• Nolifer
    6.5k
    Ne vidim ni neke afere s namještenim poslovima, ni sifone za 100 puta veću cijenu od nabavne, ni besmislenih milijun stupića i zastava po gradu, ni malverzacije poput onih oko adventa, ni neku krađu i preplaćivanje velikih projekata. Ne kažem da nema uopće jer nit sam u tom sustavu nit poslujem s gradom, ali siguran sam da nema ni približno na razini na kojoj je postojalo za vrijeme Bandića.Bosskovitz

    Kako naivno ko francuska sobarica, sorry na izrazu.

    Ali znači potvrdio sam tezu svoju kad si napisao da ne vidiš, jer ipak toga ima i tu, samo se ne želi očito o tome pisati.

    Niko nije pošten, a ni transparentan..S vremenom će sve izaći na vidjelo.

    Netko vidi sada, netko ne vidi, a netko je zapeo u prošlosti i svi su mu krivi.

    Vrijeme će pokazati da i ovaj ima zmazane prste i nisu baš čiste...
  • deda
    27.5k
    Blago meni u Bjelovaru. Hrebak dela i ima 70% glasova. :cool:
  • nemapredaje
    1.9k


    Imali smo i mi jednog koji je delao i imao blizu 70% na izborima
  • kibic
    991
    :rofl: :clap:
  • deda
    27.5k
    Dobra, dobra. :lol:
  • mali M
    3.3k
    Nema smisla ova rasprava jer o prometnoj struci raspravljamo mi koji s tom strukom nemamo vezeBosskovitz
    Ovo nema veze s vezom, zašto onda komentiraš stadion, zašto komentiraš politiku, zašto komentiraš ekologiju.. Samo ukazujem da imamo pravo komentirati, zašto ne. Nama nagrđuje prostor.
    Mogu samo ponoviti pitanje na koje ne uspjevamo dobiti odgovor: u čemu je problem s ovim kružnim tokom i zašto je on "sramota za struku"?Bosskovitz
    Onda ne čitaš.. već sam ti 10 puta napisao... Jednako zašto bi i "plavi vulkan" bio problem i sramota za struku...
    Ne vidim ni neke afere s namještenim poslovima, ni sifone za 100 puta veću cijenu od nabavne, ni besmislenih milijun stupića i zastava po gradu, ni malverzacije poput onih oko adventa, ni neku krađu i preplaćivanje velikih projekata.Bosskovitz
    Zbilja?!?! :lol: Doslovno za sve ovo boldano su već završili u novinama a nisu još ni petinu Bandićevih godina vladanja dosegli... Al okej, nećemo se složiti...
    zona bi trebala organizirati navečer ovako sučeljavanjeDoktor Kunić
    Ma malo koga cijenim kao Bossa ovdje na forumu, samo se razilazimo u mišljenjima baš u puno stvari :rofl: . Ja volim pozivati na logiku, on na mrtvo slovo na papiru ma koliko "mrtvo" bilo. Ideološki se nećemo nikada složiti jer bi za to morao prihvatiti metafiziku, a u Wikipediji i enciklopedija Britanici nema dokaza o tome... Šalim se Boss, nećemo u te vode opet!!! :rofl:
  • Bosskovitz
    7.3k
    Onda ne čitaš.. već sam ti 10 puta napisao... Jednako zašto bi i "plavi vulkan" bio problem i sramota za struku...mali M

    Ajde molim te napiši mi onda jedanaesti put jer evo prolazim kroz tvoje komentare i ne vidim da si i jednom napisao. Napisao si da je loše, nenormalno i nelogično, ali ni jednom nisi napisao zašto je to loše. Što je to toliko pogrešno s tim kružnim tokom, a bilo bi bolje da su napravili onako kako ti misliš? Pogotovo zato što nema tu ničeg ideološkog, troškovno različitog ili bilo kako drugo interesnog da bi se izbjegavao krug, a radila elipsa.

