• nkdz
    825
    1. sa moderaturom zone se vecinom slazem tak da ih necu sve navoditi, od ostalih za koje mislim da se potpuno slazem su @Bosna86 @Neki tip sa Zapada uvijek odmjerneni i argumentirani

    2. Nemam konkretno ime s kim se cesto ne slazem a citao bi ga, mozda kwedi u par stvari ali u vecini volim citati njegove upise i u dosta toga se slažem tak da mozda više spada u prvu grupu nego drugu.
    Nebi bas imenovao one s kojim se totalno ne slazem jer nije smisao ovog podforuma.

    3.Ma ima dosta inspiracije kaj se humora tice na forumu, pogotovo sad na pitalici (igri a ili b) tak da više njih

    4. Volim citati @deda @Neki tip sa Zapada @Bosna86 @Infinity

    5. @deda je zakon i @Infinity mu je close second :D

    Nisam mozda zadnjih tjedan dva bio pretjerano aktivan na forumu ali mogu reci da sam jako zahvalan i sretan kaj postoji mjesto gdje se istomišljenici mogu okupiti i pricati o svim temama vezanim za dinamo i jako je puno kvalitetnog sadržaja koji se može procitati tipa @SAS1987 i njegovi upisi o stadionu koji su mi uvijek broj jedan pri citanju i naravno @Mr Blue @Pop corn @Zambatine škude @hmoody
    sa svojim upisima o Futsal dinamu.

    Nema toliko negativnih stvari eventualno upadi nekih novih nickova iz vedra neba koji postaju u svojoj karijeri max 2-3 posta s redovno glupostima i bez ikakve kvalitete ili s nekakvim pitanjima da se iznese nekaj kaj se na netu nebi smjelo iznositi.



    mali edit: @BluePhone67 fali, njegove postove sam jako volio citati i @Cavalera sa njegovim grafickim radovima i postovima
  • Majki2111
    2.5k
    1. deda Neki tip sa Zapada
    2. Kwedi
    3. Ivailucija6revolucija
    4. Tradicija bunta
    5. Svi na svoj način
  • Eduardo
    16.8k
    U svakom od ovih pitanja mogao bih prekršiti pravilo o tri forumaša. Možda ne bi bilo fer da izdvajam jer ima stvarno kvalitetnih forumaša koji svojim upisima pogađaju u sridu, a ne bi ih želio izostaviti. Ali, pokušat ću...

    Čije postove biste najčešće mogli potpisati? Odnosno s čijim se mišljenjem najčešće slažete?
    Ovdje ću izdvojiti one koji pišu na dnevnoj bazi; deda, marcio amorroso, Infinity, Bosna, xavier

    S kime se često ne slažete, ali vas zanima što će napisati?
    The Undertaker, čovjek koji je često gotovo kontra svih ali uvijek argumentira svoje upise, ima svoje razloge i to je za poštovanje. Iako je znao biti i vrijeđan nikada nije uzvratio 'niskim udarcima' već je ostao dosljedan sebi. Možda se varam i nešto sam propustio, ali ovo je ono što pamtim.

    Tko vas najčešće nasmije, ne nužno ciljano/svjesno?
    Kwedi sa svojim epitetima.

    Čiji vas postovi najviše zanimaju, odnosno sa zanimanjem čekate/čitate ono što je napisano ili očekujete da će biti napisano?
    Ovdje ću pak izdvojiti one koji ne pišu na dnevnoj bazi ali kad pišu to je gušt za čitati; Mr.Blue, Tradicija, Zambatine Škude, SuperSantos

    Tko je u vašim očima "pravi dinamovac"?
    Nema smisla odgovarati. Tko sam ja uopće da sudim nekome da li je on pravi dinamovac ili ne? Uostalom, koji su kriteriji?

    Što vam se najviše, a što najmanje sviđa na Zoni?
    Forum kao forum je po meni skroz OK, kako izgledom tako i kategorizacijom. Ono što fali ovoj platformi su neki tehničke mogućnosti i opcije koje bi dobro došle i moderaturi, ali i članovima.

