• og1986
    2.9k
    Kaj je to čudno, tehnologija ide nspred bez obzira na državuAggro

    Tehnologija ide naprijed jer su određeni pojedinci odlučili se obrazovati za programiranje ili inženjerstvo ili nešto treće. To može biti svatko od nas. Tehnologija nije neka metafizička pojava koja sama od sebe napreduje.
  • Aggro
    544
    Sve pet.

    Ma ali ja ne pričam o tome da ti treba past novac s neba. Govorim o šumi onih koje pritom moraš ispoštovat, a ta šuma je, ako nisi u tehnologiji i slično, jebeni Fangorn... I zato treba glasat za onog koji će sljedeće izbore izgubit jer treba sve u gradu razjebat. Takvog doduše ovdje ne nalazim. Pa se nadam da će mi raspravljanje ovdje ili Božja providnost pomoći u tome...
  • Bosna86
    11.1k
    Fora je sto se opet neće raspravljati o normalnim stvarima nego će se sve svesti na mazanje očiju...

    Želim kandidate koji će se zalagati za čišćenje holdinga i tisuće (možda i desetine) uhljeba koji su se tamo nakotili... Želim ljude koji će raspravljati o ukidanju prireza ili sto da ne povećanju istog ako će taj novac ići tamo gdje treba... Želim kandidata koji će uhvatiti u koštac sa stotinama afera i namještenim natječajima... Želim jasnu viziju i plan a ne prelijevanje iz šupljeg u prazno
  • markoli
    1.6k
    Da se nadovežem malo na pitanje tko kupuje stanove?

    Ljudi koji su prije investirali u fondove, dionice ili imali depozite danas su u nekretninama. Jednostavno prinosi na druge oblike imovine ili su premali ili je država porezima obeshrabrila ulaganje u njih. Tako da ljudi kupuju stanove i drže ih radi najma (prije korona krize) ili radi porasta vrijednosti. VMD ili Alfa stan sigurno ne kupuju prosječni radnici.

    Također, dobar dio su i ljudi s obale koji su od apartmana zaradili lovu i dobar dio njih plaća u kešu.

    I da dodam, ja sam u kasnim dvadesetima i mogu reći da prilika ima puno ako se obrazuješ u područjima za koje postoji potražnja. Dosta mojih vršnjaka ima dobre plaće, ulaze u kredite, uzimaju APN i rješavaju si stambeno pitanje.

    Iskreno nisam siguran koliko dugo bi to nekretninsko ludilo moglo potrajati. Kao ni ono koje se odvija na stranim dioničkim burzama. Osobno mislim da bi moglo uskoro (kroz 2-3 godine) doći do korekcije.

    P.S. Potpore tipa APN su djelomično i zaslužne za rast cijena.
  • markoli
    1.6k
    Razumijem da je Zagreb super grad, ali ne može cijela Hrvatska živjeti u Zagrebu.

    Ako nemaš mogućnosti preseliš na periferiju ili u obližnja mjesta/gradove gdje je život jeftiniji (a kvaliteta života nije puno lošija). To je odgovoran potez ako za alternativu imaš ulazak u kredit kojeg si možda nećeš moći priuštiti, a sutra ćemo gledati kak te Živi zid spašava od deložacije.
  • The Undertaker
    3.7k
    Ja sam malo stariji od vas i pratim stanje u Hrvatskoj od osamostaljenja i mogu sa velikim dozom sigurnosti reći da za "obične" radnike nikad nije bilo bolje nego sada. Zanemarimo prošlu godinu zbog korone ali, generalno, nikad nije bilo lakše naći posao i većina poslova su pristojno plaćeni. Općenito je u većini djelatnosti manjak radne snage pa plaće rastu. Za orijentaciju, moja prva inženjerska plaća 94. je bila 300 DM tj. 150 EUR.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    dragi forumaši!

    Imam jednu priču vezano za ovu temu.

    Znam da sam po sebi znam biti naporan, ovakav onakav, lupat gluposti(izvan foruma nije nista drukčije nažalost) neke teze neshvaćene i sve ostalo, ali bi vas molio da pročitate ovo i dobro razmislite o ovome što sam napisao.

    Kod samih izbora slučaj je ova firma za ankete šta radi.

