• Dudu
    2.6k
    Bravo Rijekoo :victory:
  • Infinity
    14.9k
    Ako Milan ispadne onda je Zorya treci pot, a Rio Ave cetvrti.

    grupa.jpg
  • Infinity
    14.9k
    Trenutno smo na 43. poziciji koju dijelimo s Krasnodarom. Imamo koeficijent 30.500, a prva tri boda nam se nece racunati, tj. ako upisemo pobjedu i remi u prva dva kola i dalje cemo imati 30.500. Nakon toga ide rast. Svaka pobjeda dva i remi bod.

    39. je Celtic koji ima prilicno tesku grupu. I ovako mi djeluju lose i ako podbace, a mi budemo dobri mogli bi ih mozda preteci. Imaju koeficijent 34.000.
    40. i 41. su Plzen i Frankfurt. Oni ne igraju grupnu fazu i da bi prebacili i jedne i druge trebamo u grupi tri pobjede i ispred smo.
    42. je Lazio i nekako mislim da ce ostati ispred nas.
    43. poziciju Dinamo dijeli s Krasnodarom i Slavijom ispred kojih se moze zavrsiti na kraju sezone.

    Ispod nas je desetak klubova kojima smo tu na 2-3 pobjede. Otpali su Genk, APOEL i Anderlecht.

    Braga, Brugge, Lokomotiv, Ludogorets, YB, Gent, Marseille, Zvezda i Leicester su ekipe koje bi nas pretekle ukoliko upisu tri pobjede, a mi ni jednu. Naravno, ovi iz EL na te tri pobjede moraju dodati prvo onu pobjedu i remi koji se nece uracunati, tj. nece im dici koeficijent.

    Ovo ce biti puno zanimljivije nakon sto se odigraju tri kola, jer ce tad dosta klubova 'opravdati' te startne bodove i krenuti ce izmjene na tablici. Nadam se da ce i Dinamo do tad rijesiti to.

    NACIONALNI

    12. Turska 28.900
    LP IB vs. PSG, United, RBL
    EL Sivasspor vs. Villarreal, Garabag, MTA


    13. Skotska 28.875
    EL Celtic vs. Sparta, Milan, Lille
    EL Rangers vs. Benfica, Standard, Lech


    14. Danska 27.375
    LP Midtjylland vs. Liverpool, Ajax, Atalanta


    15. Cipar 27.000
    EL Omonia vs. PSV, PAOK, Granada


    16. Srbija 24.250
    EL Zvezda vs. Gent, Hoffenheim, Liberec


    17. Svicarska 23.475
    EL YB vs. Roma, Cluj, CSKA Sofija


    18. Grcka 23.400
    LP Olympiakos vs. Porto, City, Marseille
    EL PAOK vs. PSV, Granada, Omonia
    EL AEK vs. Braga, Leicester, Zorya


    19. Hrvatska 22.275
    EL Dinamo vs. CSKA, Feyenoorg, Wolfsberg
    EL Rijekavs. Napoli, Sociedad, AZ


    20. Ceska 21.600
    EL Slavia vs. Leverkusen, HBS, Nice
    EL Sparta vs. Celtic, Milan, Lille
    EL Slovan vs. Gent, Zvezda, Hoffenheim


    21. Izrael 21.375
    EL HBS vs. Leverkusen, Slavia, Nice
    EL MTA vs. Villarrea, Garabag, Sivasspor


    22. Svedska 20.500
    Bez predstavnika


    23. Bugarska 19.375
    EL Ludogorets vs. Tottenham, LASK, Antwerpen
    EL CSKA vs. Roma, YB, Cluj


    Turci su nam jako daleko, ali oni gube jako veliki koeficijent na kraju sezone i ako im klubovi sad podbace ispast ce iz top 15. Basaksehir ima potencijal da zavrsi grupu bez boda, ali je s druge strane Sivasspor imao savrsen zdrijeb. Bili su u cetvrtom sesiru i dobiju Garabag i Maccabi. Vjerujem da ce u najmanju ruku skupiti nesto bodova, mozda cak i proci skupinu. Osobno bih volio da se pored Villarreala dalje provuce Garabag. Bilo bi najbezbolnije.

