• Nino Bule
    11.3k
    Nitko ne porice da je bjelica dosao do svojih para znanjem i radom, nije on kruno jurcic ili ante cacic koji su karijeru izgradili na tome da su mamicevi poltroni. Pricanja protiv mamica nitko nije zazivao iako bi ih volili ali to nije mjerilo po kome je neko u ovom trenutku prihvatljiv ili nije, to da mu novinari potenciraju spominjanje mamica je isto jako upitno, covjeku su puna usta cetnika konstantno. Zasto to radi, ne znam. Sumnjam da se kurva buduci da mu nije potreban mamic da bi imao dobru karijeru, sto nas navodi na to da on stvarno misli ono sto govori o mamicu i izuzetno cijeni grobara naseg kluba i zbog toga potpuno opravdano ga je zvat bilo kako pa i seljacinom.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ako je Bjelica seljačina onda stvarno ne znam sta su Cacic, Ivankovic, Jurcic, Jurcevic i ostali beskicmenjaci koji je ovaj brutalno ili vrijedo/ jebo majku i slicno pa su se uvijek vracali u Dinamo unatoc tome. Najveca pobjeda Bjelice i igraca je ta da su dokazali da se bez fizicke prisutnosti štakora koji se skriva u BiH moze napravit jako dobar rezultat i vratit kakva/takva atmosfera. Da postoji barem koji normalan novinar povukla bi se paralela sa prijasnjim stanjem u Dinamu i oko Dinama i sadasnjim stanjem oko Dinama. Da postoji i jedan covjek sa obrazom u nasem nogometu, on bi ukazao na cinjenicu da je, gle čudom, nakon sta je dosao normalan trener koji ima svoje JA za razliku od gore navedenih, i sa povratkom Grupe na tribine napokon Dinamo uspio ostvarit nekakav znacajan rezultat u Europi nakon toliko godina. Prvenstveno su za to zasluzni Bjelica, igraci i BBB. Tako da je malo neozbiljno Bjelici predbacivat bilo kakve izjave o Glavonji a pritom se ne prisjecat vrhunskog rada i ponasanja opet gore navedenih "domacih strucnjaka"

    Novinarima fali Glavonja, jer u ovom nasem sjebanom drustvu i mentalitetu Mamic je taj koji donosi klikove i prodane primjerke novina i zato se stalno potencira njegova uloga u klubu. I na kraju krajeva, covjek ima uvjerljivo najbolji rezultat u Dinamu pa vjerojatno od osamostaljenja. Ne govorim o dojmu ili odnosu sa navijacima vec iskljucivo o rezultatu( prezimljavanje u Europi, ravnopravna igra u LP i 5 bodova).
  • Kwedi
    3.8k
    Nemojmo s druge strane idealizirati i neke stvari umanjivati.
    Da, Bjelica ima mir. Ali netko mu isplaćuje plaću. Netko je iznad njega u klubu. Njegov posao je vezan uz travnjak.
    Razlika je jedino što su on i igrači najvidljiviji.

    Klub je isti danas kao i prije 6.6.2018.
    Jedino nema pressica utorkom i trener je ostao duže u klubu od uobičajenih rokova trajanja.

    A rezultat? Nekad se jednostavno moralo poklopiti, ne treba zaboraviti kako je Dinamo prije godinu i pol financijski išao na sve ili ništa (5-6 milijuna uloženo, a pol godine prije rekordan minus jer se nije osvojila titula i Skenderbeu se desio). Kockalo se do kraja i digli su jackpot.
  • Crusades1986
    9.5k
    Naravno, nisam ni ja rekao da je on idealan. Samo mislim da postoji puno vise ljudi i njihovih izjava i stavova o/prema Mamicu, strucnosti, rada, rezultata oko kojih bi se trebale vodit ovakve i ovolike rasprave.
  • Kwedi
    3.8k
    Definitivno
  • marcio amoroso
    31.9k

    A dobro, uložilo se 10 milijuna a zaradilo 35.
    Naravno da je i 10 puno u usporedbi sa prijašnjim godinama ali nije se baš išlo all in jer je se već pd transfera napravio plus od 25 milijuna.
  • Dudu
    2.6k
    Najbolji klubovi desetljeca prema Uefi. Definitivno smo kraljevi kvalifikacija, dosta slabije u grupama :D

    nf9ozti9p0e9ywvj.jpg
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Klub je isti danas kao i prije 6.6.2018.
    Jedino nema pressica utorkom i trener je ostao duže u klubu od uobičajenih rokova trajanja.
    Kwedi