    Da je začuđuje govori da njihovi rezovi u anketama ne budu baš pretjerano drugačiji nego stvarni. Također baš kad su bili državni izbori, zanimljivo mi je kako je ista ta firma predvidjela pobjedu HDZ sa 60 i nešto mandata što se i na kraju ispostavilo, pa je tako HDZ uz nacionalne manje(Pupi i ostali) dobila 60 i nešto mandata uz nac.manjine . Sasvom dovoljno da sami sklapaju vladu. Apsurd, evo i zašto.

    oni su već oko 20 sati( sat nakon zatvaranja birališta) znali otprilike broj kako će izgledat taj cijeli sustav i tko bi mogao imat koliko glasova i mandata u samome saboru. Odnosno %. Kako je moguće već za sat vremena na kraju glasanja izbrojat toliku količinu glasova? Kako je moguće da se u državi u kojoj je preko milikun punoljetnih ako ne i više izašlo, moguće da su prebrojali? To je firma koja je postavljena od Brisela, a tko je naklonjen tome Briselu, pa da, "Kum" i njegov HDZ.

    Tako da dragi Zagrebčani , zadnja anketa prije izbora kakva bude, nemojte se iznenaditi da broj malo gore dole od toga indetičnog na izborima bude stvarni razultati lokalnih izbora.
  • Bosna86
    11.1k
    oni su već oko 20 sati( sat nakon zatvaranja birališta) znali otprilike broj kako će izgledat taj cijeli sustav i tko bi mogao imat koliko glasova i mandata u samome saboru. Odnosno %. Kako je moguće već za sat vremena na kraju glasanja izbrojat toliku količinu glasova?Navijač Dinama

    Stari moj....

    Poslije službenog glasanja, agencija koja provodi anketu na dan izbora te zamoli da neslužbeno glasaš ponovo kod njih i tako dobiješ rezultate koji su manje vise identični onim službenim
  • Navijač Dinama
    6.8k
    uredu to, ali ne možemo primjernbiti samo bubam, ti i ja, reknemo tim šta provode ankete, zaokružili smo bubam SDP-ovca, a vamo rda smo nekog trećeg stvarno.

    I jel će onda taj drž.vrh vjerovat anketama i na osnovu donjet završne glasove. Pa jebemu na zadnjim glasanjima izborima u BiH bio sam volonter, i ostao sam od 7 ujutro( uz pauze) do skoro 04 ujutro da se prebroje svi glasovi za vijeće,stranke, načelnika i ostale pm.( grad broji nesto manje od 5k stanovnika, nas 10).

    Kako je moguće da na državnom nivou oni to već nakon sat vremena nakon birališta znaju otp % glasovs, i taj broj se kroz minute malo mjenja gore dole varira. do kraja u 11 navečer oni znaju sve i kako, izbori su gotovi.

    Ne kažem da je namješteno ali, kako je pobogu HDZ baš dobio koliko im je trebalo glasova sa nac.manjinama, i kako je moguće ako isti taj silni narod laje tome HDZ-u da je "pobjednik" na izborima.

    Nadam se da si shvatio što sam htio reći.
  • Markelo
    2.3k
    Pa to su izlazne ankete koje objave odma po zatvaranju birališta i koje najčešće pogode točne rezultate izbora. Nezz šta ti je tu čudno. Gore su ankete koje objavljuju tjednima prije a totalno promaše rezultat. Zato i ovu današnju anketu za gradonačelnika Zg-a uzimam s dosta rezerve
  • og1986
    2.9k
    Da. Na svim Tv kanalima prikazuju te ankete kada se zatvore birališta. I te ankete su dosta točne -+ 2%.

    Zato stalno kada izađu te ankete se ide u tabore stranaka i onda svi već znaju da nema puno nade za gubitnike.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Da je začuđuje govori da njihovi rezovi u anketama ne budu baš pretjerano drugačiji nego stvarni. Također baš kad su bili državni izbori, zanimljivo mi je kako je ista ta firma predvidjela pobjedu HDZ sa 60 i nešto mandata što se i na kraju ispostavilo, pa je tako HDZ uz nacionalne manje(Pupi i ostali) dobila 60 i nešto mandata uz nac.manjine . Sasvom dovoljno da sami sklapaju vladu. Apsurd, evo i zašto.Navijač Dinama

    Daj prestani iznositi evidentne neistine. Ankete za parlamentarne izbore su bile sve samo ne da će HDZ sa manjincima formirati Vladu.

    Ovu su prognoze analitičara temeljene na anketama.

    x4zf548624cmnxbs.png
  • The Undertaker
    3.7k
    Govori se o izlaznim anketama. Mene su jednom pitali. Na izlazu sa glasačkog mjesta ti daju glasački listić da anonimno zaokružiš istog onog kao na izborima i ubaciš u kutiju. Ne znam zašto bi netko dobrovoljno varao i koji bi bio smisao toga. Točnost predviđanja ovisi o tome koliko dobro su pogodili reprezentativan uzorak.
  • Infinity
    14.9k
    Oni su placeni da bi bili tocni. To je sistem, ljudi se s tim bave. Ti ustvari pitas kako je moguce da netko dobro obavlja svoj posao. Zato te ankete ne radimo ja i ti, nego netko tko zna kako ce doci do preciznog podatka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.