• Neki tip
    18.8k
    Ma ja se pitam koliki je stvarni doseg tih komentara ispod članaka s najčitanijih portala na javno mnijenje. Jer druga strana ulaže dosta sredstava na botove što se vidjelo na onom slučaju od Kolinde.
    O tome se vode i stručne rasprave i znanstvena istraživanja, možda Neki tip sa zapada zna više o tome, volio bi čuti njegovo mišljenje.
    Baneki

    Slučajno sam vidio tvoj komentar. Ako hoćeš nekoga oznaciti da vidi, onda klikni @ pa nick u alatnoj traci, a ne u svojoj tipkovnici. :) Tak sam ja stalno klikao prije u tipkovnici i cudio se zasto mi osoba nije oznacena kao drugima. :)

    Uglavnom..
    Nije mi uze podrucje interesa, ali mislim da u HR bas i nisu provedena neka istraživanja na tu temu. Vani sigurno da, no ja ih nisam čitao, tražio ni naisao na njih. Znam da je u HR objavljen jedan rad na Sveucilistu Sjever, nesto na temu utjecaja drustvenih mreža na javnost. Ali ne samo u smislu digitalnog marketinga, nego bas komentara obicnih ljudi, korisnika, koji onda utječu na imidž kompanija. Znam jedino za taj rad, ali ne sjecam se tko je autor, mislim da to nije objavljeno ni u jednom od boljih znanstvenih časopisa.
  • Zambatine škude
    2k
    To je izvlačenje love vjerovatno legalno, ali, jasno, zbog sukoba interesa, nemoralno.The Undertaker

    Majko Božja...
  • Zambatine škude
    2k
    Kad se raspravlja o tome što prosječan navijač ili građanin misli o Z.M. uglavnom se kaže da nije upućen, da mu je svejedno, a možda je baš pod utjecajem tih botova s portala.Baneki

    A gle, i ti si prosječan građanin za neke druge stvari. Ajmo reći da se ne zanimaš za lokalnu istarsku politiku jer nisi od tamo. Hoćeš li mahnito otvarati članke o IDS-ovim aferama i pičkarati se s ljudima zbog Kajina ili ćeš imati neki svoji stav koji je prilično apatičan? Ja bih rekao ovo drugo.

    To ne znači da nećeš s tri pive u guzci raspravljati o politici i svašta bubetati što si negdje vidio.

    Ti botovi su sasvim nebitni. Ako je netko dovoljno zakinut da povjeruje u riječ čiji se autor ne zna., taj niti nije neki kapacitet za više od reprodukcije nečega što je negdje vidio ili pročitao. Ali nije to nikakva posebnost Mamića ili Dinama.

    A ako je riječ o slici Zdravka Mamića u javnosti, mislim da se ovdje podcjenjuje koliko je ona nepovratno narušena. 2006. je bio osnivač Bad Blue Boysa, bojnik HOS-a koji je u ratu potamanio 40 četnika, pa nakon rata postao najuspješniji sportski djelatnik ikad.

    2010. je bio mrtva seljačina koja ima žicu za rad, ali "je ipak nešto napravila od tog Dinama". 2014. je bio tiranin koji na to donekle ima pravo, a 2020. je bjegunac od zakona i još jedan u nizu smeća kalibra Sanadera, Bandića i Todorića.

