• Neki tip
    19k
    ma jasno.. nitko, osim možda nekolicine plemena u Amazoni, na Papui, možda još ponegdje, ne lovi da bi jeo. Ali neće ni baciti meso, nego ga pojesti. Još nisam čuo da netko ubije vepra ili srnu, jelena, pa se slika, skine rogove i baci trup pored puta.

    Zato sam i spomenuo uzgoj.. svi mi koji jedemo meso ubijamo životinje. Samo ne svojim rukama.
  • SAS1987
    13.2k
    protiv lovaca je radi osobnih iskustava kakvi kreteni znaju biti jer mi se nekako čini da to privlači određen tip ljudivjeko1701

    U Sloveniji volimo kazati da su lovcu naoruzani ljudi koji idu kroz šumu u birtiju.

    Pošto se bavim nekim "šumskim sportom" bar par puta godisnje sretnemo lovce... U 9.00 ujutro ih je pola pijanih a ostalih pola starih ko Barisic. A svatko svoju pusko u ruci. I jos ti pod nos stavljaju mrtvog zeca.
  • Neki tip
    19k
    znam za argumente o kontroli populacijevjeko1701

    I to su posve valjani argumenti.. otiđi na Baniju pa popričaj s ljudima po selima. I ono malo što zasiju, pojede divljač. Provedi dan na Baniji.. ma, ni dan, popodne.. tamo od 16 do 20 se vozaj od Gline do Dvora i jamčim da ćeš vidjeti uživo i srne i veprove. Negdje uz cestu, ne moraš u šumu..
  • vjeko1701
    5.9k


    Ok, i onda tamo neka bude lova. U zagorju recimo nećeš doživjeti ništa od toga pa se svejedno lovi i to podosta. Ja sam naviše puta u šumi naišao na "divlje" kokoši koje su valjda nekome pobjegle a i to se dogodilo možda 3 puta. Mogu se pohvalit da sam jednom vidio srnu i jednom tragove vepra (možda, nisam siguran)
  • Neki tip
    19k
    Ma sve 5 momci, osobno ne zamišljam neke gušte u pucanju u jelena. Samo velim da je lov od pamtivijeka čovjekova aktivnost i da to kaj danas uzgajamo meso pa pustimo da netko drugi umjesto nas ubije tele, svinju i pile nas ne čini moralno superiornim bićima, pa ni u odnosu na lovce.

    Među kojima ima krvoločnih idiota koji su u miru eto "kanalizirali" svoju krvoločnost, a ima i ljudi koji uživaju u druženjima, bjegu od grada i briga i gulašu ako što netko ulovi.

    No, dobro, tema je o svemu pomalo.. ali u kontekstu Dinama. Pa da se vrnemo.. Lovac Osijek je malo zaostao, lovina Dinamo šmugnuo.. dovoljno za uhvatit zraka. :)
  • Miro93
    2.7k
    Lovstvo je naziv za metode i načine uzgoja, zaštite i lova divljači. Obuhvaća traženje, promatranje, prebrojavanje, uzgoj, prihranjivanje, slijeđenje, odstrijel, hvatanje žive divljači, puštanje umjetno (u uzgajalištu) uzgojene divljači u lovišta. Lov kod nas nije samo tradicija uz neko druženje, nego i potrebna mjera koja se provodi zbog gospodarenja šumama i poljoprivrede. To rade lovci, a ovo što rade Tomurad i ostali frajeri je čisto kurčenje. Njima je lov "statusni simbol" i prilika da nešto ustrijele.
  • SAS1987
    13.2k
    To rade lovci, a ovakvi kao Tomurad i ostali frajeri je čisto kurčenje. Njima je lov "statusni simbol".Miro93

    Baš to, da su pravi muškarci išli bi ko Vedran Lažun loviti kajmane u Amazonki usred noči :grin:
  • Neki tip
    19k
    da bi reč rekel..
  • LovroZG
    1.3k
    U zagorju recimo nećeš doživjeti ništa od togavjeko1701

    Ova cijela rasprava bi se trebala preselit na Modri šank, al čist da reagiram na ovo i kažem da to sve ovisi di si. Moji su u Zagorju okruženi šumom i itekako znaju vidit srnu da im pretrčava imanje. Čak imaju i hranilicu za srne kolko ih često vide. A ponekad se i lisicu vidi.
  • Miro93
    2.7k
    Probajte zasaditi voćnjak i ostaviti ga neograđenog pa ćete vidjeti kako divljači "nema"
  • Mali Zeus
    9.3k
    Spike o vrtićima i bolnicama su urnebesne. Evo stadion se ne gradi pa nema ni tih famoznih bolnica i vrtića ionako.
  • Dino
    2.2k
    Ma te vrtice ne treba gradit, stvaraju debile od normalne djece.

    Smatram da bi se roditelje trebalo poticati na to da vise odgajaju svoju djecu neg da tjeraju karijeru. U redu, mozda ja to sad govorim iz svoje perspektive i svjestan sam da si samo manjina moze priustit da jedan roditelj bude doma il radi pola radnog vremena, al majka i otac ne mogu bit zamijenjeni nekom tam tetom.

    Di sam ja sad otiso...da se vratim na temu: Stadion je trenutno jedna od potrebnijih gradevina u gradu za koju grad ne treba odvojit ni kune, vec samo treba biti razuman!
  • Neki tip
    19k
    u krivu si.. :)

    Mori me sad kopat, ali zasad mi vjeruj na riječ da istraživanja pokazuju kako djeca koja idu u vrtić, odnosno od 3. do 6. godine sudjeluju u sustavnom odgoju i obrazovanju, postižu bitno bolji uspjeh u kasnijim fazama obrazovanja.

    Bolje se socijaliziraju, "napredniji" su, u prosjeku naprosto uspješniji.

    "Tamo neke tete" su educirane odgajateljice, imaju metode, znanje, stručnu podršku izvući maksimum iz djeteta u danim okvirima (vlastita stručnost i motivacija, roditelji - socioekonomska situacija, odnosi, genetske predispozicije itd.).

    Naravno da ima ovakvih i onakvih primjera, loših teta i genijalnih mama i baka i očeva i djedova, ali govorim o općoj populaciji i rezultatima. :)

    Kako bilo, "stadion ili vrtić" je debilna dvojba koje bi se posramila i ona naša forumaška A ili B igra gdje srama zbilja nema. :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.