• reziser
    6.2k
    Ima nešto i prijatelja,marcio amoroso

    jesmo prijatelji? :cool:
    i dalje me zanima novogradnja po 1200 m2 :joke:
  • reziser
    6.2k
    Prouči, svidjet će ti se.Neki tip sa Zapada

    evo kampanje :wink:
  • marcio amoroso
    31.8k
    trebali bi otvorit temu, prodajem kupujemreziser

    Zašto ne.
  • db-izbjeglica
    12.5k


    a da si prije 10 godina uložio 5000 kuna u bitcoine danas bi bio multimilijunaš.
    ovdje se govori o ekipi koja šljaka za neku plaćicu, na računu nema ništa i digne kredit na 25 godina, a investiranje u bilo što im je nepoznanica.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Stanovi zjape prazni jer ljudi svoju štednju pucaju unutra, olfo kupuju ih za klince.Aggro

    Ljudi cijeli život štede u nekretninama jer generacijski nisu imali prigode ulagati u recimo obiteljske biznise ili su imali jako gorka iskustva s bankama. Kojekavim Ljubljanskima, Gluminima itd.
  • marcio amoroso
    31.8k
    konvencionalnu dionicu proput MicrosoftaMali dioničar

    Čovjek je prije 32 godine kupio njihove dionice u vrijednosti 1000 dolara. Danas vrijede milijun i pol.
  • NORTE
    8.9k
    cijene po m2? od 2800 eura na više! tko to može platiti s prosječnom hrv plaćom?reziser

    Poduzetnik ili netko s plaćom 15 tisuća kuna može. Ili ako plaćaš 200 kn državni stan ili ti je lokalni šerif sredio posao koji ti plaća država onda valjda imaš za novi stan u Zagrebu kupit djeci.
  • Mali dioničar
    13.9k
    ovdje se govori o ekipi koja šljaka za neku plaćicu, na računu nema ništa i digne kredit na 25 godinadb-izbjeglica

    Ako šljaka za plaćicu kak od njih očekuješ da kupe stan za keš? Koju uopće imaju opciju nego kredit?
  • Papastrumf
    9.3k

    Nisam procitao vecu glupost dugo.
    Kao prvo, danas kad dignes 100.000, vratis 140.000.
    Ovdje jos ne uzimamo u obzir inflaciju te da rata kredita od 500€ za 20 god ti je zapravo puno manja nego danas.
  • Aggro
    575
    I to bi bilo sasvim u redu da su stanovi u Zagrebu konzistentno cijenama rasli. Narasli su vrtoglavo kad su se počeli dijelit poticaji.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Narasli su vrtoglavo kad su se počeli dijelit poticaji.Aggro

    Državni intervencionizam. Koji je uvijek selektivan i napravi više štete nego koristi.
  • db-izbjeglica
    12.5k

    ja ne očekujem ništa od njih, samo kažem, tko voli - nek izvoli.
    na kraju krajeva, ja sam u srodnoj branši, meni paše da što više ljudi diže takve kredite i kupuje stanove.
  • Aggro
    575
    Naš svakako napravi, ali znamo i zašto. Postoje međutim vanjski primjeri gdje intervencionizam može biti i odskočna daska. Pogotovo za mlade.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Postoje međutim vanjski primjeri gdje intervencionizam može biti i odskočna daska. Pogotovo za mlade.Aggro

    Na primjer?

    Nemamo li mi baš “kredite za mlade”, “poticajnu stanogradnju za mlade”, “niže stope poreza na dohodak za mlade”...?

    To ne postoji u Hrvatskoj?
  • db-izbjeglica
    12.5k


    što to mijenja na činjenici da netko stan čija je izgradnja mene stajala 50 000 eura na kraju otplati 140 000 eura? kupac se nalazi na samom dnu hranidbenog lanca, na njemu su zaradili apsolutno svi.
    od čovjeka koji je prodao nasljeđeno zemljište, preko lokalne betonare do banke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.