    Uvijek će biti debila s "nek je krao, ali je stvorio" spikom, ali ti su ionako izgubljeni slučaj za sve u svom životu.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Sve ovo toliko dugo traje da se među ljudima pojavio osjećaj da se ništa ne mijenja i da sve ostaje isto. To je najopasnije, taj osjećaj beznađa, kad više ne vidiš rješenje, a u ovim danima za to nema neke potrebe jer se stvari kreću u dobrom smjeru. Polako, ali se ipak koliko toliko pomiču i privode kraju. Trebalo je proći puno vremena da se sve iskristalizira i da se vidi ko je u svemu u i oko Dinama iskreno, a ko iz interesa. To što botovi koriste internet za svoje frustracije u konačnici ne znači ništa,takve se ljude ništa ne pita i oni van interneta i birtijaških priča ne postoje. Neki ljudi idu linijom manjeg otpora, pa svoj narativ i svoje stavove prilagođavaju onima koje vide kao moćnije u tom momentu, to je sve dio mračne strane ljudske prirode. Lakše je za dušu iskaliti frustracije na "slabijem" i oportunije je kad se svrstaš uz jačega, umjesto da živiš za nešto što je teško dostić, koliko god to bilo ispravno.
    Jako je teško danas prateći klub samo kroz novine i šta se piše po internetu steći pravu sliku i o nogometu i o dinamu, sve je to išarano s milijardu nijansi i puno stvari nije onako kako se predstavlja.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Potpuno je suludo, recimo, da postoji netko ko je navijač dinama, a ko za svoj sud o mamićevih 20 godina tiranije čeka sudsku presudu i kako će sudovi okarakterizirat neke stvari. Što opet može ovisit o političkim prilikama ili nekim drugim kombinacijama, jer kakvo je pravosuđe ovdje to je valjda svima jasno. Da postoji čovjek koji je 15godina svima pišao po glavama, vrtio igrače svoje agencije kroz klub čiji je čelnik, pravio sve budalama, kleo se da radi za 5 tisuća kuna i zdravstveno i mirovinsko osiguranje... i onda se sve razjasni, počnu se sve kockice malo pomalo slagat i onda netko kaže, jest nemoralno, ali nije ilegalno. Pa sve i da jest legalno, a nije, jel to mijenja onda sve što je napravljeno? Sva ona sramoćenja, poniženja, sve ono što je otjeralo generacije i generacije ljudi od kluba su dovoljne da se to pitanje legaliteta uopće ni ne spominje.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kolega, ako Nikky Vuksan stvarno zastupa M. Kovačića kod transfera (imaju potpisan ugovor o zastupanju) iz Dinama u Inter, da li mu pripada uobičajena provizija i da li je ona legalna? Slično pitanje i za Modrića.
  • Bosna86
    11.5k
    Pa ne sudi im se zbog legalne provizije nego zbog nelegalnog rikverca
  • Tradicija bunta
    5.4k
    "Kolega", ljude koji s takvim rezoniranjem plove kroz život može svatko pravit budalom. Kako su zakonska tumačenja rastezljiv pojam osjetio sam na vlastitoj koži, samo ne vjerujem ni da je svrha zakona o sportu u dijelu u kojem brani da igračev zastupnik bude u ikakvom srodstvu ili vezi sa zastupnikom sportskog kluba ta da sin zastupa igrača koji igra za tatin klub, pa da se kasnije tale preko treće osobe.
    Naknadna potpisivanja aneksa s menadžerskom provizijom od 50% ne mogu nikako bit "legalna, ali nemoralna" .
    Kao ni isplate od pola milje eura za posredovanja kod transfera u kojima nije bilo posrednika.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Pa ne sudi im se zbog legalne provizije nego zbog nelegalnog rikvercaBosna86

    Ma nemoj? A šta ćemo s Bišćanom i pola milje eura koje je klub isplatio posredniku u transferu u kojem posrednika nije ni bilo?

    A sa Chagom za čije je posredovanje iz hrvatskog trećeligaša u Dinamo klub isplatio pola milje na račun tatinog sinčića?

    Obojica došli s čistim papirima u klub.

    Godina je 2020. i ovo je tema. Legalna provizija mamića starijeg firmi mamića mlađeg.
    I onda se o nekakvim botovima piše.
  • Bosna86
    11.5k
    Odgovarao sam Undertakeru, zabrijao si krivo
  • Tradicija bunta
    5.4k
    A vidim da je čovjek pisao isključivo o provizijama koje je klub isplaćivao Mamićevim pajdašima, a ne o fiktivnom posredovanju. Samo i to je lopovluk, legalno ili nelegalno, kako god to sudovi tumačili.
    "Nemoralno ali legalno" i slični mamićevski eufemizmi su sramotni i s neke zdravorazumske strane, pogotovo ako dolaze od nekoga ko navija za ovaj klub.
  • The Undertaker
    3.9k
    Čitajte sa razumijevanjem. Čovjek je potrošio dvije kartice teksta a ne razumije o čemu pišem. Dakle, Mamić je optužen za izvlačenje novca iz Dinama preko fiktivnih zastupanja igrača, dakle nije bilo pravne radnje, i to je čisti kriminal. To je iznos koji se spominje u optužnicama. Ali, to nije sav novac koji je izvukao iz Dinama. Dio novca je "izvučen" i kroz zastupanja igrača koje je "njegova" agencija stvarno obavila i naplatila (Kovačić, Modrić, Eduardo...). To jest legalan posao ali i čisti sukob interesa koji u normalnim firmama ne bi prošao.
    Dakle, kad se priča o novcu koji je obitelj zaradila na Dinamu, treba iznosu iz optužnica dodati i ove legalne transakcije što iznos čini (bitno) većim.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Majstore, šta će ti navodnici? Novac jest izvučen i to stvarno jest njegova agencija.
    Nije valjda da stvarno misliš da je Nikkyjeva?
  • The Undertaker
    3.9k
    Pa zato i jesu navodnici jer nije registirana na njega. Da jest, onda bi i te transakcije, barem koliko ja znam, bile nelegalne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.