    Ali, moram naglasiti da smo mi samo 'običan' forum koji putem te pomalo već zaboravljene i ignorirane platforme (posebno od strane mladjih generacija) pokušava promovirati dinamovštinu i dati navijačima mjesto da ostave svoj glas u pisanom obliku, glas koji neće ishlapiti tako brzo i neopaženo kao što ishlapi u moru komentara na ostalim društvenim mrežama. Uz to smo aktivirali i profile na 4 različite društvene mreže i mislim da nam ide sasvim solidno. Pišem to iz razloga jer je bilo nekih upisa tipa; 'mogli ste napraviti ovo ili ono, ili zašto Zona nije pokrenula to i to'. Neki ljudi valjda očekuju da mi pokrećemo revolucije i vodimo ratove, ali ne ide to tako jednostavno kako neki misle.
  • Neki tip
    18.3k
    Odličan post, @Eduardo.
    Zapravo se i slažem s tvojim mišljenjem oko pravih dinamovaca. Nema tu kriterija, niti možeš izmjeriti nečiju ljubav, a pogotovo ne uzimati si to za pravo. Ja sam odabrao nekako generacijski, po jednog kao predstavnika svake. :)
    Ali fascinantna mi je i predanost dinamovštini ekipe koja živi vani. Ja sam udaljen par tramvajskih stanica i ne mogu ni zamisliti kako bi to izgledalo da sam na njihovu mjestu.

    Nego, dugujem odgovor na pitanje o Zoni..

    Privukla me najobičnija ljetna lijenost, godišnji odmor s obitelji na moru i višak slobodnog vremena, pri čemu osim s klincem od 7 godina nisam imao s kime detaljnije komentirati Dinamo i početak nove sezone. Prijatelji nisu toliko u tome.

    Međutim, da je samo do toga, ne bih ostao do danas i napisao više od 1000 postova.

    Ostao sam, jer sam zatečen time koliko je ljudima stalo do Dinama. Nemam taj osjećaj kad dijelim tribine od 35000 s 2000 ljudi. I taj mi je osjećaj falio.. ovdje sam ga nekako vratio - ima nas, koliko toliko, ali dio smo iste priče, istih ili sličnih težnji.
    Drugi ogroman plus Zone je različitost. Ne toliko mišljenja (tu mislim da može i bolje), koliko znanja i načina razmišljanja.

    Uživam u video clipovima koje napravi @Eduardo, razmišljanjima @SAS1987 o stadionima ili marketingu, nevjerojatna mi je volja i znanje @Infinity kad je riječ o koeficijentima (pratim te postove "pobožno" :halo: ).
    Ma da ne nabrajam forumaše redom, od jako puno ekipe ovdje se može nešto naučiti.

    Pa onda navijačke priče.. Previše sam štreber i konformist da bi me privlačilo življenje navijaštva, a opet dovoljno avanturist u drugim stvarima, znatiželjan i dinamovac da bih guštao u čitanju priča, pregledavanju fotki, uspomena.

    Što može biti bolje? Manje moraliziranja i "pravovjernosti". Draži su mi forumaši s kojima se ne slažem, ali koji znaju pisati, znaju argumentirati, znaju misliti, od pravovjernih jurišnika. Nije to do Zone same po sebi, moderatura tu radi solidan posao, ali može se možda još bolje zaštititi drugačija mišljenja od etiketiranja i prozivanja.

    "Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaže i na sve klima glavom, jer to isto moja sjena može napraviti još mnogo bolje.". ;)
  • marcio amoroso
    31.4k
    Što može biti bolje? Manje moraliziranja i "pravovjernosti". Draži su mi forumaši s kojima se ne slažem, ali koji znaju pisati, znaju argumentirati, znaju misliti, od pravovjernih jurišnika. Nije to do Zone same po sebi, moderatura tu radi solidan posao, ali može se možda još bolje zaštititi drugačija mišljenja od etiketiranja i prozivanja.Neki tip sa Zapada

    Moramo razumjeti da ima nekoliko grupa Dinamovih navijača.

