• Papastrumf
    10.2k

    Tako su i rekli nedavno, do lipnja 2021.
  • Navijač Dinama
    7.5k
    @SAS1987 ne znam da li je bilo govoora, a razumiješ se u stadione, kakav ti se čini onaj vaš slovenski Stožice na kojem Olimpija igra čini mi se ?

    I primjer da takav bude u Dinamo samo umjesto zelene plava boja stolica ????
  • agramZ
    2.3k
    opet malo romantike, najljepsi stadion njemacke a rekao bi i opcenito "danasnjice", usprkos svih modernih komercijalnih arena.. sjever, istok i jug stajanje. kapacitet 22.012 - 18.395 stajanje, 3.617 sjedenje. stadion an der alten försterei - union berlin.

    Start_website_2.jpg

    2adv_e8Z2c_l.jpg
  • SAS1987
    13.7k
    SAS1987 ne znam da li je bilo govoora, a razumiješ se u stadione, kakav ti se čini onaj vaš slovenski Stožice na kojem Olimpija igra čini mi se ?

    I primjer da takav bude u Dinamo samo umjesto zelene plava boja stolica ????
    Navijač Dinama

    Stožice su jako pristojan stadion koji prima oko 16k što je premalo za Dinamo. Uz to bi volio da su tribine malo strmije i da krov više zatvara sam stadion jer je to bolje i zbog atmosfere i zbog bolje zaštite od kiše :smile:

    stadion3_b.jpg
  • xavier
    11.2k
    Stožice su jako pristojan stadion koji prima oko 16k što je premalo za Dinamo. Uz to bi volio da su tribine malo strmije i da krov više zatvara sam stadion jer je to bolje i zbog atmosfere i zbog bolje zaštite od kiše :smile:SAS1987

    Sve si napisao :clap:
  • SAS1987
    13.7k
    Ja ne želim da dobijemo "pristojan" stadion tipa Stožice ili stadion kakav je "planirala" uprava Dinama u onom dokumentu (na kraju topica sam stavio slike). Dinamo treba stadion koji će iskoristiti tu fanatičnost boysa i navijača s istoka koju rijetko koji klub ima te napraviti grotlo od stadiona. Jer osim odlične nogometne škole je to jedina stvar koja izdvaja Dinamo od 99% ostalih klubova. Prema istraživanjima imaju domaći klubovi 7% ili 8% veće šanse za pobjedu (više je faktora zašto) ali najznačajniji faktor je potpora s tribina. To je treba iskoristi i još dodatno potencirati, jer često neke sitnice odluče pobjednika. A to nam može donijeti milijune ili čak desetine milijune €. Npr možda ne bi propustili 3-1 od Shakhtara da imamo grotlo od stadiona.Jebi ga, nemamo desetine milijuna € od TV prava i zato trebamo koristiti nogometni talent i navijačko ludilo na tribinama.

    Opet "sanjamo" o stadionu ali mogli bi ga jako brzo početi graditi u slučaju da zatvore istok i zapad. Vidio sam copy paste scenarij i u Ljubljani koju godinama vodi gamad slična Bandiću.

    Drugi je kut nego onaj iz Stožic ali pogledaj kako prejebeno i impresivno izgleda stadion Dresdena iz perspektive igrača. Zbog jako strmih tribina stadion izgleda puno veći od 27 190 koliko je kapacitet (za međunarodne utakmice, za koje stave stolice umjesto stajanja).

    Stadion-Dresden-23-02-2018-imago-Robert-Michael-31556050h.jpg



    Stadion koji je bio najbližje zahtjevima uprave Dinama:

    sivas_arena09.jpg
    sivas_arena08.jpg
  • Guinness
    2k
    Stadion koji je bio najbližje zahtjevima uprave Dinama:SAS1987

    Bilo šta na 2 etaže je smrt
  • Navijač Dinama
    7.5k
    slažem se ali ako vec mora bit neka barem sjeverna bude jedna i malo veća za 4 5k ljudi
  • NORTE
    9.5k
    Šta će Boysima tribina od 4 tisuće ljudi?
  • Guinness
    2k
    sjeverna bude jedna i malo veća za 4 5k ljudiNavijač Dinama

    nikako, još veća smrt od etaža
    pa navijačka tribina po meni ne treba imat više od 2, 2.5 max...

    pa evo ti sad 5 tisuća i šta imaš? cirkus na svakoj utakmici. Na hnlu jedino di bude ljudi bude na Sjeveru, od 800 do 1300-400 mimo derbija i europe... i kako izgleda ta brojka i organizacija na tribini od 5 a kako bi izgledala na tribini od 2, 2.5?
  • Papastrumf
    10.2k
    Kako bi izgledao taj stadion ako tribina iza gola ima 2 soma ljudi!? Navijacka tribina od 4.000 je skroz optimalna.. Nece ni ovo stanje s klubom vjecno trajati.
  • NORTE
    9.5k
    Kako bi izgledao taj stadion ako tribina iza gola ima 2 soma ljudi!? Navijacka tribina od 4.000 je skroz optimalna.. Nece ni ovo stanje s klubom vjecno trajati.Papastrumf

    Od 2009. dakle i prije i nakon bojkota ne sjećam se kad je sjever na derbiju imao preko 3500 ljudi. Ako na derbiju ne prelazimo tu brojku šta će nam veća tribina od toga?
  • Papastrumf
    10.2k
    Sto ce nam onda opcenito veci stadion od 10.000?
    Koliko puta je bilo preko 10.000 ljudi na prvenstvenim utakmicama?
  • agramZ
    2.3k
    navijacka tribina treba normalno biti sto manja.. oko 3k do max 3.5-4k. imas primjer rapid-a gdje je na starom stadionu navijacka tribina imala kapacitet od 2,5k, navijanje bilo brutalno, postojala je ta neka "familijarna" atmosfera, znalo se ko je ko, svatko je imao svoje "mjesto". onda dodje novi stadion s navijackom tribinom od 8k i sve ode u kurac, barem na pocetku. otvaranje stadiona protiv chelsea-a svakaki indijanci dolaze na tribinu, skidaju krpe i stavljaju svoje, ljudi se konstantno svadjaju, vodje i ljudi iz glavnih navijackih grupa setaju gore-dolje po tribini i rasciscavaju probleme, svakih pet minuta izbije neka tucnjava, slomljeni nosovi itd. poslje par utakmica kad su ljudi nasli neko svoje mjesto situacija se uglavnom smirila, ali sad je navijanje u vecini slucajeva tesko sranje. dolje prvih par redova navija dok ostatak koristi navijacku tribinu samo zato sto je najjeftinija.. ne pomaze ni razglas kad skroz gore na tribini ne cujes kako treba i oko tebe stoje indijanci koji su iskljucivo dosli da gledaju klub bez navijanja. dobra organizacija takve tribine je jednostavno nemoguca.
  • NORTE
    9.5k
    novi stadion s navijackom tribinom od 8k i sve ode u kuracagramZ

    8 tisuća mjesta je zbog stajaće tribine, koliko bi tamo bilo stolica?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.