• dinamozivivjecno
    1.6k
    Jucer po meni jedno od najjacih navijanja ove sezone, jedino bi mi mozda ispred ove tekme bilo navijanje na tekmama protiv Paoka i protiv Gorice na pocetku polusezone.
  • NitkoBitan
    12.9k
    sve samo ne grke. Ne vjerujem u osvetu protiv Grčkih klubova, Dinamo i hrvatski klubovi su imali već dovoljno šansi da se osvete žgadiji pa nisuDrawTube

    Ja bi volio izvuc ciganiju, al pod uvjetom da uzvrat igramo doma.
  • Gradinamo
    37

    Ako se smijem uključiti... Čini mi se da je ovdje pogrešna premisa, ili - ili, odnosno jednu krivu praksu objavljivanja pogrešnih brojki zamjenjujemo drugom istom takvom praksom i što smo dobili?! Tako netko može reći zašto se ne objavljuje sredina između broja očitanih i broja prodanih ulaznica za pojedinu utakmicu?! I gdje smo onda, na procjeni. Rješenje je jedino unaprijediti broj očitavanje u narednoj sezoni, a ne objavljivati pogrešne brojke (ma koje), a posebice ne pravdati to time da nam broj prodanih ide više u prilog (bez obzira na to što je on možda točniji jer te ulaznice stvarno jesu prodane, ali ne znači da su svi baš toga trenutka na stadionu). Rješenja oko godišnjaka koji ne dolaze redovito na utakmice već su ponuđena pa ne bih previše o tom, ali bih predložio da se možda uvede informatička (online) potvrda dolaska godišnjaka najkasnije npr. 2-3 dana prije utakmice, nakon čega bi, ako nije potvrđen dolazak, karta išla u slobodnu prodaju. Naravno, ni to ne bi 100% rješavalo dolazak tih pojedinaca, ali kada bi se uvela neka kvota od npr. 75% dolazaka u sezoni kao preduvjet kupnje godišnje i sljedeće sezone, možda bi se ljude potaknulo da češće koriste svoja, ipak plaćena, prava.
  • The Undertaker
    4.3k
    Kako će te nekom tko se bavi pitanjima sigurnosti objasniti da klub ne zna točno tko sve ulazi na stadion odnosno da zna ( i indirektno priznaje) da ljudi ulaze u stadion mimo brojača a moguće onda i mimo pregleda?
  • Jurki
    9.1k
    da ljudi ulaze u stadion mimo brojača a moguće onda i mimo pregleda?The Undertaker

    Ako netko uđe mimo brojaca to ne znaci da nije pregledan. Mores prejti mimo brojaca ali mimo redara jako tesko. Nek me neko demantira ako je to izvedivo.
    Brojaci su stari i vec godinama ne rade, to nije nova stvar.
    Ulagati bilokaj u postojeci stadion je po meni cisto bacanje novaca. Uvijek se bu neko zgural i to je tak.
    Meni je realnije da se objavljuju brojke prodanih ulaznica koji je blizi istini nego onih koji su ocitani.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Odličan turnir jučer, mala pokupila 5, 6 potpisa, slikali se sa svima živima, Boban je na terenu ostao slikati se i potpisivati 20 minuta, jako je bio strpljiv. :)
    Gledaš legende i navijače na Klinčeku, a stol pokraj sjedi predsjednik Dinama. Igrači, bivši igrači, članovi uprave i skupštine, predsjednik, navijači, svi smo kao jedna velika obitelj, ljudi pričaju međusobno kao da su svi frendovi odvajkada, svi nasmiješeni, dobra vibra, atmosfera..

    I dalje nestvarne scene, i dalje čekam da me netko probudi.

    To je Dinamo.
  • mali M
    3.6k
    Ma filozofiramo, treba uvest ručne čitače i bok. Išlo bi i brže i bilo bi točnije.. ovo većina na kentaure ostalo mimo kentaura sa zdrapljanom kartom nemre dalje.. Ručni čitači nisu ulaganje od 100 tisuća eura nego pričamo o nekoliko tisuća eura... I da mogu očitati sa mobitela isto pa si i "ekološki osvješten"...
  • NORTE
    9.5k
    S obzirom da ti je Deda već objasnio ali si uporan, daj mi objasni zašto između dva netočna broja, ali približna stvarnom broju ljudi, ti želiš da prikazujemo onaj manji, a ne onaj veći?

