• Neki tip
    19.3k
    za takve filmove nekako podrazumijevam da su svi gledali, ali ubuduće ću se sjetiti @Infinityja i 12 angry men kojeg osim njega, nitko od prijatelja mu nije gledao.

    Puno ljudi gleda samo novije filmove, živcira ih čim vide da je film stariji od 15-20 godina.

    Ne znaju kakvog sve blaga ima.. Ovaj originalni Planet majmuna je baš blago.
  • marcio amoroso
    32.2k
    Kad smo već kod tih starijih filmova meni je strašno dobar film Perfect World sa Kevinom Costnerom.
  • Neki tip
    19.3k
    Osim starih, većina često zaobilazi filnove koji nisu na engleskom.. pa da preporučim i jedan takav, vrhunski:

    Božji grad iliti City of God iliti Cidade de Deus.

    Top, ali zbilja top brazilski film. Nije uostalom ni nepoznat filmoljupcima, odnosno nije nikakva egzotika za one koji malo pozornije prate ono vrednije što se u svijetu snimi, ali ako ima onih kojima je npr. Planet majmuna "novost", onda svakako i Božji grad mora na watchlist. ;)
  • Kwedi
    3.8k
    Planet majmuna ima pet ili šest nastavaka. Ovi zadnji su totalni treš, al dvojka i trojka su vrlo dobro napravljene.
    Govorim o filmovima s početka 70ih.
  • Infinity
    15.2k
    Božji grad iliti City of God iliti Cidade de Deus.Neki tip sa Zapada

    Kad si ovo spomenuo ne mogu da ne dodam Tropa de Elite, ima dva nastavka, meni oba ekstra.

    Vec sam spominjao indijski 3 Idiots, mada tu ovi mozda cak koriste engleski, nisam siguran, al bas dobar film u indijskoj produkciji.

    I zanimljivo mi je to da ljudi gledaju samo novije filmove. Ja recimo cesce kucam na google te starije. Kad mi netko kaze 'kako nisi gledao, pa nominiran za oskara' meni se digne kosa na glavi :joke:

    Sam sebe ponekad uhvatim kako gledam neki remake, al opcenito su mi puno bolji ti stariji filmovi. Kad uhvatim vremena nabrojat cu neke koji su top, opce su poznati, al kao sto vec rekoh, uvijek se nadje netko tko nije gledao. Recimo ja sam se kanio dvije godine da pogledam Sindlerovu listu izbjegavajuci samo zato jer nije u boji, a onda sam shvatio da sam bio budala.
  • Neki tip
    19.3k
    ja sam jedan od valjda zbilja rijetkih ljudi koji filmove vole i gledaju, a da nije pogledao Schindlerovu listu.. moja sramota. Na watchlisti je već 100 godina, ali uvijek nečega nedostaje.. vremena u komadu ili spremnosti da se s tako teškom temom ponovno suočim.

    Kako bilo, kad god netko spomene taj film, sjetim se te svoje sramote, ali još više:

  • Kwedi
    3.8k
    Ja prvi put gledao Ptice prije par tjedana. Godinama se kiselio na hardu, budem, budem... Odličan film. Nevjerojatno kako je kvalitetno snimljen s obzirom na godinu.
  • Infinity
    15.2k
    Ptice nisam gledao, ali mi je Birdman of Alcatraz bio dobar. Tu je tih godina snimljen.
  • Papastrumf
    9.7k
    Ja obozavam stare ratne filmove..
    Most na rijeci Kwai
    Hamburger hill
    Apokalipsa danas
    Full metal jacket
    ...
  • Kwedi
    3.8k
    Longest day s Burtonom, Fondom i J. Wayneom planiram gledam sad za vikend. Gledao davno, davno ko klinac. Skroz zaboravio radnju filma.


    Od filmova koji su dosta nepoznati ili nedovoljno cijenjeni po osobnom sudu preporuka za Serpica i Omega man.

    Prvi je Al Pacino ko murijak u korumpiranoj policiji, a drugi je orginal s C. Hestonom na temelju kojeg je napravljen remake I am legend.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Woody Allen.

    Old school...

    cv1p5l1r01mvxk0v.jpeg

    Relativno friško i atipično.

    48ba9n6ewcl33bgj.jpeg

    Najnoviji film Kišni dan u NY preskočiti.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Scarlett Johnasson :love:
  • Majki2111
    2.6k
    Ma ja tražim neki film koji je napet , al da nema ubojstva, pljački ili otmica. Jučer pogledao nightcrowler. I bio mi je dosadan u odnosu na onaj poljski... Jel znate tako, dobar napet triler, al bez krimi tih krimi začina? Govorno područje-nisam ograničen.
  • Neki tip
    19.3k
    Nevidljivi ili The Others je takav film. Ima vrlo visoke ocjene i bio je rado gledan i cijenjen. Nicole Kidman u glavnoj ulozi.

    Meni je bio bezvezan, s vrlo očekivanim "neočekivanim" raspletom. Gledao sam ga s tadašnjom curom u kinu i bio sam jedan od užasnih ljudi kojima se film ne sviđa, ali nikako da izađu van iz kina pa smo se stalno smijali i time ometali druge u njihovoj napetosti.

    Sukladno navedenom, teško da mogu reći da ovaj film "preporučujem", no to je ono što tražiš. I kritici i publici, barem u većini, film se svidio ak ti to kaj znači.


    P.S. jedan film koji je netko preporučio par stranica ranije, a zaista je vrh vrhova je Život drugih (ne pamtim da tamo ima nekog eksplicitnog nasilja, riječ je o špijunskom trileru/drami) iliti Das Leben der Anderen u originalu. Vjerojatno ih je bilo još, ali to je film za koji pamtim da me rascmizdrio.
  • Neki tip
    19.3k
    bome top lista.. ja bih dodao i Rambo (1, odnosno First Blood). Znam da se mnogi neće složiti, jer ga se doživljava prvenstveno kao tek najbolji dio akcić franšize, ali prvi film o Rambu je po meni puno više od toga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.