• Neki tip
    19k
    Baš mi je zanimljivo (a malo i iznenađujuće) kako na forumu ima barem nekoliko ljudi čiji je tata hajdukovac.. Potpuno mi je nezamislivo da moj sin navija za Hajduk, kao što je posve sigurno bilo i mom starom. Ne želim da to zvuči svisoka ili tak nekaj, jer ni najmanje nije tako mišljeno, samo želim reći da sam nekako (očito naivno i blesavo) mislio da se "za koji klub navijaš" uvijek prenese s oca na sina.. ko nasljedstvo.

    Rijetko ti baš teta iz Amerike ostavi milijune.

    Da sumiram, to što @Mali Zeus ili @Dragon1Warrior123 danas navijaju za Dinamo umjesto za Hajduk kao njihovi očevi možda i nije tako rijetko kako kad nekome teta preko bare ostavi štogod američkih deviza, ali je možda i vrednije... :cool:
  • Mali dioničar
    13.9k
    To mi je normalno ako si cijeli život u Zagrebu.

    Imam ja praktički najboljeg frenda koji cijeli život živi u Gorici/Zagrebu, njihov stari Imoćanin dinamovac, a brat i on hajdukovci.

    To je već malo čudno, ali neka im. Rodjak im je bio velika zvijezda Hajduka 80tih pa možda zato.
  • Mali Zeus
    9.2k
    To s obitelji još kako tako iako kak @Mali dioničar veli ak si cijeli život u zg normalno je za dinamo al najnejasnije su mi priče kad ekipa koja nema baš nikakve poveznice s hajdukom počne navijati za njih ili kao iz kontre jer su svi drugi u društvu za dinamo.
  • xavier
    11.1k


    Kolega @Infinity je jednom pisao o tome kako svatko od nas u nekom trenutku "odlučuje" o klubu za koji će navijati. Moram priznati da iz svoje perspektive nekako mislim da nas više zna koji je naš klub puno prije nego ozbiljno shvatimo sam nogomet.
  • og1986
    2.9k
    Aj vidim da je aktualno, :smile: a još nisam donio doprinos ovoj temi.

    Moj je stari isto bio nekada hajdukovac, ali ništa pretjerano strastven navijač. Poslije rata i tokom mog odrastanja nije ništa pričao o tome tako da sam počeo navijati za Dinamo kada sam vidio da deda sa mamine strane nosi Dinamov simbol u novčaniku. To je bilo to i od malih nogu mi je mjesto u Dinamu bilo zacementirano. Zanimljivo isto kako je cijela obitelj sa mamine i tatine strane za Dinamo jedino je tata bio za hajduk ( valjda neke njegove mušice neznam).
    Danas zajedno gledamo Dinamo, ali nekad prije je znao bocnut sa svojim nekim forama.

    Deda mi je pričao o tome kako je on još dok je odrađivao vojsku u JNA počeo navijati za Dinamo pošto je to Hrvatski klub. Iako je stariji kada se prenosi tekma pogleda i uvijek me pita kako je bilo na stadionu. Osobno mi je žao pošto sam jedan od onih mlađih te kada sam došao u srednju i nešto više počeo biti navijač, tada je krenulo sve nizbrdo. BBB je počeo bojkotirati, bile su trzavice i nekako me to zaobišlo.

    Tek pred 5 godina sam počeo češće ići na stadion i sjever. Naravno atmosfera je super te sam čak nekolicinu frendova koji nisu previše pratili nogomet navukao da idemo zajedno na sjever.

    Uglavnom i dalje se nadam boljim vremenima, a moja djeca već imaju rezerviran navijački klub :wink:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Potpuno mi je nezamislivo da moj sin navija za Hajduk, kao što je posve sigurno bilo i mom starom.Neki tip sa Zapada

    Mene bi stari ostavio u porodilištu :lol:

    I sad ne smijem napravit primjedbu o Dinamu kao KLUBU, a o braći,repki,HNS smijem bilo šta reć,opsovat,podržaje me, ali kad bi na Dinamo udario, to je i za njega udarac.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    kao iz kontre jer su svi drugi u društvu za dinamoMali Zeus

    Imam prijatelja, koji navija za hajduk iz kontre,a to da navija jer je Dinamo dominantan godinama i godinama.

    Pa mu nije zanimljivo da navija za pobjednike, a on sam po sebi zbog toga ne mrzi Dinamo,da pljuje ili nešto slično.
  • Neki tip
    19k
    To mi je normalno ako si cijeli život u Zagrebu.Mali dioničar

    Pa, za očekivati je, ali Dinamo za mnogobrojne nije (prvenstveno) lokalni zagrebački klub, nego svenacionalni ili općenacionalni ili naprosto najuspješniji za mlađe, pa se ni njegovi navijači ne regrutiraju nužno iz zagrebačkog bazena.

