• deda
    26.3k
    Grande Inter preuzeo čelo ljestvice u Serie A. Vrhunska igra crno-plavih. Posebno bih primjetio odgovornu, ozbiljnu, koncentriranu partiju Ivana Perišića koji je skoro bez greške odigrao 90 minuta na poziciji lijevog beka. :clap:

    Funfact:Igrači Intera imena na dresovima imali su ispisana kineskim slovima :cool:
  • Neki tip
    18.3k
    Funfact:Igrači Intera imena na dresovima imali su ispisana kineskim slovima :cool:deda

    Koliko je to "fun" nisam siguran, ali sam siguran da se meni ne sviđa.

    Ako ikome može sjesti, onda može klubu koji se zove Inter i donedavno (?) Internazionale. Možemo reći i je to "samo pismo". Možemo i fatalistički ustvrditi "ah, to ti je posljedica globalizacije". Možemo, naravno, kao što ja na za Inter i Kineze nebitnom forumu mogu ustvrditi da mi je to bezveze.

    Pismo je bez dvojbe - prevenstveno sredstvo komunukacije. Kao takvo, mogu ga razumjeti na dresu kluba u kineskom vlasništvu koji cilja (i) na kinesku publiku.

    Ali, pismo nije samo sredstvo komunikacije. Ono ima i kulturnu i identitetsku vrijednost i snagu.

    Kao takvo već puno više bode oči..

    No dobro, bitno da je navijačima Intera cool. :cool: Lako za mene. :)
  • deda
    26.3k
    Koristio sam funfact frazu u kontekstu zanimljivosti. Nije da se meni to osobno baš sviđa.
  • xavier
    11k


    Ni ja nikako nisam ljubitelj takvih stvari. Meni je osobno inače dres Intera jedna od najboljih kombinacija boja i uvijek pri vrhu ljestvice najboljih dresova...no i to su ove godine zeznuli onim "cik-cak" uzorkom.
  • deda
    26.3k
    Da, da ne zaboravim objašnjenje. Takav dres se nosi samo jednu tekmu u sezoni, a prigoda je čestitanje Kineske nove godine.

    Naravno kontekst je što su vlasnici Kinezi. Inače nosili su taj dres i prošle godine protiv Cagliarija.
  • xavier
    11k


    Ma sve jasno. Pa NBA takve stvari radi godinama.
  • deda
    26.3k
    Brozović je jučer pretrčao 14 km protiv Lazia
  • Eduardo
    16.8k
    Zvuči pomalo nevjerojatno, ali je istinito; Prema mišljenju kladionica, Jurgen Klopp prvi je kandidat za napuštanje trenerskog mjesta u Premierligi.

    Koeficijent da će Klopp biti idući trener koji će napustiti svoje trenersko mjesto je u nekim kladionicama čak 1,67, dok je kod onih optimističnijih 1,85.

    Idući trener u redu za odlazak je Jose Mourinho, a na tu opciju koeficijent iznosi 3,5.

    Tik iza njih dvojice za otkaz stoji Sam Allardyce, čovjek koji je na klupi WBA-a zamijenio Slavena Bilića prije svega dva mjeseca.
  • Krizy
    33.6k
    Kakva blamaža Basela u kupu. S prvom momčadi gube 5-0 od drugoligaša Winterthura a tek je 60.minuta.

    6-2 na kraju
  • BBB Sibenik
    3.6k
    Juve gubi 0-2 u gostima kod Porta. Di god dodu ovi iz hajduga sve zaseru!
  • Keyser Soze
    7.8k
    Netko je stavio ovakav komentar na netu: "Tudor je trebao od Hajduka napraviti Juventus, a od Juventusa je napravio Hajduk" :lol: :lol:
  • Krizy
    33.6k
    Bivši prvak, a sada član trećeg razreda engleskog nogometa, Sunderland dobio je novog vlasnika, 23-godišnjeg Francuza Kyrila Louisa-Dreyfusa koji je postao najmlađi predsjednik nekog kluba u engleskom nogometu.

    Mladi Francuz je preuzeo kontrolni paket u klubu, dok će bivši vlasnik Stewart Donald zadržati manjinski udio.

    Kyril je sin bivšeg vlasnika Marseillea Roberta Louis-Dreyfusa koji je umro 2009. i švicarske milijarderke rođene u Rusiji Margarite Louis-Dreyfus, predsjednice grupe Louis Dreyfus.
  • og1986
    2.9k


    Čovjek igra football menager u pravom životu.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Koji šmekerski gol Minamina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.