• The Undertaker
    4.3k
    E-mail im treba za komunikaciju sa članovima, slanje materijala, obavijesti i slično. Možda nađu pametan način i da se može glasovati e-mailom ali se ne bih kladio na to.
  • kibic
    1.1k
    Mislim, 1 član = 1 e-mail = 1 glas. Ne znam koje druge birokratske prepreke mogu bit kod takvog online glasanja.
  • Bosskovitz
    7.9k


    Mislim da to nikako ne bi smjelo biti dopušteno jer ne možeš potvrditi identitet osobe.
  • The Undertaker
    4.3k
    Koliko sam čitao pravilnik o izborima, nigdje se ne spominje elektroničko glasovanje, barem ja nisam vidio. Spominje se izborno mjesto ili tako nešto. Govorim o prijedlogu statuta i pravilniku koji je ovdje bio linkan a ne zadnjoj usvojenoj verziji.
    By the way, da li je novi Statut objavljen na Dinamovim stranicama?
  • deda
    28.6k
    Nažalost nije.
  • Jurki
    9.1k
    Ne kuzim da se u doba digitalizacije nebi moglo sloziti mogucnost glasanja.
    Broj clanske i oibom se utvrdi identitet osobe.
  • bongo
    685


    Zamisli samo onaj osjećaj kad ćeš se elegantno ušetat u Maksimirsku 128 glasati ko da je cijeli svijet tvoj :cool:

    Ali naravno zbog ekipe koja nije iz ZG i okolice neka online opcija bi svakako bila poželjna
  • superhik
    10.5k
    Moja žena je upravo izjavila da je ona protiv online glasanja zato što očekuje da odemo na dan izbora negdje na ručak kako se i priliči izbornom danu :grin:
  • Navijač Dinama
    7.5k
    Polako sa željama i potrebana, online opcija će biti poželjna čak i izvediva za par godina, ove i to u ovom(bitnome) trenutku nije.

    Jer razmislite malo samo, koliko bi onda Mamić, Zoric i slični naučlinjivali i potplatili ljudi, samo da se dokoaju bilo kakvog djela uprave, da imaju svoje ljude ili išta slično.

    Sve u svoje vrijeme.
  • Time
    568

    Za demokratski sam dinamo i protiv mamica ili bilo kakvog diktatora,ali ovo se moralo bolje uraditi pa makar cekali na izbore do ljeta.Nikako se nije smjelo ici na izbore bez prije rjesenog nacina da svi clanovi mogu glasati, bili oni u dubravi,bosni,austriji,australiji.Ovakvi izbori ce biti osporavani od svih,a nije da nece imat argumente.Isto tako moje misljenje je da se svi clanovi mogu kandidirat isto tako i glasat...bili oni za demokratski dinamo,za privatizaciju,za dionicko drustvo ili sta ne vec...sve osim toga ne mozemo zvati pravim demokratskim izborima,ALI svaki pocetak je tezak te se nadam vec na sljedecim izborima biti sve puno organiziranije.
  • Papastrumf
    10.2k
    Izbori se ne mogu cekati do ljeta. Skupstini mandat istice u 3. mjesecu i izbori se moraju odrzati prije toga.
  • Endeavour
    478
    Trebalo bi nekako omogućiti glasanje ljudima izvan Zagreba. Samo ne poštom. Znamo kako ta priča završava…


    Valjda će biti jedinstvena baza podataka članova koji zadovoljavaju uvijete. I prilokom predočenja OIB-a odmah vide možeš li glasati ili ne.
  • Navijač Dinama
    7.5k
    sve 5, ali ako ce uprava omogucit da se uz bar kod članske online unosi i bar kod od prošle godine onda i relativno jest okej.

    da se unosi samo članski kod od ove godine, onda se može desit i ovo na šta sam ciljao gdje ce gore pomenuti ljudi preko noci uclanit(platit im)100-200 ljudi koji ce tog jednog te istog covjeka izabrat ili vise njih sa istim ciljem, a to da se u upravu vrate kriminalnci i njegove struje, radnne, njegovo vedrenje i oblačenje, pogotovo jer dosta on svojih obozavtelja ima u Hercegovini, Njemačkoj, i koje kakvim vukojebinama.
  • jedan u nizu
    6.4k
    Mozda se otvore glasacka mjesta u mjestima gdje ima vise clanova sa pravom glasa. Po meni bi to bilo logicno, ne znam koliko im je to izvedivo i da li je takva praksa kod klubova koji imaju izbore?
    Npr zna se da u slavoniji ima dosta navijaca, pa se mozda u Brodu ili Požegi ili Vukovari napravi glasacko mjesto da se ne mora putovati u Zg.
    Ista stvar sa recimo Varazdinom, Karlovcem, Gospicem ili tako nekim gradovima.
  • badjibadara
    1.7k
    Aplikacija za glasanje FairVotes i FairVotes.LIVE aplikacije su koji pomažu u trenucima donošenja odluka, ocjenjivanju, glasanju te svugdje gdje je pravovaljana, povratna informacija potrebna u trenutku. Ono na čemu su bazirani cijeli sustavi je želja da budu jednostavni za korištenje organizatorima i krajnjim korisnicima, a da opet budu 100% sigurni.

    Aplikacije za glasanje su moderne web aplikacije a cijeli sustav je „Custom made“. Aplikacije rade na svim inačicama Internet preglednika, a korisnicima je potrebna samo Internet veza i Internet preglednik. Podaci se smještaju u visoko dostupnu bazu podataka.
    FairVotes i FairVotes.LIVE već sada koriste mnoge političke stranke, škole fakulteti, organizacije gdje su sustav za glasovanje prepoznali kao poželjnu promjenu. Doba epidemije za sve je postalo izazovno te e-glasovanje postaje „novo normalno“.
    Aplikacije za glasanje dovoljno su jednostavni za male vrste izbora, ali isto tako i apsolutno spremni za veća glasovanja. Aplikacije za glasanje u potpunosti su prilagodljivi vašim uvjetima.

    Kada se spomenu aplikacije za glasanja najčešće se to povezuje s glasovanjima u političkom smislu. Međutim, ljudi glasuju svaki put kada se od njih traži neko mišljenje. Takav primjer može biti i običan sastanak, raspravljanje o točkama dnevnog reda, odabir najboljeg dobavljača, odabir mjesta za maturalac. Primjera je mnogo.

    Aplikacija za glasanje namijenjeni su svima: tvrtkama, udrugama, sindikatima, dioničkim društvima, savezima, političkim strankama, profesionalnim udruženjima, znanstvenim i obrazovnim institucijama, nevladinim organizacijama, zakladama, državnim institucijama i mnogim drugima koji imaju potrebu provesti neko glasanje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.