• Maksim Maksimirski
    4.6k
    Preporuka za humorističnu seriju:

    https://www.imdb.com/title/tt0460692/

    Ne znam zašto su tako brzo prekinuli ovu seriju, pretpostavljam zbog ''homofobije'' i pretjerano neumjesnih šala. Serija je nažalost trajala samo dvije sezone. U seriji se radi o white trash obitelji: otac, majka, dva brata i sestra, nema političke korektnosti i na kraju epizoda nema moralnih pouka. Vidim da su ocjene ili 9-10 ili čista jedinica. Meni je serija za 10 a jedinice daju ovi kojima serija vrijeđa njihove osjećaje i kojima smeta iz političkih razloga. Preporuka za seriju.
  • Brusa
    851
    jesmo mi gledali istu seriju? :grin: pa koliko se sjećam imali su i moralne pouke i gej tinejdžera lika, što je bilo dosta woke za to vrijeme.
    Inače, ok serija. Mislim da su je ukinuli radi slabe gledanosti
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    https://m.imdb.com/title/tt8398600/

    Vrhunska Engleska komedija. Autor i glavni lik je Ricky Gervais, Engleski stand-up komičar i glumac.
    Priča je o liku koji izgubi ženu a zatim i ikakvu volju i želju za životom te postaje “bezobrazan” prema ljudima oko sebe. Pogledao čitavu seriju 2 puta, baš je dobra.

    Inače od Gervaisa postoje na Netflixu (gdje se može pogledati i After Life) 2 njegova stand-up nastupa. I za seriju i za nastupe postoji i prijevod na Hrvatskom
  • ZGBhoy
    1.7k
    Neznam dal je već netko predložio, al taman završio sa Suprugom na Netflixu

    “Fool me once”

    Odlično za gledat
  • Navijač Dinama
    7.6k


    "Serija prati tajnog agenta, Martina Oduma(Sean Bean), koji posjeduje zapanjujuće vještine pretvaranja, sposoban je u potpunosti zatomiti svoju ličnost i praktički postati druga osoba. No njegov vlastiti identitet postane upitan kada mu tajanstveni stranac otkrije nevjerovatnu tajnu."

    Jako dobra serija, ali nažalost fali joj sročen dovršetak iste. Gledao je već nekoliko puta. Sve preporuke
  • Sajla
    3.8k

    ista glumica u drugoj seriji - Brassic
    puno smijeha zagarantirano, ne mogu dovoljno preporučiti.

  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    jesmo mi gledali istu seriju? :grin: pa koliko se sjećam imali su i moralne pouke i gej tinejdžera lika, što je bilo dosta woke za to vrijeme.
    Inače, ok serija. Mislim da su je ukinuli radi slabe gledanosti
    Brusa

    Imali su ga ali kao sprdnju. Danas bi u USA vjerojatno bio odmah cancelan (zabranjen u javnom prostoru) onaj ko bi se toliko rugao homoseksualcima. Evo gledam prvu epizodu i otac Dave (koji sumnja da mu je jedan od sinova gay) nakon što mu taj sin učini nešto gejasto on kaže u kameru obraćajući se gledateljima: ''We always told them (vlastitoj djeci) we had no favorites but who is kidding who? This kid isn't even in the running.'' Kasnije u epizodi kad otkrije da mu sin voli oblačiti ženskastu robu on kaže doktorima koji mu nakon srčanog hoće pomoći ''please let me die''. To sam samo naveo iz prve epizode dva očita primjera gdje se vidi kako homoseksualce sprdaju i tretiraju ih kao manje vrijedne.

    Nije bilo moralnih pouka koliko se ja sjećam. Svi likovi su hedonisti, sebičnjaci, licemjeri i nije to neka ''feel good'' pekmezasta obiteljska serija kakve su amerikanci pravili 80-ih nego izrazito politički nekorektna serija. Otac se recimo zapanji kad mu kćer počne izlaziti sa crncem, kasnije cijelo vrijeme moli Boga da prekinu, baca se tisuću fora na račun toga što izlazi sa crncem i slično. Danas bi imao problema sa zakonom da bacaš takve fore.. Klasična radnja ove serije je otprilike da roditelji otkriju kako im sin puši travu, sinu trava nestane iz ladice i onda vidimo roditelje u zadnjoj sceni kako dime tu travu koju su ukrali od sina. Nema tu baš moralnih pouka i vidim da se gledatelji na IMDB-u slažu sa mnom jer sam proletio komentare i već u prvih par govore ''controversial, little homophobic pa onda par komentara od ovih woke osoba koje su dali 1/10 jer smatraju da serija nema '' acceptance of race, sexual preference, religion, etc''

