

    No, velim, Dino je o tome pisao (mislim da se i on ogradio i rekao da je riječ o predavanju - a to je ipak druga stvar i može biti posljedica osobnog stava predavača).
  • Mali Zeus
    8.7k
    ↪Mali Zeus nikad nisam čuo za istraživanje o psihološkim problemima djece koja su išla u vrtić, o tome je Dino pričao.Neki tip sa Zapada

    Ma na Dina sam i mislio. :)
  • Dino
    2.1k



    Mozda ste me mrvicu krivo shvatili. Dakle kazem, nisam ni ja vidio neko sluzbeno istrazivanje na tu temu iako mi je opcenito vec neko vrijeme odgoj jako zanimljiva tema buduci da se dijete dosta formira u predskolskoj i osnovnoskolskoj dobi. Naravno, nastavlja se to i tijekom puberteta i kasnije, ali u manjem intenzitetu.

    Kad sam spomenuo psihicke posljedice, nisam pritom mislio na shizofreniju, hipohondriju i nesto stvarno ozbiljno buduci da za losu sliku mentalnog zdravlja ne moras imat psihijatrijsku dijagnozu.

    Druga stvar, nisam zelio rec da su to sva djeca koja idu u vrtice, cak ni vecina, ali vecina (u udjelu) u odnosu na one koji ne idu u vrtic.

    Pokusat cu nac jos nekaj na tu temu. Mozda i sam sebe razuvjerim :smile:
  • Neki tip
    18.4k
    Druga stvar, nisam zelio rec da su to sva djeca koja idu u vrtice, cak ni vecina, ali vecina (u udjelu) u odnosu na one koji ne idu u vrtic.Dino

    Pa za ovakvu tvrdnju bi moralo postojati nekakvo istraživanje, zar ne?

    Logično je da je to većina u udjelu u odnosu na one koii ne idu u vrtić kad u Hrvatskoj (potražim točnu brojku) prek 70% djece ide u vrtić, a u Skandinaviji preko 90%. Ukratko velika većina. :)

    Istraživanje bi dakle moralo dokazati da veći udio djece koja idu u vrtić ima psihičke poremećaje od udjela onih s psihičkim poremećajima među djecom koja ne idu u vrtić, a da bi to bilo uopće polaznom točkom za daljnja istraživanja i interpretacije. Ovak, to da je više djece s psih. problemima išlo u vrtić nego što nije je posljedica logike. :)

    Mozda ste me mrvicu krivo shvatili. Dakle kazem, nisam ni ja vidio neko sluzbeno istrazivanje na tu temuDino

    Dobro te shvatih, napisao sam gore da se pozivaš na predavanje, a ne istraživanje.
  • Dino
    2.1k

    Tako je, al to je taj dio kaj sam reko da ne znam koje je istrazivanje u pitanju, vec da sam o tom pricao sa psihologom. :grin:
  • Mali Zeus
    8.7k
    Ma ne brini, nisam ja mislio da si ti išta od tog mislio. :grin:
  • Nolifer
    5.9k
    Ako bi krenuo u diplomski rad recimo na jednu temu vezano za internet trgovina u Hrvatskoj i uzeo bih primjer baš KK Dinamo, jer je nastala u vrijeme korona krize, što mi odgovara po temi. Dal netko ima konkretne statističke podatke, da mi ih pošalje u inbox radi tog istraživanja što se traži za rad, jer bi mi dobro došlo kao podloga za diplomski, a ako nema, uzet ću nešto drugo onda.

    Puno hvala
  • Kwedi
    3.8k
    c/p za Jusufa Nurkića

    Iako o svojim humanitarnim poduhvatima ne govori javno, mi ćemo to učiniti.

    U plemenitost Jusufa Nurkića i njegovu podršku u brojnim akcijama pomoći stanovništvu u Bosni i Hercegovini, mi u Pomozi.ba smo se itekako uvjerili. Porijeklom iz BiH, sa adresom u Zagrebu, naš poznati košarkaš je ovaj put dar uputio za približno 1.200 korisnika pučkih kuhinja u Republici Hrvatskoj.

    Posredstvom Pomozi.ba, 20.000 eura darovao je za 10 Caritasovih pučkih kuhinja koje skrbe za korisnike u osam gradova - Bjelovar, Knin, Daruvar, Požega, Čabar, Šibenik, Rijeka i tri pučke kuhinje u Zagrebu: Sv. Vinko Paulski, Sv. Josip i Sestre Božje ljubavi.

    Ravnatelj Hrvatskog Caritasa mons. Fabijan Svalina izrazio je nadu da će velikodušna gesta koja povezuje uspješne sportaše i humanitarne organizacije potaknuti i druge javne osobe da prepoznaju na koji način mogu doprinijeti dobrobiti naših najugroženijih, često zanemarenih i marginaliziranih sugrađana.





    I da je navodno kupio 30 mobilnih kuća na Baniji
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.