    Ali da, bezveze se čudim.. i moj ponajbolji prijatelj, kum, u Zagreb je došao kao hajdukovac. Dalmatinac je, bilo je prirodno. Ipak, danas je član Dinama, a sve sezone za koje ja imam godišnju ulaznicu, ima je i on. :cool:

    Naravno, nije bio strastven oko Hajduka, a tatu mu nogomet tek nek onako usputno zanima pa otpora nije ni bilo.. "pao" je postepeno, isto tako prirodno, živeći u Zagrebu i prilagođavajući se onome što Zagreb jest. Pa i tekmama Dinama..
  • Neki tip
    19k
    Moram priznati da iz svoje perspektive nekako mislim da nas više zna koji je naš klub puno prije nego ozbiljno shvatimo sam nogomet.xavier

    Da, i moj slučaj je takav.

    Ali evo, post više sam napisao kak je išlo s mojim frendom.. čovjek je još u srednjoj bio hajdukovac, danas je češće na Dinamovim tekmama nego 80% onih koji će za sebe reći da su dinamovci. A rođen je u Dalmaciji.. oba roditelja Dalmoši.

    S druge strane, imao sam u razredu još jednog hajdukovca, ali koji je rođen u Zagrebu, živio u Martićevoj, no preko mame, odnosno ujaka (tata nije pratio nogomet) upio Hajduk i nije propuštao ići na Maksimir navijati za Hajduk..

    Ali da ne kvarim dalje takvim pričama ovu temu, tu stajem.. :)
  • Infinity
    15.2k
    Baš mi je zanimljivo (a malo i iznenađujuće) kako na forumu ima barem nekoliko ljudi čiji je tata hajdukovac..Neki tip sa Zapada

    A kad ti kazem da je moj bio zvezdas? :lol:
  • Infinity
    15.2k
    Kolega Infinity je jednom pisao o tome kako svatko od nas u nekom trenutku "odlučuje" o klubu za koji će navijati. Moram priznati da iz svoje perspektive nekako mislim da nas više zna koji je naš klub puno prije nego ozbiljno shvatimo sam nogomet.xavier

    Ja sam vise spoznao istinu nego da sam birao. Ne pamtim da sam ikad navijao za neki drugi klub, al kao klinjo pamtim ono Valentinovo, nekoliko razlicitih novina u kuci, na svim naslovnicama ista stvar i meni u glavi 'to je to, Dinamo'. Toliko sam imao pojma o nogometu da nisam znao da se moze navijati i za Hrvatsku i za Dinamo.
  • Neki tip
    19k
    A kad ti kazem da je moj bio zvezdas? :lol:Infinity

    :monkey: valja nekad i prešutit.. :joke:
  • TrnskoU18
    271
    Uf...kod mene je u razred bilo svega i svacega...imali smo jednog koji je navijao za onoga koji je prvi,tako da ak Slaven Belupo bude prvi,njega ne zanima on je oduvijek navijao za taj klub,a kad ga pitas iz kojeg je grada klub samo zanijemi hahhaha,onda najbolji frend je Dinamovac sam zato kaj su svi kod njega Hajdukovci,također frend je rodeni tovar,svi njegovi tovari cak smo upali u mali vecu raspravu pa je dobil par samara (haha djecja posla) i evo njega proslu sezonu pita hocemo zajedno na utakmicu? Ja rekao kakvu utakmicu? Kaze on pa Dinamo igra(Liga Prvaka je bila),pitam ga od kad ti pratis Dinamo,kaze lijepo igraju pa idem gledat,a ja mu samo na to igraju lijepo i u HNL-u pa mozes otic pogledat tovaru
  • Bosna86
    11.5k
    Moja buduća žena neće nositi bijelo na vjenčanju, a kamo li da mi dijete navija za Hajduk
  • Mali dioničar
    13.9k
    To mi je normalno ako si cijeli život u Zagrebu.
    — Mali dioničar

    Pa, za očekivati je, ali Dinamo za mnogobrojne nije (prvenstveno) lokalni zagrebački klub, nego svenacionalni ili općenacionalni ili naprosto najuspješniji za mlađe, pa se ni njegovi navijači ne regrutiraju nužno iz zagrebačkog bazena.
    Neki tip sa Zapada

    Ovo si mi izvadio iz konteksta. :smile:

    Mislio sam na djecu koja su rodjena u Zagrebu, a roditelji im nisu dinamovci.

    Jasno mi je da se dinamovci regrutiraju (i) van Zagreba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.