• scooniepenn
    6.9k

    Ovaj dio za granicu se slazem i to ce uvijek bitj subjektivno. Ono sto je meni u cijeloj prici sporno je da se 1.1 ili 1.2 milje EUR koliko dobivamo kao siguran prihod predstavlja kao kikiriki. U trenutku kad je jedini lukrativniji sponzor Castore i gdje nismo imali ponudu za sponzora na dresu i blizu ovoj, odbijanje Favbeta za mene predstavlja stetnu radnju za klub. Bih li volio da nam je na dresu Samsung, apsolutno. Je li u ovom trenutku realno, nije. Svjestan sam da forumasi dolaze iz svih sfera drustva i nismo svi iz privatnog sektora, no kad citam stavove nekih (ne tvoj konkretno) i kako se potcjenjuje iznos koji dobivamo, pomislim da neki imaju godina kao moja 4-godisnja kcerkica.
  • Gemišt86
    488
    iako se generalno slazem da bi digao dobnu granicu za kladenje na barem 23 godine, zar nebi to isto bila neka vrsta babysitting zakona? Iako ja bih tu jos nadodao kazne za one koji uplate listic za nekog ko je ispod dobne granice. Ili neki vrstu tipa da listic ide na ime, i da samo osoba koja je uplatila listic moze isplatit isti.
    Na kraju se uvijek zapravo zavrtimo i zavrsimo raspravu tako da je zakljucak : "da imamo efikasnije sudstvo, drzava bi bila puno bolja".
  • db-izbjeglica
    20.8k
    gledajte, htjeli smo biti klub u kojem će članovi imati pravo glasa u donošenju klupskih odluka.
    rasprava je super i očito postoje ljudi koji ovo pitanje sa kladionicama smatraju važnim.

    osobno, odjebao bi kladionice isti tren!

    mislim da taj novac nije toliko značajan i nenadoknadiv, drugi sponzor neće ponuditi 1000 eura, već nekakvu značajniju cifru.
  • Kumerle
    2.9k
    Meni smeta sponzor A1 jer odašiljači izazivaju karcinom.
  • MateG
    358
    Meni smeta Coca Cola jer je nezdrava i puna je šećera, toliko štetnih sponzora, hoće li netko u klubu odgovarat za to?? :D
  • scooniepenn
    6.9k

    Koji je to drugi sponzor i kolika je ta zanemariva razlika? Pausalno se nabacuje bez ikakvih konkretnih podataka. Svi clanovi koji su protiv kladionice kao generalnog sponzora pod svaku cijenu mogu krenuti prikupljati vlastite donacije. Neka ih deponiraju na bankovnom racunu pa ako do isteka ugovora s Favbetom skupe najmanje istovjetan iznos koji dobivamo od ove kladionice neka sa tim odu pred Upravu i iznesu svoj poslovni model gdje ce na prsima stajati natpis Dinamo clanovi.
  • mokoxax468
    1.6k
    Ako smo protiv kladionica, onda jesmo i protiv pive na stadionu? I jedno i drugo je legalno, no brojni ljudi su si upropastili/izgubili živote radi istih.
    Jedan pijani vozač ne samo da može unesrećiti sebe, nego i nedužne pješake/druge vozače. Vjerujem da godišnje više ljudi umre radi alkohola, nego radi kladionice. I mi bi onda kao primjer društva trebali zabraniti pivu na/oko stadiona, jer ne želimo da se netko kroz društvo na tribini navuče na alkohol, uništi svoju obitelj i potencijalno nedužne živote.
    Ako se ukida alkohol na stadionu, ja ću prvi onda potpisati da se skloni i ime kladionice s dresa. Do tada, to mi je samo populistički potez.
    ILI... možemo raditi na edukaciji ljudi, odgovornom konzumiranju/zabrani vožnje kada piješ te odgovornom klađenju. Mislim da je druga opcija dugoročno održivija i ima više smisla.
  • IstinaZaDinamo
    2.6k
    Moram reci jako dobra rasprava sa puno validnih argumenata ( i onih ne bas toliko) oko sponzora na dresu. Osobno nemam nista protiv sponzora, jer ne reklamira se nista cime milijuni ljudi nisu okruzenu na svakodnevnoj bazi. Zamjerka jest sto se ne moze kupiti bez sponzora, ali ako se ne varam to je normalna praksa u svijetu.

