• Infinity
    15.3k
    Da mi s Hajdukom igramo u Dugopolju, jel bi nam dali 2.000 ulaznica? Bi k*. Ja sam za to da se kapacitet gostujuceg sektora digne na 10%, na ovom forumu sam to sto puta napisao, al ako Kranjca ima 5.000 stolica onda gostima pripada 250 ulaznica i nema se tko sta ljutiti. 5% je tvoje od ukupnog kapaciteta. Tovari su na Maksimiru dobijali po 3-4.000 ulaznica zbog situacije da je gostujuca tribina veca od 5%. Sta se ima sad itko buniti u ovoj situaciji? Treba im dati opet 3-4.000? Treba ako imadnemo stadion od 60.000 mjesta. Imat ga necemo, vrlo moguce da cemo neko vrijeme imati od 6.000 i nekih 300-400 ulaznica gostima je sukladno svim propisima. Uostalom, 6.000 bi za derbi bilo premalo i za nase navijace. Na Maksimiru mi ne smeta da dobiju i 10.000 ulaznica kad isti zjapi prazan, al zasto se sekirati oko njih kad igramo na stadioncicu? Jos jednom se zapitajte koliko bi oni ucinili za nase navijace da se igra u Dugopolju. Kapacitet je isti.
  • agramZ
    2.3k
    nije im se bezveze dalo toliko, njih i skoro uvijek ima toliko. "samo" zato sto se onda mozda igra na manjem stadionu znaci da ce od recimo 2k tovara samo 250 moci uci a ovi ostali 1750 ce popusiti i ostati vani, mada vecina ne bi u tom slucaju ni mogla doci blizu stadiona tj. bili bi davno vraceni. nema goreg osjecaja od toga. jebes sve te propise, ali jbg, kao sto rekoh, jebu i oni nas.. fantazija.
  • Infinity
    15.3k
    Na tom stadionu od 6.000 mjesta ce ostati vani i nasih i njihovih. Nece dobiti 250 ulaznica za stadion od 30.000 nego za stadion od 6.000.
  • agramZ
    2.3k
    i to sto kazes.. nisam ni razmisljao o kapacitetu kranjce. kranjca opcenito meni ima neku ekstremno depresivnu atmosferu, onako sam stadion, bez obzira na to koliko je ljudi na njoj.
  • SAS1987
    13.7k
    Nisam znao da se staza za bicikliste na kranjči još uvijek koristi. Nisu klupe za rezervne igrače na traci? I po fotografijama izgleda da je staza jako oštećena i da fale dijelovi (zoom).

    Dm9kvE5XcAAk288?format=jpg&name=large

    Ipak, i u slučaju da pruga ostane se može dodati par redova na istok i po potrebi manja tribina na sjeveru (od 1500 - 2000 sjedala) tako da bi stadion imao oko 6500 - 7000 sjedala. Sada ima nešto manje od 5 000.

    Za goste nije problem jer več postoji oni sektor na "jugo istok" koji sam stavio prije par stranica.

    Dinamo je do prekida sezone imao loš prosjek od 4000 gledatelja i bilo bi zanimljivo vidjeti kakav bi prosjek bio na stadionu od 7000. Matematički prosjek bi trebao biti niži jer nam Hajduk jako diže prosjek ali mogla bi se dogoditi obrnuta situacija.

    Sve više i više klubova smanjuje kapacitete svojih prevelikih stadiona jer tako povećaju prosjek gledatelja i zaradu. Kao što je kazao jedan novinar, na prevelikom i praznom stadionu se osjećaš kao da imaš prevelike hlače i da ljudi žele intimnu atmosferu. 5k ljudi na stadionu od 35k je dosadno mrtvilo a na stadionu od 7k je ludnica. Naravno, jako puno ovisi o atmosferi stadiona - ako je atmosfera na kranjči toliko depresivna kao što piše
    agramZagramZ
    onda bi prosjek mogao biti i niži. Ali općenito, što je puniji stadion to je bolji match day experience. Siguran sam da bi 90% navijala više voljelo gledati Dinamo - Cibalia pred 35 000 ljudi nego Dinamo - Hajduk pred 4 000 ljudi. Što puniji stadion, to bolja atmosfera i bolji match day experience zbog kojeg dolazimo na utakmice.
  • Infinity
    15.3k
    Nisam znao da se staza za bicikliste na kranjči još uvijek koristi.SAS1987

    Nisam znao ni ja. Unazad godinu dana je netko na zoni ili na sportnetu pisao da se staza koristi jako puno. I sam sam se iznenadio. Ne znam koliko kosta izmjestanje staze (biciklisti se sigurno ne bi bunili s obzirom da je ova u losem stanju), mislim da nije skupo, al na sve to se pitam koja je potreba ako ce to biti privremeno rjesenje. Tu na istoku stane top tribina ako se ova srusi i makne staza. Al cemu? Jedino da grad gleda s druge strane. Srusiti sve osim zapada i postaviti tri montazne tribine. Nakon sto Dinamo odseli te tri tribine mogu premjestiti na neka tri stadiona u drugim dijelovima Zagreba. Eventualno tu da ostave jednu iza gola za goste.
  • SAS1987
    13.7k
    Tu na istoku stane top tribina ako se ova srusi i makne staza. Al cemu?Infinity

    Nema smisla rušiti staze zbog istoka. Može se dodati još par redova tribine a to nebi utjecalo na stazu. Ionako treba biti minimalno 7.5m između terena i tribine. A i kapaciteta viša od 6000 - 7000 ne treba.

