• Neki tip
    19.1k
    Da, nisam htio pretpostavljati pa te zato pitao, ali i mislio sam da je riječ o predrasudi koju imaš prema videoigrama kao takvim.

    Književnost mi je apsolutno najvažniji, najdraži i najbliži oblik umjetničkog stvaralaštva, ali filmovi i serije se ne snimaju uvijek samo po vrhunskim književnim djelima.

    Ma čak i na stranu kvaliteta..

    Evo ti jedan primjer.

    Knjiga Parfem ima, koliko se sjećam, cca 150-160 stranica. U film je pretvoreno zadnjih 30 stranica, a i jedno i drugo je odlično. Ne možeš na filmsko platno prenijeti rečenicu koja se proteže na čitavoj stranici knjige i kojom se opisuje smrad srednjega vijeka.. nešto najbolje što sam ikada pročitao o osjetilu mirisa uopće. Toga na filmu nema. I to filmu uopće ne fali... Film počinje tamo gdje knjiga polako od vrhunca klizi ka raspletu..

    Da ne duljim dodatno, jer čisto sumnjam da sam te razuvjerio, zaključit ću..

    Naravno da je kvalitetna književnost umjetnost, a videoigre, pa makar i najbolje - prvenstveno zabava (mada, da bi se napravile, potrebno je itekako puno kreativnosti i umjetničkog stvaralaštva) i u tom smislu ne idu u istu rečenicu, ali kao netko tko je pročitao puno, puno više knjiga nego što je odigrao videoigrica, mogu ti s punim pouzdanjem reći da mnoge videoigre snagom priče, poruke i emotivnog angažmana nadmašuju mnoge knjige.
  • Panker1312
    129
    mnoge videoigre snagom priče, poruke i emotivnog angažmana nadmašuju mnoge knjige.Neki tip sa Zapada

    ukral si mi rijec iz usta..i ja sam generalno stava da je knjizevnost najvrijednija od ponudjenih al opet igral sam i neke igrice koje su me fakat profurale kroz vrtlog emocija i nakon odigranog ostavile dugo u nekakvim razmisljanjima i promisljanjima(kao i odredjeni filmovi/serije naravno)..kaj se serija tice jucer sam pogledal zadnju sezonu “Love, death+robots”..osobno ugodno sam se iznenadil..dakle ima 3 sezone (1. 18, 2. i 3.10ak epizoda) i nijedna epizoda nema veze s ovom drugom..fora je u tom kae serija animirana al je svaka epizoda napravljena drugacijom animacijom pd strane razlicitih umjetnika itd da ne duljim..ko voli animaciju i ovakav tip serije toplo preporucam..serija je pg18 da nebi misli da su crtici za klince

    https://m.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E
  • Mrvica
    3.2k
    Malo idem off topic što se tiče gornjih postova al trebam preporučit. Ako netko voli teme svjetskog rata a nije pročitao definitivno preporučujem Sven Hassela, tu je lista 15 knjiga na tu temu. Pročitao sam ih sve još u srednjoj, pa me puklo da opet pročitam. Puno krvi, zanimljivih likova i priča. U linku se nalazi popis, pa eto ako nekoga zanima nek si pročita neće požalit

    https://www.mostrecommendedbooks.com/series/sven-hassel-books-in-order
  • Captain America
    13.4k
    Igrica je remek djelo, serija je na putu da bude remek djelo.
  • Bosna86
    11.6k
    Izasla je nova sezona Faude
  • Dino
    2.2k


    Trailer za drugu sezonu je vani


    Edit: Preporuka i za film “Ljudožder vegetarijanac”.
  • Eduardo
    17.3k
    TULSA KING

    Stallone ubija ulogom, kako riječima tako i djelima - jednostavno, čovjek dominira serijom. Za moj gušt možda se radnja malo prebrzo odvija, ali svakako se radi o dobroj i zabavnoj seriji. Ima 'duše' u njoj, dobrog humora i solidne akcije. S guštom sam odgledao prvu sezonu. Ima 9 epizoda u trajanju 35-40 minuta. Preporuka.
  • Ero
    930
    https://www.youtube.com/watch?v=Hm_vHTy9IYA

    Tehran

    Odlična izraelska špijunska serija, tko voli Faudu ne bi trebao biti razočaran s njom. Nisam siguran da je ovdje itko stavio išta o njoj. Jedini problem je što se kod nas ne može legalno gledati.. platforma Apple tv nije dostupna na ovim prostorima..
  • superSantos
    2.6k
    https://www.youtube.com/watch?v=Hm_vHTy9IYA

    Tehran

    Odlična izraelska špijunska serija, tko voli Faudu ne bi trebao biti razočaran s njom. Nisam siguran da je ovdje itko stavio išta o njoj. Jedini problem je što se kod nas ne može legalno gledati.. platforma Apple tv nije dostupna na ovim prostorima..
    Ero

    mislim da je ovo bilo na netflixu, ne sjecam se da sam ikakav torrent skidao, a appletv nemam

    odlična serija
  • Eduardo
    17.3k
    mislim da je nema i da je nije niti bilo na Netflixu. Ja sam skidao torrent za prvu sezonu dok drugu još nisam pogledao.
  • Bosna86
    11.6k
    imaš Teheran, pogledaj to... Meni čak i bolja od Faude a na istu foru jeBosna86

    Ovdje sam je stavljao prije 2 g, bila je na netflixu
  • superSantos
    2.6k
    Ima druga sezona na torrenthru, ako kome treba nek viče
  • Nino Bule
    11.3k
    Za torrentat serije vam je najbolja eztv
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.