    Skote ceka prilicno tezak zdrijeb, ali gube mali koeficijent. I Celtic i Rangers bi mogli lako da ispadnu, ali isto tako i da prodju dalje. Njih ce u svakom slucaju biti jako zanimljivo pratiti i navijati za protivnike.

    Dance vec otpisujem. Nisam misljenja da cemo ih preteci, jer za to trebamo jako puno bodova, al da cemo im se pribliziti? Hocemo. Cisto sumnjam da ovi mogu vise od 2-3 boda, a Dinamo i Rijeka moraju skupiti vise od toga. Ovdje se sad vidi koliko je velika pobjeda Rijeke sinoc bila. Jos Danska gubi 50% veci koeficijent i startna pozicija za narednu sezonu bi trebala biti povoljnija za Hrvatsku.

    Ciprani kao i danci. Tesko ce do bodova i sigurno im se priblizavamo. Oni gube neznatno vise koeficijenta od Hrvatske. Kao i HNL, imaju jako dobro balansiran koeficijent iz godine u godinu i to je ono sto ih i drzi stalno tu.

    Tesko da ce YB ispasti pored Cluja i CSKA, ali bi to bilo top. U svakom slucaju ce ih se pozorno pratiti. Svica gubi manji koeficijent i tesko ce pasti ako YB prodje grupu.

    Grci imaju neki srednja zalost zdrijeb i mislim da svi mogu docekati proljece u Europi. Prva dva, tri kola mi nece biti ni zanimljivi. Sto se njih tice, predao sam se. Ako nakon dva, tri kola imadnu sve poraze obratit cu pozornost i na njih. Ovako mislim da idu gore. Gube koeficijent skoro pa identican HNL-ovom.

    Misljenja sam da je Dinamova grupa sasvim OK. Mozda grijesim, ali se ovo moze proci ako se redovi posloze. Austrijance se moze dobiti mozda i obje utakmice. CSKA i Feyenoord nisu Barcelona i ako ce se takvih prepasti onda se treba ostaviti europskog nogometa. Rijeka bas nije imala srece. Kako se sinoc ona lopta sretno odbi tako se danas vrati. U svakom slucaju mislim da grupu nece zavrsiti bez boda, kuci mogu svasta, pogotovo protiv AZ, al sumnjam da ce proci grupu.

    Cesi imaju potencijala i da svi ispadnu i da svi prodju. Mislim da ce im na kraju jedan proci minimalno, ali i da ce jedan sigurno ispasti. I njihovi bodovi idu na pet, HNL ima prednost za jednu pobjedu i jedan remi, bit ce gusto s njima. Ako gledamo start za narednu sezonu, tu dodajemo jos jednu pobjedu prednosti.

    HBS tesko da moze proci ovu grupu, ali ce ugrabiti neki bod. MTA moze cak i proci. Izraelci su nam prilicno blizu, na dvije pobjede, ali bude puno veci koeficijent i moralo bi se biti ispred njih na kraju.

    Bugari su na prilicnoj udaljenost, na njihovih sest pobjeda, ali imaju dva predstavnika i treba obratiti pozornost. CSKA ce sigurno uzeti neki bod, a Ludogorets bi se trebao boriti za prolaz skupine.


    Startne pozicije u sezoni 2021/22:
    12. Cipar         21.500
    13. Srbija        21.375
    14. Belgija       20.400
    15. Turska        19.200
    16. Svicarska     19.175
    17. Danska        18.875
    18. Svedska       17.750
    19. Grcka         17.600
    20. Hrvatska      17.150
    21. Norveska      16.625
    22. Ceska         16.100
    23. Bugarska      15.125
    24. Izrael        14.625
    

    S obzirom da sam misljenja da je gotovo nemoguce da se ove sezone dohvati 15. pozicija, onda mi je ova tablica puno zanimljivija. Dinamo i Rijeka moraju kombinirano upisati 13 pobjeda da se o 15. poziciji uopce razgovara.

    Ova tablica prikazuje trenutno stanje za start naredne sezone. Izraelci i bugari ne bi smjeli preci gore. S cesima ce biti borbe, barem se nadam, jer u suprotnom mislim da su oni gore. Norvezani imaju samo Molde koji ima sigurne dvije pobjede i koji se moze boriti za prolaz, ali i ispasti.