    Što se tiče montažne tribine (temporary stand).. to je sadašnjost i budućnost pogotovo manjih / siromašnijih klubova jer su troškovi stvarno jako niski a kvaliteta / sigurnost tribina jako dobra. Kao što je Infinity kazao, da se u gradu Zagreb razmišlja planski, napravili bi jednu, dvije montažne tribine na Kranjčevićevi koje bi kasnije mogli po potrebi premjestiti.

    Ovo je montažna tribina u Lancashire (UK, kriket).


    Prije skoro 10 godina je u Dusseldorfu bila Eurovizija i zbog toga Fortuna trebala drugi stadion za tri (3) utakmice. Sagradili su Lena Arena koja prima 20.168 gledatelja a gradili su je 4 mjeseca. Cijena cjele arene je bila 2 800 000€. Znači, za odštetu Atiemwena (po TF 2 650 000€) su nijemci sagradili natkriveni, temporary stadion za 20 000.

    Fast motion gradnje:
  • Infinity
    15.3k
    Mislis na par redova gore ili dolje? Dolje ne stane, ako se ne varam istok je u ravnini sa stazom, tj. spojen. A graditi gore? Tko zna cije je zemljiste iza. Opet ta prica o nekoj montaznoj tribini koja bi se mogla dodati tu odmah uz istok.

    Ja se nadam da ako budemo igrali tamo da ce biti sto manje radova. Sto se vise bude radilo to znaci da se duze zadrzavamo.
  • nkdz
    829
    Sagradili su Lena ArenaSAS1987

    Za ovo fakat nisam znao, toliko malo love, a stvarno pristojan stadion.
    Tribine do taman do terena.
    Jel znas mozda koliko dugorocno se moze koristiti takav nekakav montažni stadion, dal ima neki rok trajanja?
    Znao sam da je Schalkeov stadion vise manje montazni ali imas mozda jos koji primjer cijenom prihvatljivijih montaznih stadiona do nekih 30 tisuca mjesta?

    E da, kak uopce bi uefa stajala s licenciranjem tih stadiona za eu tekme?
  • Infinity
    15.3k
    Lena Arena ne bi prosla UEFA inspekciju. Ovo su privremeni elementi. UEFA dozvoljava montazne tribine koje su namijenjene za duzu upotrebu i koje imaju cvrst betonski temelj. Ovo bi proslo.

    Stadion Cluja je dobrim dijelom montazni, mislim da je prvi na kojem se igrala LP. Na Marakani je isto dobar dio montazni. Primjer onog sto kod UEFA-e ne bi proslo je i ona tribina van stadiona na onom stadionu u Rusiji. Tu se igralo SP, al UEFA i FIFA nisu isto. Velik broj stadiona u JAR-u je bio montazni i razmontirani su nakon SP. Isti slucaj ce biti i Katar.
  • nkdz
    829
    to sam nekak i pretpostavljao da uefa nebi dopustila da je ovaj stadion ipak malo previše montazni.
    Za hnl bi vjerojatno bez beda prosao, i mozda su mi nakon godina na Maksimiru standardi losi ali meni djeluje pristojno, pogotovo za lovu za koju je sagrađen.
    Mozda da se doda jos nekaj love i onda slozi nekaj ko kaj ima Cluj sa fiksnim betonskim elementima
  • SAS1987
    13.7k
    Dolje ne stane, ako se ne varam istok je u ravnini sa stazom, tj. spojen.Infinity

    Po slikama mi je izgledalo da je između postoječih redova (stolica) i staze još prostora za 2, 3 vrste. Nema veze, nama je dovoljno 5 000 - 6 000 za HNL.

    Kao što je kazao infinity, UEFA ne dopušta takve montažne tribine. Ja pričam samo za HNL.
  • Infinity
    15.3k
    Metalni je kod Cluja. Inace se rijec 'montazni' uglavnom koristi za stadion od metalne konstrukcije, a montazni moze biti i betonski.

    Za HNL je to do sad prolazilo, ne znam da li bi i dalje. Ona tribina iza gola na Sigetu je do sad bila dozvoljena od HNS-a.

    Tri tribine poput istoka na Grbavici ne bi bile skupe bez krova. Bile bi smijesno jeftine ako se uradi samo WC ispod. S vremenom se moze sredjivati podtribinski prostor i postaviti krov. Na cetvrtu, tj. na zapad bi valjalo dati puno vise love.

    Al koliko god mi pricali, planirali, sanjarili, nitko nas ne je*e ni 1%
  • nkdz
    829
    Al koliko god mi pricali, planirali, sanjarili, nitko nas ne je*e ni 1%Infinity


    toliko dobrih ideja se na ovom forumu pronađe ali ostaje nam nažalost samo sanjarenje
  • SAS1987
    13.7k
    Al koliko god mi pricali, planirali, sanjarili, nitko nas ne je*e ni 1%Infinity

    Znamo mi to ali su zanimljivi razgovori :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.