• Jameson
    317
    The Long Good Friday / Crni petak za gangstere (1980.)

    https://www.youtube.com/watch?v=B90zNzyFk-w

    Guy Ritchie osamdesetih. Ima akcije, britanskog humora i dobar prikaz Londona na početku 80ih. Topla preporuka!
  • Dinamosaur
    1k
    Željezničari: Neispričana priča iz Bhopala 1984.
    (The Railway Men: Untold Story Of Bhopal 1984). Ima na Netflixu.

    4 epizode napravljene prema istinitim događajima. Napetost i drama su me na momente podsjetili na seriju o Cernobilu. Neke scene su rekonstruirane prema slikama i videima iz tog vremena, sto je i prikazano.

    Radi se o tragediji u Indiji, grad Bhopal, uzrokovanoj curenjem otrovnog plina u atmosferu iz tvornice pesticida "Union Carbide" u američkom vlasništvu.

    Ljudska glupost, neznanje, bolikurcina gazdi potpomognuta korumpiranim politicarima, na djelu.
    Usprkos svemu, obicni ljudi su krenuli pomoci bez obzira na rizik po vlastiti zivot, a medu njima i željezničari..

    Ps. Posljedice su bile strasne, sluzbeno(nasao na wiki) preko 2000 trenutnih smrti, preko 16000 u roku nekoliko sati i preko 500000 izlozenih sa raznim posljedicama, ukljucujuci na desetke tisuca djece rodene nakon toga sa mentalnim i fizickim ostecenjima
  • masacusec
    3.2k
    Serija Berlin, kao preteča money heista....bombica!
  • Majki2111
    2.7k
    Jel? Vidim negativne komentare na IMDB...
  • masacusec
    3.2k
    U startu sam bio skeptičan...Mislio sam da će to već biti pretjerivanje, međutim ugodno iznenađenje...lik Berlina dosljedan!
  • kajsitilud
    244
    znaci serija tesko moze bit gora. Ko klasicna spanjolska sapunica. Ocekivo sam da se radi o pljackama i da prati nekakvu tematiku la case, a ono romansa izmedu svih likova. La casa top, ovo je 3/10.

    Pogledo 3 epizode jedva, sad se neckam dal da uopce nastavljam :sweat:
  • Majki2111
    2.7k
    Hmm, kako misliš sapunica? Puno ljubavne drame ima?
  • kajsitilud
    244
    serija se vise vrti oko veza i ljubakanja nego oko faking pljacke :lol:

    Pljacka koja bi zapravo trebala bit prica oko koje se cijela serija vrti je totalno pala u drugi plan
  • kinfa95
    489
    Upravo na hrt 3 Lovac na jelene, strašno dobar film
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Bio je nekidan i film ''12 gnjevnih ljudi''. To su jedina dva dobra filma emitirana u ovo blagdansko doba. Ja sam očekivao da će pustiti više klasika ali su nas više nego ikad prije izbombardirali kanadskim i američkim romantičnim filmovima koje su prije puštali isključivo oko 2-3 popodne.
  • Jaro
    5.9k
    Nova godina bez Supermena nije Nova godina. Ko da Bozic bude bez Umri Muski...
  • Neki tip
    19.6k
    Za one koji su čitali Rostuhara ili ih naprosto zanimaju manje poznati krajevi, narodi i ljudi..

    U Petrinjskoj je početkom prosinca otvoreno VR kino, a trenutno se prikazuje VR dokumentarac Lovci sakupljači, o narodu Handza koji i dalje živi lovosakupljačkim načinom života.

    I prije sam se par puta služio VR-om, što u edukativnu svrhu, što zbog zabave, no ovo mi je baš bilo novo odlično iskustvo. Bio prošli tjedan sa starijim sinom, obojica oduševljeni.

    Osjećaj da ste u Tanzaniji, među njima i s njima i da ih promatrate "iz prve ruke", a traje pola sata pa prepruka onima koje je tematski zainteresiralo..

    Evo i linka
  • mali M
    3.6k
    Mene je u zadnje vrijeme francuski glumac Omar Sy ugodno iznenadio. Od serije Lupin koja je baš i zabavna i dinamična, do nekih ozbiljnijih filmova kao Nedodirljivi i Odjednom tata. Zaboravio sam već koliko kvalitetna francuska kinematografija može biti.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Mene je u zadnje vrijeme francuski glumac Omar Sy ugodno iznenadio. Od serije Lupin koja je baš i zabavna i dinamična, do nekih ozbiljnijih filmova kao Nedodirljivi i Odjednom tata. Zaboravio sam već koliko kvalitetna francuska kinematografija može biti.mali M

    Gledao ga u Nedodirljivi, predobar.
  • Jaro
    5.9k
    Zaboravio sam već koliko kvalitetna francuska kinematografija može biti.mali M

    Godine, desetljeca zapravo serviranja samo onog made in usa je ostavilo dugorocne posljedice na percepciju ljudi pa postoji averzija prema svemu kaj nije na engleskom jeziku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.