• Dino
    2.2k

    Gledaj Majki, ima medu nama ovdje ljudi koji su se susreli s takvim stvarima i kojima nije lako citat to sto ovdje pisemo.

    Ponavljam, nije sve crno-bijelo, nije sve cisto i jednostavno. Svaki slucaj je drugaciji i svaki se mora sagledat iz vise kuteva.

    Mogu ja rec da bih najrade da to dijete ostane zivo, najiskrenije bih, al ne mogu se stavit u tu poziciju i zato mislim da ne moze vrijedit jednako pravilo za sve.
  • Majki2111
    2.6k
    Ne kažem da je sve crno i bijelo. Ali sn moraš imat spolni odnos ak nemaš uvjeta za uzdržavat dijete. Ne moraš bit puno pametan da skužiš to.
  • Dino
    2.2k

    Ak me pamcenje dobro sluzi, ti si taj koji je reko da ne treba previse raspravljat o onom u kaj se ne razumijes.

    Ne bih dalje zatrpavo temu nepotrebnim postovima.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Teske teme za strucnjake i ljude s iskustvom, a kamoli za maloljetnike i i jedva punoljetne.Papastrumf

    Nek si nam rekao djedice :lol:
  • Baneki
    717
    Na II vatikanskom koncilu se dogodio prevrat modernista u KC. Od tada se događaju problemi u Crkvi, sve ovo što govorite. I sadašnji papa se više bavi politikom u želji da se svidi svijetu nego što obavlja ono što mu je zadatak.
  • Bosna86
    11.6k
    @InfinityZa zločine i pohode su se trojica Papi ispričala... Opet s druge strane da nije bilo toga upitno je bi li ljudska vrsta došla na ovu razinu danas... Stoljećima unazad Crkva je bila jedina mecena kulture i umjetnosti... Nije slučajno da je u centru svakog grada i sela crkva...Jednostavno sav društveni život se odvijao unutar i oko Crkve...
  • markoli
    1.7k
    Vrlo dobru knjigu "Lažna svjedočanstva" je napisao Rodney Stark o kontroverzama RKC kroz povijest. Od inkvizicije, križarskih ratova, protužidovskog pitanja, mračnog srednjeg vijeka, nacizma itd. U smislu kako su se godinama ponavljale iste laži (uglavnom protestantska propaganda), a danas se uzimaju kao neupitna činjenica, iako su vrlo daleko od istine. Autor je povijesničar i sociolog koji je ateist ili agnostik.

    U zadnjih godinu dana puno sam čitao religijske tematike - Benedikta XVI, Chestertona, Fultona Sheena itd. Puno mi je to pomoglo još dublje upoznati svoju vjeru.

    Osobno mislim da ne treba nikome nametati svoju vjeru, ali isto tako ako ja vjerujem u život vječni i da su za spasenje potrebna i vjera i djela, dužnost mi je upozoriti ili pomoći svom bratu, prijatelju, bližnjem da ne čini nešto što će ga odvratiti od spasenja. Treba mrziti grijeh, ne čovjeka.
  • markoli
    1.7k
    Također, preporučam pročitati "Ogledalo pravde" (link) u kojem su opisana ukazanja u Međugorju. Knjiga je izdana još 2001. godine, a priredio ju je don Dražen Kutleša, novi nadbiskup koadjuktor Splitsko-makarske biskupije.

    Nikada nisam baš previše promišljao o Međugorju, ali kada sam počeo i pročitao knjigu - moram reći da su biskup Perić i prije njega Žanić bili 100% u pravu i da je to nažalost jedna velika laž i sramota.
  • markoli
    1.7k
    Opet s druge strane da nije bilo toga upitno je bi li ljudska vrsta došla na ovu razinu danas...Bosna86

    Čitava zapadna civilizacija ima svoje temelje u dva grada - Jeruzalem i Atena. Točnije judeokršćanski moral i grčka filozofija (razum).
  • Baneki
    717


    Za Međugorje se slažem, pratim što su govorili i pisali i Žanić i Perić. Ne znam kako će se postaviti sada novi biskup tamo

    Jesi li pročitao Iota unum ili Destruction od catholic tradition? Ovu drugu jesam, ovu prvu planiram.
  • Bosna86
    11.6k
    Pročitao sam ja... Nisam naišao na ništa posebno sto već ranije nisam našao....
  • markoli
    1.7k
    Nisam čitao. Zvuči zanimljiva tema (Iota Unum). Ima prijevod na hrvatski ili samo engleska verzija?

    Inače mislim da treba ukazivati i kritizirati stvari koje nisu dobre unutar Crkve, ali s druge strane nisam fan ekipe poput Michael Vorisa i Church Militanta. Samo udaranje po negativi.
  • Dino
    2.2k
    Od inkvizicije, križarskih ratova, protužidovskog pitanja, mračnog srednjeg vijeka, nacizmamarkoli

    Zalosno mi je sto se takva pitanja danas u skolama uce, kak si reko, kao neupitna istina. Medutim ne spominje se da su prosvjetitelji ubijali “vjestice” medu kojima je Voltaire kao istaknuti predstavnik bio najveci mrzitelj i progonitelj “vjestica” i “crne magije”.

    Inace Ratzinger, odnosno papa Benedikt XVI. ima stvarno jako teska i nama “pocetnicima” nerazumljiva djela. Ja nazalost jos uvijek nisam dorastao, al bih volio procitat “Uvod u Krscanstvo”.
  • Baneki
    717


    Koliko znam Iota Unum nema na hrv, pročitao bi englesku ali previše košta pa čekam neku priliku. Ne volim ni ja negativu, ipak neke stvari se moraju na neki ipak reći/objaviti u javnosti npr. kako to radi nadbiskup Viganl, a za Fultona Sheena i Chestertona se slažem da su odlični za čitanje.
  • Somport
    556
    Pročitao sam tvoju misao o religiji sad upravo, i kao jedan od tih ljudi koji ide u crkvu nedjeljom, mogu se u nekim stvarima čak i složiti s tobom. Imaš jako puno ljudi posvuda koji prate religiju, no ne žive vjeru. No, ja mislim da vjerom i umjerenom vezom vjere s religijom se može postati dobra osoba. Nije možda posvuda prisutno, no npr. u mojoj župi volimo voditi dijalog o nekim osnovnim stvarima, i jednostavno razgovaramo kao ljudi. Crkva je po mom mišljenju davno prošla doba prisiljavanja, ušla je u ležerniji status. Možda se ne stvara time dobar odgoj i disciplina, no sam taj razgovor s ljudima stvara nekakav tip zajedništva, iz kojeg se može jako puno naučiti. Ja nikada u životu neću siliti nikoga na misu, no razgovarati ću s tom osobom s namjerom da stvorim to isto zajedništvo. Ne mora biti vezano uz kršćanske teme, važan je samo taj razgovor. Kak bi moja stara rekla, nema bez "bok ja sam taj i taj, kako si?".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.