    Ja evo imam jedno pitanje: s kakvim odnosno kojim sponzorom bi vi bili sretni da je na dresu? Molio bih za konkretne i realne primjere koji bi dali otprilike isti iznos kao trenutni sponzor (preko milijun eura godisnje)
  • Nogo
    11.4k
    UEFA smanjila Stojkovićevu suspenziju za Dinamo

    • UEFA je prihvatila Dinamovu žalbu te je kaznu Luki Stojkoviću smanjila s tri na dvije utakmice.

    • Stojković će tako propustiti obje utakmice drugog pretkola Lige prvaka protiv švicarskog Thuna.

    • Incident zbog kojeg je Stojković kažnjen dogodio se u uzvratnoj utakmici doigravanja za osminu finala Europa lige protiv Genka.

    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/sjajne-vijesti-za-dinamo-uefa-stojkovicu-smanjila-suspenziju-za-europu/2805444.aspx?index_ref=rubrika_sport_najnovije_m&index_tid=1063690
  • Kumerle
    2.9k
    Naime, određen je termin prve utakmice drugog pretkola protiv švicarskog Thuna, dvoboj će se igrati 21.srpnja u 20 sati na umjetnoj travi Stockhorn Arene u Thunu.
  • Probirštift
    1.4k
    Ako netko ima volje, vremena i dobar je s brojevima, koliko bi se trebala dići cijena ulaznica/godišnjih/članskih da bi se nadoknadio taj iznos koji dobijemo od sponzora godišnje?
  • db-izbjeglica
    20.8k
    ja sam za demokraciju, ali samo ako je po mom, inače je glupo i idem se popišati po nečijem mišljenu. ako je to financijski nepremostiv problem, ako većina članova kluba to ne smatra problematičnim, ok, ali zašto se ne bi raspravljalo o tome?

    kada bi se dinamo bavio natjecanjem u proizvodnji zdrave hrane, onda bi itekako imalo smisla da coca - cola ne bude sponzor, zar ne?

    međutim, dinamo je sportski, nogometni klub i ne može utjecati na apsolutno svaki dio ljudske djelatnosti, ali može na jedan mali segment, na malom djeliću ovog planeta. može utjecati na to hoće li na na neki način promovirati nešto što parazitira na sportu, može uzrokovati neregularnost sportskog natjecanja i može stvoriti ovisnost.

    smatram da dinamo ima dovoljno jak marketinški potencijal da neka tvrtka (koja se bavi manje kontraverznom djelatnošću) ponudi novac koji pokriva dobar dio cifre koja se trenutno inkasira za natpis na prsima.

    čak i ako ne postoji, trebamo li raditi na tome da jednog dana imamo tu mogućnost i prvom prilikom odbijemo takvo što?
  • rioda
    17k


    Evo brzinski izračun, ako uzmemo da je iznos 1,2 milijuna eura i da se prodaje 5000 godišnjih ulaznica, svaka bi trebala biti skuplja za 240 eura (dakle sjever skuplji za više od 100 posto, a zapad za više od 50 posto).

    Na 60.000 članova, svi bi trebali platiti dodatnih 20 eura.
  • rioda
    17k
    smatram da dinamo ima dovoljno jak marketinški potencijal da neka tvrtka (koja se bavi manje kontraverznom djelatnošću) ponudi novac koji pokriva dobar dio cifre koja se trenutno inkasira za natpis na prsima.db-izbjeglica

    Svi mi svašta smatramo, ali je u praksi drukčije. Ljudi bi prodali Nevistića za milijun eura, ali u praksi je teško dobiti i jedan euro. Tako i sa sponzorima, misliš da se svi trgaju da daju Dinamu milijun ili dva, pa čak i pola milijuna? Koju stranicu prije je netko dobro objasnio kakvo je stanje na hrvatskom tržištu. Nažalost, to je realnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.