• Nolifer
    6.5k
    Al fascinantno mi je kak oni misle trajno zabranit promet tamo. Pa i treba biti promet radi ugostiteljskih objekata te upravo radi sportskih hangara koji su tamo. A i bilo bi dobro da se autom tamo može normalno ići, pogotovo ako su neke izložbe ili nešto. Ovako stvaraš ljudima nepotrebni problem i gužvu, jer jedan busić nebude dosta... Jer do sad je sve to funkcioniralo, a sad je je sve naopako...
  • jedan u nizu
    5.7k


    pa i treba zabraniti promet na Jarunu. Automobilski promet tamo nema sta raditi.
    Pitas kako ce kafici raditi tamo?
    A sta mislis kako rade na gornjem gradu, u Radicevoj i Tkalci? Dopusten je promet u odredenim satim vozilima sa propusnicama.

    Iskreno se nadam da ce to biti rijesenje, jer naravno ne mozes ostaviti sve objekte bet prilaza automobilima.
    Ionako su rekli da cesta ostaje, za promet autobusa i automobile sa dozvolom.
    Doslovno dozvolis dostavu u nekom vremenskom razdoblju, najcesce do 10 ujutro.
    Dok klupskim sluzbenim autima podijelis propusnice s kojima oni mogu ulaziti.

    A i bilo bi dobro da se autom tamo može normalno ići, pogotovo ako su neke izložbe ili neštoNolifer

    ovo samo dokazuje zasto je i promet u gradu los, zasto je promet oko Maksimira los kad je tekma, a svi se redom zale na to.
    Ljudi su prekomotni i prelijeni.
    Napravili su malo vece parkinge na dva ili tri ulaza na Jarun. Nadam se da ako ukinu promet, da ih dodatno prosiriti i urediti. Lijepo dodes tamo, parkiras se i proseces se do 'izlozbe', tih 200m. Ili 500m ako ide u klub. Ili ako ti je to porevise, sjednes na bus i odvozis se na to.
    Takoder nadam se da ce u tom slucaju staviti autobus koji ce stalno prometovati tamo, a ne sad, svakih 45min (ili koliko vec).

    Ljudi najcesce dodu na jarun autom pa se rolaju, trce, setaju.
    Fine smo guzice ako se od parkinga pa do kafica od 200m ne mozemo prosetati ili sjesti na bus.

    Naravno, ocekujem zatvaranje prometa za aute.
    Ali isto tako ocekujem da ce prosiriti kapacitet parkinga (koje sad nitko ne koristi pretjerano, pa se i to treba promijeniti), te da ce voziti bus jako cesto, i koji bi po meni trebao biti besplatan.
  • Nolifer
    6.5k
    Ne ne treba zabraniti, zato se i zove sportsko rekreacijski centar, jer to upravo uključuje jedno sa drugim, kao što rekoh :smile:
  • jedan u nizu
    5.7k
    zato se i zove sportsko rekreacijski centar, jer to upravo uključuje jedno sa drugim,Nolifer

    Kakve veze imaju sport i rekreacija sa automobilskim prijevozom?

    Nisi mi dao nijedan kontra argument zasto bi trebali dozvoliti promet tamo, osim sto su ljudi lijeni i komotni pa im treba omoguciti da dodu do kafica autom.

    Zasto se onda ne bunis da u uzem centru grada nema prometa? Kako dodes na trg kada je koncert, proslava, docek, izlozba?
  • Nolifer
    6.5k


    Zapravo i jesam, ali ne čitaš sa razumijevanjem. Pa i ima veze. Kako ćeš sportsku opremu nositi, a treba ti za natjecanje? Vozit ćeš se u busu recimo i kad pada kiša? Treba još? Odeš tamo u klub/restoran sa autom i vratiš se natrag doma jer imaš svoj prijevoz i ne trošiš dodatno novce na neki taxi :smile:

    Po meni je bolje rješenje reorganizacija da za sve bude jednako i to ti je win win situacija.

