• immerwieder
    1.2k
    za schalke smo bez brige neko dulje vrijeme
  • NORTE
    9k
    da ispadne Olympiakos, mada to znaci da bi Dinamo u prvom kolu knockout faze mogao izvuci MarseilleInfinity

    Zar da se ovaj Dinamo boji rekordera Marseillea?
  • Infinity
    15.2k
    Ne, nego mislim da je Olympiakos bolja opcija.
  • vjeko1701
    5.9k
    Čim završi cijelo kolo ne mičem se s ove teme dok ne osvane analiza... :D
  • Neki tip
    19k
    :lol:

    Slažem se kolega, nas dvojica ćemo manijakalno rifrešat dok nas infinitiy ne blagoslovi informacijama
  • vjeko1701
    5.9k
    Da mi je netko ovako nešto rekao prije 5-6 godina, mislio bi da me ozbiljno trola...
  • Infinity
    15.2k
    Pa nema smisla onda da idem spavati dok vi cekate :lol:

    Dinamo je skocio na 38. poziciju. Trenutno imamo koeficijent 37.500 i to meni prvom zvuci nestvarno. Trenutno smo za dva boda prestigli rezultat iz prethodne sezone, a potrebne su nam dvije pobjede ili cetiri remija da izjednacimo rezultat iz sezone 18/19. Znate koliki je uspjeh? Znate ono kad je Arsenal 13. na tablici pa netko opali screenshot prvih 10-11 na tablici i pokazuje kako se ne vidi Arsenal. Ja sad gledam na kompjuteru tablicu na kojoj je 428 klubova i kad dignem do vrha opet se vidi Dinamo. 37. Olympiakos ima 39.000, Valencia i CSKA imaju 40.000 i to su prva tri plijena za mene na proljece. Mislim da itekako mozemo.


    Sto se tice lige. HNL se zadrzao na 20. poziciji, ali su ove dvije pobjede veceras napravile strasan posao. Prvo, za vratom nam puse Izrael za svega pola boda, al mislim da nema sanse da MTA na proljece ostvari bolji rezultat od Dinama i da nas Izrael pretekne. Cak se nadam da ce Dinamo izvuci MTA i da to bude dvostruki dobitak.

    Sad gore tece ravnopravna borba. 13. Turska nema predstavnika, 14. Danska nema predstavnika, 15. Cipar nema predstavnika, 16. Srbija ima samo Zvezdu, 17. Svicarska ima samo YB, 18. Grcka ima samo Olympiakos, 19. Ceska ima samo Slaviju. I znate sta je najbolje? 20. Hrvatska ima samo Dinamo koji je u odnosu na sve ove jedini nositelj u sesnaestini finala EL. Cak i 21. Izrael ima samo vec spomenuti MTA koji je takodjer nenositelj.

    Trenutno stanje:
    30. Turska      30.100
    14. Danska      28.875
    15. Cipar       27.750
    16. Srbija      26.250
    17. Svicarska   25.225
    18. Grcka       25.200
    19. Ceska       25.000 
    20. Hrvatska    24.875
    21. Izrael      24.375
    


    Mislim da je suludo ocekivati da se vec sad pretekne Cipar. Potrebno je cak osam pobjeda Dinama uz to da ovi izmedju Hrvatske i Cipra ne naprave skoro pa nista. U svakom slucaju se moze ocekivati primicanje petnaestoj poziciji. Ja na pocetku ove sezone nisam ni ocekivao lov na 15. poziciju, ali sam ocekivao borbu za dobru startnu poziciju naredne sezone.

    Startna pozicija naredne sezone:
    12. Belgija     23.800
    13. Srbija      23.375
    14. Cipar       22.250
    15. Svicarska   20.925
    16. Turska      20.400 
    17. Hrvatska    19.750
    18. Ceska       19.500
    19. Grcka       19.400
    20. Danska      19.375
    21. Norveska    18.375
    


    Ovako bi izgledao start naredne sezone ako bi sad svi izgubili sve utakmice. Od svih konkurenata samo Belgija ima dva predstavnika dok Cipar, Turska i Danska nemaju niti jednog. Ostali imaju po jednog.

    Hrvatska po meni ima sjajnu sansu da uz pomoc Dinama dostigne Tursku, ali i da se priblizi Cipru. Sa Svicarskom ce biti tesko jer imaju YB. Sad mi ovako MTA u prvom i YB u drugom kolu ne djeluje lose. Ova startna pozicija ne znaci apsolutno nista po pitanju konacnog poretka. To je startna pozicija i za HNL bi bilo dobro da starta sa sto vise pozicije, jer bi na taj nacin bili blize cilju. Daleko od toga da nije realno da HNL ima startnu 15. poziciju, al HNL je i 17/18 ima startno mjesto 15., pa ga nije obranio do kraja sezone. Mislim da sad uz dobar koeficijent Rijeke, sve bolji Osijek i ovaj nevjerojatni Dinamo HNL naredne sezone ima puno toga za reci. Nadam se sto tezem zdrijebu za Slaviju i Olympiakos, te sto laksem za Dinamo. Na taj nacin bi se ekipa ispod barem zadrzala na nekoj udaljenosti. Gore se s YB sigurno moze ganjati. U ponedjeljak nakon zdrijeba ce mnogo toga biti jasnije, mada nista nije jasno kao gotov dvomec.
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve pohvale! Vidi se kolko Srbiji znači ono dvostruko prezimljavanje i Partizan koji je ipak konkretniji zadnjih godina od Rijeke (izuzev ove sezone). Nadam se da Dinamo može zadržat ovaj nivo. Ok, nije realno očekivati opet osvajanje grupe bez poraza ali bi ipak htio EL umjesto LP (razumijem argumente i za i protiv) jer čak i kao 3. u EL idemo dalje u KL gdje bi mogli puno toga napraviti. Da si dopustim jednom u životu biti divlji optimista, ovakvom Dinamu od zadnjih par sezona ni osvajanje KL nije nemoguće, naravno nisu favoriti za to.

