• NKDZ86
    485
    Kaže trener da je presudio šampionski gen.
  • Bosskovitz
    8.2k
    Na kraju ce odluku donjeti Zajec i Maric. Kakva god ona bila ja cu je podrzati.Orc123

    Upravo to. Postoje poprilično stručni ljudi koji će o tome odlučivati.

    Ja mislim da mu se treba zahvaliti na suradnji. Svaka čast za kraj sezone, ali ova sezona je bila ovako neizvjesna gotovo isključivo zbog naše neuvjerljivosti u njezinom većem dijelu, odnosno ovo iz čega smo na kraju uspjeli izaći - u to smo sami i upali, u velikoj mjeri zbog Jakira. Ne vjerujem u to kaj on radi, koliko god rezultati bili dobri meni igra djeluje neuvjerljivo, a dojma sam da i dalje pobjeđujemo uglavnom nadmoćnom igračkom kvalitetom, ne nekim taktičkim rješenjima. Ne mogu se oteti dojmu da je Betis jedina pobjeda koju bismo pamtili da zbog svega ostalog ova sezona nije sezona za pamćenje, a takve flash pobjede su imali i drugi treneri koji nisu dovoljno dobri za nas - i to bez nekih sramotnih poraza poput Lokomotive, Ballkanija i PAOK-a, a zapravo i Sparte i Viktorije Plzen koji možda nisu sramotni, ali su debelo ispod razine Dinama.

    Volio bih vidjeti kvalitetnijeg trenera i nekoga na koga možemo dugoročno računati, tko će uspostaviti bolji sustav i s kojim ćemo igrati uvjerljivije, a shodno tome i bolje. Naprosto ne vjerujem da je Jakir netko tko može s Dinamom napraviti rezultat u Ligi prvaka. Opet, ako su mu alternativa bivši treneri Dinama (izuzev možda Bjelice) i likovi poput Tomića, Čabraje i sl., onda neka ostane. No postoje stručniji ljudi od mene koji će donijeti te odluke i imaju moje apsolutno povjerenje.
  • Danko
    684
    Bio sam za otkaz do utakmica na poljudu.
    Svi nabrajaju sramotne poraze ali bilo je tu i dobrih utakmica, 2x na poljudu , 2x na rujevici, 2x protiv betisa, doma protiv paoka i sparte...
    Igra?
    Evo rijeka ima ima jasan plan igre, igra najbolji nogomet ako pitate medije i 3 reprezentativca...
  • Patak
    2.4k
    Ukatko - ja sam za ostanak Jakirovića. Radio je pod ogromnim pritiskom, i čim je dobio malo mira stigli su rezultati i to uz velike probleme s ozljedama i odlaskom važnih igrača.

    Ozbiljan klub ne smjenjuje trenera nakon dvostruke krune. Kakva bi to bila poruka novom treneru?
  • BBB Mataa998
    1.3k
    doma protiv paoka i sparte...Danko

    To nam i jest najveci problem,za nesto vise moramo igrati konstantno dobro i u gostima. Tu najvise mislim na LP,EL. I ove sezone smo imali odlicne pobjede kuci 2:0,3:1 pa znamo kako smo prosli u gostima i sve ono sto je najavljivano prije utakmice da se ne smije dogoditi se upravo dogodi i tako vise puta u sezoni..
  • Draž
    1.2k
    Evo rijeka ima ima jasan plan igreDanko

