• Eduardo
    17.2k
    Decki, ne znam kolko ste u kriptovalutama, al ja sam dosta nedavno uso u toDino

    Idi probaj kupiti nešto u web shop Hajduka. Tovari su uveli mogućnost plaćanja kriptovalutama u web shopu. U trendu su sa svim osim sa rezultatima :grimace:
  • Krizy
    35.4k
    Attachment
    VID-20210430-WA0011 (2M)
  • Dino
    2.2k

    :up: :rofl:
  • Neki tip
    19k
    tw0ncyud1nsansov.jpg

    Nije ni čudo da je sport cvjetao kada je i sam najveći sin naših naroda i narodnosti bio takav sportista!
  • Infinity
    15.2k
    Osobno nemam bas neko izgradjeno misljenje o Titu, al ovo mi zvuci poput danasnjih opisa Kim Jong-una, covjeka koji je u ocima sjevernokorejske javnosti Bog, doslovno.
  • Neki tip
    19k
    Mlađa ekipa često, zbog laprdanja svojih roditelja uglavnom, idealizira i tu zemlju i njezinog vođu.

    Dok se zadrže na političkom umijeću Vođe i socijalnoj sigurnosti većine građana, sve ok, razumijem.

    Ali kad mi takvi počnu o današnjim demokratskim deficitima ili ljudskim pravima ili pacifizmu, ospice dobijem.

    O čemu pričamo.. dobar dio forumaša, otprilike - rođeni '83. i ranije, polagali su zakletvu režimu i državnom uređenju ("...da ću voljeti našu samoupravnu domovinu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju, da ću razvijati bratstvo i jedinstvo i ideje za koje se borio Tito...") sa 7 godina starosti. Ali jbg, to je baš simpa i slatko.

    Da ne velim da su mi roditelji pozvani u školu na razgovor s direktorom jer sam kao "zastavu naše domovine", što nam je bio školski zadatak, nacrtao crven bijeli plavi, sa zvijezdom u sredini (dakle službenu zastavu SRH, bez ikakvih šahovničkih provokacija, te 1989. godine), a ne jugoslavensku zastavu.

    Edit: da pojasnim.. drug (učitelj) je rekao da možemo birati između prikaza zastave svoje uže domovine, SR Hrvatske i svoje šire domovine, SFRJ. Izabrao sam "užu", ali bio jedini u razredu. Nisam, dakle, niti zeznuo radni zadatak nit prkosio. Svejedno je bilo "pazite malo što učite svoje dijete, opasna su ovo vremena".

    Da skratim, prosječan čovjek je živio bitno bolje nego što žive ljudi u S. Koreji, Jugoslavija je nedvojbeno imala svojih pluseva i postignuća, ali nimalo ne sumnjam da će i oni, Koreanci iz S. Koreje, jednoga dana kmečati kako je "nekad sve bilo bolje, dok je drug Kim bio živ".
  • marcio amoroso
    31.9k
    Mlađa ekipa često, zbog laprdanja svojih roditelja uglavnom, idealizira i tu zemlju i njezinog vođu.Neki tip sa Zapada

    Isto tako mlađa ekipa koja se nije ni rodila u vrijeme juge pljuje život u toj Jugi.

    Sve bajno nije bilo, ali ako je u mom Bugojnu za vrijeme juge radilo 14 tisuća ljudi, a sada radi 3 onda nije sve bilo ni crno.
  • Neki tip
    19k
    nije sve bilo ni crno.marcio amoroso

    To nisam ni rekao:
    Jugoslavija je nedvojbeno imala svojih pluseva i postignućaNeki tip sa Zapada

    Referiram se na kult vođe i nekritičko obožavanje.
  • og1986
    2.9k


    Da, puno ljudi je radilo. Sve je bilo državno i nitko ne govori jesu li te tvrtke bile profitabilne ? Svi su radili pa i oni (aj zaposli mog rođaka, ma samo neka sjedi), nije bitno jesi li dobar radnik. Ako dobiješ otkaz odmah te netko mora zaposliti. Nije bilo unapređenja tehnologije jer se s njom gube radna mjesta. A radna mjesta i "sretna raja" su bitna, jer bez njih taj cijeli sustav ne bi toliko dugo opstao. Svi su imali milijun "besplatnih" stvari od godišnjih, regresa, ljetovanja, ovih onih, pa do odlaska u mirovinu prije 50 (pa se čudimo kako je sad puno umirovljenika). Juga se tada zaduživala na veliko (ali to nitko nije znao jer su kontrolirali sve medije) samo da bi se ta cijela farsa od sustava, koji je od prvog dana bio osuđen na propast, što duže vrtila i oni na vrhu bogatili. Ali gle "raju" nije briga, zašto bi oni propitkivali kada im je život dobar i opskrban, svi rade kaj ne, slušamo o bratstvu i jedinstvu, nemoguće je da sve to propadne jel ?

    E pa kad su svi šutjeli o socijalnim i ekonomskim problemima, i kad je sve puklo 90-ih onda su se svi počeli čuditi kako je to moguće. Ja sam jedan od onih koji misli da je juga zlo u svim svojim segmentima, prijevara i jedan veliki ponzi scheme. Frend je bio jugonostalgicar sve dok nije došao na PMF matematiku i vidio na satu ekonomije da je cijeli sustav bio osuđen na propast. Ali neka se ovce strižu.


