• Bosna86
    11.6k
    dobro si procijenio da je subjektivan izbor... Kroz godine sam razvio neku svoju teoriju da ljudska vrsta ne ide naprijed, već sto vise da nazaduje i da ljudi prije uopće nisu bili primitivni kakvim ih današnje školstvo opisuje... Umijeće ratovanja mi je bas dokaz toj teoriji jer je knjiga bezvremenska i može se na masu stvari primijeniti... Lako je dostupna, zanimljiva je a i gotovo sam siguran da će mu se svidjeti... Ovo sto si mu ti predložio je puno preozbiljno za neku forum preporuku, nekako sam na to išao...

    The 48 Laws of Power mi je isto odlicna stvar na ovu tematiku
  • Infinity
    15.3k
    Sad mi pade napamet jedan film koji sam davno pogledao. The Man from Earth. Meni je bio fantastican iako nema radnju, doslovno. Ljudi sjede u jednoj prostoriji i pricaju. Ne mogu se tocno sjetiti 12 angry men, jer sam i to gledao bas davno, al mozda bi s tim usporedio.
  • Neki tip
    19.4k
    12 angry menInfinity

    Nešto ponajbolje ikad snimljeno.
  • Infinity
    15.3k
    Davno sam gledao, al sjecam se da sam bio odusevljen. Kad ja dam 9 na imdb to znaci da mi je bilo bas top :rofl: Preporuka svima da pogledaju. Cini mi se da je taj film malo zanemaren od publike, jer sam ga ja slucajno iskopao i kome god sam pricao, nitko nije gledao.
  • Dino
    2.2k
    @Bosna86
    Neki dan sam čitao o "Umijeću ratovanja", međutim to nije ono za što se trenutno interesiram iako me privukla tvoja preporuka budući da nije prva, već mi je više ljudi sugeriralo da je stvarno vrijedna čitanja. Hvala u svakom slučaju.


    U zadnje vrijeme sam počeo podosta preispitivati neke stvari i pojave među kojima i čovjekovo postojanje i ulogu na Zemlji, a vjerujem da se svatko u nekom trenutku života zapitao isto. Odmah su mi na pamet pali predstavnici rane filozofije poput Aristotela i Platona čije sam ulomke, citate, pojašnjenja čitao, no nikad se nisam uhvatio u koštac s nekim djelom od početka do kraja budući da se smatraju teško razumljivim općenito, a kamoli tek za srednjoškolca.

    Međutim, vrlo mi privlačno zvuče neki ulomci iz djela Tome Akvinskog kojeg si preporučio pa vjerujem da bih s njegovim djelima mogao krenuti. Hvala :grin:
  • Neki tip
    19.4k
    Ovo sto si mu ti predložio je puno preozbiljno za neku forum preporuku, nekako sam na to išao...Bosna86

    A gle, puno preozbiljno je i pitanje koje je Dino postavio za jedan sportski forum :)
    Umijeće ratovanja je svevremensko remek djelo, slažem se, i puuuno je pitkije od Nikomahove etike i Akvinskog, ali je tematski ipak bitno drugačije od onog što mi se učinilo da Dino traži.

    Kako bilo, Sun Tzuovo Umijeće ratovanje je za mene skoro pa lektirni naslov. ;)

    kome god sam pricao, nitko nije gledao.Infinity

    E jbg, družiš se s krivim ljudima. :lol: Filmski klasik, ne znam iz koje godine, ali star je film dosta, možda rane 60te. :chin: I ja sam ga pogledao dosta kasno, tek prije 10ak godina prvi put (a 38 mi je, 39 ubrzo), ali kad sam spomenuo frendovima, pitali me kako dosad nisam. Doduše, filmofili su to..

    @Dino, drago mi je da se hvataš u koštac, sretno! :) Svaka čast da uopće ideš takvo što čitat samovoljno.. Meni je drago da jesam, ali bila mi je to ispitna literatura, a tebi slobodno vrijeme.. bome opak izbor. :)
  • Majki2111
    2.6k
    Kroz godine sam razvio neku svoju teoriju da ljudska vrsta ne ide naprijed, već sto vise da nazaduje i da ljudi prije uopće nisu bili primitivni kakvim ih današnje školstvo opisuje...Bosna86

    Definitivno sam zainteresiran da čujem jo o ovome. Čini se zanimljivo. :chin:

    P.S. Vidim da ima ovdje materijala za filozofske rasprave... Rado ih čitao o tome ovdje...

    U zadnje vrijeme sam počeo podosta preispitivati neke stvari i pojave među kojima i čovjekovo postojanje i ulogu na ZemljiDino
    I kakvi su ti zaključci?


    Ja sam u 4. srednje prihvatio prijedlog profe da odem na školsko natjecanje iz filozofije, al nisam prošao na županijsko. Prevelik zalogaj.
  • Mali dioničar
    14.3k
    školsko natjecanje iz filozofijeMajki-Papi2111

    Koji je koncept natjecanja?
  • Majki2111
    2.6k
    Prvo školsko, pa županijsko, pa državno. Na bodove.
  • Bosna86
    11.6k
    Npr egipatske piramide mi se ne uklapaju u priču o svijesti tadašnjeg čovjeka... Ako zanemarimo vanjski dio, koji je sam po sebi fantastičan i za koji današnja znanost nema odgovor, već samo teorije, unutrašnji dio je nešto neshvatljivo... Svjetlost, strujanje zraka i slično unutar piramida je ekstremno visok stupanj primjene prirodnih znanosti za nekog tko je skupljao voće i lovio lukom i strijelom

    Mislim da su ljudi prije vise koristili mozak jer su bili prinuđeni u odnosu na nas kojima je sve dostupno u 2 klika
  • Mali dioničar
    14.3k
    Prvo školsko, pa županijsko, pa državnoMajki-Papi2111

    To su rangovi natjecanja.

    Koji je koncept? Pitanja na koja se odgovara deskriptivno? Eseji? Pitanja na zokruživanje? Tematika pitanja...?
  • Majki2111
    2.6k
    Ima smisla. Jedino ovo za dostupnost na kompu. Teško će kompjuter rješit nekakav problem stvarni. Ali količina informacija, da, to definitivno. :up:
  • Majki2111
    2.6k
    Joj, to je bilo prije 5 godina al mislim da je bilo pisanje eseja i analiza teksta nekog.
  • Mali dioničar
    14.3k
    , to je bilo prije 5 godinaMajki-Papi2111

    Ne znaš kaj je bilo prije 5 godina, ali znaš za Renatu Končić. Fascinantno.
  • Majki2111
    2.6k
    Kakve veze Minea ima?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.