    Rijeka ima samo jedan plan igre, a kad ne ide po tom planu nema alternative (znanja). Tu se odlikuju treneri, da reagiraju i prilagode se na nastalu situaciju
  • Orc123
    5.7k
    Ono što mene najviše brine jest to da mi nemamo neku prepoznatljivu igru. Na početku mandata pokušavali smo nešto sa visokim presingom ali vrlo brzo se odustalo od toga. Smeta me isto da jako malo inzistiramo na brzom reposjedu, to je karakteristika modernog nogometa i prakticira ju gotovo svaka moderna europska momcad. Mi sada slavimo naslov ali budimo realni samo 1cm kod 1:1 na Rujevici mogao je prvenstvo usmjeriti na drugu stranu i bilo bi jako čupavo do kraja. Jučer prvih 25 minuta je bilo jako loše i isto tako par cm i Lopta Radeljića iz kornera je mogla zavrsiti u mrezi, prije toga nekoliko lijepih obrana Neve. Mislim uopće ne umanjujem zasluge Jakira ali...igra nam se svodi na individualnu kvalitetu pojedinaca, ponajviše Petka. Mi realno da Petko nije ostao naslova ne bi ukusili i to je 1/1. Petkov utjecaj na momcad je nemjerljiv jer čovjek jednostavno sudjeluje u kreaciji, gradi igru, asistrira, lucidan je i nepredvidljiv. Mislim da bi njegov odlazak bio nenadoknadljiv, pogotovo ako Jakir ostane trener jer se cijela igra bazira na Petku i tek smo počeli nešto igrati od njegovog oporavka nakon ozljede. Mnogi drugi igraci su imali veliki utjecaj na momcad poput Olma, Majera, Ivanuseca, Orsica ali...u njihove kopacke skocio je netko drugi, zabijao je netko drugi ali sama igra nikad se nije bazirala na ni jednom igracu koliko na Petku. Ostanak Petka mora biti piroritet. Bit ce ovo podugacak post ali, problem je što nasa igra po nicem nije prepoznatljiva. Nit tezimo previse posjedu, pogotovo protim malo jacih protivnika koji su opet daleko kvalitetom iza nas, nit imamo jaku tranziciju po izgubljenoj lopti, nit igramo visoki presing, reposjed....znaći jučer pogledajte golove i s koliko smo igraca ulazili u zavrsnicu? s jako malo, svega 2-3 igraca i golovi su se zabijali s individualnom kvalitetom.Puno stvari treba popraviti, momcad treba ostati na okupu i treba je još dobrano pojačati sa par kvalitetnih igraca. Iskreno, da se mene pita momcad bi povjerio Bjelici iako ga nakon onog raskida i nisam simpatizirao nešto ali...tad se znalo doslovno što svaki igrac treba raditi, kakva mu uloga, jasno su bili vidljivi automatizmi za hnl, a onda i za europu, defanzivno smo bili jako dobro poslozeni....ali ponavljam ako se Zeko i Maric odluce za Jakira ja cu to podrzati i zelim mu sve najbolje u novoj sezoni. Imat cemo konacno prave duge pripreme i to treba iskoristiti na najbolji moguci nacin a pojacanja, barem veliku vecinu dovesti do početka 7mj da se ljudi uigraju za novu sezonu a ono jedno vanserijsko ostaviti za kraj roka kad ce se vidjeti gdje smo i šta smo.
  • don
    2.4k
    da je vodio klub prije 2-3 sezone sa svim tadašnjim igračima onda bih zazivao otkaz. Ovako, u ovakvoj sezoni gdje se dogodila praktički jedna smjena generacija, gdje sutra igraš važnu utakmicu a ljudi ti se bore za vlast u klubu, svi pričaju da će ti u klub ući partizanovac kojem su jedini cilj pare i moć, da nitko ne želi dobro sa te Barišicćeve strane Dinamu itditd... I ne može me nitko uvjeriti da to ne ostavlja traga na igračima, ostavlja itekako. I opet, u najlošijoj sezoni koja je jednostavno prema svim segmentima morala biti ta u kojoj ćemo izgubiti titulu (nikad lošiji ljetnji prijelazni rok, nikad veći odlazak kapitalaca, AEK koji ti je ubio psihu za sljedeca 2 mjeseca, onda užasan zimski prijelazni rok (koji je i Jakir vodio, ali je morao preuzeti tu funkciju koja nije njegova jer 'hvala Bogu' tadašnja sad već bivša vlast je smatrala da nam ne treba sportski direktor)) je uzeo duplu krunu pored nikad moćnijeg (koliko god to smiješno zvučalo) hajduka i nikad većeg ulaganja u taj klub, i nikad bolju Rijeku, koja je individualno skoro al pari sa Dinamom po meni.
    +10 nad Rijekom i +16 nad Hajdukom (na kraju bi se
    mogla i povećati bodovna razlika ali nebitno) kup, te solidan rezultat u europi. I sve to dok je radio pod ogromnim pritiskom, i javnosti, i kluba. Čim je osjetio neku podršku krenulo je i bolje i hrabrije s njegove strane.
    Plus jako važna stvar koja je malo spominjanja je ta da uz sve turbulencije koje su bile ove sezone, uz sve užasne rezultate je trebalo držati svlačionu zajedno, skupa bez da bude nekih svađa u istoj. I sam je rekao da je na kraju presudio momčadski duh. Znamo svi šta bude u svlačionicama u većini klubova nakon par loših rezultata i šta se upravo dešava hajduku.


    Ne znam.
  • Klenx
    4.5k
    Odluka o smjeni trenera koji je osvojio prvenstvo i kup, na ovako suveren, pa čak i rutiniran način izuzetno je kompleksna i mislim da će biti najveći izazov za vodstvo Kluba u narednom periodu.