    Kaj se tiče Rijeke i Osijeka, za Rijeku se nadam da će iskoristiti ove neočekivane grupe i ojačan koeficijent da se pokušaju stabilizirati kao stalan učesnik u KL-a. Samo da ne bude opet Aberdeena ili Sarpsborga. Osijek bi pak trebao konačno krenut malo jače u europi...nadam se da pod Bjelicom CSKA Sofija ili Austrija Beč neće više biti nreprelazni protivnici. Rangerse i Basel ne mogu zamjerat.
  • Bosna86
    11.5k
    Samo treba pratiti Škote i njihov napredak otkad se Rangers vratio na scenu... Ne može Dinamo sam vuci za sve ostale
  • vjeko1701
    5.9k
    Oni bi se mogli dosta brzo ustaliti u top 15 i tako izbiti još jedno od mogućih mjesta. Realno za tako nešto zbilja trebamo barem 3 konstantna kluba sa redoviti grupama.
  • Infinity
    15.2k
    Gledaj Austriju s jednim top klubom i ostalim koji se slepaju. Skoti su top. Ja HNL vidim na nacin Skotske. Top Dinamo, te Rijeku i Osijek koji ce u pet sezona skupiti zajedno barem pet nastupa u kojima ce pokazati nesto. Tako cemo imati tri kluba od kojih cemo zajedno imati dva postena.

    HNL za povratak u top 15 vjerojatno treba tri kluba, al kad se vrati onda mislim da dva mogu odrzavati tu poziciju. Mislim da nije nuzda da to uvijek budu dva ista, ali treba da svake sezone budu barem dva. Mislim da nije nerealno kasnije imati dva stalna kao recimo Dinamo i Osijek, te povremeno Rijeku. Ovakav Dinamo je takodjer jako veliko zalog. Ako mi budemo losi onda od tog nema nista.
  • vjeko1701
    5.9k
    A gledaj, to šlepanje ostalih u Austriji a Lask, WAC, Rapid pa i prije Austrija imaju sezone o kakvima svi osim Dinama mogu samo sanjati.

    Ja se toplo nadam da Osijek i Rijeka mogu postati konstante u KL barem po pitanju ulaka u grupe pa tako skupa s Dinamom zaslužiti šanse u EL...ali trebat će puno posla za to, Rijeka nek izbjgava ispadanje kao nositelj a Osijeku će narednih sezona trebat barem jedan do dva prolaska kao nenositelj da malo ojačaju koeficijent.
  • Infinity
    15.2k
    Ma mene s tim Osijekom veseli to da bi HNL ulaskom u top 15 imao dobru sansu da se tamo odrzava. Dva kluba u LP i jedan u EL bi trebali biti dovoljno da sva tri zavrse barem u grupi KL. Naravno da se tu moze desiti neki debakl, al opet imas jos dva iz KL koji mogu popraviti stvari.

    Prvak bi startao u drugom pretkolu LP. Ispadao u trece pretkolo EL i opet ispadao u play off KL. Doslovno jedan izbaceni protivnik od tri za grupnu fazu. Viceprvak bi imao identican put kao i prvak. Jedna prepreka i tu si.

    Osvajac kupa/treceplasirani bi igrao od treceg pretkola EL i ispadanjem bi isao u play off KL. Opet samo jedna svladana prepreka za grupnu fazu. Doduse, ovdje bi imali dva pokusaja, a ne tri, ali jako dobra sansa.

    Ostala dva bi startali od drugog pretkola KL i morali bi proci tri kola za grupnu fazu. S koeficijentom iznad 10 bi to bilo itekako ostvarivo.

    Mislim da bi s ovih top 15 HNL bio brutalno zanimljiv, puno zanimljiviji nego prethodne sezone. Prethodne sezone je bila borba za drugu poziciju jer je samo LP imala znacenje, al ovaj put bi jos jedna pozicija davala znacaj.
  • vjeko1701
    5.9k
    To bi bilo jako lijepo ali evo, ja sam iskustveno pesimist dok mi se ne dokaže suprotno...Prvo neka Rijeka uđe dogodine, Dinamo još jednom prezimi a Osijek barem dodđe do PO uz neki doprinos Gorice il Hajduka pa onda možemo kalkulirati dalje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.