    Jer, opet ponavljam, ne vidim po čemu je ta elipsa toliko lošija od savršene kružnice da mi zaista o tome raspravljamo :D

    Zbilja?!?! :lol: Doslovno za sve ovo boldano su već završili u novinama a nisu još ni petinu Bandićevih godina vladanja doseglimali M

    Mogu ja tebe staviti u novine da te objave sutra, kakve to veze ima? Najveća afera s namještenim poslovima je bila kad su "namjestili" da se drveće kupi od firme u 100% gradskom vlasništvu, a ne od neke firme u Belgiji. Koji su to milijuni zastava po gradu i malverzacije poput Bandićevog adventa gdje se davalo par velikih mutikaša najbolje lokacije za budzašto da bi ih oni davali u skupi podnajam, a onda ih se još sufinanciralo? Preplaćivanje velikih projekata - kojih to? Bandić je samo za žičaru potrošio 60 milijuna eura više u odnosu na originalno najavljenu cijenu, znaš li kaj je 60 milijuna eura? Samo jedan projekt? Nemoj opet izbjeći odgovor na pitanja koja si sam zakuhao, smiješ se i prozivaš pa onda i odgovori na ovo gore. Jer gurati tezu kako rade sve kao i Bandić za ni petinu njegovih godina vladanja je ozbiljna optužba.

    Može im se prigovoriti svašta, i da su spori, i da nisu dovoljno transparentni, i da neke stvari rade loše, ali reći da su isti ili još i gori od Bandića, koji je grad ostavio na rubu bankrota, s repovima koji će se vući još više od desetljeća (a neki ugovori su i dulji od toga) i koji je vlast shvaćao isključivo kao metodu bogaćenja sebe i sebi bliskih ljudi - to nije ništa drugo nego maliciozna izmišljotina. Jebemti, Rudi je spavao na Fendi prekrivaču koji košta više nego sve kaj Tomašević nosi na sebi (što i nije najpohvalnije za Tomaševića također, ali ajde).
  • mali M
    3.3k
    , tako će nadam se odletiti i ovi isprdci koji brane Bandića i HDZ i još govore da su ovi sad iz Možemo gori u krađi od njih.duksy
    kao prvo ne vređaj, mora ti se reć kao i svima ostalima koji ne shvaćate da kritika jednog ne znači podrška drugom. HDZ- lopovčuge, Bandić-lopovčina, Možemo- nesposobne ideološke lopovčine. Srami se ti sa svojim isprdcima.. Ako neznaš normalno komunicirat i sudjelovat u raspravi onda nemoj vrijeđat i ne poštivat bar osnovna pravila foruma.

    Neću ti ponavljat jedanajsti put jer se praviš blesav. Već sam ti na nekoliko tema napisao da se praviš blesaviji nego što jesi, a znam da si jako analitičan i zapažaš jako dobro stvari.. Sam si rekao nema smisla voditi križarske ratove radi kružng toka.. više ne gubim vrijeme na tu temu.
    nemoj opet izbjeći odgovor na pitanja koja si sam zakuhaoBosskovitz
    odgovorit ću ti na ona pitanja koja sam boldao, jer smatram da Bandić je krao sa adventom, da je žičara epska krađa, tako da mi nemoj implementirati stvari koje nisam rekao. Isto tako smatram da su ovi na jednakom putu kao i Bandić u svojih prvih 3 godine mandata. Namještanje poslova u holdingu, postavljanje donatora na vodeće funkcije bolnica i ta sva imenovanja bez javnog natječaja kako je obećao, nastavljanje mutnih poslova sa Viatorom i Pripuzom, lgbtžšklč zastave koje su se viorile na trgu godinu dana.. Ma neda mi se.. ovo sam iz glave izvlačio, da mi se da guglat bi ti napisao još brdo. I da se razumijemo, Bandić je bio veći lopov od njih, ali to nikako i nikada nesmije biti argument za nečiji lopovluk i nesposobnost!! nikada!! Jel bi istrpio Zajecu da počne krasti i uništavat Dinamo kao Mamić, ali u manjem omjeru?
  • Bosskovitz
    7.3k
    Neću ti ponavljat jedanajsti put jer se praviš blesav.mali M

    Ali nisi. Ne pravim se blesav, govoriš da je loše ali ne znaš odgovoriti zašto je loše. je li toliko teško odgovoriti na tako jednostavno pitanje?

