• NitkoBitan
    11.7k
    Ove godine nas očekuju parlamentarni (17.4.), europski (9.6.) i predsjednički izbori. Na Zoni se već krenulo lagano komentirat i zato sam osjetio potrebu za otvaranjem prikladne teme. Geopolitiku ostavimo kao temu za međunarodne odnose i sukobe, a Modri šank za neke vedrije teme.

    Pridržavajte se pravila foruma prilikom komentiranja.
    1. Koju opciju podržavate? (143 votes)
        HDZ (koalicija).
        11%
        SDP (koalicija).
        18%
        Mozemo.
          6%
        Most + Suverenisti (koalicija).
        36%
        Domovinski pokret.
        9%
        Netko drugi.
        8%
        Necu glasat na izborima.
        12%
  • Fanboy
    2.1k
    https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/milanovic-bacio-bombu-u-eter-a-evo-za-koga-navija-ja-kad-sam-gorio-za-hajduk-on-je-bio-jak-klub-iz-malog-grada-1372570

    "Ja sam hajdukovac pa sam malo subjektivan, ali sam prije svega predsjednik..."
    " Ja kad sam baš gorio za Hajduk, on je bio jak klub iz malog grada i nikad nije tražio razloge svog neuspjeha. Nikad nisu imali taj pritisak da su žrtve. Igrali su, pobjeđivali. To je veliki klub, ne tražiš razloge izvan sebe. Pola Zagreba su Dalmatinci i Hercegovci, i ja jedan od njih. Jedini sam u razredu bio hajdukovac. To nije lako"

    Da mi je drag, a nije...nakon ovog mu nebi dao glas. Znam da pitanje politike je daleko važnije od sporta i nogometa, ali ovolika količina laži je čisti dokaz na kojem Milanović funkcionira..

    Hajduk je simbol da traži razloge van sebe, da su mentalne žrtve, da uvijek traži razloge svog neuspjeha u drugima...Kaže pola Zagreba Dalmatinci i Hercegovci što je opet čista laž, i onda opet nadoveže da je u tom čitavom razredu bio jedini hajdukovac ?!! A kako si bio jedini hajdukovac od pola Dalmatinaca u Zagrebu ?

    Običan članak ti je dokaz o kakvom se patološkom lažljivcu i manipulatoru radi. Nek navija za kog hoće, tak mi svejedno još mi draže da manje muti kod nas, ali ovakva količina gluposti je previše za ovako mali tekst.
    Još to kaže za Hajduk režimski klub mladih pionira sa Kiriginom na čelu...
  • NitkoBitan
    11.7k
    "Okupit ćemo saborsku većinu, vjerujem jasnu i čvrstu, za Vladu nacionalnog spasa. Obećajem kao i nekad odlučnu i čistu vlast. Lopove ugnjetače i njihove pomagače izbacit ćemo i zapriječit ćemo im povratak, ali ovoga puta na dugo. Sve neokaljane i čestite političke stranke i ljude pozivam na okupljanje, razlike među nama postoje i neće prestati..."

    Mirisi na ideoloski moratorij :chin:

    Potpuno je jasno da je ljevica pre slaba i da ne moze sama formirat vlast. Fokusi i slicne marginalne stranke im nisu dovoljne za formiranje vecine. Opet bu se puno pitalo MOST.

    Btw. mnogi ljevicari su se do nedavno zaklinjali da nikad vise nece glasat za Zokija nakon kaj se slihtao desnici tijekom pandemije, cisto da ostane zabiljezeno :rofl:
  • BBB Baranja
    227
    Najveci gubitnik ovog je drugarica Bencic. Ponovit ce se model s predsjednickih izbora, samo u obrnutim ulogama
  • Jurki
    8.3k
    Ovaj celi cirkus sa ostavkom Zokija puknute cijevi ... na mjesto predsjednika drzave mi je jasan signal da izbjegavam tv jos vise.

    Rasprave ko bu/nebu osvojil vlast je tak i tak parada za mase. Jer obje velike stranke moraju provoditi politiku nasih feudalnih gospodara EU i USA kojima smo duzni milijarde eura. (veži konja gde ti gazda kaže).
    Zaboravili smo svi da je davno pijani Šeks javno rekel jednu veliku istinu, da naš sabor sluzi da samo potvrdi depeše iz Bruxellessa i Washingtona.
    A ovaj igrokaz sluzi samo za zabavu masa i da se ljudi imaju oko cega prepirati.
    Maknul se fokus sa Turudica, inflacije i divljanja cijena, afera teskih milijarde eura, korupcije i kriminala.
    Kak veli Presvetli v seriji Mejaši.. parade je bilo i parade bu.
  • Kruno
    132
    Od svih stranaka najnormalniji su mi iz Mosta. Samo se nadam da hdz pada.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Most je (barem po meni) najsmješnija politička opcija koja se ikada pojavila na hr sceni. Ridikulozniji su od živog zida, hrpa cirkusanata i galamdžija, kojima je jedini cilj vlastiti karijerizam. Najbolje od svega, vjerojatno bi mi trebali biti jedan od prvih pickova.

    Prije bi glasao za radničku frontu, oni su barem dosljedni, a svi znate koliko ljubim lijevu političku misao, a kamoli radikalne komuniste.
  • Mali dioničar
    14k
    Rasprave ko bu/nebu osvojil vlastJurki

    Ovo je jedan od uzroka problema bavljanja politikom uopće, a posebno u Hrvatskoj.