    Jedino? Pitanje je kada bi i da li bi ikada i bilo otpora Mamiću da nije bilo presica utorkom i naprasnih smjena trenera. 2 od 3 prijelomne točke koje su izazvale bunt među Boysima bile su smjene trenera (Kuže i Zajec), a treća je dovođenje Hrgovića, za koju iz ove perspektive sad ni nisam siguran koliko je reakcija sjevera bila opravdana. I mi navijači smo skloni naknadnom pametovanju i stvaranju mitova pa tako ispada da je mamićeva agencija bila ključni problem u cijeloj priči što nije do kraja istina. To je bio samo jedan od uzroka. Da nije bilo javnog sramoćenja kluba, presica i alibi smjena trenera i tjeranja i rasprodaje igrača pitanje je bi li se ikada zahuktalo i da li bi se ikad stvorila kritična masa za tjeranje Mamića.

    Klub danas sigurno nije isti kao i prije 6.6.2018. Samo što se neke rane zaliječit mogu samo temeljitom promjenom i stari dugovi moraju biti naplaćeni. A drugi par rukava je što navijači neke stvari ne vide realno i toliko su umovi zatrovani da svako spominjanje tog debila osjete kao nož u prsa. Što je i ok.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Želim reći da si ja kao navijač sa 37 godina staža mogu priuštiti 10 godina bojkotiranja i njurganja. Koji igrač ili trener si to može priuštiti, a da si pritom ne uništi karijeru?Mali dioničar

    Ovo je realno i objektivno razmišljanje. Samo što zna ispast veliko zlo kada se među navijačima ono duboko ukorijeni. Navijači su na onom drugom spektru viđenja kluba, idealističkom i ekstremnom. Kao što avion mora imati dva krila tako i svaki klub mora imat i ekstremnije krilo, navijače koji razmišljaju idealistički da ne potonemo i izgubimo se u pravdanju svake pizdarije racionaliziranjem iz perspektive pojedinca. Bjelica je dobar trener, evidentno i dobar psiholog i profesionalac i on je kao takav dobar za klub. Loše je za klub kada onaj koji iz ljubavi odvaja od svojih usta za taj klub banalizira stvari koje mu štete pa stvari gleda iz kuta pojedinca. Tako se pravda Bjelicu jer eto, ima on svoje gazde, to mu je kruh, pa se pravda igrače, zaposlenike jer eto, da si ne sjebu karijeru i poslove. A zašto Bjelica, ili neki igrači i zaposlenici za te pare za koje su plaćeni ne paze na to da poštuju i onoga kome taj dres predstavlja puno više od njihovih karijera i redovnih plaća? Ko je bitniji u toj priči za klub? Profesionalci koji su tu dok im ugovor ne istekne ili oni koji ga prate od kolijevke do groba?
    Nije Mamić poslodavac Bjelici, njemu je poslodavac klub koji ga plaća. Klub plaća trenera, klub plaća igrače. klub plaća zaposlenike. A navijači bi trebali pravdati njihovu sebičnost, neznanje i nezainteresiranost oko ovakvih stvari i izjava? Za račun njih i za račun ljudi kojima je ovaj klub prije svega posao i interes, i to na štetu nas koji Dinamo pratimo iz ljubavi.

    Možda stvari ovako kako si napisao funkcioniraju u stvarnom svijetu, na kraju krajeva očito da i Bjelica tako razmišlja kao i svaki profesionalac sa strane. Samo što je ovo nogometni klub i za tisuće ljudi bitna stavka u životu, nije firma.
  • Crusades1986
    9.5k
    Isto misljenje kao sto i ja imam. Po meni, on da se toliko nije medijski eksponirao sa seljackim i vulgarnim pressicama, pitanje je da li bi njegov rad dosao pod povecalo i kritiku navijaca (prvenstveno i iskljucivo BBB), a onda kad su oni pokrenuli lavinu da li bi se drzava i njene institucije zainteresirale za njega i njegovo poslovanje sa agencijom. Da je bio u sjeni i probao se ponasat kao funkcioner nekog kluba a ne kao narodni zabavljac i zadnja seljacina, mozda bi danas ponosno sjedio na svome tronu.
  • deda
    27.4k
    Dominik Livaković je po vrijednosti na TMu 36. golman svijeta. :clap:
  • Mali dioničar
    14k
    Tako se pravda Bjelicu jer eto, ima on svoje gazde, to mu je kruh, pa se pravda igrače, zaposlenike jer eto, da si ne sjebu karijeru i poslove.Tradicija bunta

    Uopće ne pričam o karijeri kao novcu nego karijeri kao pozivu. Bjelica bi možda ovakav ugovor imao i u nekom drugom klubu, ali je Dinamu imao priliku napraviti:

    1. Povijesni iskorak za klub - to je i napravio.
    2. Doći na mapu poželjnih trenera jer je napravio rezultat “against the odds”.

