• Sunja86
    1k
    A tko će sastavljati izvršni odbor nakon izbora ili on ostaje u trenutnom sastavu ne ovisno o izborima?
    Npr lista Dinamovo proljeće pobjedi na izborima,i Zajec bude izglasan za novog predsjednika Dinama, koji su nam tu najveći benefiti te pobjede i koje bi stvari mogli promjeniti?
  • sport
    2.4k
    po članku 42. stavak 1. statuta predsjednik kluba je i predsjednik I.O.
    po članku 37.stavak 4. predsjednik kluba imenuje 10 članova I.O po svom izboru.
  • deda
    28.7k
    Novi saziv skupštine na prijedlog predsjednika kluba kojeg također izabire novi sastav skupštine.
  • sport
    2.4k
    Ako Zajec postane predsjednik onda ti je jasan omjer snaga u skupštini :joke:
  • deda
    28.7k
    Nemam pojma :cool:
  • NitkoBitan
    13k
    Mislim da je Zajec jednom rekao da je privatizacija za njega najbolje rjesenje. Ajde da vidimo kako ce izbalansirat svoje stavove sa stavovima onih koji ga podrzavaju.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Mislim da je Zajec jednom rekao da je privatizacija za njega najbolje rjesenje. Ajde da vidimo kako ce izbalansirat svoje stavove sa stavovima onih koji ga podrzavaju.NitkoBitan

    Riješeno kroz Statut.
  • sport
    2.4k
    Znam da nemaš :rofl:
  • NitkoBitan
    13k
    Riješeno kroz Statut.Mali dioničar

    Sta je rjeseno? Onemogucena privatizacija? Ja kazem da je Zekin stav do nedavno bio da je privatizacija najbolje rjesenje. Oce li on i dalje u svojim izjavama forsirat privatizaciju ili ce prihvatit clanski model to je pitanje.
  • Jaro
    5.9k
    Zajec (ili bilo koji drugi clan) ima pravo na takav stav, sada je i statutom pokriveno kako se takva ideja moze provesti u djelo.
    Kao sto sam i ranije rekao, puno stvari u statutu je bitnije od 50-50, 25-35 i ostalih brojki.
  • NitkoBitan
    13k
    zajec (ili bilo koji drugi clan) ima pravo na takav stavJaro

    Ima, ali je malo nezgodno sa takvih stavom predstavljat listu koja nije za privatizaciju, a da ne govorim o BBB koji su prije nekoliko godina imali i prosvjed protiv privatizacije - "Nije na prodaju".
  • Pulfer
    111
    Znači ak Zajec postane predsjednik, to bi značilo da je barem 6 skupštinara iz mumijine kvote glasalo za Zajeca. U tom slučaju, za vjerovat je da će ti isti glasat i za Zajecov (DP-ov) prijedlog ljudi u IO, a onda tim slijedom da većinom u IO ti ljudi postavljaju i upravu... Nadam se da dobro rezoniram i da postoji šansa da Zajec i DP dobiju glas barem šestorice klimavaca koje će mumija pomno odabrat..
  • Jaro
    5.9k
    bit ce QA valjda pa cemo ga moci pitati, ali realno meni taj stav uopce nije problematican iako sam potpuno protiv.
    Nemres naci 2 osobe koje ce imati potpuno jednake stavove o bas svemu, pa cak ni o bas svemu vezanome uz jednu stvar. Tak da i na listi ima ljidi koji imaju neke razlike, ali su stali iza jednog programa. Mozda se Zajec i predomislio, ko zna.
    On kad je spominjao privatizaciju - jasno da je to misljenje stekao svojim iskustvom jer je bio dobar dio zivota i karijere vezan uz takav klub...
  • Mali dioničar
    14.7k
    Oce li on i dalje forsirat privatizaciju ili ce prihvatit clanski model to je pitanje.NitkoBitan

    Statutom je postavljen jako visok prag suglasnosti članova za preoblikovanje.

    Upravo zvog toga ako bi predsjednik ili neko tijelo kluba došlo na takvu ideju, za realizaciju bi bio potreban praktički konsenzus članova.

    Vjerujem da je Zajec kroz razgovore o kandidaturi upoznat sa svim odredbama Statuta i da je svjestan da njegov stav o privatnom klubu nije moguće provesti u djelo.

    Samo prihvaćanje kandidature je znak da se i on slaže sa članskim modelom i da je ovo već veliki pomak za klub, a ekstremno rješenje preoblikovanja nije moguće.
  • Jaro
    5.9k
    zapravo druga jedinica nije Mumijina nego ona izvrsnog odbora (trenutnog) koji ce odabrati 35(plus 5 rezervi) skupstinara. OK, mi auzomatski smatramo da ce tih 49 imena biti jednogkasno (minus 2 "navijacka clana IO) , ali nisam ja bas ziher tako u to. Nisu oni bas tako homogena skupina ljudi...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.