    Jer ovako čim ideš zabranjivat nešto nekome, šalješ krivu poruku....
  • Kwedi
    3.8k
    Kajakaši i veslači nakon svakog treninga guraju čamce i kanue u autobus i voze ih doma.
  • mali M
    3.3k
    Ma koma su ovi vladajući, ali ulične su rasvjete trebali odavno zamjeniti u led. Meni je top vidjeti kako su kuće u kvartu praktički u mraku, a ulica rasvjetljenja. Prozor mi je isto otprilike u visini ulične lampe i po noći nemoram ni paliti svjetla po stanu.. bude ponekad iritantno i privlači horde kukaca. Kod ovih led lampi se kukci ne skupljaju, manje troše..Ja ne vidim downside led ulične rasvjete.
  • drugastrana
    131
    A kakvu bi ti to sportsku opremu nosio na svoju ruku? Kakvo natjecanje, u cemu? Svoju opremu za badmintoncek mozes ponijet u rukicama, nebu ti otpale. Svi koji treniraju na jarunu imaju opremu u svojim klupskim hangarima. Seres sam da bi srao. Ti bi peljo opremu za natjecanje...
  • Nolifer
    6.5k


    A ti pripazi malo na jezik. Ne ne serem da bih srao, realan sam samo... Kakvu opremu? Da si ikad bio tamo znao bi o kakvim se sportovima tamo radi.

    Mir s tobom :smile:
  • drugastrana
    131
    Preko 15 godina sam u veslanju i proveo sam na jarunu vremena u zivotu vise nego ti za tipkovnicom. Znaci dosta. Dobro znam kak stvari tamo stoje i zato si mi i digao tlak, pucas u prazno jer svuda vidis Senfa i pises kaj god samo da je kontra njega. Nesto se pita i nas koji jarun koristimo na dnevnoj bazi a ne takve poput tebe koji lupaju kontru na svaku odluku grada samo zato jer im vladajuci ideoloski/svjetonazorski ne odgovaraju. Probaj malo stat na loptu nekad. Tolko od mene.
  • Nolifer
    6.5k
    Suma sumarum nisam ni ja od jučer od tamo pa ipak znam neke stvari koje mislim da se krivo sada rade i nema veze sa ideologijom ili svjetonazorom. Tak da nije pucanj u prazno, a pucanj u prazno bi bila trajna zabrana koja nije rješenje.

    Ali gledajući jednu činjenicu, vidim da se čak preko 95 posto sportaša i ugostitelja žalilo na tu političku odluku gradske vlasti, jer su zaključili da će ih to uništiti i da žele staru regulaciju prometa.
  • Sljeme
    1.8k
    Cijeli dan se ne može disat vani normalno ak si ne pokriješ facu, ljudi ne otvaraju prozore. Svakom poborniku ovog govna na čelu grada želim da mu ovak doma smrdi svaki dan.

    https://www.vecernji.hr/zagreb/odvratan-smrad-i-dalje-muci-zagrebacki-kvart-a-tomasevicevi-vijecnici-odili-su-prijedlog-da-se-biootpad-prestane-dovoziti-1749748
  • jedan u nizu
    5.7k
    Kako ćeš sportsku opremu nositi, a treba ti za natjecanje?Nolifer

    Sportska oprema koja ti ne stane u torbu je vec tamo. Ne nosis sa sobom kajak, kanu i camac. Ne nosis gol za nogomet, rukomet, i ne nosis kos na ledima. Ako nisi u stanju nositi sportsku torbu sa odjecom, rekete i loptu u rukama onda stari, sport nije za tebe.

    Odeš tamo u klub/restoran sa autom i vratiš se natrag doma jer imaš svoj prijevoz i ne trošiš dodatno novce na neki taxi :smile:Nolifer

    pa dodes autom do Jaruna, parkiras se na ulazu i sa autom ides doma. Ako ne mozes hodati 300m do kafica/restorana onda ne znam kako mislis provest noc u izlazsku.
    A ako inaca narucujes taxi za 300m hoda onda ne znam sto da ti kazem.
    I ponovit cu, autobus treba kruziti tamo stalno, tako da ti, fina guzica, nebi uganuo glezanj od tih 300m ili da nebi kojim slucajem nosio kisobran, ili nedaj boze pokisnuo.

    Ma koma su ovi vladajući, ali ulične su rasvjete trebali odavno zamjeniti u led. Meni je top vidjeti kako su kuće u kvartu praktički u mraku, a ulica rasvjetljenja. Prozor mi je isto otprilike u visini ulične lampe i po noći nemoram ni paliti svjetla po stanu.. bude ponekad iritantno i privlači horde kukaca. Kod ovih led lampi se kukci ne skupljaju, manje troše..Ja ne vidim downside led ulične rasvjete.mali M

    u potpunosti se slazem.
    btw, nez jel ovo prvi put da se na ovoj temi slazem 100% sa tobom?! Zivio!

