• Aggro
    544
    pa ima i mladih koji su se tak skučili. Evo tu kod mene u susjedstvu. Sam kaj nisam vidio čovjeka od kad su ti mladi uselili.....
  • xavier
    11k


    Nisi shvatio. Govorimo o nekom tko nema ušteđevine i nema nekretninu te pritom radi za neku "normalnu" (pritom mislim ne preveliku) plaću. Koja je njemu druga opcija nego dići kredit?
  • Mali dioničar
    13.4k
    što to mijenja na činjenici da netko stan čija je izgradnja mene stajala 50 000 eura na kraju otplati 140 000 eura?db-izbjeglica

    Ovo je teza na nivou Nike napravi tenisice za 5 eura, a ja ih kupujem za 100.
  • og1986
    2.9k
    Ako je cijena stanova velika i raste i potražnja ne pada znači da ljudi imaju novaca. Svi stalno govore kako netko sa srednjom plaćom ne može kupiti stan u ZG. Ali se stanovi kupuju. Kako ?

    Pa možda zato što Hrvati imaju jako puno novaca u štednji. To uvijek dolazi po statistikama da po Eu standardima imamo jako puno privatnog vlasništva i jako puno novaca u štedionicama.

    Pustite vi što ljudi pričaju da nemaju novaca. To je ta kolektivna svijest ovdje. Ne smiješ priznati da si donekle "bogat".
    Frend kupuje kineski mobitel jer nema novaca, a ima stan u ZG, kuću u Varaždinu i viksu u Istri.
  • og1986
    2.9k

    Točno to ako je netko napravio i uložio novce u proizvod on može tražiti za to koliko hoće. Sada što je to nekome previše je njegova stvar.
  • db-izbjeglica
    11.8k


    samo nije isto ako nešto košta 100 ili 100 000 nečega.
    i najkice se također ne isplati kupiti, ja do sada nisam zaradio niti kune na njima. :grin:
  • Bosna86
    11.1k
    Ono sto kolega @Aggro zeli reci da obitelj sa dvoje djece u kojoj muz npr. ima 7 a zena 5 tisuca placu mora stan od 100 kvadrata otplacivati 40 godina, a mozda i vise... Bez podrske roditelja ili nekog drugog zaleda je gotovo pa nemoguce skuciti se ako se ostane u Hrvatskoj
  • og1986
    2.9k
    i najkice se također ne isplati kupiti, ja do sada nisam zaradio niti kune na njima. :grin:db-izbjeglica

    A na ostaloj obući i odjeći si zaradio ?
  • Aggro
    544
    ali zar nije državni interes zadržat mlade u zemlji? Ili privuč druge? Pa nema to veze s nike tenisicama...
  • Mali dioničar
    13.4k


    Gledaš samo finale procesa. Kao da netko tko nešto (g)radi nema i operativni rizik oko izvedbe, rizik naknadnih tužbi, makroekonomski rizik pa i sad rizik raznih pandemija koje mu mogu ugroziti prodaju ili potresa koji mu može i fizički uništiti investiciju.

    Sve te rizike se valjda ukalkulira u cijenu, a logično je da se nekaj želi i zaraditi.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Bez podrske roditelja ili nekog drugog zaleda je gotovo pa nemoguce skuciti se ako se ostane u HrvatskojBosna86

    Itekako se moguće skućiti, samo se mora biti spremno da se nije na Ilici ili na 20 metara od Ilice.
  • Mali dioničar
    13.4k
    ali zar nije državni interes zadržat mlade u zemlji? Ili privuč druge? Pa nema to veze s nike tenisicama...Aggro

    Jasno da je.

    Recimo Hrvatska za male firme ima porez na dobit 10%. Nema poreza na dohodak za mladje od 30 godina. Ima informatički najpismenije mlade ljude u Europi.

    Još samo im treba uliti samopouzdanje i poticati na samozapošljavanje. Jdoo se otvori za 1.000 kuna.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Cijenu nekretnine diktira tržište ili kupac, ne investitor.
    Pa zašto taj u tom nekom Raku kojeg ste spominjali ne prodaje po 2800? Zato što nema kupca!
    Ovaj u centru ili blizu centra prodaje za 2500-3000 jer ima kupaca. Kad se pogledaju nekretnine u drugim metropolama Zagreb je još jako jeftin i cijene će sigurno ići još prema gore.
  • Bosna86
    11.1k
    Ako se vodimo brojkom koju je kolega Papastrumf napisao, 140 tisuća eura je u Hrvatskoj gotovo pa nemoguce zastekati
  • Aggro
    544
    Da, možeš se skučiti. Mogu u POSovim stanovima. Opcija je i van grada, sve je to opcija...ali nema razloga da tako bude. Kako vam to nije jasno ne kužim... Kao Zagreb i Hrvatska su mjesta u koja se toliko ulaže izvana da je ovo takva metropola gdje jednostavno nema mjesta za 10 000 mladih obitelji u gradu...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.