    Ako opet izbjegneš odgovoriti na njega, bilo da ignoriraš, odgovoriš nešto treće ili opet napišeš "već sam ti odgovorio" iako nisi, to će biti pokazatelj da nemaš nikakav argument iza svoje teze i da kritiziraš samo da bi kritizirao. Nije to vođenje nikakvih križarskih ratova: ti si započeo raspravu s tezom da je taj kružni tok sramota za struku, valjda postoji razlog zašto to misliš.

    Namještanje poslova u holdingu, postavljanje donatora na vodeće funkcije bolnicamali M

    Ništa protuzakonito. Ne sviđa mi se, nije transparentno, ali ne radi se ni o čemu protuzakonitom, tek moralno upitnom.

    ta sva imenovanja bez javnog natječajamali M

    Javni natječaj nije potreban. Jednostavno. Može se to tebi ili meni ne sviđati, ali to nije protuzakonito niti je afera. Nemojmo miješati stvari jer onda izvlačimo pogrešne zaključke.

    nastavljanje mutnih poslova sa Viatorom i Pripuzommali M

    Haha, to si je sam kriv jer je tupio o tom Pripuzu, a Pripuz je u svojim dilovima došao do toga da ne možeš preko noći surađivati s njim jer nema nikog drugog tko to radi. Politički idiotizam Tomislava Tomaševića, ali nikakva afera.

    lgbtžšklč zastave koje su se viorile na trgu godinu dana..mali M

    Gdje je tu afera? Nisam ja pričao o tome kakve se zastave vijore na trgu, nego o tisućama zastava koje je Bandić postavio po banderama diljem Zagreba i potpisao milijunski ugovor o njihovom održavanju. Samo u Vukovarskoj je 1.512 zastava koje se mijenjaju dvaput godišnje. A gdje su stupići za milijun eura preplaćeni dvaput, sifoni za 44.000 kuna po komadu... o tome govorim, o javnom novcu, ne o LGBT ili Hod za život zastavama - to je ideologija.

    Bandić je bio veći lopov od njihmali M

    Sama ova rečenica pretpostavlja da su i jedni i drugi lopovi, ali je Bandić veći lopov. A ne vidim što su oni to ukrali, a ne vidiš ni ti nego nabrajaš političke afere i ono što niti nisu afere.
  • mali M
    3.3k

    Netko je napravio besmisleni posao jer je samo trebao spustiti desnu cestu u raskršće i tamo napraviti kružni tok. Nepotrebno glupo nagrđivanje i prometno loše izvedenomali M
    Ja neznam što više od ovoga ti trebaš? Infrastrukturnu projekciju budućih projekcija razvoja naseljavanja Jaruna i popratnih sadržaja? Pa napisao sam ti da se ne radi od smislenosti kružnog toga, nego kako je izveden. Ja neznam što ti želiš drugo da ti kažem osim što mlatiš ko Mujo u prazno.
    Ostalo vidim da tebi ništa nije lopovluk, niti pogodovanje pri zapošljavanju, niti namještanja ugovora, masovno financiranje lijevih medija i udruga i uskraćivanje svega sugrađanima suportnih ideoloških stavova. Tebi je to sve u redu? I opet kažem, ovo nisu svi moji argumentu samo iz glave malo pucam.. Za zastave sam te krivo shvatio, mea culpa.. ali i tu je pokazana nejdenakost prema svim sugrađanima našeg grada...
    Sama ova rečenica pretpostavlja da su i jedni i drugi lopovi, ali je Bandić veći lopov.Bosskovitz
    da, dobro si to i pronicljivo primjetio... :roll:
    A ne vidim što su oni to ukraliBosskovitz
    oh, well... čudo je kako mogu ljudi zbog ideologije ne osuditi ništa samo da se nebi morali suočiti sa činjenicama...
  • masacusec
    3k
    Hejterima možemovaca jest primarni argument njihov pokus na lgbt pokret i vječito stavljanje tog pokreta u fokus svojega djelovanja. I ok, priznajem, i mene to smeta kao koliko toliko normalnu osobu s, neću reći konzervativnim stajalištima, već s konvencionalnim stavovima koji zapravo proizlaze iz osnovnih prirodnih zakonitosti i postulata.
    No, isto tako, opetovano isticanje da su neki veliki lopovi mi je nonsens, jer budimo realni, nisu se nakrali (niti su podizani neki veliki sudski procesi protiv njih) za razliku od prijašnje vladajuće garniture u Gradu.
  • Nolifer
    6.5k
    A budimo realni, zašto nebi bio nonsens, oni su kao pošteni i transparentni i nisu lopovi, priče za malu djecu!

