• Tajno Ime
    128
    Brzinski sam reagirao, jel treba Đ ili DJ i imali veze na kojem je mjestu mjesec u grbu grada
  • nemapredaje
    1.9k


    Za grb grada imaš pravo.

    Što se tiče DJ ili Đ - u starim vremenima se pisalo DJ puno češće nego Đ. Đ je službeno uvedeno tek 1890. tako da je trebalo vremena da se počne stalno koristiti.
  • badjibadara
    1.6k
    Za grb grada imaš pravo.nemapredaje

    Ako se gleda sadašnji grb grada. No kroz povijest, kako se grb mijenjao, mijenjala se i pozicija mjeseca i zvijezde. Znali su biti i iznad i pored grba.

    hr-zg-zg47.jpg

    Job_0786.jpg

    PS_0139.jpg
  • nemapredaje
    1.9k


    Moguće onda da su i s time htjeli odati čast tim starim vremenima kao i s ovim dj.
  • Tajno Ime
    128
    Nisam gledao "tako daleko" odmah mi je upalo u oko ovo DJ u odnosu na onu poruku iz Kranjče gdje je Đ
  • badjibadara
    1.6k
    Moguće onda da su i s time htjeli odati čast tim starim vremenima kao i s ovim dj.nemapredaje

    A da, najlakše bi bilo staviti aktualni grb.

    Nisam gledao "tako daleko" odmah mi je upalo u oko ovo DJ u odnosu na onu poruku iz Kranjče gdje je ĐTajno Ime

    Obje varijante bi bile ispravne, no obzirom da je Perška koristio DJ u Športskom almanahu... zaključak se nameće sam po sebi.
  • Eduardo
    17.3k
    GRADJANSKI je sasvim ispravno. Uostalom, na ovoj fotki na kojoj trener Imre Pozsonyi stoji ispred ulaza na stadion u Koturaškoj na pročelju je jasno vidljiv natpis Gradjanski s DJ.

    J0rKKpo.jpeg
  • javolimtebejako
    644
    zaključak: šal je jeben i nema greške
  • Mandelinho
    330
    Ma šal je odličan. Evo moja djevojka, odnosno đevojka, isto kaže da joj se svidja. Kaže da ga je vidjela u Djakovu još prije nego je objavljen ovdje :grin:
  • Bosskovitz
    7.3k
    Ne znam gdje sam to pročitao pa ne mogu navesti izvor, ali navodno je namjerno klub nazvan Gradjanskim a ne Građanskim kako ne bi došlo do dilema i grešaka na stranim jezicima s obzirom da tadašanja tehnologija nije baš imala mogućnost ni potrebnu korisititi slova van standardne abecede. Gradjanski je Gradjanski i na njemačkom i na engleskom i na francuskom, a Građanski bi vjerojatno bio i Gradanski, i Gradjanski i tko zna kaj treće.
  • ZGV
    3.1k
    Jedini je problem kod šala što niti klub niti grupa neće imati dio od prodaje istog...
    Ako sam u krivu i u neznanju slobodno me ispravite.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Znaci da je apsolutno najmanji i najnebitniji problem jel dj ili đ. Dapace ja preferiram đ jer se nemamo kaj slihtat strancima.

    Dj je ocito bio u duhu vremena. Danas u 2 klika na internetu i kao Englez nades slovo đ.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    znaci moze se ocekivati da ce veceras nakon utakmice pasti stranica za karte.
  • Paggini
    5.7k
    Jedini je problem kod šala što niti klub niti grupa neće imati dio od prodaje istog...ZGV

    Da, slažem se, ali zahvaljujem pojedincu koji je ovo napravio na svoju ruku jer nigdje se ne može uzeti išta od Gradjanskog, ni majice, ni šalovi nit išta - a postoji sigurno tržište za to, makar bilo nišno. Nešto se pričalo da bi klub radio retro dres na Gradjanski, to bi bilo bolesno, recimo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.