• og1986
    2.9k


    Da, ali nitko nije uzeo obitelj bacio ih u ZG i rekao "snađite se".
    Valjda ljudi imaju mozak za razmišljanje i vidjeti da će im to teško biti. Prije nego se oženiš razmišljaš o budućnosti. mogu naći drugi posao. Kvalificirati se za nešto drugo ili bolje . Otvoriti svoj obrt. Možda imati manje djece na početku ili preseliti se dok se ne snađu.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    nisam! uredno platim i nije mi žao.
    neću hodati bos, a da sam idem raditi obuću, koja će biti udobna i upotrebljiva, na kraju bi me stajala više od najkica u dućanu. kapitalizam je zakon! :smile:
  • marcio amoroso
    31.9k

    Jasno, ali zato ideš malo van grada i sve 5.
  • Bosna86
    11.5k
    Ja sam u srednjim dvadesetim i dok sve to posložim, imati ću 40... Ovo sto ti pišeš je ispravno ali to je put u demografsku propast
  • Aggro
    588
    Samopouzdanja ima napretek. Evo ga na ulici koliko hoćeš...
    Imam jdoo, ali mi na upisu nisu rekli da moram podmazat seoskog galamdžiju...
  • og1986
    2.9k


    A onda se moraju stvoriti neki prioriteti. Nije isto živjeti kao student u centru ili sa obitelji.

    Barem danas ima svakakvih naknada po državi za djecu. Isto tako život ne staje kada dobiješ djecu i tada se može netko bolje zaposliti i sve navedeno napraviti.

    A sad nisam za to da se sufinancira život nekome samo jer on želi živjeti tamo gdje on hoće.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    zašto moraš imati vlastitu nekretninu, ako si je ne možeš priuštiti?
    ljudi se uvaljuju u gadne financijske probleme, koji se poslije reflektiraju i na druge sfere života jer hoće ili "moraju" imati nešto što si jednostavno ne mogu priuštiti.

    opet kažem, meni super - u interesu mi je da se što više gradi, dabogda se još i više gradilo.
  • og1986
    2.9k
    Ja kao netko tko je otvorio obrt znam da stvari idu na bolje. Ne znam tko ima kakva mišljenja o ministrima, ali Marić je napravio dobar posao otkad je došao. Naravno ima još mjesta za napredak ali ide na bolje.

    Isto tako EU fondovi su tu i sigurno ima za sve vas neki projekt koji vam se može sufinancirati. Ima jedna ženska koja je došla iz Poljske u hrv (udala se) i počela raditi izradu planova za sufinanciranje projekata iz EU . Na kraju je otvorila više podružnica po Hrvatskoj. I uvijek govori kako je to gotov novac, ali nekim ljudima je teško kliknuti par puta po internetu.
    Znači poanta je da se može.

    Teško je da. Izgubi se živaca. Ali se može i na kraju se isplati.
  • xavier
    11.1k


    Pa ne moraš, ali koja je druga opcija? Biti cijeli život podstanar? To baš i nije uobičajeno kod nas.

    Krenuli smo s tim da si napisao kako kod kredita na kraju platiš više nego što nekretnina vrijedi. Koliko onda tek kod podstanarstva više platiš s obzirom da plaćaš stalno, a ništa na kraju nije tvoje?
  • Mali dioničar
    13.9k


    Ok, imaš pravo biti razočaran i svjestan sam da vodeća nomenklatura onemogućava poduzetništvo u područjima koja su pod njihovom kontrolom, a to su sva ona područja koja razumiju. Na svu sreću, ima djelatnosti koje se brzo razvijaju pa se tu ni ne stignu ushemiti.

    Na svu sreću imaš cijeli niz primjera od Infinuma, Infobipa koji su ogromne firme do manjih uspješnih kompanija čije tržište nije samo HR pa se treba ugledati na njih, a ne samo zdvajati.

    Na jednom projektu u koji sam uključen recimo firma iz Osijeka radi cijeli marketing, a projekt nema nikakve fizičke veze sa Hrvatskom. Raditi u Hrvatskoj, a imati “svjetske” prihode je svakako dobitna kombinacija.

    Isto tako kad idealiziramo neke estonske i ostale priče pa jasno je da je svaka poduzetnička priča lijepa ako napraviš proizvod za cijeli svijet, a ne da ti p&l ovisi o tome da li će ti neki lik iz gradske uprave dati kakav štambilj. Baš bi Skype bio super priča da su ga namijenili da se samo ekipa u Tallinu razgovara besplatno, a da ga nisu razvijali za 7 milijardi potencijalnih klijenata.
  • Aggro
    588
    Te sve mjere ekonomskog liberalizma kojeg spominjete su fenomenalne jednom kad grad odnosno zemlja stanu na noge i izađu iz ove birokratske parazitske šume. Do tada će to samo pogoršavat ionako loše stanje u gradu i zemlji.
  • Aggro
    588
    istina. I na tome treba graditi budućnost. Ali koji je okvir Estonija dala svojim poduzetnicima, a koji Hrvatska daje svojim?
  • og1986
    2.9k


    Kako je onda moguće da su ipak neke firme kod nas uspješne? Evo upravo danas je IT firma iz Zagreba prodana za 250 mil kuna. Kažu da će zaposlenici i dalje ostati raditi u Zagrebu.

    Ti ili čekaš da stvari budu savršene u državi za pokretanje biznisa ili si poput ljudi koji viču zašto država ne gradi tvornice (jer nismo u komunizmu više?). Ili jednostavno ti se ne da ništa raditi pa je lakše prigovarati.
  • Aggro
    588
    vjerovao ili ne sve što govorim, više manje govorim iz iskustva. Kaj je to čudno, tehnologija ide nspred bez obzira na državu upravo iz razloga o kojima je pričao mali dioničar.
    Ali ne moramo doć do toga da iz smeća radimo vjetrenjače da bi to nekom došlo do glave? Ili moramo?

    Mimo toga, ovaj način ad hominem nisam upotrebljavao do sad u raspravi pa te molim da se i ti njega suzdržiš jer za to nit ima osnove niti potrebe.
  • og1986
    2.9k


    Niti mi je bila želja niti namjera vrijeđati tebe.
    Sastav rečenica je bio " ili - ili".

    I dalje ostajem pri tezi da sam moraš stvoriti svoju budućnost, a ne oslanjati se na nekoga drugoga, pogotovo ne državu. No to ne znači da se mora prestati boriti za pravednije vodstvo na lokalnoj ili državnoj razini. Jedna stvar ne mora isključivati drugu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.