    Osobno nisam, a sumnjam da ću ikad i biti fan Sergeja Jakirovića.
    Smatram da jednostavno ne može ispratiti Dinamove rezultatske zahtjeve u Europi koji su postavljeni zadnjih godina na vrlo visokom nivou. Vidim ga kao jednog od onih masu trenera koji su prošli kroz Dinamo u njegovoj povijesti, a koji na malo zajebanijem i vatrenijem euro gostovanju "nestanu" od straha i izgube sami od sebe jer ne znaju psihički pripremiti momčad, ustrtare se, prenesu to na momčad i onda sve to bude put u nepovrat. Nešto slično što se dogodilo u Solunu, i osobno uz sramoćenje od Ballkanija i obje utakmice s Plzenom to mi je glavni razlog zašto je u mojim očima i dalje "minus" kraj njegovog imena za trenera Dinama. Taj PAOK, pičkasti pristup, golovi koje si sami zabijamo nakon prekida i 5 komada mi se baš urezalo.

    S druge strane, čovjeku u svakom slučaju moramo skinuti kapu. U sezoni u kojoj je Dinamo bio masakriran sa svih strana, u internim ratovima, sa prijelaznim rokovima koje su diktirali stručnjaci poput Vlatke Peras i Dražena Miličevića uspio je na kraju stabilizirati ekipu nakon katastrofalnog ulaza u proljeće, dva puta uzeti pobjedu na Poljudu i Rujevici i osvojiti duplu krunu. Na kraju krajeva, ovih 10+ prvenstvenih pobjeda u nizu ne može biti slučajno.
    Odnos s svlačionicom mu ide u prilog, imam osjećaj da je s igračima u dobrim odnosima, više puta su stali iza njega i sigurno ga cijene. Među "običnim pukom" također je dosta popularan.

    Nadalje, nakon svega toga ako ideš na zamjenu trenera moraš imati spremno rješenje u vidu bombastičnog trenerskog imena. Trenerskog imena s pedigreom, sa iskustvom, sa znanjem i jakim stručnim stožerom koje može odmah nadvladati tu "rupu" koja bi nastala u prijelaznom razdoblju i koje bi odmah naišlo na odobravanje Dinamovog puka. U svakom suprotnom slučaju ispadaš smiješan i neozbiljan.

    Nikakvi Bišćani, Čačići, i slična reciklirana rješenja, niti nova koja bi se tek učila na Dinamu.
    Čak bi rekao niti Bjelica, koji nakon raspada svog stručnog stožera (Poms, Bule, Čavlina) više ni približno ne isporučuje reultate kao prije.

    Odluka o smjeni trenera nije samo pitanje trenutne forme, već uključuje analizu mnogih elemenata koji utječu na dugoročni uspjeh kluba. Uprava će morati balansirati između lojalnosti prema treneru koji je donio uspjeh u ovoj sezoni i potreba za budućim rezultatima i dugoročnom strategijom.

    "Profa" po tom pitanju i dalje nije stekao povjerenje kod mene, međutim ako se vodstvo Kluba odluči dati mu mandat i dalje, uz vodstvo prijelaznog roka od strane Marića (koji se apsolutno dokazao zasad) i Zajeca koji će raditi u interesu Dinama u cilju rješavanja balasta i proširivanja momčadi kvalitetnim igračima, a ne u interesu bacanja kajli onima koji su zaduženi za sportski sektor i punjenja vlastitih džepova to će biti apsolutno razumljivo. I apsolutno - zasluženo! U tom slučaju neka i Sergej iskopa malo više muda, postavi Dinamo na terenu kakav i treba biti (samopouzdan, samouvjeren) i ušutka moju postojeću skepsu prema njemu :grin:

    I vjerujem da će ovo pitanje biti riješeno u najkraćem roku, na bilo koju stranu, najkasnije do početka Eura.
  • don
    2.4k
    Nadalje, nakon svega toga ako ideš na zamjenu trenera moraš imati spremno rješenje u vidu bombastičnog trenerskog imena. Trenerskog imena s pedigreom, sa iskustvom, sa znanjem i jakim stručnim stožerom koje može odmah nadvladati tu "rupu" koja bi nastala u prijelaznom razdoblju i koje bi odmah naišlo na odobravanje Dinamovog puka. U svakom suprotnom slučaju ispadaš smiješan i neozbiljan.

    Nikakvi Bišćani, Čačići, i slična reciklirana rješenja, niti nova koja bi se tek učila na Dinamu.
    Čak bi rekao niti Bjelica, koji nakon raspada svog stručnog stožera (Poms, Bule, Čavlina) više ni približno ne isporučuje reultate kao prije.
    Klenx

    ogroman potpis. Ako će se dovesti neko bombastično trenersko ime - ja sam za otkaz. Ali koliko je realno da mi pronađemo takvog i tko će ti garantirat duplu krunu i LP?