    I moj stari kada bude ogorčen na današnje stanje kaže kako su neke stvari bolje bile u jugi sve dok ga ne pitaš dva, tri potpitanja. Onda shvati gdje je bila kvaka.
  • The Undertaker
    3.9k
    Mislim da ljudi rade dvije osnovne greške kad evaluiraju Tita i Jugoslaviju:
    - gledaju sve iz današnje perspektive demokracije, izbora, relativnog mira i ljudskih sloboda,
    - bivša država je trajala 50 godina i Jugoslavija iz 45. i Jugoslavija iz 85. nisu iste države
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Nažalost u samoj Hrvatskoj i drugim zemljama,članicama ex-šugoslavije ima veliki broj, koji i dalje nostalgišu za tom usranom režimskom državom i diktatorom "Jožom".

    Pogotovo, kad je taj velik broj iz samih gl.gradova tih država, naseljen u stanove bivših hrvatskih i prike svega židovskih obitelji.

    Velika šteta je što se u Hrvatskoj nije napravila tkz.revizija, i napravito da onaj tko je bio na bilo kakvoj poziciji u državi u to vrijeme, da nema pravo oponašati ijednu od drž.dužnosti u sadašnjoj RH. Nažalost, sada možda nebi imali ovolike slučaje pljačke, afere, državom vjerovatno ne bi manipulirali udbaši,pijandure, prodavaoci INE, i neki Briselski studenti čiji su roditelji bili služioci JNA i medicinska ispomoć, ali nema veze..

    Došlo je i do toga da i srbi u hrvatskoj imaju ista prava kao i sami hrvati, da radi domoljublja ili nekih pozdrava koji sežu vremena i vremena moraju ti jednostavno lupati opomene i nabijati to na glavu... Čekam samo kad će se za par godina okrenuti priča, i ispast će da su zapravo Hrvati ti koji su napali VU, a ne agresori sa kokardama, predvodeni zvezdom i četnicima.

    Onda se uz ovo pitam, a i pitam vas, što mislite da li je i 2đman(osnivač partizana) htio našu(hrvatsku)državu utemeljenu na " nekoj" desnoj orijentiranosti???

    Ja ipak mislim da ne. Htio je isti sistem, kao i u toj državi, gdje bi pare sa mora, iz slavonije,Zagreba i ostalog, zapravo bile pare koje ne bi išle u Beograd nego u Zagreb ili već gdje i za što.

    Mislim da puno više tumači ona njegova jedna od izjava kad je spomenuo " zamišljam Hrvatsku državu u kojoj će vladat 300 obitelji"...

    Lp
  • The Undertaker
    3.9k
    Ja sam živio u obje države i mogu samo reći da dosta toga napisanog nema veze sa objektivnošću, sve baziramo na stereotipima i pojedinačnim iskustvima, ovisno kojoj političkoj opciji pripadaju. Nije svijet a bogami ni bivša država, crno bijel. Pogotovo je bitno znati o kojem vremenu i periodu se radi kad se daju ocjene.
  • Markelo
    2.5k
    Kakav je sportski dijamant imala Juga. Sportska povijest bi se drugačije pisala da se bravar odlučio na sportsku karijeru. Šmrc, šmrc
  • Dino
    2.2k

    U redu.

    Recimo da ti je neko iz obitelji ubijen u bivsoj drzavi. Ta osoba je bila jako bliska s ljudima koji su zivjeli u tom vremenu i koji ti sada pricaju o tom. Slusas kak je nekom uskracen zivot iz najglupljeg moguceg razloga, zbog radnje koju velki broj Hrvata obavlja svake nedelje.

    Postoji internet, brojni clanci za, brojni clanci protiv takve drzave. Procitas ih puno. Doneses neko svoje misljenje na temelju prica koje cujes od prijatelja, obitelji, raznih knjiga i interneta.

    Nisi moral zivjet u Kraljevini Jugoslaviji il u doba Hedervaryja da bi znal kak smo bili potlaceni, na osobnoj i nacionalnoj razini.

    Nisam zivio u yugi Bogu fala i Majci Bozjoj, al mislim da je jako ocito kak je ta drzava bila nis vise od napoja naroda i prodavanja muda pod bubrege. Ak nisi bio dio sustava, mogao si setat majmuna.

    Nije ni ova drzava bajna. Tu nam se zamagljuju oci demokracijom, slobodom medija, slobodom govora, ljudskim pravima i sl. dok je to sve u praksi penis na batini. Al zar nije ljepse kad mozes ponosno rec da si Hrvat, Katolik, da podrzavas odredenu stranku, odredenog politicara, nosis hrvatsku zastavu na utakmice,...itd

    Daj mi reci kak bi onda mogao bit objektivan. Po ovom kaj pricas il si bio dio tog il si jednostavno zatvorio oci pred zlocinima koji su se dogadali.

    Ne podrzavam nikakvo sirenje lazi i obnama, al nije ni presucivanje istine manji grijeh.

    I molim te, ak ti nije problem, navedi mi tri stvari koje su stvarno bile dobre u yugi.
  • Nolifer
    6.5k


    Bravo kolega Dino +1 :up:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.