    Provjerite sami, pogledajte koju epizodu pa procijenite je li serija woke ili je politički nekorektna.
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    Hvala na dobrim preporukama, pogotovo što se tiče serija. Filmove sam uglavnom gledao što u kinu, što na boxu čim izadju. Ja sam se bio navukao na sve ove apokaliptične serije, walking dead, fear the walking dead, last of us. Vikinge, last kingdom, vikings valhala. A ako neko nije pogledao i komičnu seriju, norseman mogu preporučiti. Suprotnu od svih serija o vikinzima. Crni humor, vrh
  • Jaro
    5.9k
    "controversial, little homophobic" ... '' acceptance of race, sexual preference, religion, etc'Maksim Maksimirski


    A jbt i feelgood serije poput "Prijatelja" su danasnjoj generaciji ovakve...
    Zapravo, svaka serija gdje postoji vise od jednog bijelog straight muskog medju likovima je ovakva...
  • Neki tip
    19.6k


    Nije mi namjera uzet si ulogu "suca" u vašoj raspravi, samo želim dodati da mislim da je Maksim ovdje apsolutno u pravu. Rat u kući jest odlična serija, ali nedvojbeno je "politički nekorektna" iz današnje woke perspektive, nema teorije da bi u mainstream američkoj produkciji mogla danas biti snimljena i, koliko znam, zbog "nekorektnosti" i jest brzo otkazana čak i tada. Cvililo se o njenim porukama podosta.

    Serija je odlična u svakom slučaju, žena i ja smo jako voljeli gledati ju.

    Usput rečeno, da budemo skroz politicki nekorektni, u skladu s duhom serije, mislim da su mi mama i kći iz te serije najbolja mainstream televizijska kombinacija mame i kćeri ikad igdje. :eyes:

    (I ne mislim na to kako se lijepo slažu)
  • Neki tip
    19.6k


    Seinfeld im je (generaciji Z) neshvatljiv, užasan, nepodnošljiv, neprihvatljiv.

    Naravno da se nađe poneki pripadnik kojemu je super, ali u većini reakcije su "a što je tu smiješno, pa oni su užasni. I uopće ne reprezentiraju američko društvo".

    Pitam se kakvu budućnost nove generacije ostavljaju nama, a ne mi njima. :lol:
  • veselko tenžera
    1.4k
    Mene je Dinamo ovu polusezonu baš lijepo usmjerio na čitanje. Nakon šokova sam zatvarao internet, nisam uopće otvarao portale da izbjegnem bljuvotine.
    Za ljude u srednjim tridesetima i starije toplo preporučam Andrićeve romane. Koga ne živcira dosta turcizama kojima gubiš kontinuitet jer moraš na kraj knjige Andrić je baš moćan. Uvuče u radnju, ne misliš na ništa osim toga što čitaš i osjetiš silinu talenta.
  • Neki tip
    19.6k


    Andrić je najbolji pripovjedač na tzv. "ovim prostorima" (termin me iznimno živcira, ali ajd na stranu).

    Turcizmi teško da će smetati ikome s porijekom (makar djelomičnim) iz BiH jer će mu biti poznati pa je i čitanje tečnije.

    Andrićevo sam pročitao ne baš sve, ali sve "važnije" i ljepše rečenice za mene ne slaže nitko tko je pisao na nekom od južnoslavenskih jezika.
  • veselko tenžera
    1.4k
    iz ove serije se sjećam kad je otac objašnjavao kako biti fin i učiniti da sugovornik misli da ga slušaš, a tebe ni na sekundu ne briga što priča i zapravo ga ni ne slušaš.
    Znači pustiš ga/nju da priča i s vremena na vrijeme ponoviš zadnju riječ ili dvije u njegovoj/njenoj rečenici :smile:
    Tko nije nek proba u praksi, oženjen nemaju pojma kako je ovo strašan alat :smile:
  • Patrik11
    120
    Ima li netko ovdje neku dobru stranicu za gledanje serija prvenstvo trazim seriju Bodies nema nigdje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.