    A to sve lijepo piše i u ovom članku. Razlika je u ''transparentnosti'' hoće li se primjetiti ili neće.

    Vrlo jednostavno zapravo...

    https://www.liberal.hr/mozemo-nije-suprotnost-hdz-u-nego-konkurencija-829
  • masacusec
    3k
    Imam feeling da kad sam društvu hardcore desnicara, da mi daju stigmu ljevicara...Isto tako, kad sam u krugu ljevičara, nazivaju me ustašom.
    Ono kaj želim reći, nije sve crno ni bijelo....Ne podnosim ekstremna i zadrta uvjerenja...Treba pronaći balans jedne i druge ideologije....pa čak bih se usudio reći da preferiram modernu urbanu desnicu, ak ona uopće postoji.

    Ova je tema nepresušan izvor neprekidnog filozofiranja... i dalje bi se tri dana i tri noći!
  • Bosskovitz
    7.3k
    Ja neznam što više od ovoga ti trebaš?mali M

    Tebi je to loš posao i glupo nagrđivanje zato što bi ti to napravio drugačije, ali nemaš niti jedan razlog zašto bi napravio drugačije i zašto bi to drugačije bilo bolje - jednostavno, ti bi povukao cestu još dva metra i napravio drugačije. Je li ovo skuplje? Nesigurnije? Nepreglednije? Nefunkcionalnije? Nemaš pojma, ali tebi je loše.

    Znači mlatimo u prazno cijelo vrijeme jer ni ti ne znaš zašto ti ne odgovara elipsasti kružni tok, ali znaš da ti ne odgovara. A ako nekome odgovara, on je Možemovac.

    Ostalo vidim da tebi ništa nije lopovluk, niti pogodovanje pri zapošljavanju,mali M

    Koje pogodovanje pri zapošljavanju? Prestani ponavljati floskule bez supstance i budi konkretan.

    Gledao sam nekidan na Youtubeu neki strani video o Domovinskom ratu u kojem narator veli numerous war crimes were committed by Serbs and Croats, including genocide and ethnic cleansing - podsjećaš me na tog lika jer bacaš sve u isti koš, a treba biti u različitim koševima. Je li neki natječaj namješten kako bi se pogodovalo nekome tko je blizak Možemu i nema potrebna znanja, struku ili iskustvo, ili je netko zaposleno na regularnom natječaju na kojem je zadovoljio sve uvjete, ali je eto i donirao Možemu pa onda ne bi smio biti izabran?

    niti namještanja ugovoramali M

    Koji ugovor je namješten?

    masovno financiranje lijevih medijamali M

    Skresali su financiranje medija iz javnog proračuna za oko pola ako se ne varam (liberalna politika, op.a.) i uveli praksu financiranja programskih projekata u medijima, umjesto dodjeljivanja šakom i kapom svima koji se prijave. Što je tu problematično?

    uskraćivanje svega sugrađanima suportnih ideoloških stavovamali M

    Ha? Što je to sve uskraćeno sugrađanima suprotnih ideoloških stavova? Možeš li navesti 2-3 stvari koje je tebi Zagreb uskratio, a da jedna od njih nije kmečanje kaj Tomašević nije podržao tzv. Hod za život jer se s njim kao i većina građana ne slaže, iako je naravno isti potpuno normalno održan bez ikakvih problema unatoč tome?

    --

    Jasno mi je da ovo opet neće odvesti nigdje, ali moram odgovoriti na laži i ispraznu općologiju koji kad se ponavljaju bez kritike uđu ljudima u uho i oni povjeruju u njih. Mrtva klasika, ali evo radi ovog grada ne dam da to prolazi samo od sebe. Kad se oni koji koriste argumente umore i prestanu odgovarati na populizam, onda društva propadaju.
  • ZGWest
    525
    Sutra opet prosvjed crvenih u centru grada. U 11h. Ovaj put idu od tomislavca pa sve do europskog trga.
    Pa eto ako je neko planirao u centar, izbjegao bih iskreno..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.