    1. Ekstremno radikalna grupa koja klubu želi sve najgore smatrajući da je to najbrže rješavanje braće.
    2. Grupa ljudi koja je tu radi Boysa ali ih ništa oko kluba ne zanima.
    3. Ljudi koji navijaju za klub ali se svim silama žele riješiti braće.

    I onda ona ekipa koja cijeni rad braće. Oni tu na Zoni nisu dobrodošli i moderatura se trudi da ih makne kad ih se primjeti.

    Hoću da kažem da bi nas bilo vrlo malo kad bi tu imali samo jednu od ove tri gore navedene skupine. Zato je jedini cilj da nema vrijeđanja i da su rasprave normalne.
  • Neki tip
    18.3k
    Hoću da kažem da bi nas bilo vrlo malo kad bi tu imali samo jednu od ove tri gore navedene skupine. Zato je jedini cilj da nema vrijeđanja i da su rasprave normalne.marcio amoroso

    Ni pomislio da bi trebalo "ukloniti" bilo koju od grupa kako si ih/nas klasificirao.
    No, po meni je vrlo uvredljivo nekoga nazivati "mamićevcem". Može li se gore uvrijediti kad je u pitanju navijač/simpatizer Dinama? Ako se takve uklanja, onda to radi moderatura, a ne jurišnici svojim etiketama. Ako moderatura nije za nekoga procijenila da podržava braću i ne odlučuje ukloniti ga s foruma, tada ne znam zašto se dopušta da se bilo kome prišije ta etiketa i tako ga se diskvalificira iz daljnje rasprave? Kad je netko mamićevac, s njime nemaš o čemu dalje.
    To je kao u općim javnim raspravama.. ko kaže da je prvo bijelo polje ok, taj je "fašist", klao bi u Jasenovcu i s njime ne možemo ni o čemu.

    Ukratko - ako netko jest mamićevac, onda to moderatura zaključi i ukloni ga sa Zone. Ako niste to zaključili o forumašu, onda se ta prikeljena etiketa tretira isto kao da je opsovana majka ili iskazana mržnja na bilo koji drugi način.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Razumijem o čemu pričaš. Poraditi ćemo na tome. Obećavam.
  • Dino
    2.1k
    ko kaže da je prvo bijelo polje ok, taj je "fašist", klao bi u Jasenovcu i s njime ne možemo ni o čemu.Neki tip sa Zapada

    Nadam se da je ovo samo usporedba s trenutnim stanjem u razmisljanju prosjecnog neukog gradanina.
  • Neki tip
    18.3k
    naravno, zato je fašist u navodnicima..

    Usporedba je tu da bih ukazao na olako etiketiranje kojim se nekoga na temelju mišljenja o nekom problemu strpa u ladicu i diskvalificira iz potrebe za daljnjom raspravom.
  • SAS1987
    13k
    Namjerno neću nikoga ispostaviti, više manje ste svi super i s guštom pročitam svaki post na Zoni. Svako je na svoj način poseban i ima stručno znanje o nekom području. Od svih "dinamovih" foruma u kojima sam bio aktivan, znači dinamo-zg.net (tko je još bio aktivan tamo? :smile: ). sportnet topica Dinamo je zona brez konkurencije najbolja i s najvećim utjecajem.

    Sama Zona je po meni platforma na kojima se gradi Dinamov community koji iz online svijeta sve više prelazi u realan svijet - tu mislim da humanitarne aktivnosti i pogotovo na akciju koja će se dogoditi danas navečer. I na tome svaka čast :clap:
  • Stihl
    3k

    Ukratko, Zona über alles :cool:
  • Krizy
    33.6k
    Tema koju mnogi noviji forumaši nisu vidjeli pa im možda bude zanimljiva.
    Treba izdržati još dan do početka nove sezone pa listam svašta nešto :rofl:
  • Keyser Soze
    7.8k
    Meni su svi "redoviti" forumaši sa Zone kao neki frendovi koje nisam upoznao, valjda zato jer nas sve veže ista stvar. Od određenih jedva čekam novi post jer smatram da pišu kvalitetno i smisleno pa se nadam da će se tak nastavit.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Meni je ujutro ustat i ovdje prelistat kaj ima novoga kao kad sretnem Frendove na Pivu pa popricamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.