    Zanima me konkretan razlog, ne neko treće rješenje jer ga trenutno nema: možemo prikazivati broj očitanih ulaznica koji je nešto manji od stvarnog broja ljudi na stadionu i broj izdanih ulaznica koji je nešto veći od stvarnog broja ljudi na stadionu: zašto želiš manji, a ne veći?
    Bosskovitz
    Evo odgovaram ti na postavljena pitanja.

    Prikazujte onaj broj koji ste i do sada, broj ljudi koji su se evidentirali kroz kentaure, to je i poanta brojanja gledatelja.
    Papastumf je napisao da posjeta nije onakva kakvu si mi zbrojimo u glavi, dakle točnije je objaviti brojku skeniranih.

    Ako vam je draže u javnost plasirati brojku koja uključuje i one koji na stadionu bili nisu, onda super.
    Ta brojka ide u službeni zapisnik Hns-a, a dinamo nije i ne treba biti (jedini) klub koji to radi.

    Moramo li biti jedini klub u ligi koji umjesto evidentiranih gledatelja objavljuje zbroj godišnjih i jednokratnih?
    Je li to normalno, ispravno i gospodski?

    Osijek u par navrata rasprodao stadion od 13.005 mjesta, a službena posjeta je bila 11 ili 12 tisuća.

    Uzet ću za primjer i Hajduk jer znam da imaju oko 20 tisuća pretplata, zamislite da svaku tekmu objave da imaju 25 tisuća ljudi na stadionu, a npr. prošlu tekmu su imali 12 tisuća.
  • scooniepenn
    2k
    Kolega, ne znam za vas, ali kao vlasnik godišnje za zapadnu tribinu mogu ti reći da 95% utakmica ove sezone nisam ulazio skenirajući karte kroz kentaure, već su fizičke osobe to činile s ručnim čitačima. Evo da se uključim u ovu raspravu gdje ti inzistiraš na nečemu što ne odgovara stanju stvari. Uzmimo da se određeni broj ljudi s kupljenim ulaznicama nije pojavio na utakmici, no što ćemo s djecom ispod 12 godina koja ulaze bez ulaznice? Gdje su oni evidentirani?
  • NORTE
    9.5k
    Uzmimo da se određeni broj ljudi s kupljenim ulaznicama nije pojavio na utakmici, no što ćemo s djecom ispod 12 godina koja ulaze bez ulaznice? Gdje su oni evidentirani?scooniepenn
    Ručni čitač je ista stvar kao kentaur, bitno je da ti je ulaznica skenirana.
    Djeca su druga priča van ove jednadžbe.

    To što dosta godišnjaka ne dolazi je drugi problem kojim se također treba pozabavit i nadam se da u klubu imaju ideje.
    Sad smo na sjeveru imali situaciju da fali ljudi za dić koreografiju, a tribina je rasprodana.
  • scooniepenn
    2k
    Djeca moraju biti dio jednadžbe jer ih ima dosta na zapadu i podosta kompenziraju nedolazeće godišnjake. Ne naravno u potpunosti, ali ako ćemo biti legalisti što ti pokušavaš onda je to stvar koja se ne može zanemarivati.

    Ovaj dio za nedolazak godišnjaka i model potvrde dolaska na pojedinu utakmicu, kako bi se te ulaznice mogle staviti u prodaju, je meni potpuno OK i podržavam ga.
  • DrawTube
    3.2k
    Nije li ono deda otprilike evidentirao godišnjake i da ih je onomad na Gorici I Varaždinu bilo 70%?
  • miro
    3.3k
    A kako to klinci ulaze bez ulaznica? Moj najstariji ima godišnju, a ostalima uzmem karte za SVAKU tekmu na koju idemo
  • cico
    9
    Kaj sam ja jedini lud koji za klinku kupuje kartu za svaku tekmu? Da budem iskren, nisam posebno provjeravao (jer karte kupujem online, a tamo nema opcije "klinac"). Postoje kakva pravila za klince?
  • Mali Zeus
    10.3k
    Prvi put čujem da djeca ulaze bez ulaznice.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.