    Grke sam vec bacio gore. Svedsku se mora preci s obzirom da nemaju nikoga. Isto tako se nadam da ce se preci i Danska s obzirom na tezak zdrijeb njihovog prvaka u LP.

    Ove ostale ce biti jako tesko, rekao bih i nemoguce dohvatiti, ali im svima zajedno zelim sto losije rezultate kako bi na startu naredne sezone bili dohvatljiviji. Tu su mi nezanimljivi samo belgijanci za koje mislim da ce s cetiri tima ipak nesto postici.

    Da bi HNL ekspresno upao medju 15 na osnovu jedne sezone, te bi sezone trebao koeficijent oko 10.000, recimo ove sezone. Da bi se tu zadrzali nakon sto taj koeficijent 'istekne' potrebno je svake sezone ostvariti koeficijent preko 6.000. HNL sad u prosjeku skupi 5.000 bodova sto u konacnici daje 25.000, ali je potrebno 30.000 za sigurnost medju 15. Tako se jedne sezone mora prebaciti 5.000 bodova i nadomjestiti svaku sezonu prije, a onda kasnije graditi koeficijent koji ce biti balansiran i koji ce te tu zadrzati i dalje. S 27.375 se zavrsilo vec jednom petnaesti, al to nije sigurnost, vec naredne sezone padas ako ne napravis veci uspjeh. Onda jos sezonu kasnije dodje pet klubova i evo te van top 20. Proslu sezonu se ostvarilo 4.375, palo se, ove imamo pet klubova i tesko ce koeficijent biti preko 4.000 i sve ode dolje.
  • Neki tip
    18.3k
    @Infinity skupljamo li štogod?

    Dinamu ide, Rijeci ne, ligaški smo u k, ali klupski na konju?
  • Infinity
    14.9k
    Ide nam ekstra. Sutra cu kad i ako uhvatim vremena malo detaljnije prouciti.

    Skocili smo na 41. mjesto. U ovoj sezoni imamo koeficijent 6.000, a isto toliko smo izgubili iz sezone 15/16 pa mozemo reci da je prvi korak napravljen. Sad ide samo bildanje. Treba nam jedna pobjeda ili dva remija da izjednacimo proslu sezonu, a za pretproslu treba jos puno posla, s jednim remijem smo tek na pola puta.

    Rijeka je unatoc svim porazima ipak digla svoj koeficijent. Bas sam prije par dana gledao prikaz kako bi izgledala KL da se zavrsi u ovom trenutku. Rijeka bi bila nositelj u svim pretkolima, a u grupi bi plesala izmedju drugog i treceg sesira.

    Tu bi Gorica bila nositelj samo u prvom, Osijek prva dva, Hajduk prva tri.

    Naravno, ovo je daleko od zavrsenog, glupo je i kalkulirat.

    Nacionalni je unisten, ali se mora stvarati dobra startna pozicija za narednu sezonu. Sad se moze medju 15 ako Dinamo osvoji EL, al svaka pobjeda Dinama ce u buducnosti olaksati posao. Kad se ponosti sezona 16/17 HNL zaostaje tek 2.000 boda. Tu razliku ako se odrzi onda se naredne sezone moze napasti. Al opet je to sve dugotrajan proces, jer moras graditi koeficijent postepeno ili moras imati neko top iznenadjenje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa kada bi Rijeka ostala nositelj skroz do grupne faze KL i tamo u nekom idealnom slučaju bila drugi nositelj grupe, to bi bilo odlično. Definitivno natjecanje u kojem bi pod navedenim uvjetima trebali moći postići više nego u trenutnoj EL gdje vidimo da nemaju daha za nadmetanje u malo jačoj grupi.

    Hajduk isto ima neke šanse iznenaditi jednog nositelja mada bi radije ovdje vidio Goricu. Osijek ako nastavi jačati momčad, nije nemoguće da uspije izbacit dva nositelja, posebno ako klubove iz jačih liga neće baš tolko zanimati natjecanje.