    I onaj spomen u medijima da su htjeli Bišćana (??). Meni to ne graniči sa zdravim sportskim razumom i po meni pucanj samom sebi u glavu.
  • Captain America
    14.8k
    Na početku mandata pokušavali smo nešto sa visokim presingom ali vrlo brzo se odustalo od toga.Orc123

    Ovoga su se dotaknuli dečki s Tribine. Ne možemo mi igrati visoki pressing kad su i dalje glavne vedete Theo, Rile, Miško, Aki, Bati i Bruno. Od igrača u užoj rotaciju pressing mogu odraditi Pierre, Ogi, Sučić, Hoxha, Špikić, Kaneko i Kule. Ugl igrači koji su vodonoše, a naravno da ćeš igru podrediti nositeljima. Ako odu Bruno i Baturina, a dovedemo nekog poput Frigana ili Miereza, dovedemo desno krilo Oršinih kvaliteta i u veznoj liniji budu stalno dvojica od Roga, Kačavende, Šunjića ili takvog terijera i Sučića bi mogli gledati visoki presing.

    igra nam se svodi na individualnu kvalitetu pojedinacaOrc123

    Reko bi da ovo vrijedi za utakmice do ispadanja iz KL, a kasnije je ipak druga priča. Ljubo i Mateo su se dotaknuli toga u pretprošlom podcastu, a čini mi se i Bati u intervjuu za Sportske. Na zimskim pripremama se najviše radilo na fizičkoj spremi nakon groznih ljetnih priprema (što je potvrdio i Aki na pressici nakon Osijeka kada je rekao koliko su se moćno osjećali prije Lokomotive), a nakon ispadanja iz KL su došli do zraka i mogli uigravati nove taktičke zamisli.

    Mi realno da Petko nije ostao naslova ne bi ukusili i to je 1/1.Orc123

    Definitivno.

    Ostanak Petka mora biti piroritet.Orc123

    Definitivno.

    Iskreno, da se mene pita momcad bi povjerio Bjelici iako ga nakon onog raskida i nisam simpatizirao nešto ali...Orc123

    Baš je Bjelica imao individualnom kvalitetom najjači Dinamo u zadnjih dosta godina. Jesenski dio druge sezone su se zaredale pobjede na mišiće Tu dolazimo i do problema njegovog stožera koji se raspao nakon odlaska iz Osijeka.
  • Eduardo
    18k
    U ovom trenutku svoj stav o treneru neću ponavljati jer se nije promijenio niti malo, ali upućujem mu iskrenu čestitku i zahvalu za osvojenu duplu krunu. Kakva god bila odluka kluba o njegovom statusu u Dinamu želim mu sreću u nastavku karijere bio taj nastavak kod nas ili ne.
  • Direktor
    8
    Ako smijene Jakira mislim da onda već odavno imaju s nekim drugim trenerom dogovor, a to znači da je sva potpora bila sa figom u džepu i da se samo čekao kraj sezone bez obzira na rezultat.
    A dat mu otkaz nakon kaj dobije 11 tekmi za redom i uzme duplu krunu i nemat nekog spremnog mi se čini nelogičnim.
    Po meni nebu nikaj od toga, čovjek si hoće malo dat na važnosti nakon turbulentne sezone i ima pravo na to
  • Bosskovitz
    8.2k
    Ali koliko je realno da mi pronađemo takvog i tko će ti garantirat duplu krunu i LP?don

    Pa mislim da sada, kada rezultat više nije sekundaran nekim drugim i tuđim interesima, to nije toliko nerealno. Dinamo je atraktivno radno mjesto za trenera: imaš dobru momčad, solidan budžet, odličnu atmosferu oko kluba, jednu od najboljih škola nogometa na svijetu, čekamo Real ali izvjesno garantiranih 8 utakmica EL ili LP, prvenstvo u kojem si favorit, nismo puni ko brod ali sigurno možemo dobro platiti kvalitetnog trenera (računajte da mi samo na Drmića još uvijek trošimo milijun eura godišnje), uvjeti za treninge su dobri, SD je proaktivan... da ne kažem da generalno Zagreb jako dobro kotira u kontekstu privatnog života i obitelji, što isto nije zanemarivo u odluci gdje ćeš ići raditi, pogotovo kad računaš da ćeš se zadržati par godina.
  • Mr Anderson
    5.8k
    Meni je smiješno čitati da mi pobjeđujemo samo na individualnu kvalitetu bez plana igre i taktičkih zamisli trenera. Stvarno se zapitam kaj ljudi gledaju kud gledaju dok je utakmica. OK, shvaćam na stadionu se teško uvijek koncentrirat na igru, zato uvijek obavezno pogledam snimku utakmice jer me baš zanimaju takve stvari. Jakirović je preuzeo ekipu u teškoj situaciji, nakon odlaska tri glavna igrača i s kaosom u upravi. Pokušavao je sve, ekipa se mučila, isprobavao je razne taktičke varijante dok nije došao do željenog rezultata. Dobio je glavne konkurente po dva puta u gostima i to je njegovo. Ispada da je uvijek samo trener kriv kad se gubi, a kad se pobjeđuje to je samo radi igrača. Ajde, boga ti dosta više s tim pizdarijama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.