• Eduardo
    17.3k
    Krenuo i taj The Last of Us... Vidim da svjetski kritičari kažu kako je ovo najbolja adaptacija video igre ikad, što možda i je, jer mnogi također kažu da dotična igra ima najbolju priču u povijesti video igara. S obzirom na pisca te redatelja i scenarista, a i glumačku postavu predvođenu Pedrom Pascalom logičan mi je hype oko serije.

    Međutim, moram priznati da ne dijelim toliku količinu oduševljenja s većinom gledatelja. Ostao mi je nekako 'mlak' dojam iz nekog još uvijek mi nepoznatog razloga. Jednostavno fali mi taj neki finalni 'touch' za onaj wow efekt zbog kojeg bi s nestrpljenjem čekao idući nastavak.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Meni je prva epizoda baš odlična i jedva čekam sljedeću epizodu. Mada razmišljam i da pričekam da izađe kompletna sezona pa pogledam sve odjednom.
  • Eduardo
    17.3k
    Mada razmišljam i da pričekam da izađe kompletna sezona pa pogledam sve odjednom.Mr Anderson

    Inače i ja to radim. Nekad čak godinama čekam da sve izađe pa da pogledam sve u kompletu (Breaking Bad, GOT, Vikings), ali sad sam baš krenuo na 'relase date'.
  • Neki tip
    19.1k
    Zbog te serije ću uzeti HBO. Baš me zanima kakav će dojam ostaviti na one koji nisu igrali, a kakav na nas kojima je ta igra možda ponajbolje što smo ikada igrali..

    Vjerojatno igrači prilaze s većim očekivanjima i time u startu kritičnijim stavom, a opet, igrači su većinom toliko bili uvučeni u priču da jedva čekaju vidjeti kako sve to izgleda u drugačijem mediju.

    Uglavnom, nisam od onih koji si zacrtaju da sve mora biti kako je bilo u jednom od medija (bilo to knjiga, igra, predstava) kroz koji su priču prvu put upoznali i da film/serija moraju uvijek vjerno slijediti predložak (ne samo u ovom slučaju, govorim općenito) pa mi je lakše i prihvatiti da stvari ne idu uvijek kako sam si zamislio da će ići.

    Ako je prenesena atmosfera igre, ako su dobro razrađeni odnosi i ako je vizualno atraktivna - serija The Last of Us teško da mi se neće svidjeti.
  • Nino Bule
    11.3k

    Nije neki uspjeh biti najbolja adaptacija video igara kad su do sada velika vecina pokusaja bila uzas. Nisam jos gledao ali sve hbo max serije su kvalitetne tako da ne sumnjam da ce i ovo biti dobro, problem je ogroman hajp i ocekivanja zato sto ljudi obozavaju igricu pa ce bit dosta razocaranih iako serija nije losa.
  • Patak
    2.2k
    Samo da velim da nikad nisam čuo za igricu, a niti za seriju pa ću pogledati bez predrasuda bilo kakvih.
  • Somport
    556
    Ako ne zeznu stvar kao što su zeznuli sa nastavkom video igrice, mogao bih i pogledati. Mazali oči godinu dana "glavni likovi će ostati" ovo ono pa su sve u smeće bacili za brze pare. Gledam poprilično pesimistično na adaptaciju jer HBO, Netflix i ostala ekipa zna baciti sjenu na ono što je autor originala zapravo htio, pa priča nema veze s vezom.
  • Jaro
    5.4k
    nisam igrao pa cu openminded pogledati prvu epizodu barem...
  • Mr Anderson
    5.3k
    Ne igram te igrice i nedavno sam prvi put čuo da uopće postoji igrica pod tim imenom i zato gledam seriju ko seriju, uopće me ne zanima kakva je u odnosu na igricu. Uostalom, ne kužim čemu strka, nije serija adaptacija neke knjige nego fucking igrice.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Tako je i najbolje. Prva epizoda obećava da bi mogla biti dobra serija.
  • Neki tip
    19.1k
    Ako ne zeznu stvar kao što su zeznuli sa nastavkom video igrice, mogao bih i pogledati.Somport

    Stvar perspektive..

    Meni je, npr., kao čovjeku koji je oba nastavka odigrao po nekoliko puta, dvojka također odlična (a vizualno apsolutno nenadmašna iliti nenadjebiva po naški)...

    Da ne otkrivam samu radnju onima koji nisu igrali, reći ću samo da sam prilično siguran da znam na što misliš, ali priča iz dvojke baca novo i drugačije svjetlo na jedinicu, a kako volim vidjeti stvari iz različitih perspektiva (od kojih je naravno samo jedna ona moja), tako sam se ipak dosta brzo naviknuo na događanja iz nastavka.

    Priča iz prvog dijela je jača i meni draža, tu nema dvojbe, ali igrica i u nastavku odlično funkcionira kao dio cjeline.

    Na onoj temi geopolitike smo taman malo izvrtili tu priču različitih pogleda na isto, tako nekako vidim i ovu igru.
    Naravno da mi nisu svi likovi jednako dragi, naravno da bih neke i sam koknuo najradije, a ne im "pomagao" u igrici, ali po meni to i jest velika kvaliteta cijele The Last of Us igre (a nadam se i serije)... da te stavi u cipele u kojima ne želiš biti, koje su ti neudobne i "teške", ali jebiga gaziš u njima jer moraš stići na cilj i pritom shvaćaš ili podsjećaš se ako si imalo zreo čovjek, da stvari ama baš nikad nisu crno bijele...
  • Neki tip
    19.1k
    uopće me ne zanima kakva je u odnosu na igricu. Uostalom, ne kužim čemu strka, nije serija adaptacija neke knjige nego fucking igrice.Mr Anderson

    Pa tko kaže da je strka.. Radi se samo o očekivanjima koja si stvori svatko tko neku priču upije na određeni način. Tak je svejedno je li knjiga, igra ili predstava. Ne kužim što bi uopće trebalo značiti da "nije serija adaptacija neke knjige nego fucking igrice"?

    Zašto bi priča iz knjige koju adaptiraš imala nužno nekakvu posebnu težinu u odnosu na priču iz igre koju adaptiraš?

    Ako si nešto upio kroz bilo koji od medija po prvi put, ne možeš izbjeći uspoređivanje bez obzira na to je li ti taj prvi put bio čitajući knjigu ili igrajući videoigru koja je ispričala priču koju sada, eto, gledaš kao seriju.
  • dZg1986
    384
    Ne trebas uzimat HBO samo radi jedne serije. Imas vec na "fmovies" stranici prvu epizodu u HDu.
  • Mr Anderson
    5.3k

    Uopće su mi te stvari neusporedive. Književno djelo i video igrica ne mogu nikako u istu rečenicu. Samim time ni ekranizacija jednog ili drugog.
  • agramZ
    2.3k
    te video igrice su ti najveci oblik umjetnosti, pogotovo 21. stoljeca, i to bez ikakvog premca. normalno da tu ne spadaju one igrice koji vasi klinci i necaci vecinom igraju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.