    Dinamo sa ovogodišnjim rezultatima bi trebao biti nositelj u svim pretkolima LP, sad samo da nam je trener da nas vodi kroz njih...
  • Guinness
    1.9k
    Dinamo sa ovogodišnjim rezultatima bi trebao biti nositelj u svim pretkolima LP, sad samo da nam je trener da nas vodi kroz njih...vjeko1701

    Vidim naslov je već u vitrinama. Zanimljivo bome.
  • vjeko1701
    5.9k
    Daleko od toga, ali je ipak najvjerojatniji osvajač Dinamo. Ove sezone Osijek još stigne i biti ispod drugog mjesta. Bjelica je vrhunski trener, al ne možeš usaditi šampionske navike momčadi u 2-3 mjeseca.
  • Neki tip
    18.3k
    al ne možeš usaditi šampionske navike momčadi u 2-3 mjeseca.vjeko1701

    Neće serija potrajati vječno, ali Osijek ima 10-1-0 s Bjelicom na klupi u Ligi..

    Bome je usadio ponešto. :)
  • vjeko1701
    5.9k
    I vjerojatno je jedan od svega nekoliko trenera na svijetu kojemu sa Osijekom ove sezone dajem ikakve šanse...em je odličan trener, em praktički zna momčad Dinama u dušu a i upoznat je s kompletnim HNLom. That being said, nerealno je očekivati išta više od drugog mjesta za njih ove sezone. Možda kup.
  • Infinity
    14.9k
    Kad smo se vec dotakeli nositeljstva naredne sezone. Dinamo bi bio u prvom sesiru u slucaju da ode u KL, a savrsen zdrijeb bi bio Dinamo, Sheriff, Dudelange i TNS :lol: :lol: :lol:

    Bit ce tu zafrkanih protivnika, al definitivno natjecanje u kojem bi svi mogli nesto napraviti. Kad imas Shkendiju i Dudelange u trecem sesiru, a Sheriff i Rosenborg u drugom, pa uz malo srece iz cetvrtog sesira mozes napraviti nesto.


    Dotakeo bih se malo Osijeka. Oni bi ako izbore KL onda ce startati od drugog pretkola. Tu moraju biti bas teski baksuzi da nalete na nekog St.Gallena i da se muce. U trecem pretkolu oni vjerojatno nece biti nositelji, mada im se mozda poklope neke stvari, mada tesko, jer je premalo klubova u pretkolu. Al opet ce ti tu medju nositeljima biti Jablonec, CSKA Sofija, Spartak Trnava, Zrinjski, Suduva, Dundalk i ako ih pomazi zdrijeb mogli bi se dokopati play offa. I u play offu ce gore biti Astana, Cluj, Rosenborg, Videoton, Dundalk. Mislim da ovaj Osijek s Bjelicom naredne sezone moze jako doprinijeti nacionalnom koeficijentu. Moralo bi se desiti cudo da u KL budu treci sesir, al vec sam gore pisao kako se i iz cetvrtog sesira uz malo srece moze do rezultata. Ja vjerujem da ce oni pod Bjelicom bez obzira na zdrijeb sigurno uzeti par bodova. Sevilla, Aston Villa, Rostov i Osijek se u ovom trenutku cini kao najgora opcija po njih. Al do tad tko zna kakva ce imena biti na pozicijama.

    Osijek je sigurno uz Dinamo najveca uzdanica za narednu sezonu, ali ja ne bih otpisivao ni Rijeku. Rijeka bi zbog svog koeficijenta mogla dogurati do skupina KL. Oni bi bili nositelji u svim pretkolima. Bit ce nagaznih mina, bit ce vec spomenuti St. Gallen u drugom, bit ce Hibernian, Dundee, Aalborg u trecem, al sve to nisu ekipe protiv kojih znas da nemas sanse, ali djeluju kao najgore moguce opcije. U play offu medju nenositeljima ce biti opasnih ekipa poput Twentea, Vitorije, Rio Avea, Dinamo Moskve, Sturma, ali su u vecini ekipe koje za play off djeluju kao savrsen ili jako dobar zdrijeb.

    Oni bi u grupnoj fazi vrlo vjerojatno bili treci pot. Njima za drugi pot treba ispadanje favorita iz same KL, ali ce se desiti ispadanje favorita iz LP, pa onda iz EL i to ce ih pogurati prema dolje. Aberdeen, Slovan Bratislava, The New Saints, Vitesse, Brondby, Dinamo Tbilisi, Zalgiris i Vorskla su trenutno ekipe iz cetvrtog sesira. Tesko da ce se dogoditi ti klubovi, al to su otprilike imena kakva mogu ocekivati i tu itekako ima imena protiv kojih oni i ovako sve slabiji i slabiji mogu pokazati nesto i donijeti neki bod.