    Mi smo termin Government preveli kao Vlada. A Americi ih recimo zovu Administration.

    Tako smo od Uprave koja upravlja dobili Vladu koja vlada.

    Zato se izbori ne percipiraju na način tko će (odgovorno) upravljati državom nego tko će njome (častohlepno) vladati.
  • mali M
    3.3k
    Ridikulozniji su od živog zida, hrpa cirkusanata i galamdžija, kojima je jedini cilj vlastiti karijerizamdb-izbjeglica

    Ma nije baš tako... Tako ih se non stop prikazuje, a nema to veze s njima. Jedini cirkusant je zapravo Raspudić... Bulj je seljo al radi čuda za svoj grad, Grmoja radi strašan posao sa antikorupcijskim, zato i je na udaru stalno, čak je i Selakica dosta dobra samo ima taj mužev stil arlaukanja pa iritira.. Miletić pokušava biti političar 2.0, ali imaju hrpu ljudi u pozadini koji rade odličan posao. Samo dobro je rekao i Boss to njihovo solo igranje ih nikada neće dopeljati nikamo... Jedini koji su mi još možda bili zanimljivi su Fokus, ali nakon njihovog zadnjeg odabira sa kim će ići u izbore je razočaravajuć...
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Mostovci su najveći klošari na hrvatskoj političkoj sceni. Nitko me ne može uvjeriti u suprotno.
  • Doktor Kunić
    2.3k
    A šta je sa DPom? Kako oni kotiraju?
  • dinamo u srcu
    1.2k
    U Mostu ima dobrih i postenih pojedinaca, ali kada se gleda timski oni su dosta heterogena grupa koji nemaju bas neke jasne ciljeve kao stranka, oni su uvijek tu kad treba kritizirat na vladajuće, nisu se svrstali ni lijevo ni desno, niti su previse liberalni niti konzervativni, sto nije ni lose, ali ljudi koji su neutralni po njih, bas zbog toga sto su tako nekako nejasni, nece glasat za njih jer do sad nisu nista konkretno napravili, a tu su na politickoj sceni vec desetak godina. To je njihov najveci problem, imaju zelju za promjenom i u sustini su dobri i posteni ljudi, ali nemaju vizije ni znanja kako to promjenit. Mislim da ce i ove godine dobit manje mandata i glasova nego na zadnjim izborima. Imaju jednu bazu glasača, ali i ona se pomalo osipa, a ako zele rast kao politicka stranka moraju nesto mjenjat u svom djelovanju i bit konkretniji.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Salonski desničari koji svoj politički kolač hvataju na nekom kvazidomoljublju, njihove glavne teme su poklič "za dom spremni", prvo bijelo polje i inaćenje bivšoj stranci. Ništa ozbiljno, niti bi glasao za njih...međutim, nisu mi toliko kriminalni kao most. Mostovce ne mogu vidjeti očima.
  • jedan u nizu
    5.6k
    Meni je Most bio dobar kada su se tek pojavili na politickoj sceni. Bili su nekakvo osvjezenje i cinili su se da su u politici zbog prave stvari.
    Imali su sposobne ljude, ljude koji su u svojim sredinama napravili pozitivne stvari, i oko toga su se skupili i odlucili napraviti nesto na drzavnoj razini.

    Cak mi se nisu zamjerili sa takozvanom 'koalicijom' sa HDZom. Jer smatram da to nije prava koalicija vec dogovor da osnuju vladu. Inace ne znam tko je ocekivao da oforme vladu sa 17 mandata (ili koliko su vec dobili). Cak su se maknuli iz vlade kada su im glavonje poceli podmetati noge te smo isli na nove izbore.

    Kasnije su postali teski politicki populizam. Vecina ljudi koji su sposobni su izasli, a dosli su razni Buljevi i Grmoje, te je to pocelo liciti na politicki cirkus. Jednostavno je to prestala biti stranka koja se bori za boljitak, a pocela se boriti za fotelje i da se mogu okoristiti od drzave.

    Nekad sam probao naci intervjue ljudi koji su izasli, ali nije puno toga bilo, samo sam negdje procitao da su se maknuli jer to vise nije bilo ono sto su htjeli i sto su se zalagali. I nisu htjeli puno komentirati, maknuli su se iz politike jer su shvatili s kime se moraju boriti, cak i unutar svojih redova.
  • masacusec
    3k
    Most je svojevremeno bio osvježenje i hit na našoj političkoj pozornici i razbijanje onog vječitog dualizma hrvatske političke scene...međutim, progutala ih je ta pohlepa, kao i svakog rookie političara koji krene s dobrim namjerama u politiku...jednostavno, stopili su se s našom scenom i postali dio tog establishmenta....Makar, i dan danas tamo ima ljudi, koji su na prvu iritantni i provokativni, ali imaju muda reći svakome u lice što ga ide, bilo lijeve bilo desne.
    Iskreno, pojma nemam kome dati glas...Jedino znam kome sigurno dati glas neću!
  • Jaro
    5.4k
    I MOST i DP (ili dijelovi) su sigurni zetoni HDZa kad zatreba. A Zoka vodi vlak koji prima svakog tko hoce uci bez obzira na ideologiju, program, vrijedbosti, sposobnosti... Jedino dobro kaj ce iz ovogs izac je pocetak kraja Možemosa jer realno, jedini program koji oni imaju je cirkus, a sad ga je Milanovic uzeo...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.