    To je rezultiralo činjenicom da je predavao na Barceloninom innovation hubu što je fina referenca.

    Dakle, govorim samo o izazovu kao takvom. Izazovu za situiranog čovjeka. Jednom Bjelici sigurno nije egzistencijalno bitno trenirati Dinamo, ali mu je bitno zbog reference treniranja najjačeg hrvatskog kluba i vlastite ambicije.

    I ono što sam htio reći je da takvih šansi neće imati 10 jer nije Kruno Jurčić.

    Znači rezon mu je bio “mogu biti trener Dinama sada uz rizik da me proglase Mamićevim potrčkom” ili se možda Mamića makne za 10 godina pa će možda biti neki novi gazda kluba koji će me pozvati na mjesto trenera Dinama. I možda ću biti živ i zdrav pa to doživjeti. Pojednostavljeno, bilo mu je za odlučiti da li želi biti trener Dinama sad ili nikad.
    On definitivno nije trener Dinama jer “navija za Dinamo od malih nogu”, definitivno čak ni ne njeguje stil igre koji se meni osobno svidja, ali mu definitivno skidam kapu kao osobi koja je cijeloj javnosti pokazala da Dinamu za rezultat treba Trener, a ne Mešetar.
  • Mali dioničar
    14k
    tako ispada da je mamićeva agencija bila ključni problem u cijeloj priči što nije do kraja istina. To je bio samo jedan od uzroka.Tradicija bunta

    Što se mene tiče Mamićeva agencija je i te kakav problem i radi se o višestrukom sukobu interesa.

    Ne radi se samo o financijskom sukobu i interesa nego i o sukobu interesa pri postizanju rezultata nogometnog kluba kao takvog.

    Financijskim rječnikom Mamić je i fond manager i broker istog tog fonda. Kao fond manageru mu je u interesu da fond (Dinamo) bude stabilan i ajmo reći da je tu poduzeo sve institucionalne i vaninstitucionalne metode za postizanje tog cilja.

    Kao brokeru u interesu mu je da njegov fond koji mu je ujedno i klijent ( Dinamo) non-stop i bez prestanka trguje. Njega ne zanima da igrači imaju kontinuitet u klubu niti da momčad raste. Igrače kojima su ugovori isticali za 3-5 godina prodavalo se samo tako. Jer je čovjek u duši broker i jer želi svoju proviziju. To je u direktnom sukobu sa postizanjem adekvatnih rezultata jer je sastavni dio rezultata kontinuitet u sastavu i sustavu igre. To nije ostavilo posljedice u HNL-u, ali je itekako osramotilo klub u Europi. Tu se ispoljava njegova brokerska duša koja mu ipak govori da mu se jebe za klijenta (Dinamo) ako on može napraviti dobar deal s kojim se može kurčit.

    Taj dio suioba interesa nije dovoljno naglašen, a tu se jednostavno radi o logici nogometne igre. Nije Ferguson s Utdom osvojio sve živo zbog toga jer je uzimao prvi pick na nogometnom draftu nego zato jer je kičmu momčadi čuvao i svako malo ju začinio igračem koji mu fali.

    Najbolje od svega je da sam Zdravko to i te kako razumije jer je Dinamo itekako imao solidan period bez prodaje igrača kad se igralo dobro i ostavljalo solidan dojam u Europi, a to je bilo u periodu kad mu je brat bio trener.

    Zato ga toliko i jebe reprezentacija i zato se svadjao sa svima ne bi li ubacio Ademija, Ćorića, Antolića ili Benkovića u reprezentaciju. Reprezentacija je najbolji dokaz koliko je bitan kontinuitet momčadi jer oni toliko dugo igraju zajedno da uopće ne bilo bilo nepravedno da je Čačić s tom momčadi bio prvak Europe ili Dalić prvak svijeta.

    Pressice su posljedica toga - stalno želi trgovati i kad treba i kad ne treba kako bi uzeo nešto za sebe i kako bi isti ovi novinari koji danas Bjelicu, sutra Gvardiola, preksutra nekog sasvim sedmog servilno pitali što misle o Mamiću jer su i novinari i on jedni drugima potrebni.
  • Dudu
    2.6k


    Zasluzuje on i vise, nema puno boljih golmana na trzistu, po meni je u top 20-25..
  • BluePhone67
    3.2k
    6lo6vc7nqafy3faf.jpg

    Sn 29.12.2019
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.