    Sve u svemu, mislim da nije nerealno da HNL naredne sezone ima tri kluba u grupnoj fazi, ali mora imati bas velike srece u zdrijebu. Ne otpisujem ni Hajduk, ni Goricu, ali navodim da Osijek zbog sve boljeg stanja u klubu ima snage da uz malo srece izvuce nesto u ovom natjecanju. Rijeka s druge strane svake sezone djeluje slabije, ali bi zbog dobrog koeficijenta mogli da se docepaju grupne faze. Tek sad se vidi koliko je bilo bitno to sto su usli u grupu.


    O nacionalnom nema smisla trositi puno rijeci do kraja grupne faze kad ce mnogi poispadati, pa ce se dati kalkulirati.

    Ipak, evo startni koeficijent za narednu sezonu, tj. kako to izgleda danas kad se odbije 16/17
    12. Serbia	    22.875	
    13. Belgium	    22.600	
    14. Cyprus	    21.750	
    15. Switzerland	    20.425	
    16. Turkey          20.400	
    17. Greece	    19.200	
    18. Denmark	    18.875	
    19. Czech Republic  18.500	
    20. Croatia	    18.350	
    21. Sweden	    17.750	
    22. Norway	    17.625	
    23. Israel	    16.375
    


    Srbija ima Zvezdu koja je pratkicki vec prosla grupu i nema sanse da ih se stigne, ali im se moze pribliziti. Belgijanci imaju cetiri kluba s kojima se nemoguce ganjati. Ciprani imaju samo Omoniju koja ce sigurno ispasti i ako Dinamo prodje grupu sigurno ce se smanjiti razlika. Svica ima samo YB koji ce vjerojatno proci, ali imaju sad dvije teske utakmice i nije iskljuceno i da ispadnu. Ako na proljece ne naprave nista mogla bi se i tu smanjiti razlika. Turci imaju Sivasspor i Basaksehir koji ce ispasti i od kojih bi Dinamo i do kraja grupe mogao osvojiti vise bodova. Mislim da ce se i nad njima definitivno smanjiti razlika. Grci imaju tri kluba od kojih ce jedan sigurno ispasti, jedan gotovo sigurno proci i treci mozda proci. Bit ce tesko pribliziti im se s obzirom da ih je puno vise i da su sposobni svima uzeti bod. Dance ce se preteci, a s Cesima ce se dati ganjati. Sparta i Liberec ce vjerojatno ispasti, Slavija ce sama proci.

    Sve u svemu, Ako ovi ispod ne odu iznad Hrvatske onda bi Hrvatska trebala uci u narednu sezonu kao 18. ili 19., ali s jako dobrim izgledima da se domogne 15. pozicije. Za Osijek se ne brinem, ali se nadam da ce Rijeka izboriti Europu i da ce oni napraviti nesto u toj EL. Imaju najvise sanse. Cetvrti nek bude tko hoce.
  • Neki tip
    18.3k
    Turci imaju Sivasspor i Basaksehir koji ce ispasti i od kojih bi Dinamo i do kraja grupe mogao osvojiti vise bodova.Infinity

    Super analiza, hvala ti, ali nije jasno zasto bi Sivasspor trebao nuzno ispasti.. pa imaju bod manje od Maccabija kod kojeg u zadnjem kolu i gostuju. U 5. kolu su domaćini Villarealu, a Izraelci idu Qarabagu. Nijedni ne mogu računati na sigurne bodove. U zadnjem kolu izravan sudar, vjerojatno će direktno i odlučivati o prolasku.

    Ok, Maccabi je u boljoj poziciji - bod više, lakši protivnik u idućem kolu i domaćinstvo u zadnjem, ali daleko od toga da su Turci ispali.
  • Infinity
    14.9k
    Jedine bodove su uzeli Garabagu ako se ne varam. Tu ih vidim kao treceplasirane, mada to manje vise nije ni bitno. To je samo moja prognoza kako ce neki klub proci.
  • Bosna86
    11.1k
    Doktore, znaci li ovaj bod Rijeke za nacionalni koeficijent, mislim da si negdje pisao da se tek nakon trećeg boda počinje računati?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.