    Ne ne serem da bih srao, realan sam samoNolifer

    ne, nisi realan ni malo. argument ti je potrosnja novca za taxi do ulaza na Jarun ili nosenje sportske opreme?
    Ponovit cu, siguran sam da ce za sportske objekte u ugostiteljske objekte biti dozvoljeno uci unutra i dostaviti sve sta treba. Za ugostitelje nadam se u samo odredeno doba dana, a za sportske naravno tijekom cijelog dana ali iskljucivo sa posebnim dozvolama/propusnicama

    a pucanj u prazno bi bila trajna zabrana koja nije rješenje.Nolifer

    Bio sam u solidnom dijelu europskih metropola, sto privatno sto poslovno, i probao sam u svakom gradu biti u nekom vecem parku ili slicno.
    Ne mogu se sjetiti da sam igdje vidio da je normalan konstantan promet u nekom krugu maltene jedine i najvece sportske oaze u gradu.

    Ali gledajući jednu činjenicu, vidim da se čak preko 95 posto sportaša i ugostitelja žalilo na tu političku odluku gradske vlasti, jer su zaključili da će ih to uništiti i da žele staru regulaciju prometa.Nolifer

    Kako posluju zgostitelji u centru grada?
    Kako posluju posjetitelji u parku Maksimir? Kako to da ti ugostitelji rade i nitko se ne zali? Kako to da masa ljudi tamo sece i uziva u prirodi?
    Ocemo uvesti promet kroz cijeli park Maksimir?
    Zasto bi ja ako zelim popiti pice tamo, morao hodati od ceste pa skroz gore di vidikovca? Zasto bi ja trebao trositi novce za taksi do tamo? Zasto mi se to onemugacava?

    S poslovne strane znam jako puno ugostitelja i njihov nacin rada, i mogu reci da sam gotovo siguran zasto se itko ikada zalio, je jer su lijeni i komotni. Vecina ugostitelja ima svoje vrijeme kada narucuju hranu i pice, i uglavnom im se mora pogodovati. Rekao bih da 80% ugostitelja robu narucuje u zadnji cas i ocekuje dostavu u roku 2 sata. To znam iz prve ruke. Masa ugostitelja ocekuje dostavu u petak navecer, u subotu navecr i sl. Kada im uvedes pravilo kao u centru, da im je vrijeme dostave do 9 ujutro, onda moraju biti tocni i na vrijeme i biti tamo, a dosta njih si to ne zeli u svom poslovanju. I naravno morat ce razmisljati barem jedan dan unaprijed i naruciti robu na vrijeme.
  • Dino
    2.2k
    Meni je top vidjeti kako su kuće u kvartu praktički u mraku, a ulica rasvjetljenja.mali M

    Pozdravljam svaku modernizaciju i pomak na bolje. Bilo mi je zanimljivo kad sam posjecivao Bec kak su sve zgrade zapravo u potpunom mraku dok ulice vidis jasnije nego kaj je slucaj kod nas. Medutim, na prvu mi se bilo tesko naviknut i stvaralo mi je neki osjecaj klaustrofobije kaj je sve zatamnjenije osim ceste (sto je zapravo i poanta ulicne rasvjete). Dan danas imam lose sjecanje na veceri u Becu, a sve zbog tog kaj sam navikao na losije. :lol:
  • Nolifer
    6.5k
    Sportska oprema koja ti ne stane u torbu je vec tamo. Ne nosis sa sobom kajak, kanu i camac. Ne nosis gol za nogomet, rukomet, i ne nosis kos na ledima. Ako nisi u stanju nositi sportsku torbu sa odjecom, rekete i loptu u rukama onda stari, sport nije za tebe.jedan u nizu

    Zakaj mi opisuješ kako stvari stoje tamo, a zaboravio si još onaj pjesak za odbojku recimo nadodati, te šljunak koji se nalazi uz jezero, ali dobro, nebitno kao niti je bitan popis kao što si mi opisao i misliš da sam neka neznalica, a ustvari samo vrijeđaš nepotrebno i da sportovi nisu za mene, što je totalna glupost.

    ne, nisi realan ni malo. argument ti je potrosnja novca za taxi do ulaza na Jarun ili nosenje sportske opreme?jedan u nizu

    Normalno, ako ne žlviš u krugu od 200 metara, kao što si naveo prije. I opet parking izvana nije neko bajno riješenje, jer ga opet neće biti za sve koji misle doći autom.

    Ali ono kaj je najbitnije vidim da si pobrkao dva različita pojma, a to su park i športsko rekreacijski centar. A mislim da Jarun nije park. Jer Jaruna nebi ni bilo da nije bilo veslačkog sporta i Univerzijade.

    I očito ti nije dovoljan razlog da tih 95 posto ekipe koji su se žalili na tu lošu organizaciju, odnosno na trajnu zabranu prometa, jer nema smisla, možda bi dvosmjeran promet kod jednog dijela Jaruna bio dobar, ali kod svakog rješenja će se uvijek netko žaliti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.